Skocz do zawartości
Nyny

Firefox Strasznie Obciąża Procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zainstalowalem sobie wczoraj Firefoxa wersje 1.0.1 no i wsystko byloby cacy gdyby nie to, że:

-podczas przegladania niektórych stron zawierających JAVE przegladarka albo zawiesza sie na kilkadziesiąd sekund albo zawiesza sie calkowicie. Dzieje sie tak miedzy innymi na stronie www.twojepc.pl klikając zakładkę sprzęt.

-na wielu stronach np. frazpc.pl jak przegladam boarda to raz że okna nie przewijają sie tak płynnie jak w IE to zużycie procka podczas szybkiego przewijania strony jest sporooo wyższe niz pod IE

-druga sprawa to sami zobaczcie na screenie co dzieje sie podczas przesuwania jakiegos okna na tle otwartego frazira........

Screen

 

P.S Prosze moderatora aby przeniósł temat na oprogramowanie sieciowe bo sie pomyliłem

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI to prawie na każdej stronie zastyga przeglądarka, zwłaszcza jak ma dużo do wczytania to wogole nie da się nic zrobić w niej.....IE działa za to normalnie, ale zauważyłem, że tylko IE i Opera działa normalnie na moim kompie;/ zasilacz nawet wymieniłem bo myślałem, że to wina prądu:) zainstalowałem PCboost i dalej jest to samo.......ale na Linuxie znowu działa wszystko normalnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na frazpc FF bierze max 11%.

Co do Javy to polecam 1.5.0 - działa u mnie lepiej niż 1.4.2, a generalnie mnie java denerwuje przez nadużywanie jej w nic nie dających appletach i mam ją wyłączoną.

Wczytywanie appletu blokuje FF tylko na kilka sekund.

Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylaczenie javy ani javascript nic nie daje!!

Wydaje mi sie ze takie rozciaganie sie okien jest wynikiem flasha na stronach.

Tylko pytanie dlaczego po IE jest wszystko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie FF tak samo się zachowuje jak siedzę na frazie :| A jeszcze gorzej tępi procka strona http://www.warp2search.net/ - tu jest masakra - 80% użycia CPU

Dodam, że wcześniej jechałem na Operze i też na niektórych stronach widoczne było zamulenie.

 

Żeby nie było to mam świeżo postawiony XP SP2 (+hotfixy) i FF 1.0.1PL + kilka podstawowych rozszerzeń. Javy Sun-a jeszcze nie instalowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol na tej stronie co podales to faktycznie masakra :( Nawet nie da sie na FF skrolem przewijac na tej stronie bo tak klatkuje. Na IE full plynnie.

Szkoda ze FF ma taka wade bo to go calkowicie skresla jak dla mnie.

Jedyna zaleta jaka jest to zauwazylem ze oferta profesjonala laduje sie na FF w trybie natychmiastowym a na IE czasami musze czekac dosc dlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol na tej stronie co podales to faktycznie masakra :( Nawet nie da sie na FF skrolem przewijac na tej stronie bo tak klatkuje. Na IE full plynnie.

Szkoda ze FF ma taka wade bo to go calkowicie skresla jak dla mnie.

Jedyna zaleta jaka jest to zauwazylem ze oferta profesjonala laduje sie na FF w trybie natychmiastowym a na IE czasami musze czekac dosc dlugo...

1344375[/snapback]

 

Tak myślę czy gdyby nie powycinać tych flashy adblockiem

Do IE nie wracam - no fuck'n way :lol: IE służy mi tylk do windows update i skanerów AV online

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Turzol na tej stronie co podales to faktycznie masakra :( Nawet nie da sie na FF skrolem przewijac na tej stronie bo tak klatkuje. Na IE full plynnie.

Szkoda ze FF ma taka wade bo to go calkowicie skresla jak dla mnie.

Jedyna zaleta jaka jest to zauwazylem ze oferta profesjonala laduje sie na FF w trybie natychmiastowym a na IE czasami musze czekac dosc dlugo...

1344375[/snapback]

ja mam FF 1.0RC1 i max obciąża mi procka na tej stronce do 25% [jakieś 2s]. potem ok 5-11%.

 

Zauważyłem że jak mam ustawiony 32 bit kolor to wtedy bardziej obciąża procka. [pulpit mam w 1600x1200]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic ale co sądzicie o Netscape 8.0 Beta. Windows Update na niej działa. Ma dwa jądra IE i Firefoxa. Czasami zaliczy zwiechę ale to beta więc można wybaczyć.

W każdym razie w FF pracuje się przyjemniej, za to dualizm NS 8.0 jest dość ciekawy i wygodny.

 

http://browser.netscape.com/nsb/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu u was takie rzeczy sie dzieja...

Na podanych stronach rzeczywiscie FF daje po watach prockowi...lecz jedynie przez pare sekund..u mnie sie normuje i juz jest normalnie...

MozillaFirefox/0.10.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czemu u was takie rzeczy sie dzieja...

Na podanych stronach rzeczywiscie FF  daje po watach prockowi...lecz jedynie przez pare sekund..u mnie sie normuje i juz jest normalnie...

MozillaFirefox/0.10.1

1345850[/snapback]

u mnie to samo zadnych problemow. Sprawdzane na firefox'ie 1.0.1 i przed chwila na 1.0.2

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nyny, u mnie nic nie zawiesza. FF staje na sekundę podczas wczytywania appletu i tyle.

BTW właśnie z powodu takich stron mam wyłączoną Javę. Po jaką chorobę im ten kolorowy, odpustowy applet - nie mam pojęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na żadnej z podanych stron nie ma najmniejszych problemów. Tylko ta idiotycznie zrobiona strona MPK obciaza procesor w max 45% ale to przez durnowate aplety. Poza tym wszystko normalnie. Z przegladaniem zero problemow... (FF 1.0.1)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra aplet apletem ale powinno to wszystko smigac tak jak na IE a tu masz.

nie wyobrazam sobie przegladania niektorych stron bez javy i wogle....

Moze jeszcze wyjdzie jakas nowsza wersja FF i rozwiaze ten problem.

Bede tez musial poruszyc ten temat na forum firefox.pl tylko dopiero jak wroce z ferii swiatecznych :):) Wesolego jajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e tam narzekacie, jak zmodowalismy ankiete na testowym tak ze kilka razy w bok się forum rozjechało to gdy wszedłem na temat z FF to zablokowało mi cały system a nie tylko FF :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra aplet apletem ale powinno to wszystko smigac tak jak na IE a tu masz.

1346187[/snapback]

Jakiej Javy używasz ? Tak jak pisałem wcześniej - polecam 1.5.0.

Mi bardziej dokucza zajętość pamięci niż procka

1346534[/snapback]

OMG 144mb. :blink: Nigdy nie miałem takiego zużycia pamięci.

Dodaj sobie do about:config wpis (new > integer) browser.cache.memory.capacity wartość np. 8000. Powinien trochę zmniejszyć zużycie pamięci.

Tak z ciekawości jaki masz cache ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

A ja mam pytanko:

mam pewien denerwujący problem w czasie przegladania niektórych stron obraz strony w przeglądarce skacze. tzn. tak jak by był pijany w góre i w dół w lewo i w prawo !!! to jest bardzo denerwujące. Zdarza sie to na losowych stronach. Mam firefoxa 1.0.1 PL i JAVE SUN 1.50.

Zna może ktoś przyczyne tego uciażliwego skakania obrazu??

 

A odnośnie mulenia komputera na pewnych stronach to doświadczyłem tego, ale tylko czasami, zdarza sie to bardzo rzadko, a mam cienki komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG 144mb.  :blink: Nigdy nie miałem takiego zużycia pamięci.

Dodaj sobie do about:config wpis (new > integer) browser.cache.memory.capacity wartość np. 8000. Powinien trochę zmniejszyć zużycie pamięci.

 

1347096[/snapback]

Nie musiałem dodawać bo ten wpis już istnieje

 

 

Tak z ciekawości jaki masz cache ?

50MB czyli default, ja przynajmniej nie ruszałem cache po instalcji Edytowane przez turzol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień na 2-5mb, FF zrobi się "lżejszy". W każdej przeglądarce mam 2mb i nie mam żadnych problemów.

Nie musiałem dodawać bo ten wpis już istnieje

1347503[/snapback]

Standardowo istnieje tylko browser.cache.memory.enable, a to nie to samo. Edytowane przez paulo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lisek strasznie muli kompa dlatego zmieniłem na opere. Podczas uruchamiania FF dysk mi tak mielił że chciałem go polać olejem. Wszystkie zasoby skakały na 100%. Operka za to jest tak leciutka że otwiera się szybciej niż IE. Teraz nawet powoli zmieniam Thunderbirda na rzecz klienta w Operze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...