Skocz do zawartości
Aurora001

Seria Jagged Alliance.

Rekomendowane odpowiedzi

Poki co wiem tyle...

 

Producent strategy first ;/ a nie sirtech <cry>

Gra ma byc w 3D <cry>

Nie wiadomo kiedy sie ukaze <cry>

 

Ciekawsze wiadomosci

- Gra jest juz testowana przez beta testerow

 

Moze macie wiecej danych? Screeny cokolwiek. Jak ja tesknie do czasow 2 :( Ale ile razy mozna to przechodzic :wink:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również kocham tą grę!!! JA2 to gra, w którą grałem chyba najdłużej i z największą zaciętością (nocki zarywałem, co mi się przy żadnej innej nie zdarzyło). Regularnie wracam do niej, żeby po raz n-ty przejść kampanię... Potem pogrywało się trochę, w Silent Storm, grę w podobnej konwencji... Miała trochę plusów (przede wszystkim świetny engine - marzy mi się taka fizyka w JA3), ale jakoś niezbyt przypadła mi do gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jezu kochane ja2 ilez godzin spedzonych przy tym... gra doskonala. 2.5 nedzne, jedynka nedzna mody do 2 tez nedzne. przechodzenie kampani w 2 po raz 10 tym samym sposobem tym samym skladem wszystko identycznie ciagle bawi.

 

a 3 bedzie nedzna bo takie juz moje paczesiowe szczescie:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamietam, to gralem w 2.5 i byl tam po prostu idiotyczny bug, ktory tworzyl szablony kto kiedy trafi, a nie bylo to losowe, np:

Biore snajpera, i trafiam nim, i teraz loadujac pare razy, wiem ze na 100% trafie gosciem z smg, ale snajperem na 100% nie. Load, i za kazdym razem to samo, nigdy trafienia nie byly losowe i dlatego uzywajac loada mozna bez problemu przejsc gre bez postrzalu przez wroga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamilwrc

brr... 3d Oo ? To nie będzie stary posysająco-wypasający Jagged Alliance ;( w JA2 grałem po 8 godzin dziennie... ehhh spomnienia....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:wink: Pamietacie poczatki?

 

U mnie wygladalo to tak...

1 podejscie - zdobycie 1 miasta, potem wycieczka do alby... ( :lol: ) poziom za duzy i koniec z gra.

2podejscie - 1 miasto, wyrzutnia rakiem po meczarni i zdobycie srodkowego miasta. Rzucilem

I tak bylo kilka razy :D Az dokladnie zrozumialem gre...

Nigdy nie zrobilem tak ze odkrylem wszystkie pola i wszystkie questy, nie zrobilem radaru... Chyba czas :)

Pamietacie to muzyke/podklad w czasie gry !!! BAJKA / MIODZIO / WYPAS !!!

 

chociaz nie wiem jak to bedzie w 3D ;/

 

Moje marzenie to kilka razy bardziej rozbudowany 2D, wiecej questow, przeszkod, broni, dodatkow, postaci pobocznych, wieksza mapa, wiecej miast i miodny multi-player.

 

Co do metody save/load :)

Uwazam ze byl to zrobione ze wzgledu na ogromny poziom trudnosci co by nie powiedziec, przynajmniej dla osoby ktora nie spedzila przy grze kilkunastu godzin...

 

najwieksze zaskoczenie dla mnie to byla meduna... Za 1 razem wpadlem 6 osobami bez ciezkiemgo uzbrojenia przeciw czolgowemu :D Pamietam ze load, kupno mercow za tragazy ;) A szukanie krolowej to tez porazka bez wykrywacza min :oops:

 

WAlka ze stworkami, za 1 razem w ogole nie wiedzialem ocb :D masakra

 

Wkurza natomiast losowy wybor kopalni ktora zostanie zamknieta... ale koniec o 2. Czas przeszukac zasoby neta w poszukiwaniu czegos wiecej

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pozwole tematowi uciec...

 

Lapcie screeny i sami ocencie. Mi sie to podoba w skali 5/10 ;/

 

Screeny

 

http://www.gamekult.com/tout/jeux/fiches/J...creenshots.html

 

Wywiady z tworcami JA 3

 

http://www.rpgcodex.com/gamedetails.php?id=166

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sceerny nawet mi sie widzą....

Mam dośc duze oczekiwania, mam nadzieje ze bedzie rownie grywalna co Jagged Aliance 2 :D

 

Z tej gry płynął miód... Tez pamietam jak sie w nią zagrywałem...

 

Pamitam ze moimi ulubionymi najemnikami byli "Steroid" i "Shadow" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh patriota :D

 

Ja polecialem na Buzz :D Lynx + Buzz ownage :D

 

Ale jedna rzecz podobala mi sie w 2.5 unfbsns.

 

Cala gre przeszedlem 1 typem z 2x P90 + silencerki + przedluzki do zasiegu i ta bron imho roxowalaxD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cthulhu-PL w pełni sie z Tobą nie zgadzam. Wiadomo ze trzeba isc do przodu itp. itp. ale Jagged Aliance 3 mogłoby byc w 2D jezeli miałoby swój klimat i grywalnośc...

W sumie mogliby tylko dorobic nowe questy + paru najemnikow i nowe rodzaje broni.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szperajac danych o JA3 natknalen sie na JA2 Urban chaos mod !

JAKI TO JEST WYPAS TO JA PI*$^^@$%

Od kilku dni ciagle w to gram... :D

Sciagnijcie tego moda ~200MB

To jest co bym nazwal z ang marvelous :rolleyes:

Niestety zeby sciagnac potrzebna jest rejestracja na fileplanet.


JA2: Urban Chaos mod

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest takie jak to z diedrianna alive? bo tamto bylo denne...

 

pozatym gral ktos z was w demo ja2? 3 levele ktorych nie ma w pelnej wersji...

 

a co do postaci to za kazdym razem gralem tak samo shadow, ivan, magic, dimitri no i moj typek. ewentualnie na medune jeszcze reaper.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ten sam shit.

 

Oj demo... przez te demo czekalem chyba na ukazanie sie oficjalnej wersji 1.5roku... Lezka w oku. Pamietam jak zamowilem gre w topwarze chyba 5 miechow wczesniej. Najlepsze ze potem wyslali pod zly adres i musialem czekac kolejne 4 dni :-P

 

Jeszcze wildfire ale to jest nagorsza rzecz jaka ukazala sie do JA2...

 

Mozna pwiedziec ze Urban Chaos Mod jest to JA3 tyle ze nie w 3D ...

 

Wpisz sobie w googlach i poczytaj...

 

Lista zmian ktory pamietam

-obnizona ap dla pistoli i sa naprawde uzyteczne

-mnostwo nowych broni i dodatkow do nich

-Calkowicie nowe 255sektorow

-mnostwo NPC i questow

-<chyba> brak crepitusow bo jest tylko realizm do wyboru

-Wiecej miast

-Mozna podrozowac miedzy sektorami metrem :lol: :D

 

Naprawde fajne i trudne szczegolnie na poczatku.

Przez 3-4 sektory modlilem sie zeby znalezc drugi pistolet bo normalnie z piachami latalem :rolleyes: a moj brat od razu w 1 sektorzy wyrwal 3 pistole <_<

 

BTW. Udalo sie komus zrobic radar? Bo ja mialem wszystkie czesci i kolesia z agencji z 99% mechaniki i nie potrafil zrobic :cry:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD1. Tak bedzie dzialac.

 

AD2. Niestety nie. Wszystko po angielsku. Nie ma spolszczenia. Ale Imho ta gra po angielsku jest 100% bo ma jeszcze wiecej klimatu...

 

I wlasnie, proponuje gdzies poszukac FAQ to urban chaos mod bo naprawde jest sporo ciekawostek.

 

NP. Zebny miec niektore funkcje w laptopie trzeba go upgradowac :blink:

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie se przypomnialem ze ja juz w to gralem kiedys, tez mam z CDA wersje (bo oryginalne plytki maly brat mi polamal i wez tu go nie zabij) ale mialem cholernie duzo bugow pamietam ze dalem sobie spokoj jak w kilku sektorach nie bylo przeciwnika i nie bylo co robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Nie zgadam się ze stwierdzeniem że JA2: Wildfire jest słaby. Ostanio nabyłem pięknego po polsku z najnowszym patchem i urban chaos jest dobry ale wildfire również. Poza tym uważam że należy poczekać na Urbana PL a to juz całkiem niebawem :D Dedrianna Lives to taki pół-mod - ogólnie to samo jest :D w wildfire dochodzi chociaż kilka poprawek (rozdziałka, 10 typa w zespole no i nowe wątki poboczne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ja2 jest wypasiste. POdchodzilem do niego kilka razy ;] ciezka gierka, ale ile satysfakcji, te trenowanie samoobrony (:)), walki z wrogami, szkolnie swoich, zdobywanie kopalni... yeaa;]

JA3 mogloby byc w 2d, 3d suxuje do takich gierek.

Silnet storm nie przypadl m itez do gustu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

JA3 mogloby byc w 2d, 3d suxuje do takich gierek.

Tu się zgadzam. Ma być ponoć JA3 - czyli kolejna część JA tylko nie wiadomo czy w 2D czy w 3D oraz JA3D - fabuła ponoć ta co w JA2 ale grafa 3D - jakoś nie wyobrażam sobie tego :? Mam nadzieję że nie spartolą tego tak jak niejednej świetnej gry pod 2d. A co do samoobrony - w wildzie dopiero jest satysfakcja jak na najłatwiejszym należy ich doszkalać :D (miałem w drassen które teraz ma 4 sektory już 3 ataki po 20-30 typa i z samoobrony pada mi czasem nawet 6-7 typa). Za to sporo weneranków będzie pod koniec gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Co do bazy rakietowej obok la drassen w wildfire pl:

 

Wszystkim polecam atakowanie od zachodu ale przedarcie się na pólnoc - należy zrobić trasą coś w radzaju półksiężyca - wiem że to durnowato brzmi ale nie mam jak tego ująć. Najlepiej jest się zaczaić przy lamiep tak, aby nie oświetlała twoich najemników. Wtedy można przywalić w jakiś budynek z lawa i czekać aż wrogowie sami wyjdą - co dalej to juz chyba proste. Zdjecie 2 snajperów na budynku pośrodku sektora jest już trochę gorsze - najlepiej jednym najemikiem robić za przynętę a innym ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> zastrzyk energetyczny i dobiec aż pod sam budynek. W następnej turze wejść na dach i strzelać SERIAMI w innym wypadku zabraknie PA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Bazę rozwaliłem : wparowałem od frontu snajperami (2) i szturmowcami (3).

Taki z Ciebie KOZAK jest? ;) to rozwal w ten sposób SAM obok Chitzeny.

 

Jak ktoś chce pomocy to w tamtej też moge pomóc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Eeee tam, tak samo bym rozwalił. :P

No, no jak to zrobisz to nagraj na komórce albo aparacie i mi pokaż bo jakoś w to nie wierzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Pozwolę sobie odświeżyć ten zagrzebany w otchłani forum topic.

 

Wiecie że Jagged Alliance pojawi się także na DS'a? Nie? No to już wiecie :)

Niestety na razie nie wiadomo czy pojawi sie w Polsce, ale są już screeny:

 

http://www.jacenter.pl/nowa-paczka-zdjec-z...ce-ds-n411.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No i znowu muszę odgrzebywać, ale za to jest z czym ;)

Niedawno pojawiła się bardzo ciekawa modyfikacja bazująca na JA2 1.13. Pozwala ona na... pokierowanie obcymi z filmu Obcy (Alien), tyle że w Arulco!

Na początku mamy małego kosmitę, który może "wejść" w ludzi, następnie już taki atakujący. Żywi się on mięsem, które zdobywa poprzez zabijanie.

W miarę jedzenia rośnie, aż do osiągnięcia statusu królowej, która może składać jaja, z nich znowu są te najmniejsze... itd.

 

Max. można mieć 80 "najemników", a więc da się zrobić całą kolonię, a nawet podzielić ją tak, aby "obiady" odbywały się przy każdym z miast.

Naprawdę, zupełnie inne, nietypowe, ale ciekawe podejście do Jagged Alliance, tym bardziej, że animacje są bardzo ładnie wykonane:

JA2v1.13 Demise of Man : Inne - Forum JACenter.pl

 

Mod zawiera również tryb gry normalnej jako najemnicy, w którym również daje ogrom zmian (np. możliwość zlecenia nalotu bombowego na sektor).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O shit :lol: Myślałem, że tylko ja jestem takim hardcorowcem co w to jeszcze gra. Aż się łezka w oku kręci :rolleyes: Co prawda już nie tak często jak kiedyś, bo mój czas wolny diametralnie się zmniejszył. Chyba znowu znajdę płytkę z JA2 w czeluściach mojej szafy. Jak to mówią: "Stara miłość nie rdzewieje" i coś w tym jest. Dla mnie po prostu klasyk. Tak więc fajnie wiedzieć, że są jeszcze ludzie co grają w to, a jeszcze lepiej, że społeczność dalej tworzy mody. Chętnie obadam tego moda.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...