Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

ja zmieniłem chłodzenie i nadal mam wysoką temp. :(

Kurcze może poźno pisze tego posta bo juz zmieniłeś płyte ale możesz zainstalować program S2ctl i zobaczyc czy bedzie sie wieszał system. Program ten wylacza poptoki i zmniejsza temperature ja mam od kiedy zaczelem go uzywać ma 44-46C w spoczynku do 52 w stresie na semronie 2200@1935 mhz szyna 215. Pozwala on tez podkrecać kompa spod windowsa jest duzo lepszy niz easy tune bo nie obciaza tak proca i pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam problem z temp. Mój sempron ma w paru programach 50st. :/ A radiator chłodny. Na poprzedniej płycie miałem 45 i czułem ręką to ciepło na radiatorze... Acha a co nowego jest w tym biosie wyżej ? Ja mam obecnie bios f5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

 

Czy ktoś uruchamiał na tej płycie procka po mobile-modzie ???

 

Jeśli tak to prosze napisac jakie efekty, tzn czy może regulowac mnożnikiem i napięciem spod windowsa oraz jaki jest startowy mnoznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracam temat do życia :)

 

TuneR podal nam zmodyfikowany bios. I tu moje pytanie - czy ktokolwiek instalowal tego biosa ??

 

Mam taka plytke i ciekaw jestem czy sie oplaca... :)

 

Czekam na odp :) napisalem tez pw do TuneR-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śladami jednej osoby (z forum...a niewazne) WGRAŁEM ten bios.

On to zrobił awdflashem, ja jednak zrobiłem to spod windowsa (bo nie lubie babrac się w dosie) programem @BIOS (dołączonym na cd do pudełka płyty).

 

I teraz jakie zmiany.... oprócz tego co pisał TuneR (czyli zmiany napięcia na AGP i pamięci oraz innych pierdół) jest jeszcze zmiana VCORE (tak!) procentowa (5%, 7,5%, 10%).

Jest także w zakładce "Health Status" pokazana "CPU-build Temperature" - i teraz pytanie z czego to dokładnie jest temperatura ?? Wnioskuje, że z socketu, ale nie jestem do końca przekonany :/

 

Polecam ten bios włascicielom taj mobo! Jest to dokładnie ten sam bios co F5 z dodatkowymi funkcjami (wykrywany jako F5 i rozmiar pliku nawet ten sam), a więc nie ma się czego obawiać :)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie przez pare dni....BIOS'a jeszcze nie wgralem bo komp stoi na stancji.

@davvid....dzialaja ustawienia Vcore ?? Bo autor mi pisal, ze niby to jest odblokowane ale nie dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo mnie przez pare dni....BIOS'a jeszcze nie wgralem bo komp stoi na stancji.

@davvid....dzialaja ustawienia Vcore ?? Bo autor mi pisal, ze niby to jest odblokowane ale nie dziala.

 

U mnie troche lipa z tymi napięciami na procku.... Daje 10% i nic dalej pracuje na 1.6V ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napięcie na pamięci u mnie działa.

 

Zaś na procku nie:/ Tylko myślałem, że u mnie nie działa dlatego, że mam zrobionego drutmoda. Standardowe vcore mam 1.5V i +10% wychodzi 1.65, a ja "drutem" mam wymuszone 1.7V. Ale jak u Was nie działa to nie wiem.

 

A jeszcze co do aktualizacji to jest bardzo prosta i trwała ok 1min, po czym reset i już możemy się cieszyć nowymi opcjami w biosie (co prawda skromnymi, ale to zawsze coś).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do płyty gizaktualizowałem bios programem z płyty dostarczonej z pod windowsa wszystko ok. Niestety V-Core nie działa i na semronie 2200 nie da sie ustawić fsb 200mhz mam 198 z pod windowsa ustawiam magistrale 215 a proc działa nawet na 220mhz. Mysle ze problem z podkrecaniem tkwi wlasnie w biosie pewnie chodzi o nazwe proca nie moze przyporzadkowac wlasciwej jak ustawie 200mhz bo sprawdzalem na innej płycie i chodził na 200 na standardowym napięciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde wiesz co... już widziałem wypowiedzi kilku osob z sempami, ktore nie wstają na FSB200 i że max to 198. Dziwne to jakoś. Bo u mnie np. komp na FSB200 wstaje bez problemu.

 

 

BTW czy może u kogoś słychać piszczenie cewek na płycie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ty masz athlona i rozpoznaje ci nazwe ja patrzalem ze jak ustawie na 200 to powinnien byc sempron 2700 ale plyta nie ma takiego i niewie jak go nazwac i nie wstaje tak mi sie zdaje ty masz athlona i z nazwa nie ma problemu. Na bank to winna plyty ze proc nie wstaje bo mialem tego proca na na ecsie z nforsem i chulal na 200mhz

 

 

Piszczenie cewek w gigabajtach normalka zwlaszcza przy obciazeniu sa slabej jakosci i cwierkaja ale nie zepsuja sie nie mart sie poprostu beda cwierkac slyszalem gdzies ze oklejaja je lub zalewaja czyms i nie cwierkaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem że piszczenie cewek niczym nie grozi. Mi zaczęły piszczec po przekręcenieu proca na 2.2ghz, ale tylko pod duzym obciązeniem, czyli głównie podczas giercowania, ale wtedy to raczej one są zagłuszane :]

 

A co do FSB200. A próbowałeś puścić na wiecej niż 200 (np. 202)?? Może po prostu akurat na 200 coś sie pie*****

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa probowalem rezultat taki sam jak na 200mhz moze sprobuje drut moda i napiecie podniose na procu. 2,2giga ladnie podkreciles jakiedys wykrecilem na 2giga ale miale pozyczone geile od kolegi na moich kingstonach wiecej niz 220 stabilnie nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde to chciałbym puścić mojego proca na FSB200, tylko że to w moim przypadku daje już 2,3ghz (bo niestety mimo, że mnoznik odblokowany to nie moge go zmienić). Co prawda na ustawieniu 11,5 x 200 (2,3ghz) winda sei ładuje, ale super pi nawet 1M nie przechodzi. Pewnie na 1,75V albo 1,8V byłoby stabilnie, ale ta zmiana napiecia drucikami jest stracznie niewygodna i za bardzo mi się nie chce:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie chyba pozegnam z Gigabyte....Na moim procku moge sobie pozwolic jedynie na FSB 142MHz :o (na Solteku lecialem z FSB 175MHz)...Mialem tez male problemy z karta graficzna, takze przygoda z Gigabyte dobiega konca :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z ta mobo gigabyte się nie popisał, ale grafa mi się udała :D

Też chetnie bym se wymienił na Abita NF7 albo przynajmniej Epoxa 8RDA, lecz to niestety wiąże się z kosztami i wogóle chyba raczej nie opłaca się już dokładac kasy na socket A.

 

@tuner

Ten twój proc to i tak ma juz niezłe taktowanie. Podajżewam, że brakuje mu voltów. Jakie on ma standardowe vcore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yo davvid ty masz v-mod pamieci na grafie bo ja mam identyko grafe i na pamieciach wiecej niz 540 bez artów nie wyciagne. Zamiana na wyzej wymienione plyty nie bedzie wiecej kosztowac niz 40 zl wiec mysle ze oplaca sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych vmodów na grafie nie robiłem :)

A pamięci rzeczywiście ładnie poszły. Co prawda Ati Tray Tool max ustawienie pokazał jako 567Mhz (czy coś koło tego, już nie pamiętam dokładnie), ale przy 580 w grach nie ma ani śladu artów. Zresztą juz się spotkałem z taka sytuacją, że ATT pokazywał arty, a w grach czy 3dmarkach ich nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka.

 

Kupilem ponad miech temu ta plyte i grrrrr jestem zly.

Z kompa korzystalem miech poniewaz moj byl w reklamacji...

GA-7n400sl, Barton 2500+, geil 2x 512 2-3-3-6, sata200gb, sblive1024, gf4600ti i 520watt topower.

 

Komp sie ciagle zawieszal. 2-3 razy dziennie a czasami nawet wiecej.

Z poczatku myslalem ze to ram jakos sie gryzie z kompem wiec olalem bo to tylko chwilowe bylo.

Wrocil moj z reklamacji to GA oddalem starszym, tak jak mialo byc.

Ga-7n400sl, barton 2500+, 256 noname pc3200, 40gb ata, sblive1024, gf4600ti, 400watt.

I dalej to samo.

Cholerstwo sie nie zawiesza na ustawieniach 11x100 i pamiec na 200.

Jestem totalnie zly.

Ktos wie czego to moze byc wina?

Aha, wersja biosa to F5, wedlug www.gigabyte.pl jest to najnowszy bios.

Czy plyta jest trafiona?

 

P.S. Kompa nie podkrecalem ani razu bo wole jak wiatraki chodza cicho a jak dalem starszym to im

o/c juz tym bardziej nie jest potrzebne.

 

A temp.

48-57 na CPU

29-35 na CHIPset

43-47 na GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka??

 

Co to za 400wat?? Jaka firma??

Standardowa montowana w obudowach MERCURY.

Ale to raczej nie to bo na moim zasilaczu TOPOWER 520watt tez tak bylo.

Pisalem dokladnie ze przed zmiana i po zmianie sprzetu sie zawiesza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś tą płytę?? Olsztyn SLC??? tam jakieś lipy sprzedają ..... ta płyta to całkowita lipa... ja testowałem ją na innym ramie (pamięci Kingstona) , zasilacz 350 w Chifteca.... i też mam zawieszki.... oddaję ją w Olsztynie do serwisu... i raczej jest to jakaś rąbnięta seria... ODDAJ JĄ DO WYMIANY JAK MASZ GWARANCJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupiłeś tą płytę?? Olsztyn SLC??? tam jakieś lipy sprzedają ..... ta płyta to całkowita lipa... ja testowałem ją na innym ramie (pamięci Kingstona) , zasilacz 350 w Chifteca.... i też mam zawieszki.... oddaję ją w Olsztynie do serwisu... i raczej jest to jakaś rąbnięta seria... ODDAJ JĄ DO WYMIANY JAK MASZ GWARANCJE

Kupiona w opolu. Jak mozesz to daj mi znac po reklamacji co 'mozgi' stwierdzily ;p

Teraz zaluzje ze asusa nie kupilem.

A puki co te barton bedzie chodzil na 11x 100 ;p

bo w zimie to korzystaja z kompa.

A gwarancji jeszcze mam z 32 miechy :>

Ciekawe na co wymienia jak im sie nie uda naprawic hue hue :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być jeszcze wina pamięci, poluźnij im timingi (możesz dac nawet gorsze niż standardowe). Nic innego nie przychodzi mi jeszcze do głowy:/

Aha, a robiłeś format po zmianie mobo?? Bo jak nie to pewnie winda strzela fochy.

 

A jak to co napisałem nie pomoże to ... oddaj ją na gwarę. Powiedz, że chcesz nową (a najlepiej całkiem inną :) ). Bo jesli na innej zasiłce, innych pamięciach sie zawiesza to może faktycznie jest jakaś "lewa" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ci powiem williams ze ja doszedlem pod biosem do 198 ale zato pod windowsem do 2ghz ja zwiekszylem napiecie na ramach magistrala 223 zainstaluj program s2kctl i jazda mysle ze do 215 prawie kazde pamiatki daja rade jak nie to zwieksz na nich napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...