Skocz do zawartości
ReDi

Gigabyte Ga-7n400s-l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem laikiem i proszę o odpowiedź na dwa pytania. Kupiłem płytę 400s-l miesiąc temu pracowała z athlonem 2600. Płyta identyfikowalna procesor w sposób prawidłowy, jednak musiałem zmienić FSB na 166, żeby widziała go jako athlona 2600. Pamięci 1 MB w dualu TwinMos-y. Tydzień temu zmieniłem procesor na athlona 3200 ale 333Mhz. Płyta przy FSB 166 widzi go jako athlona 2500 !!!. Gdy zmieniam na FSB 200 komputer nie chce wystartować. Wobec czego zmuszony jestem pracować na FSB 180 (bo przy takim startuje komp.), płyta identyfikuje procesor jako athlona 2600. Moje pytanie jest następujące: czy przy takim ustawieniu gdy płyta identyfikuje athlona 3200 (333Mhz) jako athlona 2600 wykorzystuję pełną moc tego procesora? a jeśli nie to co trzeba zrobić, żeby ja w pełni ją wykorzystać (nie myślę o podkręcaniu a jedynie o parametrach znamionowych tego procesora) ?.

PS. Istotnie wydaje się że ta płyta znacznie zawyża rzeczywistą temperaturę procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten athlon to jest (standardowo) napewno na FSB333 czy może jednak na FSB400. Bo w sprzedaży sa dwie wersje. Napisz najlepiej jaki on ma mnoznik (sprawdź np programem CPU-Z albo Eversetem).

 

Jeśli na FSB166 (333) wykrywa do jako 2500+ to wygląda mi na to, że ma on mnożnik 11x i dopiero przy FSB200 (400) bedzie pełny 3200+.

 

A pamięci masz DDR 400??

I jeszcze weź napisz jakie proc ma dane napięcie (np. Everestem), byc może jakieś zaniżone i się wywala na FSB200.

I od razu napisz tez jaki masz zasilacz (firma i moc) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim problemem.

Sprawdziłem to jest na 100% tańsza wersja athlona 3200 z 333Mhz. Aktualnie ustawiony mnożnik to „11”. Niestety nie mogę zmienić tego mnożnika w BIOS-ie (nie ma takiej opcji w 400s-l) mogę jedynie zmieniać FSB. W tej chwili płyta widzi procesor jako: AMD Athlon XP, 1980 MHz (11 x 180) 2600+ Pamięci to 2x512 MB PC3200 400Mhz dual TwinMos – i pracują w trybie dual (dokładnie pamięci to TwinMos 2 x M2G9JAHAMK9F081CAD). Dwa dyski twarde ATA 133 (oba Maxtory 160 i 40 Gb). Dwie nagrywarki DVD i CD. Karta grafiki - NVIDIA GeForce4 Ti 4200. Karata TV, dwie drukarki, modem, karta sieciowa, skaner. Zasilacz to ATX Codegen 300W. Tak się przedstawia konfiguracja mojego komputera.

Przypuszcza, że zasilacz jest trochę za mały – czy to ma wpływ na pracę procesora a w szczególności na to że system nie chce wystartować na większej częstotliwości FSB?. To jest athlon 3200 333Mhz, więc i tak nie może pracować z szybkością 200 tylko z 166, ale powinien pracować z mnożnikiem 14 a nie 11. Co w takiej sytuacji zrobić gdy nie można zmienić tego mnożnika w biosie a jedynie FSB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnoznik 11x jest w bartonie 3200+ FSB400. Może po prostu chciałeś kupic na fsb333, a sprzedali ci na fsb400:/

 

Ale tak czy siak powinien pracować stabilnie jako 3200+ niezaleznie czy na fsb333 czy fsb400 (bo taktowania oba mają podobne). A patrzyleś jakie on ma dane teraz vcore (napięcie). Powinien mieć 1,6 albo 1,65. Sprawdź to, bo może jest proc jest niedovoltowany.

 

A jesli to nie pomoże to obstawiam zasilacz. Jesli możesz to pożycz od kogos jakis MARKOWY zasilacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cze all. Uporałem się w końcu z tą płytą... myślałem że jest walnięta i chciałem ją serwisować... zobaczymy jak sie będzie sprawować teraz. Miałem zwisy po zainstalowaniu sytemu... a wszystko przez to, że zainstalowałem sterowniki do płyty zamieszczone na płycie CD dołączonej od producenta. Wszystkim odradzam instalowanie tych sterowników. Płytka działa spoko, nawet po wciśnięciu ctrl+f1 fsb daje się zwiększyć i lekkie OC. Zobaczymy jak będzie dalej przechodziła kolejne testy.

Edytowane przez damzoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem tylko stery standardowe od Windowsa... testując sterowniki nvidii do kontrolera dysków np nie mialem odczytu z płyt cd-rom... więc sami widzicie... zresztą kumple mówili mi że standardowe stery "windowsowskie" są często lepsze od tych zamieszczonych w zestawie... może ktoś ma inne doświadczenia... to niech sie podzieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@davvid

składam juz trzeciego kompa do domu a mam gownia*ną płytę ausua A7n8x-vm400 ( temat niżej http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=174679 ). Mojego abita narazie na nic bym nie zamienil chyba ze na dfi na nf2 bo napewno pozwoli mi na fsb powyzej 250 (u kumpla 268 mHz rock stable na moich pamieciach z podpisu i dfi). Mi abit pozwala 248 i wiecej nie ma bata ale narazie nawet tak go nie wykrecam do normalnej pracy bo mam badziewiaste chlodzenie na cpu.... chyba jednak skusze sie na tego epoxa.... Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No szkoda, że nie pozbywasz się abita :( --- ja bym go wział :D

 

Co do płyty jaką chcesz <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to ten gigabyte nie jest taki zły. Ja żadnym problemów softwarowych (stery etc.) nie miałem. Z stabilnością też ok. Tylko mam zastrzeżenia co do ubogiego biosu. Jakby dodali do niego zmiane napięcia na cpu i regulacje mnoznika to płyta za ta cene (teraz nowa ok 160zł) byłaby bardzo świetna ;)

 

Ale oczywiście epox będzie lepszy (szczególnie do OC), więc jak masz hajs to warto się skusić :)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy inne głosniki działaja na płycie??

Przeinstaluj jeszcze raz stery do dzwieku i do płyty.

Jak nie pomoże to zrób jeszcze raz format i postaw na nowo system. Czasami tak się zdarza ze na swierzo zainstalowym systemie wszystko się wali.

 

Ten cooler jesli nie wymaga otworów wokół socketu to powinien sie zmiescic bez problemu.

 

EDIT... tera wlasnie zauwazylem, że ten cooler nie jest wogole kompatybilny z socketA ( klik) wiec napewno nie zamontujesz go na tej mobo!

 

Jesli szukasz jakiegoś coolera na tą mobo to polecam TO + jakiś dobty wentyl :)

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no już wszystko chodzi dobrze... na 3dmarku01Se mam ~8500, żadnych zwieszek..., nie zakładałem jeszcze dźwiękówki SB Live 5.1, na razie korzystam ze zintegorwanej dźwiękówki, ale jest kiepskiej jakości...i jakoś mnie wnerwia...może dziś ją założe...po wcześniejszych zwisach nie ma śladu. Zaczyna mi sie podobać ten Gigabyte. Mam nadzieje że jak założe SBliva to nic nie siądzie... Zabieram sie do roboty. O rezultatach napisze niebawem :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie mam płytę GA-7n400S-L i problem mam bartona mobile 2500 v 1,45 a wykrywa mi go jako 800 fsb 166 niewiem oco chodzi ten procek na płycie MSI chodził zajebiście POMOCY,POMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCYPOMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie krzycz!!!

 

Napisz jak go dokładnie wykrywa. Z jakim mnożnikiem??

I jaki ma mnożnik standardowy i fsb??

 

Spróbuj zmienić mnożnik spod windy (np programem CrystalCPUID), bo w biosie tego niestety nie zrobisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Nosze sie z zamiarem zakupu tejze plyty. W tej chwili mam Asus A7V880 (KT880). No i mam proste pytanie: Czy warto przesiasc sie na Gigabyte 7N400S-L?? Czy beda chodzily na tej plycie bez problemu w dualu na 400 MHz pamieci GEIL 2x512 CL 2.5?? Czy z procka Athlon 3200 XP (400) da sie cos jeszcze wycisnac na tej plycie przetaktowujac szyne?? Z gore dzieki za odpowiedz i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik automatem wrzuca 6 fsb 166 bo procek mobilny fsb333 (nigdy nie miałem takiego problemu na żadnej płycie albo na płycie się ustawiło mnożniki albo w biosie a tu na tej płycie nic ??????) proszę o pomoc bo 2500 jako 800 to przesada wzmieniałem w cpuid ale przy zmianie komp zwiecha i koniec Pomocy Please!Please!Please!Please!Please!Please!Please!Please!

 

 

Program to oczywiście CrystalCPUID SORRY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@masta2

ej 6 x 166 wychodzi 996, a nie 800 :/ zreszta, mniejsza z tym

 

Moja rada jest taka:

- albo zmienic mobo

- albo drutmodem zmienic mnoznik

 

@mondeo

Z pamięciami nie powinno byc raczej problemu. Ale ty chcesz zmianić płyte tylko dla duala?? Jesli tak to imo nie ma sensu.

A jesli już chcesz coś kupic i kręcic na tym proca to odpuśc sobie tego gigabyta. Poszukaj raczej epoxa albo abita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

davvid

 

Kolego chyba mnie nie zrozumiałeś

Ja kupiłem tego Gigabyte GA-7n400s-l i nie moge na nim ustawić żeby mi pokazał mojego procka ja mam 2500 mobile 1,45v powinien go znaleść jako 11*166 a ta płyta go rozpoznaje jako 6*166 i pokazuje m-mobile 800 MHZ a powinna pokazywać AMD_mobile 2500xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze cie zrozumialem. Niektore plyty maja problem z rozpoznawaniem mobili, tylko ze w niektorych jest możliwość zmiany noznika w biosie, czyli nie ma problemu :)

W tym gigabycie NIE MA regulacji zmiany mnoznika w biosie, wiec u ciebie jest problem i podałem ci na nie rozwiązanie: albo zmienic mnoznik drutmodem (lub lacząc/ciąć mostki) albo zmienić mobo - proste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo podnieść fsb na ok 304 :>

swojądrogą jest nieoficjalny bios do tej płyty i jest w nim regulacja napięcia, więc może cosik pokombinujesz.

 

PS: CTRL+F1 -zaawansowane opcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wrzucałem do tego gigabyte procek 1700+ i go rozpoznał a tego mobile jakieś głupoty wyświetla może do gigabyte napisać albo jakiegoś serwisu komputerowego bo procek jest więcej wart niż ta płyta i go nie będę zmieniał i mi się wydaje że producent gigabyte sobie z klientów jaja robi wypuszczajc takie płyte które nie rozpoznają procka a przy okazji samemu nie można ustawić K...A skandal wydaje ktoś kasę a tu d..a.

Jakby ktoś mi podał link do tego biosu albo link do tych drutmodów chociaż niewiem co to jest.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do biosu:

http://www.swk.vectranet.pl/~marekscz/bios/7N400SL!.zip

Niestety regulacja napięcia na cpu nie działa :( <faaak>

 

Co do drutmoda to zajrzyj tu

http://www.ocinside.de/go_d.html?/html/wor...d_pinmod_d.html

Polaga on na pakowaniu cienkich drucików w dziurki socketu - jest bardzo łatwy mod, nie ma się czego bać ;)

 

btw... wczoraj go u siebie robiłem i teraz mam 1,5V @drut@ 1,75V :D

Edytowane przez davvid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ponawiam pytanie :)

Czy wiecie co to za "CPU-build Temperature" pokazywana w BIOSIE??

Jaka u was się pokazuje w porównaiu do "CPU Temperature"??

Pytanie głównie do osób które wgrały zmodowany bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja se dalem spokoj z ta plyta...tzn akceptuje ja taka jaka ja zoltki stworzyli. Chodzi dosyc stabilnie po wywaleniu wszystkich trojanow, adwarowi i spywarow, ktore powodowaly restey w najmniej spodziewanych momentach. Za rok sie szarpne na platforme pod 64 bity a teraz komp chodzi i nie bede narzekal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie bo jestem w tej kwestii laikiem. Na jakiej zasadzie ma polegać ten drut mod? może ktoś ma foto wykonanego takiego drut moda.

I jak to sie wykonuje jezeli chodzi o tego linka co jest tu podany. Tzn jakie parametry i gdzie.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drutmod polega na wkładaniu cienkich drucików w socket. Taki drucik (o dł ko 7mm) skrecasz w kształt litery U i wkładasz w odpowiedznie dziurki socketu. Tu masz gdzie je dokładnie wkładać. Zmien sobie tylko na tej stronce, żebyć miał widok socketu.

 

Odnośnie drugiego pytania to chyba jednak lepiej wziąsc 7n400s-l. Wkońcu to już nowszy chipset, no i dual ma. Różnica z niego może niewielka, ale zawsze. A jaki chcesz procek w nią wsadzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek chce wsadzić Semprona 2400+ oraz podłaczyć dysk WD-Caviar SATA2 160 GB. I czy ta płytka sobie bez problemu poradzi. Przy KT600 wiem że trzeba instalować przy windowsie z SP2 sterowniki do SATA. A jak to jest z nForce2? Czy też wymaga zabawy z sterownikami do SATA i kombinacji przy windowsie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...