Skocz do zawartości
raven246

Pasta Termoprzewodząca

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co wiem (jeszcze tego nie robilem - opasta od boxovego coolera):

 

smarkasz troche na środek procesora (tak wielkosci ziarnka ryzu) i nakladasz cooler - jego nacisk rozprowadza paste (cieniutko i wmiare rowno), pozatym jest mniejsza szansa na powstanie bobmli powietrza*

 

* wypowiedz opieram na tym czego sie dowiedzialem z x4pro.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, mam nadzieję że jutro dostanę ten sprzęt i powiem Wam więcej. Bardzo bym chciał, aby to był jednak socket 478, ale jak będzie 423 to też pomyślę ;)

1338352[/snapback]

sproboj tak z ac silver 5 zrobic ;];]

imo lepiej jest cieniutko palcem nalozyc potem rozporowadzic rownolegle na calej powieszchni reszty ucisk dokona pasty oczywiscie nie za duzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej tak żeby nie wycisnęło się za dużo dookoła. A tak pozatym to co może być trudnego w wyciśnięciu troche pasty na procka? To prawie to samo co wycisnąć paste na szczoteczke do zębów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie są tacy głupi . .ale znalazło sie kilku takich co za brak odpowiedniego ostrzeżenia w instrukcji zainkasowali kilkumilionowe odszkodowania .. i dlatego firmy sie ubezpieczają ...

 

Najsłynniejszy przypadek to jak facet użył szczotki od mycia klozetów do umycia zębów .. bo w instrukcji nie pisało że nie można i wygrał chyba 1,400,000 $ ...

Dla nas kupa śmiechu ale podobno w USA nagminne ...

 

Ps.. Facet uszkodził sobie dziąsła i wargi .. dostał papierek ze szpitala i poleciał do adwokata ..

Edytowane przez PoTaS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cuż widocznie miałeś również źle zamontowany radiator .. bo spadek o 15 stopni to zdecydowanie nierealna wartość .. max 5 stopni ..

 

Ja wymieniłem ten plasterek co dodają do boxowego na AS5 i mam spadek 4 stopnie w idle ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zmienialem pasty na boxowym coolerze od 2 lat

i w koncu kupilem sobie nowego PENTAGRAMA i nowa

(sredniej jakosci) paste ceramiczna, to temp. spadla

o 10 stopni w stresie.

1347539[/snapback]

Jezeli piszesz o asc to jest pasta wysokiej jakosci nie sredniej , porownywalnej z as 5 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko!! Mam zamiar w najbliższych dniach zmienić chłodzenie na procku i zaopatrzyłem sie już w Arctic Silver 5.

 

I pytanie co do nakladania, bo różnie piszą w instrukcjach nakladania.

 

Wiem, że aby polepszyć przewodzenie ciepła miedzy rdzeniem a radiatorem powinno sie nałożyć troche pasty na spód radiatora i rozetrzeć tak aby wypełnić nierówności i poźniej usunąć nadmiar pasty.

Panowie z Arctic Silver też tak polecają robić, z wyjatkiem Arctic Silver 5

 

Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego? Czym ta pasta sie różni od Arctic Silver 3 albo OCZ 5???

 

Jeszcze jakby mi ktoś powiedział, czy mam się nastawiać na dokładne czyszczenie rdzenia w CPU jak wcześniej radiator nie był smarowany pasta tylko nałożony był na nim plaster termoprzewodzący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.arcticsilver.com/ceramique_instructions.htm - zawsze chciałem zdrapać ten rozpromiennik z pentiuma :E

 

 

P.S

ja tam mam swojego k6 i smarowałem go pastą jak kanapkę masłem :] pasta na proca, rozsmarować nożem (ja wole papierkiem, gdyż jest bardziej elastyczny). Twoży się równiutka powieżchnia.. na to coolera i gotowe... Nie wiem natomiast jak postąpić z moim przyszłym thunderbirdem :D.. żygnać na środeczek troszkę pasty i coolerem go przycisnać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...