Skocz do zawartości
Nikos_Wariat

Najlepszy Chlodzenie Na Xp-m Dostepne W Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

przytczalem prawie wszystkie tematy i mam metilkik w glowie

jaki jest najbardziej wydajne chlodzenie w cenie do 300zl (jesli sa wiatraczki oddzialenie to chodzi mi o sam radiator do 300zl)

 

przepraszam za lamerskie pytanie ale nigdgdzie nie moglem znalesc konkretnej odpowiedzi

 

radiator bedzie schaladzal XP-M 2500+ 1833@2800mzh 2,25v.

plyte glowna ma standardowo abita NFS-7S wiec jeszczy tak by ten cooler wszedl.

 

Kolega sklada kompa i nie wiem jak mu pomoc ja mam wc.

 

Pozdrawiam

Nikoś Wariat Na Kacu :(

Edytowane przez Nikos_Wariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

pentagram 120+ Cu :) ja mam takiego i przy bartonie 2600Xp (1900mhz@2500mhz) mam w idle poniżej 45C. dodam że działa mi na najniższych obrotach i jest niesłyszalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ma byc ac to przy tym napieciu watpie zeby sobie jakikolwiek cooler poradzil .

Jedyna opcja to SP97 + Delta na full , ale to za cholere nie bedzie ciche :/ Ewentualnie jakis tower ale wtedy znowu lepiej miec desktop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

kurcze dajesz sobie tego culerka na max obrotów i wtedy masz lekki szum jak masz dobrą obudowę i jeszcze lepsze chłodzenie. u mnie spadało poniżej 40C to u Ciebie powinno około 45C mieć w IDLE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze dajesz sobie tego culerka na max obrotów i wtedy masz lekki szum jak masz dobrą obudowę i jeszcze lepsze chłodzenie. u mnie spadało poniżej 40C to u Ciebie powinno około 45C mieć w IDLE

1345926[/snapback]

 

molimo nie rozumiesz pytania kolegi Nikos_Wariat, chodzi mu o najwydajniejszy coolerek do athlona xp a nie o twój, który na pewno do najlepszych nie należy :?

Ja bym Ci polecił tego potwora:

 

http://4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=917

 

Dołączona grafika

 

i to tego jakies 2 wiatraczki :D

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najwydajniejszy jest ten

1345926[/snapback]

No ja tez bym mu ten coolerek polecił gdyby był kompatybilny :blink: z podstawką socket A

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze dajesz sobie tego culerka na max obrotów i wtedy masz lekki szum jak masz dobrą obudowę i jeszcze lepsze chłodzenie. u mnie spadało poniżej 40C to u Ciebie powinno około 45C mieć w IDLE

1345926[/snapback]

Człowieku coś tak sie uczepił twoje pentagrama ??? zapodaj napieci na 2,25v i podaj temp

 

 

Moim zdaniem najwydajniejszy jest ten

1345956[/snapback]

 

Wiesz nie czytasz do konca ja mam chlodzienie wodne oparte na x3m.

 

natomiast moj kolega skalada se kompa i nie chce po porstu chlodzenia wodnego i nie da sie namowic.

 

A jak kazdy wie ze schlodzic 2800mzh przy 2.25v bedzie naprawde ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ty go nieschłodzisz by był stabilny to jest ogromna ilośc energi. pozatym skad on ma pewność ze jego cpu będzie chodzić na 2800 mhz 2,25 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy takim vcore ten procek długo nie pociągnie ale jak chcesz.... to weż to http://4max.pl/default.asp?g=24&gg=19&produkt=917 i do tego może jakieś 2 wentylatorki 120mm z przejściówkami na 80mm i do tego artic silver 5 ,pare wentylków w budzie i może styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na tweku był taki temat o wpływie Vcore na cpu. konluzją tegotematu było to że jezłi vcore niejst za wysokie to liczy sie jedynie temperatura. czyli cpu na 2600mhz i 2V i temp 30-40 stopni (odczyt z rdzenia)

dłużej "pożyje" niż 2200 mhz 1,65V i 50-65 stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przytczalem prawie wszystkie tematy i mam metilkik w glowie

jaki jest najbardziej wydajne chlodzenie w cenie do 300zl (jesli sa wiatraczki oddzialenie to chodzi mi o sam radiator do 300zl)

 

przepraszam za lamerskie pytanie ale nigdgdzie nie moglem znalesc konkretnej odpowiedzi

 

radiator bedzie schaladzal XP-M 2500+ 1833@2800mzh 2,25v.

plyte glowna ma standardowo abita NFS-7S wiec jeszczy tak by ten cooler wszedl.

 

Kolega sklada kompa i nie wiem jak mu pomoc ja mam wc.

 

Pozdrawiam

Nikoś Wariat Na Kacu :(

1345565[/snapback]

wiadro wody (najlepiej zimnej) stawiasz na proca tylko musisz kompa na boku położyć żeby sie nie wylało i chłodzi jak talala;) <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadro wody (najlepiej zimnej) stawiasz na proca tylko musisz kompa na boku położyć żeby sie nie wylało i chłodzi jak talala;) <lol>

1347023[/snapback]

A Tobie Preferuje zaczac od schodzenia mozgu bo widac sie przegrzewa i popelnia bledy i gadasz glupoty ? chesz gadac takie glupoty zapraszam na osla laczake .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Mar 24 2005, 17:18]ten co jedzie 11 miechow na takim vcore to pewnie robi to na powietrzu? ja bym proponowal jechac np na 2V stracisz moze 100mhz ktore zycia nie uratuja a procek stanie sie schladzalny na powietrzu i dluzej pozyje.

1347050[/snapback]

PANOWIE PROSZE MI TU NIE MOWIC NA TEMAT ZYWTONOSCI PROCESORA , NAPIECIA VCORE , CZY KOGOS ZBAWI 100MZH PYTANIE BRZMI JAKI JEST NAJWYDAJNIESZY COOLER POD XP-M A NIE ZE ZALOZ CHLODZENIE WODA , CHLODZ FREONEM . WIEC PROSZE ODPOWIADAC NA TEMAT !!

Edytowane przez Nikos_Wariat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tobie Preferuje zaczac od schodzenia mozgu bo widac sie przegrzewa i popelnia bledy i gadasz glupoty ? chesz gadac takie glupoty zapraszam na osla laczake .

1347052[/snapback]

masz rację, Twoje pytanie jest lamerskie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PROSZE MI TU NIE MOWIC NA TEMAT ZYWTONOSCI PROCESORA , NAPIECIA VCORE , CZY KOGOS ZBAWI 100MZH PYTANIE BRZMI JAKI JEST NAJWYDAJNIESZY COOLER POD XP-M A NIE ZE ZALOZ CHLODZENIE WODA , CHLODZ FREONEM . WIEC PROSZE ODPOWIADAC NA TEMAT !!

AC ci nie pasuje WC też, o FC NIE WSPOMINAJĄC!!! TO ZOSTAJE CI TYLKO LA najlepszy wybór najlepiej to vcore podciągnij do 5v i na tym jedż bo dla 100mhz jesteś w stanie proca zabić ... ehhhhh ludzie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku CO sie do mnie Przyczepiłęś ja nie jestem tak wyberdny tylko moj kolega !!! I Co Ma Wspolego czy na proca dam 2,25 v czy 220v ??? Odpowiec Jakie jest najlpesze chlodzenie a nie sie madrzycie .

ja osobiscie w lato przymierzam sie do Freonu.

Ja Teraz Jade NA WC -> Patrz Sygnaturka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie dla niego tlyko dla jego kolegi. Teraz ty zfrajezyłeś Bjabrzyk

 

a ty nikosiu co preferujesz walizki pomyśl jak narazie wszyscy wybieraja najwieksze witraki jakie znajdą bo tak naprawde niewiedzą DOKŁADNIE. Wszytko jest względne cooler domyślny z artic silver 5 będzie wydajniejszt niż zalman 7000 cu bez jakiej koleiwe pasty termowprzewodzącej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Na Poczatku Mysalelm o

Thermalright SP-97

potem o :

Thermalright SI-97

potem o :

Thermalright XP-120 ale jego nie podpasuje pod socet A :(

potem o:

Thermaltake Combo Cool Tower 112

potem o:

CoolerMaster HYPER 6 Heat Pipe ale on tez nie podjedzie pod socet A :(

 

i jakos narazie najbardziej mi podchodzi Thermaltake Combo Cool Tower 112 z 2x92mm a goscia za h*ja pana nie mozna nomowic za wc za podabno cene mial by z chlodniczka w srodku od jakiegos kadeta ale on nie to nie i mam zrobic tak bylo dobrze ?

ja nie wiem co wymyslec?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

rubta co chceta. kupujesz jakiegoś towera na to wiatrak + dmuchający z bocznej ścianki na proca i wyciągający na tylnej ściance i dobrze będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja sie dołącze do pytania. tyle ze ja potrzebuje coolerka do bartka2.5ghz 2.05v... miałem skadac wc ale nie moge więc zostaje ac..

A no i chodzi mi nie tylko o wydajnosc ale o cisze9moze naet bardziej:) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...