Skocz do zawartości
100goly

Co Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Niedawno złożyłem kompa takiego jak w podpisie(Config No.2).Gdy składałem kompa nie miałem kasy na 512 MB ramu.Teraz skołowałem troche kasy i chce kupić 1 kosc 512(bo drugie 256mb to sie juz chyba nie opłaca)mam ok. 200zł.Cenowo pasują mi takie modele:

Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3

Kingmax DDR 512MB PC-400 Cl 2.5

Elixir DDR 512MB PC-400 Cl3

Które by były najlepsze do podkręcenia mojego procka(mnożnik odblokowany)?Chciałbym wyciągnąc z nich ok 210-220Mhz(efektywnie 420-440Mhz).

Tylko nie mówcie ze te wymienione to shit i najlepsze Są Hynixy D43 i powiedzcie które z TYCH mam kupić :angry: !

Pozdro i z góry THX for aLL!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... najlepiej by było gdybyś mógł zobaczyć na jakich kościach są te pamięci, bo tak to raczej loteria.

1347411[/snapback]

Tylko że ja kupuje te pamięci w sklepie internetowym to raczej nie zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj trochę ostatnich watków o hynixach bo kostki 512 mb idzie dostać za 210-220 zł obecnie.

1348543[/snapback]

ale chyba nie w sklepie.mi potrzebna faktura VAT.W gre wchodzą jeszcze pamięci Infineona.nic o nich nie wiem.możecie mnie oświecić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no przecież pisałeś, że kupujesz w sklepie internetowym więc co za problem. Praktycznie każdy sklep wystawi Ci fakturę na towar.

1348675[/snapback]

Myślałem ze jemu chodziło o allegro.Tam nie każdy da fakture.A hynixy znalazłem TUTAJ

za 220zł ale doliczyć wysyłke wychodzi 250zl a ja mam tylko 200zł :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz tu powiedzmy 50zł różnicy, ale naprawde nie pozalujesz. Taki ram to zakup na pare latek... warto pogadac z rodzicami w celu wynegocjowania dlugoterminowej pozyczki na te pamieci, jak to ja w tym momencie robie :D :D Też zamierzal sobie kostkę albo dwie takie kupic :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znasz się na kościach jesteś w stanie przy zakupie stwierdzić na jakich kościach jest pamięć? Jeżeli nie to moja sugestia jest taka, abyś poczytał wątki o słabych kingstonach na kościach nanya czyli tych samych co na wiekszosci elixirów. CVhcesz fsb 200 z cl3 bierz kingstony, chcesz więcej bierz hynixy za 210 zeta . Może jakaś giełda komp. w pobliżu jestv miałbys fakture i hynixy za cene elixirów prawie."Taniej nie będzie"pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupilem Kingstony 512/400 cl3, na fsb 200 chodza na 2,5-3-3-7 v2.6, na fsb 230 w dualu z OCZ 3-3-3-11 v2.6 ===> pierwsze spostrzezenie.... Takze jak na pamiec za 206 zl, sadze ze calkiem niezle sie bujaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj kupilem Kingstony 512/400 cl3, na fsb 200 chodza na 2,5-3-3-7 v2.6, na fsb 230 w dualu z OCZ 3-3-3-11 v2.6 ===> pierwsze spostrzezenie.... Takze jak na pamiec za 206 zl, sadze ze calkiem niezle sie bujaja....

1349730[/snapback]

a na jakich kościach masz te kingstony i na jakich kościach by były najlepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 512mb kingston(na kosciach mosela) i chodza na 468mhz cl2.5-3-3-11 na 400mhz na cl2-3-3-11. Miałem kiedys 256mb infineona na kosciach infineon i max. 438mhz cl3-4-4-11. Co do elixioro to radze ich nie brac (miałem kiedys przez 1miech i szybko zmieniłem :) )

Edytowane przez Marcin5611

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 512mb kingston(na kosciach mosela) i chodza na 468mhz cl2.5-3-3-11 na 400mhz na cl2-3-3-11. Miałem kiedys 256mb infineona na kosciach infineon i max. 438mhz cl3-4-4-11. Co do elixioro to radze ich nie brac (miałem kiedys przez 1miech i szybko zmieniłem :) )

1351589[/snapback]

to niezły wynik osiągnołes.mam nadzieje ze mi sie trafią na kościach Mosela :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś dla ciebie.

1352060[/snapback]

dięki.pomyśle nad tym.Ale to śa dwie kości 256 MB i jak juz jedną mam to wszysdtkie banki bedą obsadzone a tak chyba nie powinno być???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa. Nie chcę tworzyć nowego topic'a o nazwie "co wybrać?". Mam dylemat, bo zamierzam kupić w tym tygodniu jakieś 512MB RAM'u/400. Poniżej przedstawiam wam 3 moje typy.

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46159832

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46142174

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45679299

 

Proszę, o pomoc w wybraniu tych najlepszych i najwydajniejszych. Niedługo zakupię AMD64 3000+, więc dobrze by było gdyby RAM'y dobrze z nim współpracowały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka sprawa. Nie chcę tworzyć nowego topic'a o nazwie "co wybrać?". Mam dylemat, bo zamierzam kupić w tym tygodniu jakieś 512MB RAM'u/400. Poniżej przedstawiam wam 3 moje typy.

 

1353770[/snapback]

Z tej trójki to bym brał hynixy bo są na oryginalnych kościach hynixa.O A-data tonic nie słyszałem.Kingstony to loteria.Ja sma pracuje w serwisie w dużej firmie w którym dziennie składa sie ok 15 kompterów i praktycznie wszyscy biorą właśnie kingstony.Durni są bo płacą drożej a praktycznie 90% są na kościach nanya(czyli na takich co Eixiry które sam mam na chacie i kupiłem 50 zł taniej od tych kingstonów).Wydaje mi się że to wyni8ka z tego iż oficjalnym dystrybutorem na polske tych właśnie pamięci jest firma wilk elektonik(producent polskich kości good ram) która sam produkuje te kości i tylko przykleja nalepkę kingston i pakuje władne pudełeczko więc HYNIXY będą najlepszym rozwiązaniem.

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze przynudzę z pytaniem. Płyta główna to soltek 75frn2, pamiątki mają być do duala:

DDRAM 512 MB PC400 2,5 TWINMOS - 183 zł/szt.

DDRAM 512 MB PC400 CL 3 KINGSTON - 200zł/szt.

DDRAM 512 MB PC400 LIFE TIME ( ELIXIR ) - 164zł/szt

DDRAM 512 MB PC400 LIFE TIME ( GOOD RAM ) - 170zł/szt

 

Najbardziej podobają mi się twinmosy, ale w pamiątkach się kompletnie nie orientuje. Zakupy internetowe stanowczo odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...