Skocz do zawartości
weldslater

Genius + Audigy2 Zs

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem jak podłączyłem te głośniki do Audigy i basa wogóle nie ma:(....wtyczki odpowniednio podłączyłem (kolorem).....może ma ktoś ta karte i wie jak uaktywnić bas?.......w opcjach ustawiłem na 5.1....

 

thx za pomoc

 

 

aaa i jeszcze jedno kiedy robie test 5.1 to wszystko idzie ładnie a jak sprawdza tylne głośniki ti i przednie też dają znać (ale troche słabiej) czy tak powinno być?

Edytowane przez weldslater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąć to mam ten sam pronlem :/ tylko że w części udało mi się go rozwiązać - w "Speaker Settings"/"bass Management trzeba włączyc bass rediction" ale prawde mówiac ten bas jest strasznie [ciach!]iany - wcześniej miałem Jakąś tanią kartę za 50 zł i tam bas był dużo głośniejszy tutaj jest jakiś cichy. Np w grze jak wcześniej miałem bas poniżej połowy na subie ustawiony to teraz musze mieć na maxa aby uzyskać tą samą głośność !!! :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawde mówiąć to mam ten sam pronlem :/ tylko że w części udało mi się go rozwiązać - w "Speaker Settings"/"bass Management trzeba włączyc bass rediction" ale prawde mówiac ten bas jest strasznie [ciach!]iany - wcześniej miałem Jakąś tanią kartę za 50 zł i tam bas był dużo głośniejszy tutaj jest jakiś cichy.  Np w grze jak wcześniej miałem bas poniżej połowy na subie ustawiony to teraz musze mieć na maxa aby uzyskać tą samą głośność !!! :?  :?

1396998[/snapback]

wystaczy bas ustawic na max . sa 3 mozliwosci ustawiania charakterystyk dzwieku.

i napewno mozna osiagnac niesamowity bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. pisałem wcześniej w podobnym temacie, co prawda mam głośniki koda ( post "koda czy creative" ) i karte Audigy 2ZS, problem mam ten sam, bas jest słabiutki,

próbowałem ustawień w kx-ach, niestety bez efektu. Przyłączam się do prośby jeżeli ktoś ma radę na to.

Wcześniej próbowałem również ustawienia bass redirection co kończyło sie buczeniem suba, wrażenie jakby sygnał szedł ten sam co na center tylko o niższej częstotliwości

( sub próbował wydobyć z siebie wokal ? coś w tym stylu )

Kable na 100% są ok.

Pozdroofka

 

Wykombinowałem sobie tak, zastąpiłem podłączenie kablem 9-pin na połączenie poprzez kable minijack>2xRCA , do tego ustawiłem bass redirection, i sub gra!

 

weldslater może spróbuj pożyczyć od kogoś takie kable i sprawdź co będzie, u mnie pomogło, a problem wydaje mi się podobny.

Edytowane przez baq4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie problemy są, bo audigy mają wyjścia na więcej niż 2 kanały ,i złe podłączenie tym skutkuje,

BTW ciekawy bass można w kx uzyskać trzeba tylko załadować odpowiednie wtyczki, i wówczas każde głośniki się odezwą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykombinowałem sobie tak, zastąpiłem podłączenie kablem 9-pin na połączenie poprzez kable minijack>2xRCA , do tego ustawiłem bass redirection, i sub gra!

 

1410424[/snapback]

Sprawdziłem to u siebie ale lepiej chodzi na orginalnych kablach - mam genius home theater 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem audigy 2 zs i mam problem z subem mianowice nie slychac go wogole. Podczas testu 5.1 daje ladny bas, ale juz podczas odtwarzania czegos lub grania jest zupelnie gluchy. Bas slychac jedynie jak wlacze bass redirection w opcjach glosnikow na max lecz jest bardzo cichy. (nawet po podkreceniu na maksa nie jest tak glosny jak byl na soundstormie na 1/3) Zna ktos sposob na rozwiazanie tego problemu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. pisałem wcześniej w podobnym temacie, co prawda mam głośniki koda ( post "koda czy creative" ) i karte Audigy 2ZS, problem mam ten sam, bas jest słabiutki,

próbowałem ustawień w kx-ach, niestety bez efektu. Przyłączam się do prośby jeżeli ktoś ma radę na to.

Wcześniej próbowałem również ustawienia bass redirection co kończyło sie buczeniem suba, wrażenie jakby sygnał szedł ten sam co na center tylko o niższej częstotliwości

( sub próbował wydobyć z siebie wokal ? coś w tym stylu )

Kable na 100% są ok.

Pozdroofka

 

Wykombinowałem sobie tak, zastąpiłem podłączenie kablem 9-pin na połączenie poprzez kable minijack>2xRCA , do tego ustawiłem bass redirection, i sub gra!

 

weldslater może spróbuj pożyczyć od kogoś takie kable i sprawdź co będzie, u mnie pomogło, a problem wydaje mi się podobny.

1410424[/snapback]

witam mam pytanie posiadam ową karte i głośniki 5.1. czy do tego da reade jeszcze podłączyć głośniki 2.1 lub wzmacniacz zeby dojść do 7.1 . bo po podłonczeniu zestawu 5.1 już jest brak miejsca na podłanczanie dalszych głośników. czy zeby uzyskać 7.1 musze mieć jakieś przerobione kable. prosze pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie posiadam ową karte i głośniki 5.1. czy do tego da reade jeszcze podłączyć głośniki 2.1 lub wzmacniacz zeby dojść do 7.1 . bo po podłonczeniu zestawu 5.1 już jest brak miejsca na podłanczanie dalszych głośników. czy zeby uzyskać 7.1 musze mieć jakieś przerobione kable. prosze pomoc

W zestwach 7.1 są wtyczki 3 kanałowe zamiast 2. Trzeba by było pobawić się z kablami i jakoś rozdzielić kanały na zestaw 5.1 i na 2.0/2.1. Nigdy nie widziałem do kupienia wtyczek 3 kanałowych więc nie wiem gdzie ich szukać, może są w jakimś elektronicznym.

Kiedyś pewnie to zrobie, ale na razie nie mam kasy na zestaw 2.0 - chciałem sobie kupic jakieś kolumny wolnostojące, a do tego jeszcze koszt wzmachola dochodzi...

Edytowane przez Bloody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...