Skocz do zawartości
marcinek79

Nagłe Restarty Przy Odtwarzaniu Filmów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem polega na tym ze przy podczas odtwarzania jakiegokolwiek pliku filmowego - system po krótkiej chwili nagle się restartuje...

 

Nie ma jakiejs reguly na to kiedy to zrobi, czasami od razu po załadowaniu pliku czasami po 20 sekundach a czasami po minucie...

 

Oto konfiguracja sprzętowa (z AIDY):

 

System operacyjny  Microsoft Windows XP Professional 

Internet Explorer  6.0.2600.0000 (IE 6.0 - Windows XP) 

Typ procesora  Intel Pentium IIIE, 600 MHz (6 x 100) 

 

Płyta główna:

 

  Nazwa płyty głównej  Gigabyte GA-6VX7-4X (1 ISA, 5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 3 DIMM) 

  Mikroukład płyty głównej  VIA VT82C694X Apollo Pro133A 

  Pamięć fizyczna  64 MB (PC100 SDRAM) 

  Typ BIOS'u  AMI (08/24/00) 

 

Ekran: 

  Karta wideo  NVIDIA RIVA TNT2 Model 64 (32 MB) 

  Akcelerator 3D  nVIDIA RIVA TNT2 M64 

  Monitor  Samsung SyncMaster 550b (HJCN902458) 

 

Multimedia: 

  Karta dźwiękowa  VIA AC'97 Audio Controller [H] 

 

Magazyn: 

  Napęd dyskietek  Stacja dyskietek 

  Dysk fizyczny  ST320423A (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/66) 

  Napęd dysków optycznych  LG CD-ROM CRD-8520B (52x CD-ROM) 

 

Karta sieciowa  Karta SURECOM EP-320X-R 100/10/M PCI Adapter

 

Drukarka  Xerox Phaser 3121 

Problem pojawił się dopiero po zainstalowaniu XP, na 98 nie było... a nie ma mozliwosci powrotu na Win98... Zmiany kodeków nie pomogły - testowałem różne zestawy i nic... Wiesza się...

 

Ma ktoś jakies pomysły?

Edytowane przez marcinek79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy temperatury masz w normie, napięcia zasilacza? Dzieje się to tylko podczas odtwarzania filmów? A poza tym system czysty jest? Warto by przeskanować dla pewności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Przemq

Miałem ten problem, ale on wystepował tylko jak odtwarzałem film z płytki, wtedy nastepował czesto restart. Ale gdy film leciał z dysku to było ok.

U mni pomogło format c: od tego czasu spokój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys mialem podobny problem tylko, ze restarty zdazaly mi sie po wylaczeniu odtwarzacza. Pamiec mialem wlozona do pierwszego slotu co przy plycie na nf2 i jednym module pamieci nie jest wskazane. Przelozylem pamiec do slotu drugiego i restarty sie juz nie zdazaja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem polega na tym ze przy podczas odtwarzania jakiegokolwiek pliku filmowego - system po krótkiej chwili nagle się restartuje...

 

Nie ma jakiejs reguly na to kiedy to zrobi, czasami od razu po załadowaniu pliku czasami po 20 sekundach a czasami po minucie...

 

Oto konfiguracja sprzętowa (z AIDY):

Problem pojawił się dopiero po zainstalowaniu XP, na 98 nie było... a nie ma mozliwosci powrotu na Win98... Zmiany kodeków nie pomogły - testowałem różne zestawy i nic... Wiesza się...

 

Ma ktoś jakies pomysły?

1348051[/snapback]

sprawdź kondensatory na MOBO Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega miał prawie identycznie, i jak się okazało to zatarł mu się wentylator (w ogóle się przestał obracać) na karcie graficznej, co powodowało zbytnie nagrzewanie procka GFX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, problem polega na tym ze przy podczas odtwarzania jakiegokolwiek pliku filmowego - system po krótkiej chwili nagle się restartuje...

 

Nie ma jakiejs reguly na to kiedy to zrobi, czasami od razu po załadowaniu pliku czasami po 20 sekundach a czasami po minucie...

 

Oto konfiguracja sprzętowa (z AIDY):

Problem pojawił się dopiero po zainstalowaniu XP, na 98 nie było... a nie ma mozliwosci powrotu na Win98... Zmiany kodeków nie pomogły - testowałem różne zestawy i nic... Wiesza się...

 

Ma ktoś jakies pomysły?

1348051[/snapback]

spróbuj

 

http://www.cinemix.prv.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie za mało jak na XP ?

1355790[/snapback]

Dokladnie...

Z tego co wiem to XP wymaga conajmniej 128....

Wiec przy prubie odkodowywania filmu zapycha sie ram i jest zwiecha..

Na 98 niebylo bo niejest tak pamieciorzerny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche nie za mało jak na XP ?

1355790[/snapback]

Czysta windXP po zainstalowaniu zajmuje jakies 80-90mb ramu, a wiec te twoje 64 to zapycha sie juz przy bootowaniu, czytaj przy napisie zapraszamy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymuszeniu Blue Screena wyszło ze jest to problem sterowników do karty graficznej. Już zaleciłem ściągnięcie innych sterowników do Rivy TNT2 (może ktoś ma jakies "dobre" na Win XP? ) zobaczy się...

 

Ale pamięć musi dokupić, to oczywiste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja mam bardzo podobna konfiguracje kompa tyle ze mam wiecej ram-u (256) ale tez mi sie restartuje przy odtwarzaniu filmow. bardzo prawdopodobna jest wersja z przegrzewaniem sie grafiki bo ja w swojej aktualnie w ogole nie mam wiatraczka bo sie popsul :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaszana...zamontowalem wiatraczek ale i tak sie restartuje....przy testach DirectDraw tez...wiec nie wiem...moze drivery...ale chyba mam dobry driver (karta - nvidia geforce2 chyba...jakas Ennyah czy cos takiego...) ..nie znam sie na tym wszystkim :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...