Skocz do zawartości
fipa

Kondycja Fizyczna

Rekomendowane odpowiedzi

TO ja z brzuszków tylko dobry sem :D Na minute tych takich niepełnych (nie wiem jak się to nazywa - podnosisz sie na 20 cm i upuszczasz) mam koło 70 :)

 

A kiedyś zrobiłem za jednym zamachem chyba z 70 :) Po 30 wysiadam, ale jak dojde do 50 to juz sie przyzwyczajam do tego uczucia zmeczenia i mozna robic dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eeee tam panowie :P

ja bez większych problemów robie 250 brzuszków na serię(na specjalneym przyrządzie - ci co chodzą an siłownie wiedzą jak to wygląda, bo na pdołodze to by mi kręgosłup poszedł...), ale standardowo się nie rpzmęczam - robie 5x100 brzuszków i 5x20 podnoszeń nóg ze zwisu...jeszcze biegać zacznę i kaloryferek będzie jeszcze lepszy :P

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wam chodzi o takie zwykłe brzuszki, czy takie, że leżysz na podłodze, uda prostopadłe do tułowia, łydki prostopadłe do ud (np. leżące na łóżku) i po 2 sekundy w momencie największego spięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fipa ty niesiedz na kompie tylko ćwicz :P

1353244[/snapback]

No , nie FiFa w kompie tylko realu :P

A po za tym trenuj kosza to sam zobaczysz , ten sport jest naprawde fajny :P

PS. Tylko czasem nie wlączaj NBA 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basen (zima, jesien), Rower (lato, zima, jesien, wiosna), jezioro (lato), narty(zima), biegane (jesien, lato, zima, wiosna). Tak wyglada moj caloroczny rozklad... Mam 175 cm wzrostu, i 60 kg... Jestem chudy, ale za to nie tam zaden umiesniony, czy misio, ale wysportowany :wink:. Nie robie tego, aby wygladac jak atleta, ale dla relaxu, i w dodatku dla siebie :wink:. Przez to nie mam zadnych problemow ze zdrowiem, zero od 3 lat choroby, i takie tam. A z kondycja tez u mnie nie zle... Moim zdaniem zaczynaj powoli, a dopiero jak wpadniesz w trans, rozpocznij cos trudniejszego i tak reguralnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o odchodzuanie... moj brat kupil se fat kill burner czy jakos tak lol... po jednej takiej kapsulce chodzil caly dzien nabuzowany ze wysprzatal mi i sobie pokoj, i cwiczyl dlugo. Wiec jezeli jestes leniwy, to walnij se takie cos - oczywiscie nie wolno przesadzac ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fipa

 

Rzuciłeś palenie a co za tym idzie więcej jesz i tyjesz...

 

Twoj brzuchol to wg. mnie troszeczke od tego piwka okrąglutki sie zrobił

 

polecam: basen!!, siłownia, rower..

 

Do palenia nie wracaj i wielkie gratz ze udalo ci sie rzucic choc to dopiero 4miechy więc uwazaj bo łatwo wpaść drugi raz w to samo [ciach!]o :mur:

 

Ile rzucales i w jaki sposób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie pale :)

 

Rzucilem w bardzo prosty sposob. Poprostu chciałem. Do tego motywacja znajomych i wystarczylo.

 

Fakt, ze wczesniej probowalem kilka razy, ale za kazdym razem wracalem. Pewnie dla tego, ze nie mialem wystarczającej motywacji.

 

Wiecie co mnie martwi?

To, ze nie mam czasu ćwiczyc (szkola i inne zajecia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Wiecie co mnie martwi?

To, ze nie mam czasu ćwiczyc (szkola i inne zajecia).

1693263[/snapback]

Takie zajecia jak forum, bo czesto siedzisz na forum ^_^ :?:

 

No to moze chciaz przeczytaj moj wczesniejszy post, i tak powoli zaczynaj w weekend'y :?: Przeciez w niedziele, zapewne masz wiecej czasu... Takze, jesli sie chce to nic nie stoi na przeszkodzie... :arrow: "dla chcacego nic trudnego..." :idea:...

 

Czyz nie mowie dobrze :wink:?

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie codzinnie przeznaczam na spacer ok 40minut i nie mogę narzekać na kondycję, ciężko się jest równać do sportowców, którzy trenują, ale jak na amatora co "tylko" chodzi jestem całkiem fit ;) Ostatnimi czasy chciałem się sprawdzić na 300m i wynik jaki uzyskałem mile mnie zaskoczył, uwaga robię 300m w 40s ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tu mowi o odchudzaniu, zrzucaniu brzucha itp. ale ja chciałbym zapytać jak mozna przybrac na masie? Mam z 174cm/58kg i 'kościstą' budowe ciala. Strasznie mnie denerwuje, ze na bicepsie nawet tluszczu nie ma tylko reka wyglada jak jeden dlugi patyk. Do tego odstajace łopatki (ma ktos jakis pomysl co z tym mozna zrobic?)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na to pomysl... nie obijac sie na W-Fie tylko cwiczyc jak kaza... niby nic, ale te sklony, wyprosty daja duzo. A jak nie masz wfu to cwicz w domu. Wypianj klatke pierswioa, rob sklony i inne takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie tez tylko na brzuchu widac tluszczyk, a reszta skora i kosci (to moze nie tak tragicznie, ale nie jestem zadowolony ze swojej budowy). Dlatego mysle czy nie pocwiczyc cos. No i raz w tygodniu chodze na basen, ale nie wiem czy to wystarczy zeby lopatki tak nie odstawaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie pale :)

 

Rzucilem w bardzo prosty sposob. Poprostu chciałem. Do tego motywacja znajomych i wystarczylo.

 

Fakt, ze wczesniej probowalem kilka razy, ale za kazdym razem wracalem. Pewnie dla tego, ze nie mialem wystarczającej motywacji.

 

Wiecie co mnie martwi?

To, ze nie mam czasu ćwiczyc (szkola i inne zajecia).

1693263[/snapback]

Fipa, ściemniasz niesamowicie IMHO.

Nie znajdziesz wolnej godziny na ćwiczenia ? No bez yay stary. Widać nie masz odpowiedniej motywacji do zrzutu wagi. Tak jak poprzednio z fajkami miałeś. Pooglądaj się trochę w lustrze. "Zaszpanuj" fatem na plaży. Pomacaj sobie tą oponkę i "pozachwycaj" się swoim wyglądem atlety. Może to Cię zmotywuje?

Może badania zrób, serducho, ciśnienie, cholesterol itp?

Przestań się leserzyć. Weź się na serio za siebie, bo warto. Samym gadaniem i przesiadywaniem na forum nic nie zdziałasz. No może tylko przybędzie Ci następnych kilogramów. :?

Ja też mam problem z nadwagą. Walczę z nim od pół roku i muszę się pochwalić. Osiągam całkiem niezłe wyniki. Od kwietnia poszło F_pisdoo 21kg (głównie fetu)

Poświęcam od 1 do 1,5h dziennie na aeroby. Dieta niskowęglowodanowa. Przez 2 miesiące jechałem na diecie Kwaśniewskiego. Ale po przebytej chorobie (grypa z zapaleniem zatok) za cholerę nie mogę jeść tłustych rzeczy :? Jem więc wysokobiałkowo. Pomagam sobie termogenikiem (dzięx Piratez :-P ) Thermal Pro.

Efekty są bardzo satysfakcjonujące.

Nie ściemniaj więc, że nie masz czasu itp. Ja też pracuję, mam dom i rodzinę i kupę zajęć w związku z tym. Ale jakoś starcza czasu na pracę naukę (tak, stare zgredy też muszą się uczyć :? ) aeroby i surfowanie po necie.

Zorganizuj sobie dobrze czas. Zaplanuj go uwzględniając wszystko i trzymaj sie tego planu. Wtedy zauważysz wyniki.

Uffffffffffffffffffffff, ależ się rozpisałem :blink:

Ok, kończę, nie zanudzam więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ćwiczeniach ważna jest właśnie motywacja. Nie ma "nie chce mi sie", "nie mam czasu", tylko trzeba ćwiczyć i koniec :D. Polecam rano zrobić z 50-60 pompek (o ile dasz rady :P ) Po szkole, albo pracy (nie wiem jak tam masz) idz do parku i se pobiegaj (4 minuty biegu, minuta ćwiczeń rozciągających, 4 minuty biegu itd, potem zwiększ do 5 minut biegu). A co do oddychania to wdech nosem, wydech przez usta, na początku trudno jest sie przyzwyczaić, ale to pomaga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem wybiorczo temat ale tak cos odemnie:

jak masz problemy z biegiem to sprobuj marszobiegi np: 3min leciutkiego truchtu + 2min marszu i tak 20 min

po pewnym czasie powinienes byc zdolny te 20min truchtac bez przerwy jak bedziesz w stanie to pozniej bedzie z gorki ;]

 

a i oczywisie czas biegu i marszu zmieniasz sobie wraz ze swoja kondycja :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed - moi starsi przeczytali chyba wszystkie ksiazki kwasniewskeigo i strasznie sie nim jaraja... podobno skuteczne to jest - jesz tluste rzeczy, ktore powinny cie tuczyc, a spada ci brzuch oO Podobno skuteczne to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed - moi starsi przeczytali chyba wszystkie ksiazki kwasniewskeigo i strasznie sie nim jaraja... podobno skuteczne to jest - jesz tluste rzeczy, ktore powinny cie tuczyc, a spada ci brzuch oO  Podobno skuteczne to jest.

1700553[/snapback]

Tak, to działa. W sumie to nawet dietą nie można nazwać, a raczej sposobem życia.

Też przeczytałem chyba większość jego literatury + wiele z tego co po necie krąży. Warto się zainteresować sposobem Kwaśniewskiego. Większość z tych, którzy "tylko słyszeli" myśli, że wpitalasz niesamowite ilości tłuszczu i chudniesz :D To troszkę nie tak. Ważne jest co i ile jesz. A najważniesze IMHO są chyba proporcje BTW (białko/tłuszcz/węglowodany) Żałuję, że na razie nie mogę wrócić do tego żarcia. Ale cóż. Może z czasem mi przejdzie i wyjdę na prostą. Tymczasem przynajmniej mnustwo jajek wpitalam. TO mi nie obrzydło.

Kurna, chciałbyś widzieć miny pielęgniar podczas badań moich. Według nich powinienem mieć żyły zarośnięte cholesterolem, ciśnienie 250/180 i w ogóle totalną miażdżycę z cukrzycą. A okazało się, że mam wyniki jak zdrowiutkie dziecko :D

Nie chciały wierzyć, że jadę na "diecie Kwaśniewskieo" i że potrafię na obiead zjeść bez oporów tłustą golonkę polaną majonezem i keczapem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc tu mowi o odchudzaniu, zrzucaniu brzucha itp. ale ja chciałbym zapytać jak mozna przybrac na masie? ... Do tego odstajace łopatki (ma ktos jakis pomysl co z tym mozna zrobic?)

1698850[/snapback]

zadne tam pompki-srompki itp

podstawowym cwiczeniem modelujacym sylwetke jest podciaganie -> jak masz szerokie plery to gruby/chudy tylek itp nie rzucaja sie tak w oczy (jak jestes w ubraniu) wiec jak masz drazek w domu (lub masz mozliwosc jego instalacji) to kozystaj - za kazdym razem jak przechodzisz kolo niego zrob pare podciagniec podchwytem/nachwytem, wasko/szeroko

- jak robisz szerokim nachwytem mozna na zmiane co 2 podciagniecie dawac glowe przed drazek (karkiem dotknac drazka)

to cwiczenie (podciaganie) jest super - jek bedziesz systematyczny to efekty beda widoczne juz po okolo 3 tygodniach (przynajmniej lopatki nie beda odstawac)

 

tylko nie przesadz :P ja w zeszlym roku robilem przez krotka chwile 10 serii po 15 podciagniec z 5 kilowym obicazeniem ale musialem zaprzestac bo konieczna stala by sie wymiana garderoby - powloli przestalem sie miescic w marynarki (nie tam ze jestem jakis pako-steryd ale bylo coraz ciasniej pod pachami) :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za rade Benek. Niestety drazka w domu nie mam, ale chyba pokusze sie o zamontowanie. Na razie bede musial zadowolic sie tym 'publicznym' w parku, bo i tak przechodze kolo niego conajmniej raz dziennie. Mam nadzieje, ze rzeczywiscie codzienne cwiczenia pomoga mi sie pozbyc tych kilku kompleksow ^^

 

Dziekuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha :> benek masz pojecie... brzuszki nie sa na tylek tylko na miesnie brzucha, brzuch a plecy to zupelnie inne rejony i inne partie miesniowe wiec jak bedziesz mial wielki obwisly brzuch i szeroki plecy to nawet tego nie bedzie widac bo zeby bylo widac plecy trzeba byc szczuplym w talii, i cos mi sie nie zdaje zebys tak szybko nie mogl sie zmiescic w marynarke :> troche naogladales sie za duzo filmow SF jakby to bylo takie proste to do sklepow by wszyscy wchodzili bokiem, najszerszy grzbietu to jeden z najwiekszych miesni i nad nim trzeba lat cwiczen zeby niezle wygladal a nie kilku dni podciagania sie z obciazaniem - phi :>

 

und3r - jestem ciekaw jak to wyliczyles ze "10 pełnych podciagniec z nadchwytu daje wiecej niz 100 brzuszkow" jak to sa 2 zupelnie inne cwiczenia i od brzuskow nie bedziesz mial duzych plecow a od podciagania sie malego brzucha wiec? tak samo jakbys powiedzial ze 10 serii na klatke na plaskiej daje mniej niz 20 przysiadow omg!

 

jak juz chcecie sie wypowiadac na temat cwiczen to lepiej poczytajcie jeszcze troche a najlepiej pocwiczcie i sprawdzcie na sobie jak to jest naprawde a nie wprowadzajcie innych w blad...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahaha :> benek masz pojecie... brzuszki nie sa na tylek tylko na miesnie brzucha, brzuch ...

jak juz chcecie sie wypowiadac na temat cwiczen to lepiej poczytajcie jeszcze troche a najlepiej pocwiczcie i sprawdzcie na sobie jak to jest naprawde a nie wprowadzajcie innych w blad...

1701191[/snapback]

1. nic o brzychu nie pisalem (tylko o tylku jezeli juz) nic o brzuszkach nie pisalem (tylko o pompkach) - kolega napisal ze ma problem z odstajcymi lopatkami wiec podciaganie jest jak najbardziej na miejscu - poza tym odpisywalem na post gdzie nikt sie nie skarzy na obwisly brzuch

 

2. nie napisalem ze marynaki mi pekaly w szwach na plecach tylko bylo coraz ciasniej pod pachami - jak pocwiczysz sytematycznie podciaganie to sie przekonasz o czym mowa

 

3. akurat na marynarkach to sie daje szybko odczuc z powodu ich kroju (kroju rekawow) - no chyba ze byl zbieg okoliczynosci ze sie marynarki pokurczyly jak zaczalem cwiczyc z obciazeniem a jak przestalem to sie rozeszly (marynarki)

 

4. wchodzic bokiem to moga sterydowcy co sie "pompuja" - ja cwicze dla sily nie dla oka

 

5. dla mnie krotka chwila to byl 1 miech

 

6. ja nie czytam - opisuje z wlasnego doswiadczenia - jak jestes kozak to mozemy sie kiedys zmierzyc kto wiecej razy sie podciagnie - zrobisz wiecej podciagniec niz ja (w tej chwili bez obciazenia za 1 zamachem moge 41x nachwytem - dlonie 35 cm od siebie) to pogadamy

 

7. mam nadzieje ze blue_light za jakies 2-3 tygodnie napisze o efektach podciagania i wtedy zobaczymy czy moja metoda na odstajce lopatki i zbyt szczupla sylwetke jest zla a lepsze sa brzuszki

 

8. wlasnie dlatego prawie wcale tu (na forum) nie zagladam bo sie namnozylo "znafffcow" co to wlasnych osigniec nie maja i tylko wszytko negowac potrafia - tylko mi teraz nie odpisuj - miales szanse a w twoim poscie tylko negacja wczesniejszych postow

 

9. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...