Skocz do zawartości
HugoZak

Wybrałem Zestaw Teraz Jak To Złożyc? :d

Rekomendowane odpowiedzi

A więc wybrałem sobie taki oto zestawik na x4pro.pl:

Blok X2P XP/A64/LGA/P4

Cena: 159 zł * 1 = 159 zł

Compact 1000

Cena: 119 zł * 1 = 119 zł

Akasa 120mm z serii Amber -- ultra cichy

Cena: 53 zł * 1 = 53 zł

Arctic Silver 5

Cena: 29 zł * 1 = 29 zł

Black Ice Pro I

Cena: 159 zł * 1 = 159 zł

Razem: 519 zł

Niestety w kwestii chłodzenia wodnego jestem kompletnie zielony a więc prosze mi powiedzieć w jakiej kolejności to połączyć, przez jakie przejściowki, jakimi wężami itd. I proszę mi powiedzieć czy o niczym nie zapomniałem ? :D

 

Z góry dziękuje za rady i sugestie i wierze że dzięki temu postowi będe teraz wiedział jak zmontować WC w końcu to nowe doświadczenia i umiejętnośći :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzaj jakie sa najmniejsze srednice kroccy w twoim zestawie (pewnie 12mm) i kup weze o takiej srednicy wewnetrznej (12wew/16zew). Pamietaj, ze weze rozciagniesz za pomoca wrzacej wody i takie 12/16 naciagniesz nawet na krocce 16mm. A jakiej firmy to juz nie wiem. Ja mam Cellfasty, ale nie jestem z nich zadowolony, bo mi sie lamia. O Eheimach slyszalem, ze wcale nie sa takie wspaniale i ze niewarte swojej ceny. Ja jakbym mial teraz wybierac weze, t pewnie bym kupil jakies zbrojone, albo rozejrzalbym sie za miekszymi od celfastow, zeby sie ni lamaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum była kiedys moda na zakładanie tematów typu: składam WC, prosze o pomoc, albo: moje pierwsze WC - co i jak? Tam jest duzo odpowiedzi na pytania początkujacych.

 

Poszukaj troche, nie licz na gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie postaraj, tylko wez za to na powaznie. Musisz poswiecic przynajmniej kilka wieczorów na przejrzenie forum i zrozumienie kilku kwestii co do WC. To nie jest tak hop siup.

 

PS. Fajnie być docenionym ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze najmij hydraulika :D to Ci to poskalda skoro nie czujesz sie na silach

 

btw ile masz lat skoro skrecenie kilku wezykow jest dla Ciebie problemem ? wystarycz przeciez troche pomyslec jak to zlozyc by sie latwo napleniol i zminimalizowac ryzyko zalania sprzeta rozplanuj ladnie ulozenie kabli zobacz jak wyglada na sucho a potem kombinuj na tym polega cala ta zabawa powodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahaha a buahahahaha gosc zlozyl sobie zestaw za ponad 5 baniek - mozna bylo polowe taniej no ale ta kwestie omijamy...po drugie kupiles to juz?? watpie - jesli sie na tym nie znasz nie kupuj jebnbie ci woda na sprzet i tyle bedziesz mnial z swietnego chlodzernia za 5 baniek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bedzie... ale o kalwero sa strasznie drogie fatycznie odrabane... ale mozna kupic chlodniczke ze zlomowiska za 20 zł i odnowic ja identycznie... KYNEK zapodaj mu link jak sie czysci nagrzewnice :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie zapodaj ktos link jak czyscic nagrzewnice

szukajcie, a znajdziecie.. kilka tematów niżej jest post "czyszczenie..."

A ogladalem blogi i pompy i obliczylem cene to wszystko wyniesie mnie okolo 250zl :D a nawet taniej :P

no jak Ty oglądasz "blogi" wodne to ja nie wiem jak to będzie z Twoich chłodzeniem ;)

 

p.s. jak chcesz gotową chłodniczkę to kliknij na link w podpisie, oglądnij i zapraszam na PW, jakoś się dogadamy

Edytowane przez ma3ek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węże Eheim są warte swojej ceny. Ważne, by nie zginać ich za mocno, jak zresztą każdy wąż. Do robienia ostrych kątów lepiej użyć rurek miedzianych.

Tutaj masz gotowe zestawy wc, więc możesz opierać się tym przy wyborze części.

Tutaj natomiast jest artykuł Podstawy wodnego chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Ostro wyjechałeś w tymi wężami.... ja natomiast myślę że warto pójść do ciastoramy/obi/ogrodniczy i tam zobaczyć czy nie ma tańszych węży która nam odpowiadają.... np. dla mnie Eheimy nie są warte swojej ceny bo te właściwości węża na których mi zależy ma mój wąż za 3.5zł ;) leccz jeśli inna osoba ma wyższe wymagania to oczywiście dla niej Eheim będzie wart swojej ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eheim to solidna firma i ja bym raczej nie ryzykował z jakimiś ogrodniczymi:P

Mam w układzie ok dwa metry 9/12 oraz jeden metr 12/16. Wszystko stoi obok komputera, poza blokiem:)

Teraz planuję zakupić zielony płyn UV i podświetlić zielone węże Eheim - efekt powinien być rewelacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz uniknać poparzenia wrzątkiem bierz eheima :wink: Żeby nie było przykrych niespodzianek w postaci kałuży na karcie graficznej warto potestować trochę układ przed założeniem do kompa. Jak nie ma wycieków zakładasz wszystko jak należy i cieszysz się ciszą i niskimi temeraturkami. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Cell-fastow nie polecam. Sam mam i raz, ze juz na szpuli w Obi sie splaszczyly i tak naprawde mozna je teraz wygiac tylko w 1 strone a 2, ze sie latwo zaginaja i lamia. A nie wiecie gdzie mozna dostac weze zbrojone i w jakiej moga one byc cenie? Mysle, ze wlasnie weze zbrojone bylyby najlepszym rozwiazaniem, bo one sie napewno i nie pozginaja i nie polamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukajcie, a znajdziecie.. kilka tematów niżej jest post "czyszczenie..."

 

no jak Ty oglądasz "blogi" wodne to ja nie wiem jak to będzie z Twoich chłodzeniem ;)

 

p.s. jak chcesz gotową chłodniczkę to kliknij na link w podpisie, oglądnij i zapraszam na PW, jakoś się dogadamy

1350819[/snapback]

pomylilem sie z tymi "blogami" hehe mialy byc bloki ale juz poprawilem <lol>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze najmij hydraulika :D to Ci to poskalda skoro nie czujesz sie na silach

 

btw ile masz lat skoro skrecenie kilku wezykow jest dla Ciebie problemem ? wystarycz przeciez troche pomyslec jak to zlozyc by sie latwo napleniol i zminimalizowac ryzyko zalania sprzeta rozplanuj ladnie ulozenie kabli zobacz jak wyglada na sucho a potem kombinuj na tym polega cala ta  zabawa powodzenia :)

1350692[/snapback]

OK dzięki za rade będę się starał pokombinuje i może coś z tego wyjdzie przecież wszystkiego trzeba się nauczyć niezależnie od wieku :D

 

BTW: Ten początek o hydrauliku i skręcaniu rurek mogłeś sobie darować ale i tak dzienx za rade :D:D:D

 

 

hahahaha a buahahahaha gosc zlozyl sobie zestaw za ponad 5 baniek - mozna bylo polowe taniej no ale ta kwestie omijamy...po drugie kupiles to juz?? watpie - jesli sie na tym nie znasz nie kupuj jebnbie ci woda na sprzet i tyle bedziesz mnial z swietnego chlodzernia za 5 baniek

1350728[/snapback]

No jak można połowę taniej to proszę o jakieś przykłady dobrych komponentów! No ja mogłem to wybrać za 100zł częście i bym miał 5razy taniej ale co z tego jak jakość będzie dupna. Interesuje mnie dobra jakość przedewszystkim - cena jest na drugim miejscu ale oczywiście w miare rozsądku.

 

Nie znam sie ale przecież trzeba się wszystkiego nauczyć. Jak mi raz "jebnie" jak ty to napisałeś woda to za drugim razem już będę bardziej ostrożny i mi nie"jebnie" :D Wszystkiego trzeba się nauczyć, doświadczyć! Ty widze jesteś jakiś ograniczony lub masz zbyt duże mniemanie o sobie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Jeśłi naprawdę szukasz czegoś o dobrej jakości.... a cena nie gra większej roli to wiesz... proponuje Storm G4 a chłodnicę zaniast BIP to BIX3 i będziesz miał extremalnie dobrą jakość ;) na tyle dobrą że nic lepszego się nie da znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...