Skocz do zawartości
Bart24

"out Of Range" I Monitor Lcd - Pomocy !

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam dosc dziwny problem . Mam Monitor LCD Acer 1703 i podczas ładowania windowsa xp wyskakuje mi komunikat "Out Of Range" . Czy miał ktoś coś takiego ???.

Oczywiscie gdy windows sie zaladuje to wszystko jest ok . Przed Monitorem LCD miałem zwykły i wszystko było ok. Czego to może byc wina ??? . Dodam ze mam Athlona 1700 XP , Audigy player , płytę główną mainboard AK32 , Karte graficzną Radeon 9000 i najnowsze stery . Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam dosc dziwny problem . Mam Monitor LCD Acer 1703 i podczas ładowania windowsa xp wyskakuje mi komunikat "Out Of Range" . Czy miał ktoś coś takiego ???.

Oczywiscie gdy windows sie zaladuje to wszystko jest ok . Przed Monitorem LCD miałem zwykły i wszystko było ok. Czego to może byc wina ??? . Dodam ze mam Athlona 1700 XP , Audigy player , płytę główną mainboard AK32 , Karte graficzną Radeon 9000 i najnowsze stery . Proszę o pomoc

1351118[/snapback]

przesadziłeś z odświerzaniem - i tyle

mało który LCD znosi takie odświerzania jak CRT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żle zrozumieliście problem , w windowsie monitor działa tylko w czasie ładowanie systemu wyskakuje "Out of Range" . doczytałem się ze to moze byc wina płyty głownej wiec zanioslem monitor do kumpla ktory ma nowsza płytę i u niego wszystko działa . A może to wina karty graficznej (ja mam radeona on ma geforce ) ???. format raczej nie pomoże bo juz robiłem i nadal jest "Out of Range" .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chevaluateier nie masz tego samego - on ma tak, ze podczas ladowania windy (zanim pokaze sie ekran z wyborem uzytkownika) na chwile wylacza mu sie ekran z komunikatem "input signal out of range". Mialem tak z Radkiem 8500. IMHO to nie jest nic strasznego - po prostu w trakcie przelaczania trybow karta podaje sygnal o czestotliwosci, ktorej LCD nie akceptuje. A ze elementy panelu sa dosc wrazliwe na takie rzeczy, to elektronika monitora zamiast sygnalu z karty podaje na panel komunikat ostrzegawczy. Jezeli dzieje sie tak tylko przy ladowaniu Windowsa to nie ma sie czym martwic.

 

chevaluateier - jezeli komp zawiesza Ci sie tylko podczas grania, to zainteresowalbym sie czy Ci zasilka wyrabia. Podaj dokladniejsza konfiguracje to pomyslimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Plyta glowna - ASROCK P4V88 ViaPT880 DD400 SATA LAN AC6

2. Procesor - PENTIUM 4 2,8/533/1M PRESCOTT - SL7PK

3. Pamiec RAM - DDR 400/512MB OEM

4. Naped FDD - FDD 1.44MB ALPS

5. Dysk HDD - HDD HITACHI HDS722580VLAT20 60GB/7200

6. CD ROM/DVD - DVD-RW +/- LG GSA-4163 bulk+soft

7. Karta grafiki - ATi R9250 128 DDR/64bit DVI bulk GXC

8. Karta dzwiekowa - CMI9761A 5.1

9. Karta sieciowa - VIA VT6103 10/100Mbps

 

Najczesciej mam zaiweche na grach, czasem monitor gasnie i wyskakuje napis: no signal inpout lub out of range lub jest typowa zawieszka. Jednakze problem zaczol wystepowac rowniez w trakcie przegladania stron www, pracy w wordzie, a nawet w trakcie ukladania pasjansa :sad:

Probowalem juz miedzy innymi wgrywac roznorakie sterowniki lacznie z omega do karty graficznej i monitora, zmieniac czestotliwosc odswiezania monitora i dalej nic :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widze po necie to ta obudowa kosztuje jakieś 120(dobry zasilacz nowy to min 120 zł). Radził bym sprawdzić kompa na innym zasilaczu ale jeśli masz go zaplombowanego ,no to kicha oddaj im. Chyba że jeszcze weź zainstaluj system od początku stery i itd lub teraz przeskanuj antyvirem pozdr

Edytowane przez Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slycha muzyke z winampa, jak rowniez slychac muzyczke z gier.

Wlasnie przywiozlem kompa z serwisu, gosc wymienil mi karte graficzna na nowa. Odpalilem gierke unreal1 i nawet sie nie wlaczyla tylko odrazu wyskoczylo okienko na monitorze: out of range :sad: Na dodatek, kiedy wlaczylem prog

ram speedfan to druga temperatura przekracza 51 stopni i zamiast obrazka strzalki w gore lub w dol wyskoczyli mi obrazek z ogniem :sad: Normalnie szkoda slow jak cudnie serwis potrafi zalatwic sprawe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żle zrozumieliście problem , w windowsie monitor działa tylko w czasie ładowanie systemu wyskakuje "Out of Range" . doczytałem się ze to moze byc wina płyty głownej wiec zanioslem monitor do kumpla ktory ma nowsza płytę i u niego wszystko działa . A może to wina karty graficznej (ja mam radeona on ma geforce ) ???. format raczej nie pomoże bo  juz robiłem i nadal jest "Out of Range" .

1355235[/snapback]

Podczas ładowania Win rozdzielczość ekranu wynosi 640x480 - sprawdź jakie masz odświeżanie dla tej rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...