Skocz do zawartości
neno

Dziwne Kropeczki W Grach !

Rekomendowane odpowiedzi

Niech ktoś zobaczy na link na samym dole i screeny tam zamieszczone i powie czyja to moze byc wina?. Od jakiegos czasu moze 2-3 miesiace mam takie dziwne kropeczki w grach. Screeny są z FarCry ale identyczne kropeczki są w Half Life 2 oraz need for speed underground, nie ma ich wogole np. w colinie 4 czy sim city :)

 

Karta to geforce fx 5200 128MB 128bit, sterowniki ForceWare 71.84 i DirectX 9b

zmiana sterowników ani directx w niczym nie pomaga. Probowalem juz wszystkich wersji chyba i caly czas to samo.

 

Dodam ze kropeczki pojawiaja sie w roznych miejscach. Czasem jak wlacze gre to sa na postaciach i samochodach a czasem na domkach itd. Kropeczki są albo biale albo zielone albo czerwone. I w niektorych miejscach naprawde utrudniaja gre

 

Przyznaje sie karta byla podkrecana ze standardowych 250 i 500 na 310 i 585 Mhz. Jwednak kiedys bylo wszystko ok!. A teraz niewazne cvzy jest podkrecona czy nie to kropeczki i tak sa!

 

czy przyczyna moze byc uszkodzona karta???

 

http://www.neno2.webpark.pl/farcry.html

Edytowane przez neno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie coś się zmęczyło podkręceniem

i już nie pójdzie tak ładnie

obstawiałbym pamięci bo pewnie nie założyłeś dodatkowego chłodzenia a jak znam zycie to puściłeś na maxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość xmorgan

Niop to skutek mocnego podkrecania karty tak mialem w GeForce 2 :? ale jak obnizylem to bylo wszystko ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak zmniejszenie taktowania pamięci karty do 350 mhz nic nie zmienia. Chlodzenia na pamieciach (gdy podkrecalem) nie mialem...

 

I wczoraj jeszcze ją wyjalem i co sie okazalo radiator byl caly pokryty spora warstwa kurzu, mysle ze moglo to utrudnic odprowadzanie ciepla.. ale widocznych golym okiem oznak przegrzania nie widac.

 

Karte i radiator ladnie oczyscilem, rdzen posmarowalem nowym silikonem wiatraczek tez wyczyscilem i w grach dalej to samo!

 

Dodam ze w takim FarCry zdarza sie ze wyskakuje "critical error" albo komputer sie restartuje (rzadko ale czasami sie zdarza) a wpliku FarCry o nazwie error.log pojawiają

sie takie komunikaty The memory could not be "read" albo The memory could not be "written"

 

pamiec pewnie jest uszkodzona? :cry:

 

PS. Kiedys opisalem moj problem na forum Half-Life2 (bo gralem akurat w niego i wydawalo mi sie wtedy ze to wina gry) i kolesie odpisali mi zebym sobie... kupil oryginalnego half-life2.. hehe - bez komentarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kropki wygladaja jak arty rdzenia :) jak moja karte przekrece to mam prawie takie same :) Obniz mzoe czestotliwosc karty poznizej ustawien default i zobacz wtedy.

Edytowane przez KOFEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze w takim FarCry zdarza sie ze wyskakuje "critical error" albo komputer sie restartuje (rzadko ale czasami sie zdarza) a wpliku FarCry o nazwie error.log pojawiają

sie takie komunikaty The memory could not be "read" albo The memory could not be "written"

 

pamiec pewnie jest uszkodzona?  :cry:

 

1352457[/snapback]

ja spytam z ciekawosci .. jaka masz reszte konfigu? zasilacz, plyta, procek, pamieci, i jak toi wszystko ustawione.

ten komunikat z far cry oznaczac moze przetaktowanie ramu... jesli pdkrecales ostatnio sprzet a nie masz mobo z nforce2 agp moze nie wyrabiac.. aczkolwiek produkty nvidi sa wytrzymale na wysokie taktowanie agp.

ewentualnie zostaje wlasnie jeszcze przegrzany rdzen na karcie... wtedy juz chyba nic nie pomoze...chyba...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

sie takie komunikaty The memory could not be "read" albo The memory could not be "written"

pamiec pewnie jest uszkodzona?  :cry:  (...)

1352457[/snapback]

problem ostatnio baardzo popularny, przydałoby się przylepić jego rozwiązanie.

podobno to wirus - czy inny śmieć, przeskanuj czym CI przyjdzie do głowy.

aha najczęściej pomaga tylko ponowna instalacja systemu

 

co o artów to brak pomysłów :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieee przetaktowany RAM raczej nie jest tu winny.

 

Mój konfig to zasilacz 300W, Duron 1666, Abit Kt7A-Raid 133, Zwykłe SDRAMy 133mhz nie wiem nawet jakiej firmy.

 

Tylko ze obecnie te problemy pojawiaja sie a kompletnie NIC nie jest podkrecone, ani karta, ani procesor ani ramy. No moze poza procesorem ktory ma te 1666 zamiast 1600 ale to zadne podkrecenie :)

 

Wirusa tez zadnego nie ma sprawdzalem, a system przeinstalowywalem 3 dni temu (win XP prof.)

 

A kiedys (po podkrecaniu): Prcesor 2000mhz (+ odblokowane te 256KB L2), Ramy 152mhz, karta jak juz pisalem 310mhz i 585mhz i bylo wszysko OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodziłeś ramy na grafie :/.

1357117[/snapback]

życie jest ciężkie, ale to jest chyba najbardzije proawdopodobne :|

oddaj na gwarancje jeśli masz, jeżli nie to szukaj serwisu, albo nowej karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to jeszcze mam takie pytanie jak sprawdzic ktora kosc na karcie jest uszkodzona? jest jakis program diagnostyczny?. No bo jesli uszkodzona bylaby jedna kosc to po co mialbym wymieniac wszystkie 8

 

Jesli pamieci sa jakos tam adresowane a blad w farcry podaje adres w ktorym wystapil blad i jesli blad by sie pojawial w tym samym adresie lub jakims zakresie adresow to mozna by chyba dopasowac jakos adres do konkretnej kosci?

 

:?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymienia wymienia ;)

kombinuje sie 2 taka sama karte z uszkodzonym czym innym i sie przelutowuje;)

koszt lutowania kilkanascie-kilkadziesiat zlotych. w serwosach GSM to potrafia zrobic... tylko nie wiem czy jest sens bawic sie w to na FX 5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko sie przeklada z innej uszkodzonej karty bo mozna przeciez takie pamieci kupic

1359412[/snapback]

pewnie i mozna kupic... ale jak wtedy z cena?

niekiedy uszkodzana, spalona karte mozna miec za pare zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...