Skocz do zawartości
PEB

co wybrać ???procek,płyta....

Rekomendowane odpowiedzi

witam! jestem pierwszy raz tutaj,mam nadzieje ,że ktoś może mi doradzić :) chciałem kupić pIV 2,4 i nie wiem jaką do tego wybrać płyte?czekam na radeona 9500 wiec musi byc agp8,zastanawialem sie nad via pb400, a to ze wzgledu na dobre info w prasie :) ale moze ktoś ma taką płytke i może cos` powiedzieć z praktyki , a może jakieś inne rady ?moze mniejszego procka a jakąs lepszą płytke?na złożenie kompa (bez grafiki i monitora) mam 2500 pln,z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! jestem pierwszy raz tutaj,mam nadzieje ,że ktoś może mi doradzić :) chciałem kupić pIV 2,4 i nie wiem jaką do tego wybrać płyte?czekam na radeona 9500 wiec musi byc agp8,zastanawialem sie nad via pb400, a to ze wzgledu na dobre info w prasie :) ale moze ktoś ma taką płytke i może cos` powiedzieć z praktyki , a może jakieś inne rady ?moze mniejszego procka a jakąs lepszą płytke?na złożenie kompa (bez grafiki i monitora) mam 2500 pln,z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrowionka.

inna rada jest opcja szukaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Po pierwsze nie kieruj się tym że mobo nie ma agp 8x bo agp 8x w sumie i tak nic nie daje.

2.Polecam ci lebszą płytę lepiej mieć słabszego proca i dobrą płytę niż na odwrót :D.

Polecam ci coś na chipsecie i845PE np: Gigabyte GA-8PE667 Ultra Intel 845PE lub Asus P4PE Intel 845PE + LAN 1Gb + SATA+ IEEE1394.

3. Co do procka polecam p4 1,8a możesz reszte kasy zainwestować w WC i przy dobrym wietrze zakręcić go do 3ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam , kombinuje,licze  i nie moge podjąc decyzji, może chociaż jakieś info na temat płyty ? czy via będzie dobra pod pIV ? DZIEKI.

ja bym chyba jednak wziol cos na SiS-ie bo ViA suxxxxxxxx

 

p.s. ja mam poprostu zle wspomnienia po ViA a z tego co wiem to SiS jest bardzo dobry tylko nie pamietam dokladnej nazwy wiem ze cos z 645 czy jakos tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam , kombinuje,licze  i nie moge podjąc decyzji, może chociaż jakieś info na temat płyty ? czy via będzie dobra pod pIV ? DZIEKI.

ja bym chyba jednak wziol cos na SiS-ie bo ViA suxxxxxxxx

Zgadzam się VIA jakoś ostatno dała d**y z chipsetami pod P4, lepiej wyszło im z AMD ale chociarz ostatnio też tak nie do końca patrz. KT400 :|

 

Mówie i845PE i P4 1,8 bedzie najlebszym rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za kazde info , czekam juz 3 tygodnie bo ciagle dowiaduje sie jakis nowych rzeczy :) w zasadzie moge poczekac jeszcze troche, bo i tak jeszcze nie ma radka 9500, a poza tym komp bedzie musial mi troche slużyć bez żadnej modernizacji,dlatego moja pierwsza myśl to większy procek,ide poczytać i pogrzebac w forum, pozdrowionka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczne od punktu wyjścia,czyli czekam.... chyba warto będzie poczekać na te nowe chipsety z dualddr,ale ciekawe jak to pokaże się przed świętami to jakie będą ceny? znany jest jakiś bliższy termin wejścia na rynek takich chipsetów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczne od punktu wyjścia,czyli czekam....   chyba warto będzie poczekać na te nowe chipsety z dualddr,ale ciekawe  jak to pokaże się przed świętami to jakie będą ceny? znany jest jakiś bliższy termin wejścia na rynek takich chipsetów?

Ceny raczej będą wyskokie gdzieś czytałem że intel granitebay masz kosztować 50$ czyli sądze że płytki będą po 800zł.A premiere powinien mieć razem z p4 3.06 czyli w listopadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie bierz najwolniejshego P IV bo i tak praktycznie wszystkie kreca sie tak samo dobrze (zalezy od steppingu jadra w sumie a nie wartosci fabrycznej) i inwestuj w dobra plyte na Intelu ,nie na SISie czy Vii ,sa problemy czasami ,Intel+Intel jednak najlepshy ,pozatym z wolniejshym P IV dociagniesz wiekshe FSB (a wiemy jakie to ma znaczenie dla P IV) plus oczywista dobre ramy ,samsung albo winbond

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! jestem pierwszy raz tutaj,mam nadzieje ,że ktoś może mi doradzić :) chciałem kupić pIV 2,4 i nie wiem jaką do tego wybrać płyte?czekam na radeona 9500 wiec musi byc agp8,zastanawialem sie nad via pb400, a to ze wzgledu na dobre info w prasie :) ale moze ktoś ma taką płytke i może cos` powiedzieć z praktyki , a może jakieś inne rady ?moze mniejszego procka a jakąs lepszą płytke?na złożenie kompa (bez grafiki i monitora) mam 2500 pln,z góry dzięki za każdą pomoc, pozdrowionka.

Chcesz rady ok - kup Asus P4S8X i p4 2.0 ghz, chcesz szybszy model, kup p4 2.5 (nie 2.53, tylko 2.5 na magistrali 100) na nowym jadrze.

Dobry zasilacz wielce wskazany do podkrecania w okolice 3 ghz i wiecej, o dobrych pamieciach chyba nie musze wspominac. :)

Masz czas i mozesz troszke poczekac, czekaj na plyte Asusa na chipsecie SiS 655.

Nie kupuj VIA - dobre info w prasie zupelnie nic nie znaczy. Powiem tak, nie po to kupowalem intela aby miec cokolwiek na chipie VIA. :)

Kup SiS - SiS pod p4 to zupelnie 'nowy SiS', wiem to z doswiadczenia, od ponad 3 miesiecy nie mialem ani jednego niebieskiego ekrany czy twardego zawieszenia, na podkreconym procesorze.

Plyta na chipie i845PE nie bedzie zla, ale ty chcesz agp 8x.

 

Zreszta to ostatnio czesty temat, wiec uzyj SZUKAJ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"] i inwestuj w dobra plyte na Intelu ,nie na SISie czy Vii ,sa problemy czasami ,Intel+Intel jednak najlepshy

A na SiSie to są złe płyty? 8O Jak możesz wymień te problemy bo ja ich jakoś nie widzę 8O Nie wiem - wszyscy nie mający P4+SiS narzekają na jakies problemy. Ja jakoś mam i nie narzekam... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro giełda i jak bym nie wytrzymał z tym czekaniem to rozumiem, że jak wybiore płytke z SIS648 albo 845PE to będzie ok ? :) z tym agp8 to wyczytałem gdzieś że to usprawnia działanie grafiki o 3-4% ?to prawda? bo jeśli tak to już nie będę się tak napalał na ten bajer i nie będę czekał na 9500 tylko łykne 8500 nawet ze względu na niższa cene, a kase lepiej zainwestuje w dodatkowy ddr .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro giełda i jak bym nie wytrzymał z tym czekaniem to rozumiem, że jak wybiore płytke z SIS648 albo 845PE to będzie ok ? :) z tym agp8 to wyczytałem gdzieś że to usprawnia działanie grafiki o 3-4% ?to prawda? bo jeśli tak to już nie będę się tak napalał na ten bajer i nie będę czekał na 9500 tylko łykne 8500 nawet ze względu na niższa cene, a kase lepiej zainwestuje w dodatkowy ddr .

dokładnie jest tak jak piszesz

 

albo i 845pe albo sis 648

 

agpx8 olej ciepłym..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"] i inwestuj w dobra plyte na Intelu ,nie na SISie czy Vii ,sa problemy czasami ,Intel+Intel jednak najlepshy

A na SiSie to są złe płyty? 8O Jak możesz wymień te problemy bo ja ich jakoś nie widzę 8O Nie wiem - wszyscy nie mający P4+SiS narzekają na jakies problemy. Ja jakoś mam i nie narzekam... 8)

to jest tak jak zsisem pod AMD wiekszosc narzeka a nigdy na oczy nie widzieli jak to chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za wszsytkie odpowiedzi, przeglądam teraz info na temat obu tych płytek i zastanawiam się nad prockiem:) moze wezme bez kombinowania P4 1,8 i zakoncze ten problem,za rok i tak mają pokazać się nowe wielkie procki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A na SiSie to są złe płyty? Jak możesz wymień te problemy bo ja ich jakoś nie widzę Nie wiem - wszyscy nie mający P4+SiS narzekają na jakies problemy. Ja jakoś mam i nie narzekam..."

---

Wiec ,moj kuzyn ma ECS P4S5A na sisie plus Celek 1.7 ,jedna plyta wlanieta calkowicie ,druga dziala ,ale dziala strasznie (Blue screen) ,poustawialem pobawilem sie i jest jako tako ,ale wiem ze tu moshe chodzic o "Marke" ECS`a :wink: ,polecajac Intela mialem tesh na mysli to ze jakby tu nie patrzec to na intelu jest wieksha wydajnosc, widzialem kilka recenzji, przykladowo SIS+DDR33 vs Intel+DDR333 ,nu intel poprostu ma to bardziej "obcykane" :) ,AGPx8 ? A komu to ? nic nie daje.... A plytka na PE to hyperthreading i wieksha wydajnosc niz SIS.Pozatym kontroler HD sisa tesh jest slabshy (nie mowie ze "zly") ,wiec jesli czlowiek ma kase i chce miec cos na dluzej to Intel bedzie lepshym wydatkiem (i wiekshym :wink: )

 

ps.dla podparcia swojej tezy linkas :-)

--

http://www.xbitlabs.com/mainboards/p4-533-chipsets/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]"A na SiSie to są złe płyty?  Jak możesz wymień te problemy bo ja ich jakoś nie widzę  Nie wiem - wszyscy nie mający P4+SiS narzekają na jakies problemy. Ja jakoś mam i nie narzekam..."

---

Wiec ,moj kuzyn ma ECS P4S5A na sisie plus Celek 1.7 ,jedna plyta wlanieta calkowicie ,druga dziala ,ale dziala strasznie (Blue screen) ,poustawialem pobawilem sie i jest jako tako ,ale wiem ze tu moshe chodzic o "Marke" ECS`a :wink: ,polecajac Intela mialem tesh na mysli to ze jakby tu nie patrzec to na intelu jest wieksha wydajnosc, widzialem kilka recenzji, przykladowo SIS+DDR33 vs Intel+DDR333 ,nu intel poprostu ma to bardziej "obcykane"  :) ,AGPx8 ? A komu to ? nic nie daje.... A plytka na PE to hyperthreading i wieksha wydajnosc niz SIS.Pozatym kontroler HD sisa tesh jest slabshy (nie mowie ze "zly") ,wiec jesli czlowiek ma kase i chce miec cos na dluzej to Intel bedzie lepshym wydatkiem (i wiekshym  :wink: )

 

ps.dla podparcia swojej tezy linkas :-) 

--http://www.xbitlabs.com/mainboards/p4-533-chipsets/

Gratuluje przykladu. Ten przyklad czyni z ciebie prawdziwego eksperta w tym temacie, wkoncu twoj kuzyn ma "ECS P4S5A na sisie plus Celek 1.7", a ty pobawiles sie i poustawiales. Skoro wiesz ze moze chodzic o marke ECS, a nie o chipset SiS, to po co to piszesz ?

Cos chyba niedawno pisales o niepotrzebnym wtracaniu sie do tematow (jak to bylo ? Chamski wtret bez ladu i skladu ?).

Plyt na SiS nie kupuje sie aby trzymac pamieci na 333 MHz.

Wiadomo ze agp 8x nic nie daje, ale czy obsluga przez plyte HyperThreading cos daje ? Do tego potrzebny jest procesor na ktorego nie bedzie stac prawie nikogo przez najblizsze pol roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Gratuluje przykladu. Ten przyklad czyni z ciebie prawdziwego eksperta w tym temacie, wkoncu twoj kuzyn ma "ECS P4S5A na sisie plus Celek 1.7", a ty pobawiles sie i poustawiales."

--

Czemu to mialo sluzyc?Sarkazmem koledze nie doradzisz, a wdawac sie w klotnie nie mam zamiaru.ECS jest na SISie ,celek nie ma nic do rzeczy (jesli chodzi o stabilnosc) wiec chyba moge konkludowac ze moshe SIS jest niedokonca fajny.Krew cie zalewa bo polecam intela a nie to co TY masz w kompie?spokojnie i z poparciem gadam,i nie pisalem ze SIS jest do niczego tylko ze deczko gorszy,ochlon troche czlowieku.

"Cos chyba niedawno pisales o niepotrzebnym wtracaniu sie do tematow (jak to bylo ? Chamski wtret bez ladu i skladu ?)."

--

Przepraszam, a gdzie tu ja BEZ LADU I SKLADU CHAMSKIE Wtrety daje?W przeciwienstwie do fanatykow nie zaczalem rzucac miesem na Intela i wrzeszczec "BIEZ AMD!! INTEL JEST DO [gluteus maximus]!!" ,tylko odpowiadam na pytanie zwiazane z TEMATEM tego watku,prosze cie nieuprzejmie zebys mi powiedzial dlaczego uznajesz to za chamski WTRET.

--

"Plyt na SiS nie kupuje sie aby trzymac pamieci na 333 MHz.

Wiadomo ze agp 8x nic nie daje, ale czy obsluga przez plyte HyperThreading cos daje ? Do tego potrzebny jest procesor na ktorego nie bedzie stac prawie nikogo przez najblizsze pol roku."

--

Wiesh ,DDR 400 jest DOSC drogie (jesli chodzi o jakies sensowne kostki) i raczej nie ma sensu,a pozatym gdy gosc bedzie krecil proca(a krecil bedzie FSB) to sie szyna RAMu bedzie systematycznie podnosic,natomiast gdy sie ustawi bazowe 400Mhz to malo ktory ram zdzierzy jeshcze jakiekolwiek sensowniejshe krecenie,wiec i tak zapewne na SISie by przelaczyl na 333 i krecil FSB(a P4 1.8 ktore takze polecalem kreci sie "dosc" wysoko).Procki z HT owszem przez jakis czas beda drogie ,wiec mysle ze jak jush po roku mu sie P41.8@2.7 znudzi to bedzie chcial wlozyc 2.53@3.5 (domysl ale raczej bardzo prawdopodobny) i miloby bylo gdyby przy okazji mobo zmieniac nie musial bo regulatory napiecia nie wytrzymuja i plyta nie obsluguje HT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracając do zakupów :) to zamierzam kupić P4 1,8

płytke gigabyta 845PE ( tańsza od asusa :) )

2xDDR 333 ( samsunga czy kingstona???? i jedno czy dwustronna ma być ???? )

dysk maxtora 60 ,

radka 8500 ( na giełdzie dostępne są tylko firmy MINT I SAPHIRE , która jest lepsza?albo gdzie w wawie można znalezc w sklepie gigabyta lub herculesa?? ) no chyba że 9000pro gigabyta...

obudowa modecoma ( chyba `ze jakiś sk`ładak buda +zasilacz ( jakiej firmy?)

za ostanie podpowiedzi z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...