Skocz do zawartości
sqbi2005

Counter Strike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ToMko90PL

podłączony do modemu Sagem fast 800

 

hmmm ogólnie grywam tylko na jednym serwerze,,,,podać ip w celu weryfikacji go przez Was?

ale jakoś jestem przekonany że na innych serwerach było by tak samo,,,,,,,sprawdzę to gdy będę miał czas.

 

 

"

wyglada na:

a. lacze

b. sterownik jakiegos urzadzenia przycina

c. jakis soft miesza

 

skresl wlasciwe ;)

"

 

hmmm wydaje mi się że:

łącze jest ok

sterownik hmmmm, tylko jaki? ostatnio zauważyłem że sterownik itype.exe (obsługuje multimedialną klawiaturę) czasami używa po 2-5 % procesora,,,więc wyrzuciłem go z autostartu

soft hmmm, nie gram z niepotrzebnym oprogramowaniem,,,,stworzyłem sobie specjalne konto systemowe na potrzeby cs'a,,,już nawet wylogowuje się ze steam-znajomi bo brałem pod uwagę że może jak ktoś przechodzi w online to jakieś zbędne informacje są pobierane,,,,,

 

 

 

yy nie, nie mam wlan'a

patrząc teraz na temperaturę karty graficznej ma ona 61 stopni,,,,,,ale raczej się podczas grania nie przegrzewa,,,,ostatnio jak, przed formatem, testowałem automatyczne podkręcanie karty to jej temperatura doszła do 101 stopni i wolałem wyłączyć,,,

obecnie nie gram w żadne inne gry,,,,ale nie przypominam sobie aby w W3 TFT, Trackmanie, Quake 3, 007 James Bond Quantum of Solance takie coś występowało,,,chociaż w nfs pro street było coś takiego,,,ale to sprawę spartoliło ea games bo nie dopieścili gry pod procesory amd

 

 

przed formatem miałem viste i również ten problem występował,,,,a nawet było jeszcze gorzej bo miałem częste spadki fps,,,,dlatego zainstalowałem win7, zoptymalizowałem system i cs'a

 

 

Process Monitor faktycznie ma taką opcje i pokazuje jakie zdarzenie było aktywne,,,,dzisiaj testowałem go ale muszę jeszcze z nim trochę pograć,,,,czasami sam się wyłącza;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszac sterownik mam na mysli sterownik urzadzenia, a nie dodatkowy soft do obslugi ;)

nie uswiadczysz ich w menedzerze zadan

np spotkalem sie z sieciowka belkina ktora powodowala kilkusekundowe freezy w regularnych odstepach - reset sterownika, i gonila normalnie az znowu jej sie odwidzialo ;)

 

to czekamy na testy z innym serwerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMko90PL

nowy trop

co jakiś czas z jednostki centralnej wydobywa się taki dziwny dźwięk jakby komputer tracił moc,,,jakby hmmm ciężko to opisać,,jakby coś się resetowało,, trwa on z 1-2 sekundy

 

i właśnie czasami (np. podczas oglądania filmów,,,podczas tego dźwięku towarzyszy również zatrzymanie pracy komputera),,,,

 

nic się nie dzieje po tym dźwięku, wszystko pracuje dalej tak jak pracowało.. co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, poruszanie sie po omacku ;)

jedyne co mozemy zrobic to strzelac :)

nie mialem nigdy hd 3xxx

ale moja poprzednia 4850 pstrykala w czasie restartowania

 

mozesz sprawdzic z inna grafa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMko90PL

natomiast kolega mówi że te lagi mogą być związane z svchost'em,,,,,ale z dokładnie którymi jego usługami to nie wiem,,,,

 

hmmmm no gdzieś leży jeszcze radeon 9600 pro,,,,,,,,ale jakoś wątpię aby to karta graficzna wydawała taki nawet głośny dźwięk,,

 

tak czy siak,,,,dzięki za pomoc,,,można powiedzieć że za dużo roboty,,doszukiwania się gdzie leży bąbel więc nauczę się z tym żyć, grać się da,,,,,jakby ktoś chciał pograć na spoko serwerze z 1000fps, starszymi mapkami to pisać na gg; 6099044

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMko90PL

odświeżam temat:

 

Podczas gry ustawiłem program monitorujący aktywność procesów i wyszło że lagi które otrzymuje co kilka-kilkanaście minut w cs są spowodowane przez svchost a dokładnie

C:\Windows\System32\svchost.exe -k LocalSystemNetworkRestricted

 

przeszukałem aktywne usługi które są powiązane z -k LocalSystemNetworkRestricted i oto one:

 

Konstruktor punktów końcowych audio systemu Windows - AudioEndpointBuilder

Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu - UxSms

Połączenia sieciowe - Netman

Windows Driver Foundation — User-mode Driver Framework - wudfsvc

Wstępne ładowanie do pamięci - SysMain

Centrum zabezpieczeń - wscsvc

Dziennik zdarzeń systemu Windows - eventlog

Klient DHCP - Dhcp

Windows Audio - AudioSrv

 

 

pytanie teraz jak sprawdzić która z tych usług faktycznie powoduje tego laga?

mógłbym po kolei wyłączać i testować ale większość z tych usług są powiązane relacjami z innymi usługami,,,

które z tych usług są zbędne?

 

 

Wesołych Świąt ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMko90PL

dobra działa,,,,,,,okazało się że problemem była usługa 'Wstępne ładowanie do pamięci - SysMain',,to ona powodowała skoki procesora co parę, paręnaście minut

ps. ta usługa jest istotna? niby ma przyspieszać pracę systemu,,,

 

pozdrawiam i dzięki za pomoc,,,raczej już bez odbioru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...