Skocz do zawartości
samhain

Frost 2 Slim - Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

a oto moje 3 grosze :

bloczek wyglada moze i fajnie ale mam pewne pytania

- czemu fotki na allegro sa rozjasniane i maja zwiekszony konstrast ?

- czy tamten blok posiada jakas skaze przy krotszej krawedzi na srodku ?

-przyjanmniej na fotach do jakosci wykonia jednak znaczaco odstaje wedlug mnie od mcs'a (widoczne rysy na gornej czesci miedzi) ?

- watpliwa jakosc zdjec ?

- na fotkach tego dokladnie nie widac ale czyzby kolejne sprezynki ucinane ?

- nie wypolerowane otwory na sruby ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te fotki są dość łudzące. Widać na nich, że powierzchnie boczne bloku są ścięte idealnie i tworzą jednolitą całość (nie jak to było w przypadku uriela, gdzie brzegi bloku wyglądały jak z resztkami po odlewie), a w rzeczywistości (w moim frost'cie 2) są one ścięte liniami (dość grube te linie). Mimo iż prywatnie (gg) pytałem się Sam'a czy posiada on taką wade jak uriel, dostałem odp, że nie :/

 

A patrząc na tą fotke :

 

Dołączona grafika

 

Widać wyraźnie, że blok NIE powinien posiadać tych lini. Coś mi tutaj nie pasuje...

Edytowane przez Nexer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...fotki rzeczywiście 'prawie' real, tylko tak myślę...jakie mają znaczenie niezbyt dokładnie wypolerowane boki plexy...i tak ich nie widać po zmontowaniu układu ;]

 

ja w swoim froscie musiałem poprawiać króciec wlotowy do bloku, ten ze sprayerem. Był jakoś krzywo wkręcony ;/ POza tym gwint w plexie w tym właśnie wlocie jest płytszy i 'choinka' nie wchodziła do końca, co niestety prowadziło do delikatnego wycieku :|

Na szczęście taśma teflonowa załatwiła sprawę ;]

 

Ogólnie to blok mi się podoba ;] szcególnie biorąc pod uwagę cenę i dodatki:

porządne śruby mocujące, zgrabne motylki no i sprężyny, które nie przypominają tych z długopisu ;]

 

Co do wydajności to nie mam porównania, ale jestem zadowolony...na temat temperatur już pisałem, ciakawe jakie wyniki osiągają inni użytkownicy???

 

Zastanawiam się jak by było z wydajnością frosta na mocnej pompie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a oto moje 3 grosze :

bloczek wyglada moze i fajnie ale mam pewne pytania

1) czemu fotki na allegro sa rozjasniane i maja zwiekszony konstrast ?

2) czy tamten blok posiada jakas skaze przy krotszej krawedzi na srodku ?

3) przyjanmniej na fotach do jakosci wykonia jednak znaczaco odstaje wedlug mnie od mcs'a (widoczne rysy na gornej czesci miedzi) ?

4) watpliwa jakosc zdjec ?

5) na fotkach tego dokladnie nie widac ale czyzby kolejne sprezynki ucinane ?

6) nie wypolerowane otwory na sruby ?

1391756[/snapback]

1) bo ladniej wygladaja w ten sposob... przynamniej mi sie bardziej podobaja, a nie zaklamuja obrazu towaru

2) "tamten" ?? nie rozumiem? chodzi o ta taka malutka dziureczke przy miejscu na oring? to powstaje w wyniku procesu produkcyjnego... ale nie ma nic wspolnego ani z wydajnoscia ani z szczelnoscia...

3) no ja tutaj nie widze pytania a razcej stwierdzenie, z ktorym sie zgadzam, bo do wykonania MCS'a jeszcze duzo brakuje... no ale rekompensujemy to innymi rzeczami ;)

4) hmmm no to juz ze tak powiem... pojde do studia fotograficznego i mi pstrykna... chyba ze chcecie na tapete jakies to cehtnie dam bo mam je w 1600x1200 :lol:

5) jesli wiesz jak sie produkuje sprezyny to powinienes wiedziec ze KAZDE sprezyny sie ucina ;) ale na pewno sa duzo trwardsze niz dlugopisowki

6) ktore sruby?

 

...fotki rzeczywiście 'prawie' real, tylko tak myślę...jakie mają znaczenie niezbyt dokładnie wypolerowane boki plexy...i tak ich nie widać po zmontowaniu układu ;]

 

ja w swoim froscie musiałem poprawiać króciec wlotowy do bloku, ten ze sprayerem. Był jakoś krzywo wkręcony ;/ POza tym gwint w plexie w tym właśnie wlocie jest płytszy    i 'choinka' nie wchodziła do końca, co niestety prowadziło do delikatnego wycieku :|

Na szczęście taśma teflonowa załatwiła sprawę ;]

 

Ogólnie to blok mi się podoba ;] szcególnie biorąc pod uwagę cenę i dodatki:

porządne śruby mocujące, zgrabne motylki no i sprężyny, które nie przypominają tych z długopisu ;]

 

Co do wydajności to nie mam porównania, ale jestem zadowolony...na temat temperatur już pisałem, ciakawe jakie wyniki osiągają inni użytkownicy???

 

Zastanawiam się jak by było z wydajnością frosta na mocnej pompie?

1391820[/snapback]

- boki plexi nie sa polerowane, i nie maja byc z zalozenia przezroczyste bo jak mowisz po zamontowaniu i tak ich nie ogladasz :)

- coz ciagle poprawiamy proces technologii wykonania, jest juz mocno dopracowany, ale jak widac sa pewne rzeczy do poprawy... (ech ta reczna robota ;))

- cieszy mnie ta opinia o sprezynach i o calym zestawie ;)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) bo ladniej wygladaja w ten sposob... przynamniej mi sie bardziej podobaja, a nie zaklamuja obrazu towaru

2) "tamten" ?? nie rozumiem? chodzi o ta taka malutka dziureczke przy miejscu na oring? to powstaje w wyniku procesu produkcyjnego... ale nie ma nic wspolnego ani z wydajnoscia ani z szczelnoscia...

3) no ja tutaj nie widze pytania a razcej stwierdzenie, z ktorym sie zgadzam, bo do wykonania MCS'a jeszcze duzo brakuje... no ale rekompensujemy to innymi rzeczami ;)

4) hmmm no to juz ze tak powiem... pojde do studia fotograficznego i mi pstrykna... chyba ze chcecie na tapete jakies to cehtnie dam bo mam je w 1600x1200  :lol:

5) jesli wiesz jak sie produkuje sprezyny to powinienes wiedziec ze KAZDE sprezyny sie ucina ;) ale na pewno sa duzo trwardsze niz dlugopisowki

6) ktore sruby?

- boki plexi nie sa polerowane, i nie maja byc z zalozenia przezroczyste bo jak mowisz po zamontowaniu i tak ich nie ogladasz :)

- coz ciagle poprawiamy proces technologii wykonania, jest juz mocno dopracowany, ale jak widac sa pewne rzeczy do poprawy... (ech ta reczna robota ;))

- cieszy mnie ta opinia o sprezynach i o calym zestawie ;)

1391925[/snapback]

Chodzi o otwory pod inbulsy i otwory do zamocowania bloku sa matowe i nie wypolerowane

 

PSNexer O jakie proste linie ci chodzi? o to ze top nie jest zaokraglony czy jak bo nie zrozmiełem

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) bo ladniej wygladaja w ten sposob... przynamniej mi sie bardziej podobaja, a nie zaklamuja obrazu towaru

2) "tamten" ?? nie rozumiem? chodzi o ta taka malutka dziureczke przy miejscu na oring? to powstaje w wyniku procesu produkcyjnego... ale nie ma nic wspolnego ani z wydajnoscia ani z szczelnoscia...

3) no ja tutaj nie widze pytania a razcej stwierdzenie, z ktorym sie zgadzam, bo do wykonania MCS'a jeszcze duzo brakuje... no ale rekompensujemy to innymi rzeczami ;)

4) hmmm no to juz ze tak powiem... pojde do studia fotograficznego i mi pstrykna... chyba ze chcecie na tapete jakies to cehtnie dam bo mam je w 1600x1200  :lol:

5) jesli wiesz jak sie produkuje sprezyny to powinienes wiedziec ze KAZDE sprezyny sie ucina ;) ale na pewno sa duzo trwardsze niz dlugopisowki

6) ktore sruby?

1391925[/snapback]

sprezyny wygladaja jak by nie bylo robione na wymiar tylko ucinane z dluzszych powoduje to dziwne zagiecia sprezyn nie ukladaja sie w odpowiedni sposob tylko sie krzywia przy skrecaniu bo nie posiadaja owalu na jednym z koncow tylko odstajacy drucik ....

 

skaza skaza ale pozostaje zawsze nie mile wrazenie

 

nie trzeba isc na studia aby zmienic rodzieloczsc w cyfrowce poztym mozna na stronie dodac linki do zdjec w wysokiej jakosci

 

podobnie jak czesc uzytkownikow watpie w pelna wiarygodnosc testu przeprowadzonego wczesniej ale mam nadzieje ze tak kwestia zostanie w najblizszym czasie wyjasniona

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej osoby na swiecie ktora dogodzi kazdemu poprzez testy bloków. Zawsze ktos bedzie chcial zeby to wlasnie "Zając Poziomka" przetestowal blok bo on mu wierzy. Serwis Jet-PC.com jest jeszcze mlody, co nie znaczy ze robi sobie jaja z testów.

 

PS: Tak przypadkiem na aukcji ktora podajesz pod linkiem w swoim opisie jest link do strony wlasnie JET-PC.com z testem na ktory sie powolujesz w akucji. Troche to dziwne ze raz Ci sie podobaja, a drugi raz juz nie wierzysz im, nie ? Powolujesz sie na ich test zeby cos sprzedac, a w przypadku F2S juz calkiem krzywo na nich patrzysz :/ Może nie lubisz www.realitynet.pl i tu moze tkwi caly problem, co ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do PS'a którego napisał ogr22 - przecież ten link w jago aukcji to zwykłe wprowadzanie w błąd!! to co on sprzedaje to nie robota Grzecha - gołym okiem widać róznica tylko nędzna samoróbka z wkładami od długopisów jako jety :lol: :lol: :lol: ale czego się nie robi by sprzedać nawet najgorszy chłam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprezyny wygladaja jak by nie bylo robione na wymiar tylko ucinane z dluzszych powoduje to dziwne zagiecia sprezyn nie ukladaja sie w odpowiedni sposob tylko sie krzywia przy skrecaniu bo nie posiadaja owalu na jednym z koncow tylko odstajacy drucik ....

1392058[/snapback]

nikt inny nie zglosil problemu, jesli bedzie sie pojawial - zajme sie tym, aby juz nie bylo wystajacych drucikow ;)

 

skaza skaza ale pozostaje zawsze nie mile wrazenie

1392058[/snapback]

jesli przeszkadza w uzytkowaniu bloku chetnie zroimy jakies zadoscuczynienie (mozesz zwrocic towar jesli nie jestes z niego zadowolony, ja oddam pieniazki, lecz warunkiem jest zachowanie oryginalnego pudelka, oraz pelnego zakupionego kompletu)

 

nie trzeba isc na studia aby zmienic rodzieloczsc w cyfrowce

1392058[/snapback]

starasz sie mnie obrazic?

 

poztym mozna na stronie dodac linki do zdjec w  wysokiej jakosci

1392058[/snapback]

fotki na stronie sa umiesczone aby modemowcy nie zagryzli sie zanim sie cos wladuje, wieksze fotki beda umieszczone w najblizszym czasie

 

podobnie jak czesc uzytkownikow watpie w pelna wiarygodnosc testu przeprowadzonego wczesniej ale mam nadzieje ze tak kwestia zostanie w najblizszym czasie wyjasniona

1392058[/snapback]

test na oc.pl rozwieje watpliwosci? hmmm zastanawia mnie tylko dlaczego tak bardzo nagle atak zostal przeprowadzony, jesli uwazacie ze test byl "podplacony" to jesli macie dowody (a nie domysly) zapraszam sa sady i inne odpowiednie organy scigania do tego...

 

tylko jakby ktos nie zauwazyl to na jet-pc.com pelno jest reklam Mate'a a mojej ani jednej... no ale coz... macie prawo watpic w wiarygodnosc, ale mam nadzieje ze rozwieja to inne testy.

 

Chodzi o otwory pod inbulsy i otwory do zamocowania bloku sa matowe i nie wypolerowane

1392058[/snapback]

zgadza sie... nie sa bo nie wplywa to znaczaco na prace bloku (a moze nawet wogole? choc kto wie ;)), wrazenia estetyczne kazdy ma inne... a powiem ze podnosi koszta i to czasami mocno... wydaje mi sie ze jakis kompromis miedzy wykonaniem a cena zostal osiagniety i w ramach mozliwosci bede dopracowywal kazdy szczegolik ktory klientom przeszkadza :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do drucikow moze nikt tego nikt tego nie zauwazyl czasami wlasnie to one blokuja gwint przy koncu co objawia sie nadmiernymi naprezeniami

 

napisalem tylko ze mam watpliwosci co do tego testu nie napisalem ze jest nie prawdziwy ... widze ze czesc uzykowniku ma podobne zdanie wiec nie bardzo rozumie dlaczego nie moglem wyrazic swojego ;] natomiast podobnie czesc userow jest zadowolona - moze to akurat traf prosta budowa i niezla wydajnosc nie mowie ze nie jesli gdzie pisze nie prawde to prosze mi to pokazac

 

niestety jestem zwrokowcem i dlatego rozjasnione fotki wzbudzily we mnie takie zachowanie to cos takiego jak skala porownawcza w markach ktora sie nie zaczyna od poczatku ale mozna by powiedziec na jej podostawie ze jedna karta jest 2x wydajniesza od drugiej a naprawe to roznica 1k marku

 

btw jak bede chcial znac zdanie kolego o tym bloczku to tez sobie zalozy topic i chyba ten po to jest by zbierac zdanie i f2s a nie obrazac sie prawda ? nie ma rzeczy idealnych widze ze niktorzy ludzie na tym forum potrafia docenic inne spojrzenie a niektorzy klapki na oczy go go go moze troche dojrzalosci ? i wzajemnego uszanowania ?nikogo nie staram sie obraz no moze z tym fotami troche przesadzilem ale napewno nie mialem tego na mysli w ten sposob co mnie zrozumiano po prostu pewnie mozna bylo znalez lepszy kompromis pomiedzy jakoscia a wielkosci

 

natomiat watpliwosci co do mojej aukacji do np priv istnieje .. itd jesli nadal ktos bedzie mial jakies problem to moze jakas mala solowka ? ......

 

np w q3 albo ut ?;)

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie zaczynacie się już czepiać takich szczegółów że aż głowa boli… to jest blok za 99zł nie za 299zł !!

1392789[/snapback]

Kazdy moze wyrazic swoje zdanie chyba nie? to jest forum jezeli ktos cos pokazuje to chyba chce poznac opinie innych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no ludzie zaczynacie się już czepiać takich szczegółów że aż głowa boli… to jest blok za 99zł nie za 299zł !!

1392789[/snapback]

a moze dlatego to robimy zeby za pare zl uzyskac blok znacznie lepszy tego juz nie mozna docenic co ? i to zazwyczaj szczegoly decyduja o jakosci bloku itd

 

jesli sobie autor tego zyczy to prosze niech napisze to nie bede sie tutaj wypowiadal i po sprawie ? skoro ma nie byc krytyki to nie bedzie dla mnie za wielki problem

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikogo nie staram sie obraz no moze z  tym fotami troche przesadzilem ale napewno nie mialem tego na mysli w ten sposob co mnie zrozumiano po prostu pewnie mozna bylo znalez lepszy kompromis pomiedzy jakoscia a wielkosci

1392768[/snapback]

 

no odczulem to jako atak wiec zareagowalem w ten nie inny sposob, jak widac na inne pytania i watpliwosci odpowiedzialem normalnie ;)

 

a moze dlatego to robimy zeby za pare zl uzyskac blok znacznie lepszy tego juz nie mozna docenic co ?

1392768[/snapback]

tak zgadza sie, bo Wy tworzycie rynek i dlatego m.in. rozmawiamy o tym o czym rozmawiamy... bo chce aby jakos moich produktow byla jak najlepsza, a bez opinii userow nie da sie tego osiagnac... dlatego 'czepianie' i konstruktywna krytyka jak najbardziej mile widziana :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze sie ze to zostalo docenione to co staralem sie zawrzec w swoich wypowiedziach ciezko jest krytykowac cos w pelnie swiadomie nie majac tego w rekach

 

no pisalem juz to setki razy ale chyba napisze jeszcze raz dlaczego na tym forum sa ludzie ktorzy pisza zeby kupic to i to bo to jest ekstra !! i na tym wypowiedz sie konczy przeciez to jest podejscie dziecka albo czlowieka ubogiego na umysle, moze jakies cechy produktu, wady ? co boli co moze byc lepsze ? moze takich wypowiedzi tutaj wlasnie sie oczekuje a nie obrzucania sie blotem ? bo wszyscy mamy pisac ze jest kstra i woogole a jak kogos cos boli to niech siedzi cicho ?

 

Jednych krytyka wzmacnia innych pograza

1392816[/snapback]

no to moze trzeba dorosnac ? zeby cos pokazac swiatu ? czegos dokonac i pracowac dalej ?podwsziasc odpowiednie srodki i uzyskac lepszy efekt starac sie wspolzawdniczyc z innymi szlifujac swoje umiejetnosci jesli ktos nie jest gotowy na krytyke to niech nie zaklad topicow tutaj Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego bloku nie robię a nawet nie posiadam ale z tą krytyką MOIM zdaniem to już lekko przesadzacie, zresztą jak już było napisane każdy może napisać co myli i jakie ma zdanie ja napisałem swoje i to było by na tyle…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tego bloku nie robię a nawet nie posiadam ale z tą krytyką MOIM zdaniem to już lekko przesadzacie, zresztą jak już było napisane każdy może napisać co myli i jakie ma zdanie ja napisałem swoje i to było by na tyle…

1392831[/snapback]

z tym czy przesadzamy to moze autor zadecyduje ? i on sie do tego ustosunkuje w odpowiedni sposob ? zreszta jak to juz zrobil i za to mu chwala ;] Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Linoge:

Widać że się nie zrozumieliśmy ja pisałem już 2x MOIM zdaniem wiec bez urazy ale nawet autor ma mało do gadania w przypadku mojego zdania ;) I tym postem chciał bym już zakończyć mój wkład w tą dyskusje…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Likla tych "wad" związanych z brakiem dopieszczenia detali każdy może sobie sam w domu poprawić. Jeśli top nie jest wystarczająco wypolerowany itp to jaki problem wziąśc go w łapki i dopracować? Myśle,że jak zrobi sie to samodzielnie to wyjdzie to znacznie taniej niż jak by sobie samhain dolixczył koszty dodatkowej robocizny.

Jak ktos nie chce sie bawić i jednocześnie miec super piękny i wydajny bloczejk to może kupić coś innego. Tylko większości użytkownikóqw nie stać na te ekskluzywne bloczki...

Jedyną jak na razie w miare sensowną uwagą była ta o sprężynkach-jesli naprawde stwarzają problemy to warto to poprawić..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości bloku, w stosunku do jego ceny, to uważam, że jest bardzo dobra. Jednak na moim egzemplarzu pleksi ma kilka niedoróbek, jak np. źle zaokrąglone dwa boki (minimalnie spłaszone), chętnie bym tego nie widział, ale nie jest to takie drażniące, szczególnie mając na uwadze cenę bloku. Chętnie widziałbym wypolerowane boki pleksi, chciałbym widzieć wypolerowane otwory na śruby, ale w żadnym wypadku nie za wyższą cenę bloku :)

 

Co do konstruktywnych uwag, to mam nawet dwie:

Zapinki mają w jednym miejscu ślady po odłamywaniu kawałka blaszki. Niestety u mnie były źle spiłowane. W tym miejscu zapinka była u mnie zagięta i ostra i bałem się, że przy docisku do bloku, spowoduje osłabienie pleksi, a conjamniej jej porysowanie, więc sobie sam ja spiłowałem.

 

Druga uwaga jest o sprężynkach. Rzeczywiście wkręcajac motylek jeden koniec sprężynki podchodzi między podkładkę a gwint śrubki i ciężko potem dokręcać motylki.

Edytowane przez Jamin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...