Skocz do zawartości
samhain

Frost 2 Slim - Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

To co napisalem nie tyczy sie F2S, czy produkcji bloki.pl (chociaz Ci imo odstaja jakoscia wykonania).

1381280[/snapback]

nie wiem jak bloki.pl ale ja poprawiam jakosc wykonania z kazda ziana w blokach... mozna porownac F1 i F2S... duuuza roznica... no ale to chyba zauwazalne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam - szczerze?? tylko troche :P - i tak dalko jeszcze do X4pro albo nawet do DangerDen'a - ale fakt ze sie poprawila ;)

1381332[/snapback]

ale na + a nie na -

 

zauwazcie ze kazdy moj blok jest robiony recznie... (oprocz miedzianego spodu - srodka) reszta jest robiona recznie... coz nie tak dokladnie jak maszyna... ale cena za to pozwala na (mam nadzieje) przymkniecie na to oko... co nie zmienia ze siadam na laurach... walcze z kazdym bledem jaki sie pojawia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyniek:

Kyniek i jak tu wierzyc twoim testom... nie dosc, ze do mierzenia temeratury CPU uzywasz standardowego czujnika z Abita NF7S, to jeszcze testujac kolejny bloczek

zmieniasz uklad... wedlug mnie robiac test bloczkow powinies sprawdzac ich wydajnosc jeden po drugim, aby warynki otoczenia byly maksymalnie zblirzone do siebie.

 

1381280[/snapback]

 

to radzę ci przeczytać jeszcze raz o procedurze testowania... jak z wystarczającym zrozumieniem przeczytasz... może uda ci się zrozumieć ;) np. mi się testy nie podobają na dziekie.net gdzie podłączali bloki na 2 godziny i pomiar z socketa :| to nic dziwnego że im wyszło że Nukleon jest lepszy od Uriela :P

 

 

Ale nie martw się - mam w planach testerek z tym że to się ma nijak do rzeczywistych temperatur gdy załozysz blok na procka... ale przynajmniej będzie dla mnie wygodniejsze testowanie i nikt się czepiał nie będzie ;) np. ty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na + a nie na -

 

zauwazcie ze kazdy moj blok jest robiony recznie... (oprocz miedzianego spodu - srodka) reszta jest robiona recznie... coz nie tak dokladnie jak maszyna... ale cena za to pozwala na (mam nadzieje) przymkniecie na to oko... co nie zmienia ze siadam na laurach... walcze z kazdym bledem jaki sie pojawia :)

1381335[/snapback]

To ty te topi cam wykonujesz? :blink:

Jak tak to na jakiej maszynie bo jakos nie wierze ze to robisz piłka do metalu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ty te topi cam wykonujesz?  :blink:

Jak tak to na jakiej maszynie bo jakos nie wierze ze to robisz piłka do metalu

1381345[/snapback]

 

pilka do metalu nie, mam specjalnie pod to robione narzedzia... no ale to juz niestet tajemnica produkcyjna... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale na + a nie na -

 

zauwazcie ze kazdy moj blok jest robiony recznie... (oprocz miedzianego spodu - srodka) reszta jest robiona recznie... coz nie tak dokladnie jak maszyna... ale cena za to pozwala na (mam nadzieje) przymkniecie na to oko... co nie zmienia ze siadam na laurach... walcze z kazdym bledem jaki sie pojawia :)

1381335[/snapback]

 

no nie zalewaj.... przecież gołym okiem widzę że oprócz miedzi to top jest frezowany na CNC tak samo otwory widać że nie ręcznie są rozmieszczane... wybacz że tak się czepiam... ale oglądałem ten blok... macałem i mierzyłem suchmiarką elektroniczną (zwykłej nie umiem obsługiwać :/ ) i nie wygląda to na ręczną robotę ;)

 

 

to dobrze... ja ludzkim zdolnością manualnym nie ufam... nawet plexę tnę na frezarce :| mimo iż brzeszczotem było by szybciej... co do jakości... miałem w łapkach Nukleona... no i ok. był... ale jakość wykonania Crystala... no to ciut niżej niż F2S chociaż ty szczegół taki że do F2S są używane wkręty ampulowe... a do Crystala były.... krzyżykowe na śrubokręt... takie są kupowane na wagę :/ druga rzecz.... MCS daje do bloków sprężynki od długopisów... oraz te dziadoskie plastikowe nakrętki... a realitynet daje sporo sztywniejsze sprężyny... motylki metalowe... komplet mocowań... no i ładne opakowanie - diabeł tkwi w szczegółach!! kupując blok w ładnym pudełku (koszt może 1zł??) czuje że kupiłem coś wyjątkowego... a MCS.... cóż... może się poprawią...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie zalewaj.... przecież gołym okiem widzę że oprócz miedzi to top jest frezowany na CNC tak samo otwory widać że nie ręcznie są rozmieszczane... wybacz że tak się czepiam... ale oglądałem ten blok... macałem i mierzyłem suchmiarką elektroniczną (zwykłej nie umiem obsługiwać :/ ) i nie wygląda to na ręczną robotę ;).

1381381[/snapback]

 

powiem tak: mam narzedzia porobione do kazdego elementu... jak tasma... i nie tylko CNC robi wszystko... ;)

 

no ale mozze kiedys jak zmienie linie produkcyjna to pokaze jak to robilem dzis :)

 

Ale wykonujesz to recznie czy tniesz na maszynie czy to działa na zasadzie piły tarczowej?

1381376[/snapback]

odpowienia maszyna tnie odpowiednio :)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: mam narzedzia porobione do kazdego elementu... jak tasma... i nie tylko CNC robi wszystko... ;)

 

no ale mozze kiedys jak zmienie linie produkcyjna to pokaze jak to robilem dzis :)

1381399[/snapback]

Czemu nie pokazesz teraz co to za tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) ja ci rzyczę byś pozmieniał tak linie by wszytko było robione prze frezary CNC, plotery CNC oraz lasery i byś trzeskał bloki jak świeże bułeczki ;)

 

 

 

Misiu... a ty jak robisz jeża :P nie chcesz powiedzieć a sam się pytasz... nic nie dajesz a chcesz brać... coś egoistyczne podejście...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;) ja ci rzyczę byś pozmieniał tak linie by wszytko było robione prze frezary CNC, plotery CNC oraz lasery i byś trzeskał bloki jak świeże bułeczki ;)

1381426[/snapback]

dzieki :D jak splace te maszynki co kupilem to pewnie tak sie stanie... :> = kolejny skok jakosci... na razie robie co w mojej mocy aby przy tych dostepnych narzedziach zrobic jak najladniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak masz przewagę nad MCS - cały proces produkcyjny jest u ciebie a MCS spody frezowane zamawia... nie zdziwiłbym się jak by zamawiali też cięcie laserem... sporo tych pośredników... bo nie uwierzę że Mate'a stać na laser czy frezarkę CNC - pisał "moich rocznych dochodów by nie starczyło na wykonanie formy wtryskowej" to tym bardziej nie stać go na wyżej wymienione maszyny i zamawia usługi... od siebie dodam... formy wtryskowe stalowe są drogie... wykonywane na EDM - ale to już nie przy produkcji seryjnej a masowej... przy seryjnej stosuje się formy aluminiowe... paranaście razy tańsze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale i tak masz przewagę nad MCS - cały proces produkcyjny jest u ciebie a MCS spody frezowane zamawia... nie zdziwiłbym się jak  by zamawiali też cięcie laserem... sporo tych pośredników... bo nie uwierzę że Mate'a stać na laser czy frezarkę CNC - pisał "moich rocznych dochodów by nie starczyło na wykonanie formy wtryskowej" to tym bardziej nie stać go na wyżej wymienione maszyny i zamawia usługi... od siebie dodam... formy wtryskowe stalowe są drogie... wykonywane na EDM - ale to już nie przy produkcji seryjnej a masowej... przy seryjnej stosuje się formy aluminiowe... paranaście razy tańsze...

1381451[/snapback]

I przez posredników cena bloków wzrasta ale nie ma co ukrywac ze wykonaniu bloków MCS nic nie dorówna co jest obecnie na rynku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polskich bloków tak... narazie reprezentują najwyższą jakość... ale nie miałeś w rękach ani jednego lboku zachodniego... a ja mam taki na własność... wiedzę różnicę... i uważam że jednak jeszcze trochę brakuje... jednak na przełomie miesięcy MCS robi duże postępy... X2P to nie to co Crystal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak to takie cudo to dlaczego na razie w testach x2p dostaje po pupie? :mur:

Wygląda może pięknie ale jest drogie, a cena jak na razie nie przekłada sie na wydajność. Frost jest znacznie tańszy a do tego na razie wychodzi,że wydajniejszy.

Nie wiem jak inni ale ja za fantazyjne wzorki na spodzie + większe dopieszczenie bloczku nie jestem skłonny tyle dopłacać. Zwłaszcza,że na wydajnośc to chyba nie wpływa... Zobaczymy dalsze testy może coś sie zmieni, ale jeśli wydajnośc sie potwierdzi to wstyd żeby taki bloczek jak x2p był tylko swiecidełkiem..producent to testował tylko wpływ estetyki na przyrost zamówień zamiast wydajność ? :wink:

 

Wiem,że jako nowicjusz w WC i to w dodatku na razie teoretyk :wink: nie powinienem może tak ostro sie wypowiadać ale wkurza mnie sprzedawanie za spore pieniądze bloku który na zamieszać na rynku , a który okazuje sie co najwyżej przeciętnie wydajny. To wygląda nieco na naciąganie klientów. Zwłaszcza,że bloczki jakoś niechętnie sa przez producenta udostepniane do testów-czyżby sam wiedział,że z wydajnością do końca coś nie wyszło? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno F2S lubi duzy przeplyw, dlatego podalem jaka mam pompke (zakladam, ze dojdzie do mnie :P )

1381567[/snapback]

Widzisz tak sie składa ze uriel tez lubi duzy przepływ

Kolejny maniak z wezami 16/22? :lol:

Edytowane przez Misiu15go

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak bloki.pl ale ja poprawiam jakosc wykonania z kazda ziana w blokach... mozna porownac F1 i F2S... duuuza roznica... no ale to chyba zauwazalne...

1381308[/snapback]

 

samhin to nie byl zarzut do Ciebie i towjego bloczku. mowiac o kiepskiej jakosci mialem na mysli panow z bloki.pl, wedlog mnie towoj produkt bardzo ladnie sie prezentuje.

 

to radzę ci przeczytać jeszcze raz o procedurze testowania... jak z wystarczającym zrozumieniem przeczytasz... może uda ci się zrozumieć ;) np. mi się testy nie podobają na dziekie.net gdzie podłączali bloki na 2 godziny i pomiar z socketa :| to nic dziwnego że im wyszło że Nukleon jest lepszy od Uriela :P

Ale nie martw się - mam w planach testerek z tym że to się ma nijak do rzeczywistych temperatur gdy załozysz blok na procka... ale przynajmniej będzie dla mnie wygodniejsze testowanie i nikt się czepiał nie będzie ;) np. ty :P

1381344[/snapback]

 

okej. ale nie zmiena to faktu, iz zmieniajac uklad zmienia sie wydajnosc bloczku na nim testowanego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain ma kilku emigrantów z chin, ale ciiiiii :> Nie ma to jak tania siła robocza :/

;]

1381606[/snapback]

ciii bo sie wyda... sa niscy, malo jedza i nie rozumiem ich narzekan na brak narzedzi, robia wszystko palcami ;) ... wkrecam sobie ze ich biadolenie to pochwala demokracji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain ma kilku emigrantów z chin, ale ciiiiii :> Nie ma to jak tania siła robocza :/

 

;]

1381606[/snapback]

To może jeszcze jakies cycate azjatki pieszczą bloczki piersiami? nie ma to jak dobra polerka pleksy... ciekawe jak bardzo od tego wydajność frosta wzrasta :wink:

 

Zresztą nie mam nic przeciwko chińczycy mają ryż a my całkiem tanie bloczki...

Ja bym im dał jakis medal dla chińskich przodowników pracy za dobre efekty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze jakies cycate azjatki pieszczą bloczki piersiami? nie ma to jak dobra polerka pleksy... ciekawe jak bardzo od tego wydajność frosta wzrasta  :wink:

1381619[/snapback]

Blah chinki mają takie małe cycki, że polerowałby plekse kilka lat, a widząc jakoś polerki na moim froście 2 to raczej nie one ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pojawieniu się x2p byłem już zdecydowany na zakup.

Teraz zaczynam się zastanawiać czy nie zmienić decyzji na f2s.

Proszę o jak najwięcej opinii i testów urzytkowników tych bloków!!

1382805[/snapback]

niedlugo tysty w innych serwisach... kilkadziesiat sztuk poszlo juz do klientow wiec spokojnie ktos powinien wyrazic opinie...

 

ja jestem zadowlony ;) moj p4 takze jest szczesliwy z powody wymiany z F1 na F2s ;) no ale to tylko 'prechwalki producenta' :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...