Skocz do zawartości
samhain

Frost 2 Slim - Prezentacja

Rekomendowane odpowiedzi

okej. ale nie zmiena to faktu, iz zmieniajac uklad zmienia sie wydajnosc bloczku na nim testowanego.

1381601[/snapback]

 

A gucio prawda bo Storm ma taką samą wydajność jak miał przez zmianą chłodnicy... gdyby miał inną to bym znowy żuka zamontował ale że Storma testowałem przez zmianą i po zmianie podłączyłem go przed PX'em to wiem a ty nie wiesz więc ci mówię ;)

 

 

 

Tak samo bzurą jest że temp. wody ma znaczenie na wydajność... oczywiście że może mieć gdy raz temp. wynosi 1C a innym razem 70C ale jak różnica jest 5C to nie ma to absolutnie żadnego wpływu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gucio prawda bo Storm ma taką samą wydajność jak miał przez zmianą chłodnicy... gdyby miał inną to bym znowy żuka zamontował ale że Storma testowałem przez zmianą i po zmianie podłączyłem go przed PX'em to wiem a ty nie wiesz więc ci mówię ;)

Tak samo bzurą jest że temp. wody ma znaczenie na wydajność... oczywiście że może mieć gdy raz temp. wynosi 1C a innym razem 70C ale jak różnica jest 5C to nie ma to absolutnie żadnego wpływu....

1383619[/snapback]

Zaraz powiesz że goscie którzy utrzymują temperaturę cieczy chłodzącej w czasie testów z dokładnością do dziesiątych części stopnia to debile bo wybulili na sprzęt kupe kasy a mogli się wcześniej spytać Kyńka to by im powiedział że nie ma znaczenia... No wybacz stary ale jakoś bardziej przemawiaja do mie wyniki testów prowadzonych z zachowaniem pełnej powtarzalności warunków w jakich są przeprowadzane i dokładnych pomiarów, niż gostka który mierzy sobie temperatury czujnikiem na NF7 a reszta parametrów układu jest zależna od pogody za oknem. Z całym szacunkiem dla poswięconego przez Ciebie wkładu pracy ale ciężko takie testy brać pod uwagę porównujac wydajność bloków. Napewno warto je przejrzeć bo dają pewien pogląd na temat wydajności bloczku jednak przy różnicach w wydajności rzędu 1*C które mogą decydować o wyższości jednego bloczku nad drugim Twój sprzęt raczej nie gwarantuje odpowiedniej dokładności pomiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz powiesz że goscie którzy utrzymują temperaturę cieczy chłodzącej w czasie testów z dokładnością do dziesiątych części stopnia to debile bo wybulili na sprzęt kupe kasy a mogli się wcześniej spytać Kyńka to by im powiedział że nie ma znaczenia... No wybacz stary ale jakoś bardziej przemawiaja do mie wyniki testów prowadzonych z zachowaniem pełnej powtarzalności warunków w jakich są przeprowadzane i dokładnych pomiarów, niż gostka który mierzy sobie temperatury czujnikiem na NF7 a reszta parametrów układu jest zależna od pogody za oknem. Z całym szacunkiem dla poswięconego przez Ciebie wkładu pracy ale ciężko takie testy brać pod uwagę porównujac wydajność bloków. Napewno warto je przejrzeć bo dają pewien pogląd na temat wydajności bloczku jednak przy różnicach w wydajności rzędu 1*C które mogą decydować o wyższości jednego bloczku nad drugim Twój sprzęt raczej nie gwarantuje odpowiedniej dokładności pomiaru.

1383715[/snapback]

No... nie tego nie powiem bo sam będę miał taki sprzęt pod koniec kwietnia/początek maja który pozwoli nawet na utrzymywanie temp. cieczy do -30C - pasi?? a co powiesz o teście na dzikie.net?? kolesie sobie bloki popodłączali na 2 godziny i ot co... cały test... to nic dziwnego że im wyszły takie kwiatki że Nuke bije Uriela Buhahahahaaaa mój sprzęt się jednak nadaje bardziej niż twój :P bo jakoś do tej pory testy wychodziły normalnie - nie martw się weryfikuje wyniki porónując z opisami na innych serwisach oraz biorąc pod uwagę opinie i jak do tej pory test na overclockers jest najdokładniejszym testem w polsce z użyciem prawdziwego komputera

 

 

 

tak przy okazji.... może byś tak poczytał o procedurze testowania.... wyjaśniałem już parokrotnie dlaczego test trwa 72 godziny na bezprzerwy włączonym kompie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"może byś tak poczytał o procedurze testowania"

 

"Wszystkie bloki miały takie same warunki, więc to jedynie od nich zależały osiągi."

 

"Narazie testuje PX'a - w związku z małą modyfikacją układu (wymiana rezerwuaru i chłodnicy)"

 

"Chłodnica Nagrzewnica od Żuka z wiatrakiem 120mm Crystal Fan

W konfiguracji testowej podałem tylko te elementy, które mogą mieć jakiś wpływ na osiągane wyniki"

 

Hym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale wczoraj jak to pisałem byłem deczko niewyspany a co za tym idzie troche przymarudzam :D . Twoje testy uważam za bardzo interesujące jednak ta temperatura wody jakoś nie daje mi spokoju. Z ciekawości postanowiłem przeprowadzić mały eksperyment dotyczący jakości pomiaru czujnikiem pod socketem, mój wprawdzie zawyża o kilka stopni ale dodatkowo mam możliwość odczytu temp. z diody w procku więc będzie to można porównać. Chciałem zobaczyć co się stanie przy różnych temperaturach wody w układzie chłodzącym. Płyta MSI K7N2, Barton 1800@2200Mhz 1.8V, x3m, pompka 1200l/h. Temperaturę wody "regulowałem" zmieniając obroty wiatraka na chłodnicy.

 

Przy maksymalnych obrotach wiatraka temperatura wody to 27*C i odczyty po ustabilizowaniu się temperatur wyglądają tak (temp2 to odczyt z czujnika pod socketem a temp3 to odczyt z diody w procku):

 

Dołączona grafika

 

Po zmniejszeniu obrotów wiatraka temperatura wody wzrosła do 30*C a odczyty z czujników wyglądają już tak:

 

Dołączona grafika

 

Na koniec tak dla zgrywu powiałem sobie wiatraczkiem w okolice socketu i sytuacja wygląda już troszeczkę inaczej bo jak widać temperatura z czujnika pod socketem spadła:

 

Dołączona grafika

 

Jakie wnioski? Wydaje się że czujnik pod socketem (przynajmniej mój <_< ) nie nadaje się do tego typu pomiarów, co do odczytów z diody w procku to albo też są obarczone niedokładnością, albo różnica temperatury pomiędzy prockiem a wodą zmienia się wraz z temperaturą wody (1*C różnicy przy temperaturze wyższej o 3*C to już sporo). Aha wcześniej komp pracował już od dłuzszego czasu wiec napewno wszystko było wygrzane jak należy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój czujnik też badałem pod kontem róznic po między wodą a procem i zależności do temp. otoczenia, temp. wody - to nie wypłyneło na pomiary weryfikowałem to w ten sposób że podłączałem przetestowny blok w róznych warunkach - gdy było chłodniej przy otwarym oknie i zamkniętym - temperatury się zmieniały ale różnica pozostała taka sama :) alecz dla mnie jednorazowe pomiary nie są dużo warte :/ dlatego pomiar to szereg zapisów w ciągu 12 godzin - widać że temperatury się zmieniają lecz różnica pozostaje taka sama - w końcu bez klimy trudno utrzymać taką samą temp. rano i wieczorem :/ a co do mojego czujnika w sockecie... to jest dość dziwny... zawsze... ale to zawsze na początku pokazuje wyższą temp. niż po 20 godzinach do tego wskazania się wachają - dopiero po tym czasie staje się wiarygodny - a test to 72 godziny ;)

 

 

pocieszę was - po PX'ie i F2S już nie będzie testów... chyba że zrobie sobie testerek.... Pit obiecał mi pomoc informacjną :) już mi sporo powiedział :) PX już testnięty - niebawem ukaże się suplement do recki i odpowiednie zmiany we wprowadzeniu itp. etc. ale chce do serwisu wysłać obie recki i PX'a i F2S którego test trwa.... narazie nie został przeprowadzony pomiar F2S ale nieoficjalnie mogę powiedzieć że F2S jest gorszy od PX'a o ok. 2-2.5C lecz tak niepowinno się porównywać - pełne porównanie będzie gdy przeanalizuje się wykresy wydajności... nie powiem... F2S fajny jest :) do niedawna wielbiłem MCS z Crystala - za rozsądną cenę fajny bloczek :) a teraz jestem fanem RealityNet za to że oferują niezłą wydajność za nadal niewygrowaną cenę :)

 

 

nie wiem czy zmobilizuje się na test X3M bo jak myślę o 3 króćcach to mi się na wymioty zbiera :? przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale Hmmm to są moje bardzo subiektywne odczucia i zapewne niektórzy sobie nie wyobrażają złożenia układu z blokiem co ma 2 krócće a ja z kolei nie wyobrażam sobie by mój przyszły układ (under developing) na CPU posiadał blok z 3 króćcami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SAMHAIN według Kyńka to frościk tak nie do końca mieści sie na mobo z nf7...Podobno trzeba kondziorki troszke odginać bo inaczej blok nie przylega do proca! Przydało by sie chyba lekkie przyciecie topu..pogadaj z kyńkiem ale podobno naprawde niewiele blakuje,żeby wlazł bez odginania kondziorków...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tylko jakieś 0.5mm najwyżej 1mm skrócić top... z tym że ja mam upierdliwą płytę główną - w abicie kondizorki są tak dziko rozmieszczone :/

 

 

P.S. nie mogę się doczekać aż zrobię ostateczny 12-godzinny pomiar :) kurcze... narazie ładnie leci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wiem :P ale nie powiem - do czasu publikacji na overclockers.pl zostawię te parę niewiadomych :P bo jak wszystko teraz powiem... to komu bedzie sie chciało czytać moje wypociny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam termometr cyfrowy z allegro podpinany pod molex'a i wlasnie tym mierze temerature. czujka termometru dotyka jadra cpu wiec wedlog mnie temperatury podawane przez termoetr sa obiektywne, pomysl na wlasnie takie umieszczenie czujki wzielem z jakiegos zdjecia, na ktorym wlasnie tak zrobiono. pamitam, ze oni wtedy mierzeli temp cpu chlodzonego freonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam po wlaczeniu temp nizsza od otoczenia o pare stopni. i procka i mobo i dysku. chromolic odczyty z mobo, kyniek jak juz robisz testy to mogles te 30zl wydac na termometr...

1385875[/snapback]

 

tak, bo wtedy px byl by leprzy o 5 stopni a nie o 2,5 :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, bo wtedy px byl by leprzy o 5 stopni a nie o 2,5  :D  :D

1385884[/snapback]

 

Napoleon kiedys powiedzial nie nie doceniaj przeciwnika... wiec sorki Ryba jak nie testowales nie badz pewien ;)

 

co do testu czekam na wyniki ;)

 

co do mieszczenia na nf7 to sie miesci bo na takim sprzecie sobie testuje (min) bloczki i sie mieszcza... a odgiecie o 0,3mm kondera nic nie zmenia... a skrocenie topu zmienia duzo ;) (w wytrzymalosci)

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest umieszczony z tyłu moboi posmarowany pastą termo więc jest to nadal najlepszy sposób testowania w polsce z uzyciem prawdziwego komputera ;)

 

 

ciekawe dlaczego test nie odpowiada osobom które już mają bloki i ich nie powinien interesować :?

 

 

Ryba@ nie ma co się podniecać Pit zapowiedział że i tak już nie będzie PX'ów więc szczerze mówiąc to zdaje się test tego bloku niepotrzebny.... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kyniek ta woda to żeś przywalij ni w pięc ni w dziesiec :P Możesz mi powiedziec na jakiej podstawie twierdzisz ze 5C roznicy temperaturu wody nie ma znaczenia na wydajnosc ? Rozumiem ze podlaczasz jeden blok z temp wody 30C a drugi z temp 26C i wychodza takie same wyniki jakby woda miala w obu przypadkach takie same temp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pit zapowiedział że i tak już nie będzie PX'ów"

 

Ja słyszałem coś zupełnie innego…

 

@ogr22:

Z tego co ja zrozumiałem to Kryńkowi chodziło o różnicę miedzy temp wody a bloku ze pozostaje ta sama a nie że temp CPU jest ta sama…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj Kyniek Kyniek podpadasz... Ogr ma racje - 5 stopni roznicy to 5 stopni roznicy!! - tak nie mozna... Jesli uwazasz ze Twoj sposób pomiaru tem jest najlepszy to sie mylisz - najlepszy to by byl zewnetrzny miernik - np Aerogate...

 

Jesli chcesz aby Twoje wyniki byly wiarygodne to uno podawaj je w c/w - wtedy temp wody nie bedzie miala znaczenia na obiektywnosc wynikow. Secundo to wtedy pozostaje Ci tylko utrzymywanie wzglednie stalej tem powietrza (tam juz wachniecie rzedu 1 stopnia nie a takiego znaczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się zupełnie bez powodu a ogr22 nie czytał więc głupoty gada :P wybaczcie mu ;) a testerek i tak będę miał bo nie chce mi się kompa rozbabrywać dla testów jak teraz :/

 

 

nie wiem czemu się czepiasz fireblade - pradwopodobnie chcesz by to twój serwis uchodził za najbardziej wiarygodny a nie overclocekers :? nie wiem czemu się czapiasz ludzi którzy nic do ciebie nie mają... taka wrodzona złośliwość??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiacie się zupełnie bez powodu a ogr22 nie czytał więc głupoty gada :P wybaczcie mu ;) a testerek i tak będę miał bo nie chce mi się kompa rozbabrywać dla testów jak teraz :/

nie wiem czemu się czepiasz fireblade - pradwopodobnie chcesz by to twój serwis uchodził za najbardziej wiarygodny a nie overclocekers  :?  nie wiem czemu się czapiasz ludzi którzy nic do ciebie nie mają... taka wrodzona złośliwość??

1386136[/snapback]

Kyniu kochany ale ty najlepiej pokazujesz tym postem swoj brak racji.

Nie potrafisz odeprzec zarzutow ktore Ci stawiamy wiec mowisz po prostu ze nie mamy racji i ze sie czepiamy.

 

Mi nie zalezy na tym aby byc lepszym od kogokolwiek. Mowilem juz - budujesz tester zapraszam - pomoge chetnie...

 

Ale nie mow ze Twoj test jest najwiarygodniejszy bo tego nie wiesz... - uwazasz np ze testy chip'a sa mniej wiarygodne (troche zly przyklad ;) )....

 

Mnie troche irytuje sytuacja Poslkich serwisow a szczegolnie dystrybutorzy ktorzy tak naprawde przyczyniaja sie do slabej szansy rozwoju nowych serwisow - gdyby nie to moglibysmy miec naprawde duzo lepsze testy niz te na Systemcooling.com...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie odpocząć trochę z tematem do chwili pojawienia się oficjalnie recenzji, co? Bardzo bym prosił.

 

Również, jeżeli to możliwe, dajmy spokój tym wszystkim kłótniom, czyje testy są takie, a czyje takie, na prawdę nie przystoi.

 

Zarówno Fireblade3, jak i ja, jak i wielu innych tutaj obecnych, wiemy, że profesjonalny sprzęt kosztuje, a że Polska jest specyficznym krajem, jakoś tak wyszło, to trzeba się dłużej i bardziej starać (tudzież polskie "kontakty"), aby coś sensownego stworzyć.

 

Sam z niecierpliwością czekam na wyniki F2S i nie tylko, ale dyskusja na razie zmierza w niewłaściwym kierunku, przynajmniej, wg mnie.

Edytowane przez Allen3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm aby nie bylo ze spoczywam na laurach... za 14 dni premiera nowego rezerwuaru... mam nadzieje ze cena i funkcjonalnosc zaskoczy wszystkich... a prostota? tak samo jak F2s powinien szokowac... w koncu najprostrze rzeczy sa zawsze najtrudniejsze :>

 

co do F2s... chcialem podziekowac wszystkim za komenty, ciesze sie ze wbudza takie kontrowersje ale raczej na + niz na -

 

a jesli chodzi o plany wydawnicze... eghm sprzedaz F2S idzie tak dobrze (sprzedane juz wiecej niz polowa calej sprzedazy Frosta ^^) ze nie zamierzam sie cofac a raczej rozwijac (nie jak srajtasma ;)) wiec niedlugo kilka premier sie pojawi... :> stay tuned :D

 

---

EDIT

---

 

A ja tak z innej beczki;] otóż jak załoze cybanty na wąż (a wąż na króćce) i krece w lewo to mi sie złaczki odkrecaja:/normalne to?

1386779[/snapback]

 

tak bo krocce nie sa przyklejane (ulatwia wymiane...) a jesli chodzi o to... hmmm nie krec w lewo tylko w prawo? to moge doradzic... (albo ewentualnie jesli nie przewidujesz wymiany - przyklej je

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bo krocce nie sa przyklejane (ulatwia wymiane...) a jesli chodzi o to... hmmm nie krec w lewo tylko w prawo? to moge doradzic... (albo ewentualnie jesli nie przewidujesz wymiany - przyklej je

1386789[/snapback]

hehe, to wiem;] zreszta nie cieknie :) a itak dokeciłem kluczme lekko;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowości to moze ktoś by zrobił w końcu płaski bloczek na GPU z położonymi na bok króćcami. Chyba wiele osób kupiło by taki bo nie kazdy ma dwa wolne sloty pod kartą graficzna. We wszelkiego rodzaju rodzimych produktach króćce wystaja na pół metra :wink: Podobna sytuacja jest z bloczkami na NB, w płytach pod A64 nie sposób założyć "normalnego" bloku bo umiejscowiony jest tuż za grafiką. Moze coś w tym kierunku się zmieni... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nowości to moze ktoś by zrobił w końcu płaski bloczek na GPU z położonymi na bok króćcami. Chyba wiele osób kupiło by taki bo nie kazdy ma dwa wolne sloty pod kartą graficzna. We wszelkiego rodzaju rodzimych produktach króćce wystaja na pół metra  :wink:  Podobna sytuacja jest z bloczkami na NB, w płytach pod A64 nie sposób założyć "normalnego" bloku bo umiejscowiony jest tuż za grafiką. Moze coś w tym kierunku się zmieni...  :D

1386847[/snapback]

a ile taki bloczek co zajmował by 1 slot pci moze miec wysokosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslę iż ucieszy was fakt (szczególnie ciebie fire - tak usilnie dyskredytowałeś sposób testowania) iż już nie będzie testów bo.... mi się nie chce... bo co to jest że sam bloki do testów muszę załatwiać :/ jedynie o F2S nie musiałem usilnie zabiegać i za to chwała Samhainowi :D :D :D a np. PX'a mam od użytkownika bo niestety na solennych zapewnieniach Thorna się skończyło.... X3M też był by od usera... ale nie będzie - obaj stwierdziliśmy że zaoszczędzimy sobie kłopotu a co do testerka to pierwszym etapem gędzie urządzenie utrzymujące stałą temp. wody... drugim grzałka - liczę iż pomoże mi w tym Pit jak obiecywał gdyż jego pomoc jako konstruktora bloków była by najbardziej wartościowa... z tego co rozmawiałem z nim ma najlepsze podejście, jest najbardziej otwary na rózne fakty.... (np. na cholerę grzałka 100W - chyba do wulkanizacji bloków z plexą :/ jak wystarczy zrobić poprostu symulator mocno podkręconego proca i mądrze rozmieścić czujniki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...