Skocz do zawartości
Gość <kAiN>

Wielka Księga V-mod

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariush190

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=29&num=1

co powiecie o takim Vmodzie??

Ile maksymalnie mozna dac na pamieci?? Oczywiscie bede w miare mozliwosci na nie dmuchał. Kumpel powiedział ze LM37 i od 0-10V bym mugl podawac na memki, ale boje sie ze je zjaram.

 

Myslicie ze ~2,5 do ~4V byłoby optymalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=29&num=1

co powiecie o takim Vmodzie??

Ile maksymalnie mozna dac na pamieci?? Oczywiscie bede w miare mozliwosci na nie dmuchał. Kumpel powiedział ze LM37 i od 0-10V bym mugl podawac na memki, ale boje sie ze je zjaram.

 

Myslicie ze ~2,5 do ~4V byłoby optymalnie?

winbond to max 4V, wyzej tylko nieliczne wytrzymuja, co do lm317 to ona sie spali od takiego obciazenia jak bys dawal 3,5V to zostaje Ci 8,5V x powiedzmy 5A to daje okolo ~40W, co dla lmki jest zdecydowanie za duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

myslicie ze te geile mogłyby na codzien smigac na 3,6V?? Bo sie najarałem na tego Vmoda, bo poco wymieniac mobo tylko dlatego bo daje zamało V na memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

myslicie ze te geile mogłyby na codzien smigac na 3,6V?? Bo sie najarałem na tego Vmoda, bo poco wymieniac mobo tylko dlatego bo daje zamało V na memki.

a to zalezy na jakich sa kosciach ;) ale skoro to niedawno kupowane value to nie sa to utt, raczej jakis nowszy shit, pewnie powyzej 3.2 zaczna mowic ze juz dla nich za duzo i mozliwosci oc zaczna spadac.

 

 

' date='24 kwi 2006, 16:20' post='2099048']

Jakie jest natęzenie prądu w pamiatkach, ile A??

nie wiem powiedzialem orientacyjnie te 5A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawte jeżeli mają te 5A to co z tego?? daje sie 5 lm317 w połaczeniu rónoległym i masz 5A, ale podjeżewam, że mają dużo mniej. Jedyne do czego mam zastrzeżenia przy tym vmodd'e to to, czy płytce nieprzeszkadza drugie zasilanie pamiątek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

własnie o to samo mi chodzi, ludzie na necie robią, ale nigdzie nie pisało, zeby ktos odcinał zasilanie które podaje płyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

dlaczego bezsens, jak dla mnie 2,8V to za mało. Chciałbym dac nizsze timingi.

Edytowane przez mariush190

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego bezsens, jak dla mnie 2,8V to za mało. Chciałbym dac nirzsze timingi.

chodzi mi ze bezsens, bo poprostu te pamieci raczej na za duzo nie pozwola, gdyby byly na winbondach to jak najbardziej, ale wiekszosc pamieci konczy sie ponizej 3V. Zreszta wpadnij do mnie to na dfi zobaczymy co to potrafi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mariush190

ja myslałem zeby 3,3V zapodac, jesli chcesz i masz czas to moge wpasc, zobaczymy. Z tego co czytałem po forach to łądnie sie krecą. Nie chce mi sie sciągac tej blachy z nich, bo bym sie dowiedział na jakich są pamieciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myslałem zeby 3,3V zapodac, jesli chcesz i masz czas to moge wpasc, zobaczymy. Z tego co czytałem po forach to łądnie sie krecą. Nie chce mi sie sciągac tej blachy z nich, bo bym sie dowiedział na jakich są pamieciach.

stare geile value trafialy sie na utt, teraz jest ciezko cos takiego kupic............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wez podaj ten link bo ja chyba jestem za tepy (zaden mi nie dziala)

jak ktos chce to znalazlem do gigabyte radeon 9550 vmod http://www.ols.vectranet.pl/~mptracer/boboszyn/vmem.html

oj wydaje mi się, że nie przesadzałeś z krytykowanie siebie :lol2: :D

Podany przez Ciebie link był/jest już w Wielkiej Księdze Vmodów

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...