Skocz do zawartości
Buu

Wyłanczasnie Sie Połaczenia Internetowego

Rekomendowane odpowiedzi

ehh nie chcialem zakladac nowego topiku, ale nie znalazlem podobnego przypadka, wiec co tu robic... no dobra tyle we wstepie czas przejsc do problemu.

Mianowicie , mam nowo zainstalowany system+sp2+ inne aktualizacje krytyczne+ sterowniki od czipsetu+grafika. Czyli komplecik niezbednych sterow. Niby wszystko ok, ale mam problem :mur:

Przejde do konkretow, po jakiejs minucie od wlaczniea kompa nie da sie wlaczyc jakiejkolwiek strony www, IE pisze ze nie mogl otworzyc strony, a OPERA ze polaczenie zresetowane przez serwer zdalny. Jednak komunikaty pojawiaja sie odrazu po wcisieniu entera w polu adresu :blink:

Teraz sposob dostarczania netu di kompa. Mam neo z routerem linksysa, ktory spina kompy w lana. W tym samym czasie gdy na moim kompie pokazuje ze nie moze otworzyc strony www, na innych chodzi wszystko dobrze. TAk samo lan na komputrze z problemami smiga idealnie, tylko polaczenie internetowe nie dziala. Co jest zabawne gdy zpinguje ( przez wiersz polecen ) jaka strone www to info wraca, ale gdy chce otworzyc strone w windzie to pokazuje mi ze nie moze jej otworzyc :mur: :mur: . Caly problemik pojawil sie po instalacji SP2, przed nia komp chodzil ale zdychal po pewnym czasie ( tez dziwna sprawa :/ ). NIe mowiec aby wylaczyc zapore, bo to zrobilem.

 

Powtarzam ( bo zagmatwalem troche mojego posta ) LAN dziala na kompie, a "internet" nie. Wszystko teoretycznie jest ustawione poprawnie, wiec nie wiem juz co jak, moze ktos bedzie mial jakis pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

tak troszku obok ale moze pomoże

zainstaloiwałem kiedyś zone alarma wszystko cacy po WYŁĄCZENIU firewala działało wszystko oprócz http własnie

właczenie zone alarma przywracało działanie www

może firewall winzgrozy zachowuje się podobnie :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm..

tak troszku obok ale moze pomoże

zainstaloiwałem kiedyś zone alarma wszystko cacy po WYŁĄCZENIU  firewala działało wszystko oprócz http własnie

właczenie zone alarma przywracało działanie www

może firewall winzgrozy zachowuje się podobnie :blink:

1356415[/snapback]

Tez na to wpadlem, wlaczalem go wylanczalem i to samo.

 

Taki maly update w dzienniku zdarzen ( dokladniej w systemi) wywala mi ostrzezeniem ze limit polaczen tpc zostal przekroczony, i ze net-bios ( vhyba pisze z pamieci, a dokladniej z pracy :wink: ) nie mogl odtworzyc jakis tam info, i pomocnicza przegladarka ?? zostala zatrzymana. Tak jak sprawdzalem na stronie microszita, taki problem powoduje udostepnianie plikow i folderow, ale tylko wtedy gdy nie jest zainstalowane, a ja mam zainstalowane :mur: .

hmmm chyba skompiluje sobie instalke WInXP z SP2 i taka mieszanke wgram, bo do tej pory to czysty windows+sp2 przez wupdate..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez formatowalem i nic nie dawalo :o meczylem sie wtedy ze 2 dni z tym XD wkoncu avast pomogl :]

1356578[/snapback]

hmmm to sprawdze dzisaiaj jak sie da

EDIT: ale to mi sie stalo po inbstalacji SP2, wczesniej co prawda mulio kompa ze az milo , no ale. Sprawdze twoja metode.

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis problemu dokładnie taki sam, jak ja miałem u kolegi (rozumię że neo to neostrada) "IE nie może otworzyć strony". Dwa dni walczyłem, czyszczenie, antyviry, anty spy,sterowniki itp. A okazało sie, że parametry łącza były niewłaściwe - kontakt z tpsa. Dla sprawdzenia >DSLMON>wcisnąć Alt+D. O ile dobrze pamiętam to Margin powinno być powyżej 35dB a Attenuation ok. 1dB. Po interwencji w Tp problem znikł.

Edytowane przez harryt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam router, ktory rozdziela internet, a wiec net mam przez lana, jezeli byly by to zle ustawienia , to net by mi nie dzialal na wszystkich kompach, a tu tylko na tym. Reszta smigala normalnie.

Sproguje dorwac jakos czysty dysk i na swierzym dysku zainstalowac Winde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem, przciez on ma router i ci ktorzy sa podpieci do routera maja net a on jedynie nie ;/ Sformatowales wszystkie dyski czy tylko c: ?? Moze niech spróbują cie podlączyc do innego wtyku w routerze..a IE..hmm....tutaj musi cos blokowac ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nierozumiem, przciez on ma router i ci ktorzy sa podpieci do routera maja net a on jedynie nie ;/ Sformatowales wszystkie dyski czy tylko c: ?? Moze niech spróbują cie podlączyc do innego wtyku w routerze..a IE..hmm....tutaj musi cos blokowac ;/

1356656[/snapback]

nikogo nie musze prosic bo sam moge :wink: . Dziwne jest to ze po odlaczeniu kabla sieciowego i podpieciu go spowrotem, net pojawia sie na jakies 30s a potem znowu znika, po podpieciu pod 2 sieciowke tak samo, formatowalem tylko c:, bo reszte mam w 100% zapchana, dlatego tez uwazam ze moze to jednak byc jakis wirus, ale przed instalacja nie mialem wirusow ( wiadomo wydaje mi sie ze nie mam wirusow :wink: ).

Cos ewidentnie po zaladowaniu sie windy i skonfigurowaniu wszyskiego blokuje net, zabawne jest jednak ze nie calasiec bo moge przegladac inne kompy w sieci, moge pingowac strony przez wiersz polecen ale nie moge wlaczyc www w normalnej windzie :/ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj odinstalować protokół tcp/ip i klienta sieci i zainstalowac jeszcze raz.

1357401[/snapback]

to tez przerabialem i nic :mur:

 

Mozliwe jednak ze go rozwiazalem, mianowicie zintegrowalem WindeXp z sp2 i zainstalowalem od nowai jak narazie wszystko smiga doskonale, wiec mam nadzieje ze moj problem zniknol <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Uruchom "netstat -a" i zobacz co siedzi ci na portach...

 

Pozdrawiam

1357420[/snapback]

zapomnialem to zrobic a chodzilo mi to po glowie

Topik juz nie aktualny bo po ponownej instalacji WInXP, ale tym razem ze zintegrowanym SP2, problem narazie nie wystepuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat bo mam taki sam problem

Tyle, że u mnie niektóre strony sie jeszcze odpalają, np. forum pure pc ;)

na szczescie znalazłem jakiegos mirrora do avasta, bo wiekszosc stron nie odpala ani na FF ani na IE

firewalla właczałem i wyłaczałem, z netem też wszystko w porządku, 2 Xp na kompie bo miałem dużo ważnych plików i nie mogłem sformatować wiec zainstalowałem XP na drugiej partycji zostawiając śmietnik na poprzedniej :P

Jakies sugestie ?

 

edit

przeskanowałem Avastem i usuneło mi jakies 1186 wirów, ale strony nadal nie działają jak trzeba :/

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...