Skocz do zawartości
enzyme

Jak Przypisac Ręcznie Numery Ip Na Routerze?

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim :)

 

jak przypisac ręcznie numery IP na routerze? w instukcji nie mam nic o tym - tylko automatyczne przydzielanie przez dhcp :mur:

 

Jak przypisze moje numery IP w połaczeniach sieciowych to nie działa, podejrzewam ze najpierw musze je jakos wpisac do routera. niestety nie wiem jak.

 

mozecie tez opisac ta konfiguracje na innych routerach, jakos sobie dojde jak to zrobic u mnie :)

 

Używam systemu windows XP pro

 

narazie chce zeby tylko moj ip byl przyporzadkowany na stale, reszta na automat.

 

tak wyglada okno konfiguracji mojego routera:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz ustawiac nic na routerze. Poprostu na kompie ustaw:

 

IP Adress: 192.168.1.99 << tu wpisujesz numer ip jaki chcesz

Maska podsieci: 255.255.255.0

Brama domyślna: 192.168.1.254

 

Preferowany DNS: 194.204.159.1

Alternatywny DNS: 194.204.152.34

 

Po tym zabiegu net powinien dzialac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy na routerze (obojętnie jakim) da się zrobić limity przepustowości np 1mb podzielić na 10 userów po 128 kb/s, i to na dodatek tylko w godzinach szczytu od 14-22?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie wszystkie tanie routery nie mają takich mozliwości.

Są do kupienia osobne urządzenia tzw menadzery pasma (load balancer), np planet bm-500 ( http://www.planet.a.pl/trade/productview/657/175/ )

Tylko trzeba mieć na uwadze że takie wynalazki kosztują troche i sprawiają problemy jak się je zabardzo obciąży.

Ogólnie jak masz starego kompa na serwer to polecam darmowy http://m0n0.ch/wall/

Bardzo duzo opcji i to wszystko konfigurowane przez przeglądarke jak popularne routery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...