Skocz do zawartości
nrl

Condemned: Criminal

Rekomendowane odpowiedzi

Brak skoku mi juz nie przeszkadza bo tego w grze sie wogole nie odczuwa,ale ten wide screen wqrza jak nic.Patrzalem w pliku ini,nie ma tam parametrow odpowiadajacych za to,wada gry jak nic,za to odejmuje caly punkt,poza tym gra lepsza od feara :)

Jest na to rada - monitor 16:9 ;] lub 16:10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to rada - monitor 16:9 ;] lub 16:10

Dla jednej gry ? :) Fakt,naprawde jest dobra (lepsza od feara,ktory bardzo mi sie podobal),ale chyba juz wole zmienic na nowego radka :D Mam pierwsza zacinke. Wjechalem winda na gore i doszedlem tu Co teraz ?? Po lewej stronie od wyjscia z windy jest przejscie z zawalonymi szafkami do drzwi z napisem exit. Winda nie wroce, bo wlacznik windy nagle "traci napiecie".Przeszedlem tam dookola i nic.To jest to miejsce gdzie wzialem kruka z podlogi.Dalej jak sie idzie to widac przejscie zawalone szafkami przez uciekajacego kolesia,a po prawej stronie takie drzwi,przez ktore nie moge przejsc,moge je tylko otworzyc. Dodam jeszcze,ze nie mam tam mozliwosci uzycia zadnego toola. Wyciagnalem chyba wszystkie rurki,uderzalem w kazde miejsce i nic. Tak wogole panowie i panie to spojrzcie na te drzwi.Tripsa - Ty tez tak masz czy to jakis blad gry?? Jak widac szklo jest jakby w powietrzu :D

Edit - to jest blad,te drzwi sie otwieraja a szyba zostaje w powietrzu.Jak mogli do tego doprowadzic :|

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam co tam trzeba zrobic , przeszedlem juz gre , zobacz jakis walkthrough albo cos , tez natrafilem na jednego buga , buga ktory uniemozliwial ukonczenie gry :/ ale sobie poradzilem :lol2:

A około ile godzin zajęło Ci przejście całej gry ??

 

No i co to za bug ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam co tam trzeba zrobic , przeszedlem juz gre , zobacz jakis walkthrough albo cos , tez natrafilem na jednego buga , buga ktory uniemozliwial ukonczenie gry :/ ale sobie poradzilem :lol2:

Pewnie na tego samego co ja :) Jak wroce z pracy to zapodam filmik,sami zobaczycie,ze jest tam radykalny blad uniemozliwiajacy przejscie.No chyba,ze jest inna droga.A tak bardzo misie gra podobala :( No,ale skoro Ty znalazles rozwiazanie przejscia to ja tez :D Satoshie - dokladnie zobaczysz co za bug na tym filmiku.Obczaj chociazny mojego screena z drzwi.Widac na nim wyraznie,jak szyba od drzwi zostaje w powietrzu i blokuje Ci droge do dalszego przejscia.Jak mozna bylo tego niedopatrzec?? Przeciez - karygodny blad :/

Edit - thx 2 Tripsta chyba wiem juz jak ominac ten blad,ale nawet jesli go omine to i tak zapodam przygotowany w domq filmik.Takie cos nie powinno miec miejsca w grze,zreszta sami zobaczycie,a szkoda,bo gra jest rewelacyjna

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam co tam trzeba zrobic , przeszedlem juz gre , zobacz jakis walkthrough albo cos , tez natrafilem na jednego buga , buga ktory uniemozliwial ukonczenie gry :/ ale sobie poradzilem :lol2:

Dwa dni i po grze :blink: Ile godzin spedziles przed monitorem grajac w nia? W FEARa gralem ponad tydzien tak ok 1-2h dziennie i mialem nadzieje, ze w przypadku Condemned tez tak bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hydro, napisz od razu jak poradziłeś sobie z tym bugiem- co prawda jeszcze nie zaczynałem grać, ale tak na przyszłość wolę wiedzieć ;)

Nie poradzilem jeszcze,dopiero zagram o 23.A narazie prosze Was, oto ---> filmik :D Odrazu mowie,to chodzi plynniej o jakies 30 fpsow (fraps i kompresja robia swoje :D).To jest gra w 1280x1024 z aax2,anizox4 ze wszystkim wlacoznym procz SS.Sami ocencie jak mogli nie zauwazyc takiego bledu. Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srekal, i na panoramie widoczne są czarne pasy. Rozumiem, że udało Ci się je jakoś wyłączyć? Nie przeszkadzają one w niczym, ale grając na panoramie nie potrzebuję dodatkowych atrybutów robiących z obrazu tryb 16:10 i chętnie bym się ich pozbył.

 

Dołączona grafika

 

Rozdz. 1440x900, AAx2, AFx16.

 

Gra jest świetna! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tos sie hydro czepił szybki :wink: :wink:

 

jak dla mnie gra w b. wielu aspektach jest WYBITNA ( choc czasem zdarzają sie dosc monotonne "akcje" )

 

jest juz (aż) przy porwaniu Rosy - sceneria , wystrój biblioteki rzuca na kolana - jak i oprawa graficzna całej gry zresztą

 

po raz pierwszy od 3-4 lat grą sie delektuję

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dodatkowo potrafi też momentami sprawić, że pikawa zaczyna szybciej bić.

 

Zdecydowanie (nie)polecam granie w ciemnym pokoju ze słuchawami na uszach ;)

bez przesady gra nie jest taka straszna , ale jest jeden moment ktory mnie po prostu rozlozyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dodatkowo potrafi też momentami sprawić, że pikawa zaczyna szybciej bić.

 

Zdecydowanie (nie)polecam granie w ciemnym pokoju ze słuchawami na uszach ;)

Ja bede gral w ciemnym pokoju tylko bez sluchawek bo ich nie posiadam niestety. Mam nadzieje, ze pikawka mi wytrzyma :-P

A z tymi paseczkami czarnymi na monitorze 16:10 to troche nie halo :huh: Pewnie na monitorach 16:9 juz ich nie ma :D Licze na to, ze wyjdzie jakis patch, ktory pozwoli na pozbycie sie ich.

 

Dajcie wiecej screen'ow z gierki ;)

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh ja właśnie czekam, aż wszyscy w domu pójdą spać i biorę się za grę. Wyłączone światło i słuchawki na uszach obowiązkowo :D

 

BTW. Ja też poprosze o jakieś screen'y !!

 

Jeśli będe się tak dobrze bawi jak przy demie to podejrzewam, że najbliższy weekend "mam z głowy" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srekal, i na panoramie widoczne są czarne pasy. Rozumiem, że udało Ci się je jakoś wyłączyć? Nie przeszkadzają one w niczym, ale grając na panoramie nie potrzebuję dodatkowych atrybutów robiących z obrazu tryb 16:10 i chętnie bym się ich pozbył.

 

Dołączona grafika

 

Rozdz. 1440x900, AAx2, AFx16.

 

Gra jest świetna! :)

Gra jest w formacie 16:9, a Ty masz 16:10 - porównaj swoje pasy z pasami hydro... Różnica kolosalna. Wyglada to dokładnie tak samo jak filmy w 16:9 odpalane na monitorze 16:10. U mnie są takie same pasy jak u Ciebie(takze widescreen 16:10) Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ... przeszedłem bilbioteke i nie natrafiłem narazie na żaden karygodny błąd. Co więcej ... GRA ZAMIATA. No po prostu nie wiem jak to wyrazić słowami :D. Zatkało mnie. Wiem, że nie będzie to tytuł na 40h gry, ale już teraz wiem, że tą gre zapamiętam. KLIMAT KLIMAT KLIMAT ... nareszcie coś klimatycznego z przecudna grafiką. Vulumetric Lightning czy jakos tak daje rade - wyłaniający sie z ciemności postać w ciemnej piwnicy, w której jedynym źródłem światla jest smuga leciutkiego światła przebijająca sie przez brudną szybe, rzuca leciutki dłuugi cień na wilgotną podłogę nad którą sunie leciutka mgiełka ... aaaaaa to trzeba zobaczyć. A/V doskonale potęguje mroczny i ciężki klimat gry. I o to właśnie chodzi!

 

Fabuła też nie zostaje w tyle. Ci, którzy nazywają przerwy w akcji nudą ... ja nazywam skradanie się sprawdzając każdy ciemny kąt pomieszczenia, ewentualnie szukanie dowodów za pomocą np. ultrafioletu.

 

Co do samej 'starszności' ... fakt, nie jest to jakiś wielki horror na którym naklejona jest metka 'uwagą powoduje zaburzenia w pracy serca' - i to bardzo źle, bo taka metka by sie przydała :). Nie jesteśmy straszeni non stop, ale raz na jakis czas, ale na pewno częściej niż w FEAR. Wg mnie momenty w których sciska Ci gardło są dobrane idealnie do pasującej afmosfery jaka panuje w grze i doskonale ją od czasu do czasu potęguja na dłuższy czas ... do następnego trach!

 

Aj, długo by tu gadać. Ci, którzy nastawieni są na dobrą gre, nie bierzcie dosłowanie narzekań, które sie zapewne zaraz pojawią. GRAC GRAC GRAC. :)

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni i po grze :blink: Ile godzin spedziles przed monitorem grajac w nia? W FEARa gralem ponad tydzien tak ok 1-2h dziennie i mialem nadzieje, ze w przypadku Condemned tez tak bedzie.

powiem ci , że pewnie gierka nie jest krótsza od fear , bo jak dobrze pamiętam tek9-tripsta feara przeszedł szybciej niż codemned

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem ci , że pewnie gierka nie jest krótsza od fear , bo jak dobrze pamiętam tek9-tripsta feara przeszedł szybciej niż codemned

Oj ma chlopak duzo wolnego czasu to sobie przechodzi gry o co Wam chodzi. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest w formacie 16:9, a Ty masz 16:10 - porównaj swoje pasy z pasami hydro... Różnica kolosalna. Wyglada to dokładnie tak samo jak filmy w 16:9 odpalane na monitorze 16:10. U mnie są takie same pasy jak u Ciebie(takze widescreen 16:10)

Racja Srekal, piwko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

Podoba się oj podoba ale skojarzenia z fear narzucają się same. Podobieństwa aż nadto rzucają się w oczy (i w uszy) więc nie wiem dla czego niektóre sprzeciwy. Już nie myślę tu tylko o grafice ale muzyka jest bardzo zbliżona nastrojem do tej z fear. Inne dźwięki żywcem przeniesione z poprzedniej produkcji, zauważyłem nawet identyczne elementy otoczenia takie jak lampy. Nawet sam bohater jest obdarzony "no, może nie przez boga" nadprzyrodzonymi zdolnościami. Gość ma instynkt niespotykany u innych, nie chcę "głośno" wypowiadać moich spekulacji na ten temat bo pewnie i tak w tej chwili mijają się z prawdą ale wydaje mi się, że poznanie fear'a pozwala już na początku na pewne trafne domysły. W gruncie rzeczy wszystkie te i jeszcze inne podobieństwa, które się zapewne znajdą, mi osobiście nie przeszkadzają.

Zastanawia mnie jeszcze fakt lub raczej troszkę drażni, że ów detektyw jest makabrycznym sztywniakiem. Porusza się jak klocek trzymając pistolet w prawej ręce drugą zaś nie porusza i sztywno trzyma wzdłuż tułowia. Dziwnie i nienaturalnie to wygląda.

A no i jeszcze soft shadows, są jeszcze tacy, którym się one nie podobają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no i jeszcze soft shadows, są jeszcze tacy, którym się one nie podobają?

Pewnie są, zwłaszcza Ci którzy nie mają kart pokroju 7900gt :P

 

A z drugiej strony, niech się bardziej przyłoża do pisania algorytmów/kodu bo w takim np CT cienie wyglądają idealnie, cudownie itd przy tym żadnych błędów tzn. są tam gdzie być powinny, no i idealnie chodzą np. na moim kompie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bosh bartezjusz ... jedna z lepszych akcji jakie narazie widzialem spier7^*& imho przez Ciebie. Ja sie nie wypowiadam, potem cie ludzie zbojkotują. Spoilera nie znasz? n/c

 

no własnie cos mi spoiler nie wchodzi -zmieniam na żółty -SORKI

 

ja po prostu dbam o układ nerwowy wszytskich graczy Condemned :lol2: :wink:

 

a rozdział z szukanie wskazówek w opuszczonym starym domu to prawdziwy majstersztyk- czegos takiego w historii gier jeszcze nie zaznałem - oprawa dzwiekowa z idealnym odwzorowaniem kazdego szmeru, odgłosu jest doprawdy nieziemska

Edytowane przez bartezjusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tos sie hydro czepił szybki :wink: :wink:

 

jak dla mnie gra w b. wielu aspektach jest WYBITNA ( choc czasem zdarzają sie dosc monotonne "akcje" )

 

jest juz (aż) przy porwaniu Rosy - sceneria , wystrój biblioteki rzuca na kolana - jak i oprawa graficzna całej gry zresztą

 

po raz pierwszy od 3-4 lat grą sie delektuję

Nie mam nic przeciw takim bugom,ale sam widziales (jesli obejrzales filmik),ze te drzwi,to jedyna droga naprzod,a poniewaz w tej grze nie ma nachylania to nie ma mozliwosci jej przejscia.Jesli wiecie co tam trzeba zrobic to mi powiedzcie bo ja tam utknalem na dobre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...