Skocz do zawartości
nrl

Condemned: Criminal

Rekomendowane odpowiedzi

Mowilem bys napisal na jasny kolor :D Jesli ktos bedzie chcial przeczytac o zakonczeniu to sobie zaznaczy text a inni go nie zobacza.Nie widze w tym,zadnego poczucia humoru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@alcen

Zrob cos takiego:

 

UWAGA SPOJLER DOTYCZACY ZAKONCZENIA

I piszesz tekst uzywajac czcionki o rozmiarze 1. Kiedys dzialaly mniejszcze czcionki, ale teraz cos sie popsulo. Mozesz tez zmienic kolor czcionki na jakis jasny jak napisal hydro2 , ale to nie rozwiazuje do konca problemu bo nie kazdy uzywa domyslego skina forum.

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze to napisac.Poraz 1 od czasow tomb raidera 1 porzadnie wystraszylem sie w grze i to w srodku dnia (co prawda przyciemnione okna,ale sam fakt) w 4 levelu.Za to wielkie brawa !! Moja ocena podksakuje na 9 z duzym plusem :) Bravo jeszcze raz,ide grac dalej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPOILER - ZAKOŃCZENIE

 

Czy gra posiada 2 zakończenia? Co o tym sądzicie? Mam kilka domysłów. Otóż niezależnie czy zabiłem Serial Killera X, czy nie zakończenie jest identyczne. Zło, które zagniezdziło się w głównym bohaterze niezależnie od jego poczynań i tak się uzewnętrzni. Możecie uznać to za dziwne, ale podszedłem do zakończenia tej gry, jak do typowego filmu. Idąc dalej, możemy wyłuskać pewien morał, który mówi, że zło jest czymś z czym się rodzimy. Jest to nieodłączny towarzysz człowieka, czai się wszędzie - jak to powiedział Vanhorn w końcowej scenie. Tak wg mnie możnaby rozumieć tą gre, zakładając tylko jedno zakończenie. Nie wiem nic o istnieniu innych - może związanych z bonusami znajdywanymi po drodze - ptaki?

 

Tak czy inaczej ... zakończenie nie wyjaśnia nic, ani nie odpowiada na pytania, które może zadać gracz. Rosa podczas wizyty z Thomasem w restauracji informuje go, że biuro beza problemu spłyci całą sparwe do problemu sekty/kultu ... jedyne co wiemy, to o powiązaniu Thomasa z Vanhornem i Lelandem jakąś nicią zła. Jeżeli coś mi umknęło i starciłem coś z gry to prosze o wyjaśnienia :)

 

Tyle ode mnie ... dobra gra!

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra jest rewelacyjna,wciagnalem sie w nia i gralem do teraz.Od czasow TRL dawno sie tak dobrze nie bawilem :) Dobrze,ze jeszcze troche gry przede mna :) Juz spotkalem sie z Rose i jestem w jakby biblioteczce Kapitalna gra :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fascynujące screeny. ;) IMO gra poza ładną grafiką i klimatem nie oferuje tego co jest najważniejsze - grywalności. Nie grałem w full ale demo znudziło mi się po zatłuczeniu +- 3 przeciwnika. Cały czas jeden schemat uderz-blok-uderz-blok, do tego bronie poza wyglądem praktycznie się nie różnią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście fascynujące screeny. ;) IMO gra poza ładną grafiką i klimatem nie oferuje tego co jest najważniejsze - grywalności. Nie grałem w full ale demo znudziło mi się po zatłuczeniu +- 3 przeciwnika. Cały czas jeden schemat uderz-blok-uderz-blok, do tego bronie poza wyglądem praktycznie się nie różnią.

No wlasnie,nie grales w fulla a zapewniam Cie,ze grywalnosc to ma niemalze (wiadomo,ze gorsza :P,ale to z przyzwyczajenia wiecie dlaczego, stad niemalze :D) na poziomie TRL a skoro ja juz tak mowie (co myslalem,ze nigdy nie powiem) to tak jest :D Poza tym mowilem,nie ocenia sie gier za pomoca screenow albo dem,trzeba chwile w to pograc (przynajmniej godzine) by sie wypowiadac chociaz odrobine o grze.Wiecie czego najbardziej nie lubie u ludzi? Drazni mnie to bardziej niz oszukiwanie.Jesli ktos sie wypowiada na temat czegos z gory,nie sprawdzajac tego albo ocenia kogos po pozorach,a prawda jest taka,ze zeby miec o kims wyrobione zdanie to trza znac ta osobe i podobna sytuacja jest z grami.WIec sprawdz ta gre a zapewniam Cie,ze bedziesz siedzial jak slup przy niej i sie nie oderwiesz,no chyba,ze nie trawisz tego gatunku gier to inna sprawa,ale Ci co w nia grali moga Ci powiedziec jak jest.Jak narazie nie spotkalem sie z osoba,,ktorej by sie ona nie podobala,peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To uwazasz ze demo nie wystarczy do wyrobienia sobie opinii o grze? Poprostu mu sie nie spodbala i tyle a ty zaraz probujesz swiatu udowodnic ze gra jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Wiecie czego najbardziej nie lubie u ludzi? Drazni mnie to bardziej niz oszukiwanie.Jesli ktos sie wypowiada na temat czegos z gory,nie sprawdzajac tego albo ocenia kogos po pozorach,a prawda jest taka,ze zeby miec o kims wyrobione zdanie to trza znac ta osobe i podobna sytuacja jest z grami.

Ale uważaj bo sam pewnie czasem popełniasz to czego nienawidzisz w innych ludziach :wink: :razz:

 

Każdy ma inny gust więc nie kazdemu musi się podobać.

Edytowane przez JestemNoobem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uwazasz ze demo nie wystarczy do wyrobienia sobie opinii o grze? Poprostu mu sie nie spodbala i tyle a ty zaraz probujesz swiatu udowodnic ze gra jest super.

dlatego tez alCatraz zamiast pisac

gra poza ładną grafiką i klimatem nie oferuje tego co jest najważniejsze - grywalności

powinien to ująć w ten sposób

 

gra poza ładną grafiką i klimatem nie oferuje mi tego co jest najważniejsze - grywalności

kapujesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie grywalnosc jest na bardzo wysokim poziomie :) Zreszta demko troche rozni sie od full'a, ale tylko ten kto zagra w jedno i drugie bedzie wiedziec o co chodzi :)

Znalazlem jeszcze jedna zalete gry, podczas grania wlaczylem sobie frapsa (na swoim zlomie gram w 1024x768 z kombinacja ustawien min/med/max) i czasem zdarzaja mi sie spadki do 20-25FPS co jest w ogole nie odczuwalne w tej gierce. Wlaczylem frapsa tylko po to by zobaczyc fremate w grze , na codzien go nie uzywam bo te cyferki w rogu sa za bardzo denerwujace.

 

@JestemNoobem

To chyba do Pioorek'a :-P

Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

O ja HiS... no przeciez alCatraz nie mowil ogolnie, mial napewno siebie na mysli bo wiadomo ze jednemu moze sie podobac a drugiemu nie, ale hydro wyskakuje zaraz w obronie gry i wypisuje cuda. Nie musisz mi takich rzeczy tlumaczyc, k?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Motywy w tej grze mnie zaskakuja.Fear,ktorego ocenilem na mocne 9 nie umywa sie do tej gry :) Tu nie ma monotoni,przez cala gre cos sie dzieje,i nigdy (w przeciwienstwie do feara czy d3,ktore to oba tytuly mi sie bardzo podobaly) nie wiesz co sie wydarzy.Juz 3x sie wystraszylem a do tego tytulu to tylko tomb raider 1 w 96stym mnie wystraszyl na tym poziomie :) Jestem teraz w nawiedzonym domu.Te znaki widziane tylko ultrafioletem prowadzace do pewnych zdan sa naprawde niesamowite klimatycznie,pozniej spadajace pianino ze schodow i film kolesia,jak ktos nadziewa sie na dzide,tak samo w szkole,wskakuje do basenu i ten film jak wszystko sie zmienia i umaralki atakuja z gory !! Tego mi bylo trzeba.To nie moze sie nie podobac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie,nie grales w fulla (...) Wiecie czego najbardziej nie lubie u ludzi? Drazni mnie to bardziej niz oszukiwanie.Jesli ktos sie wypowiada na temat czegos z gory,nie sprawdzajac tego albo ocenia kogos po pozorach,a prawda jest taka,ze zeby miec o kims wyrobione zdanie to trza znac ta osobe i podobna sytuacja jest z grami.WIec sprawdz ta gre a zapewniam Cie,ze bedziesz siedzial jak slup przy niej i sie nie oderwiesz,no chyba,ze nie trawisz tego gatunku gier to inna sprawa,ale Ci co w nia grali moga Ci powiedziec jak jest.Jak narazie nie spotkalem sie z osoba,,ktorej by sie ona nie podobala,peace

Oczywiście Hydro również podzielam twoją opinię na temat wypowiadania się o produkcie, którego wcześniej dokładniej się nie zbadało. Szkoda tylko, że nie raz przeglądając forum naciąłem się na Twoje posty w których wychwalałeś w niebiosa takiego np. TRL jeszcze na długo przed premierą :wink: A jeżeli chodzi o Condemned to oczywiste jest w pierwszej kolejności odpalenie demka, które powinno być najlepszym możliwym sposobem zaobcowania z grą przed jej ewentualnym nabyciem. Dlatego nie widzę powodu dla którego nie miałbym oceniać sposobu rozgrywki i grywalności na podstawie demka. Przecież demo od full nigdy nie różni się w drastyczny sposób, jest to po prostu fragment pełnej wersji. Czy demko F.E.A.R. było inne niż pełna wersja? (mam tu na myśli ogólny miód płynący z rozgrywki). Żeby nie było niedomówień - jestem fanem fpp (i FEAR bardzo przypadł mi do gustu) i proszę nie zapewniaj mnie, że przy pełnej wersji będę "siedzial jak slup", bo to zależy od mojego gustu.

 

HiS nie łapię za bardzo z czego wynikło nieporozumienie, przecież stoi jak byk w moim poście "IMO", poza tym wiadomo, że nie wypowiadam się w imieniu wszystkich ale wyłącznie w moim. ;)

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie skonczylem gre.Ktos pytal ile jest leveli,odpowiadam - 10.Czy warto? Zdecydowanie! Alcen - nic Ci nie umknelo i w 100% sie z Toba zgadzam. 9+/10 ocena ode mnie..Pozdrawiam i polecam tym co nie grali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed godziną skończyłem grać, w sumie miałem czekać aż do 23-ciej z grą, ale włączyłem sobie "na chwilę" i doszedłem do końca :). Świetna gra, świetny klimat...jeśli komuś podobało się demo to obowiązkowo musi zagrać w pełną wersje. Jest kilka "smaczków", które robią piorunujące wrażenie grając po ciemku i w słuchawkach... tyle ode mnie

 

SPOILER

 

Co do samej fabuły to to czy zabijemy Lelanda czy sam się zabije to nic nie zmienia. Nie wiem jakie było powiązanie Thomasa z Vanhornem, z jakiego powodu wybrał akurat Thomasa ?? Czy tylko dlatego, że Thomas prowadził te wszystkie dochodzenia w sprawach seryjnych morderców ??

 

Zgodzę się, że głównym przesłaniem jest to co powiedział Vanhorn, że zło jest w każdym z nas i tylko od nas zależy czy będziemy je kontrolować czy może się ono uzewnętrzni.

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23.57 Własnie skonczyłem daję 9,5/10 scenka z panem w szafce metalowej rządzi :-P , dla mnie na chwile obecną jeden z najlepszych fpp jakie wyszły na PC, grafika, klimat, fabułka, animacja postaci, gra potrafi przestraszyć i to mocno w paru momentach (oczywiscie granie obowiązkowo wieczorami na słuchawkach będąc samemu w pokoju - wtedy jest EFEKT maxymalny) ....podsumowując wielkie brawa dla panów z monolith - kawał dobrego dżoba !! :D :D :D

 

P.S. dla tych co jeszcze nie grali w FULL-a ...nie sugerujcie sie demem - demko oddaje tylko w bardzo drobnej częsci klimat grozy jaki jest w pełnej grze na dalszym etapie gry (czyli to co widzicie w demku to naprawdę bułka z masłem w porównianiu do tego o czeka na was potem B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23.57 Własnie skonczyłem daję 9,5/10 scenka z panem w szafce metalowej rządzi :-P , dla mnie na chwile obecną jeden z najlepszych fpp jakie wyszły na PC, grafika, klimat, fabułka, animacja postaci, gra potrafi przestraszyć i to mocno w paru momentach (oczywiscie granie obowiązkowo wieczorami na słuchawkach będąc samemu w pokoju - wtedy jest EFEKT maxymalny) ....podsumowując wielkie brawa dla panów z monolith - kawał dobrego dżoba !! :D :D :D

 

P.S. dla tych co jeszcze nie grali w FULL-a ...nie sugerujcie sie demem - demko oddaje tylko w bardzo drobnej częsci klimat grozy jaki jest w pełnej grze na dalszym etapie gry (czyli to co widzicie w demku to naprawdę bułka z masłem w porównianiu do tego o czeka na was potem B) )

Z tym panem sie w pelni zgadzam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Giera roxuje. Fear mi sie nie podobal ani troche, poprostu mi nie wszedl i tyle. Gra ta jest bardzo do Feara podobna ale zarazem jakas inna. Te scenki i zwidy, widok wlasnych nog itp - jak w fearze. Ale podoba mi sie gierka bardzo, ma ladna grafike i nie tak duze wymagania - chodzi mi (i wyglada) lepiej niz fear. Jestem na samym poczatku, paru ubilem itp ale juz moge powiedziec ze klimat jest. Troche wiecej pogram to moze cos sie wypowiem jeszcze ;)

 

BTW: Gracie z celownikiem czy bez? Ja bez.

 

Tez mam zaniki dzwieku czasem :/ Jak sobie z tym poradziliscie (do tych co mieli z tym problemy).

 

Aha - cienie mi nie dzialja jak trzeba. Mam je ustawione na medium i gdy wchodze do jakiegos pomieszczenia gdzie ladnie pada cien i swiatlo, to cien poprostu znika - cofne sie o kilka cm to sie pojawia znow. Poprostu znika/pojawia sie - wyglada to dosc dziwnie. Mieliscie tak? Moze ktoras opcje trzeba wlaczyc/dac na max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Giera roxuje. Fear mi sie nie podobal ani troche, poprostu mi nie wszedl i tyle. Gra ta jest bardzo do Feara podobna ale zarazem jakas inna. Te scenki i zwidy, widok wlasnych nog itp - jak w fearze. Ale podoba mi sie gierka bardzo, ma ladna grafike i nie tak duze wymagania - chodzi mi (i wyglada) lepiej niz fear. Jestem na samym poczatku, paru ubilem itp ale juz moge powiedziec ze klimat jest. Troche wiecej pogram to moze cos sie wypowiem jeszcze ;)

 

BTW: Gracie z celownikiem czy bez? Ja bez.

 

Tez mam zaniki dzwieku czasem :/ Jak sobie z tym poradziliscie (do tych co mieli z tym problemy).

 

Aha - cienie mi nie dzialja jak trzeba. Mam je ustawione na medium i gdy wchodze do jakiegos pomieszczenia gdzie ladnie pada cien i swiatlo, to cien poprostu znika - cofne sie o kilka cm to sie pojawia znow. Poprostu znika/pojawia sie - wyglada to dosc dziwnie. Mieliscie tak? Moze ktoras opcje trzeba wlaczyc/dac na max?

u mnie wszystko załatwiły KX'y 3537. Miałem 3538 - nawet nie zauwazyłem ze zostały wycofane. Acha no i ustawienie (w moim przypadku) we wlasciwosciach audio w panelu sterowania głosników 5.1. Błedy w dzwieku powoduja czasami przedmioty telepiace sie na podlodze - rurki, deski - przewaznie te ktore sami wyrzucilismy - (taka fizyka... :/) które non stop stukaja o ziemie i krzania cały klimat.

 

Co do cieni to pokombinuj z innymi driverami, powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wlasnie mam KX'y 3537 :/ i zaniki dzwieku wystepuja.

Hmm co do cieni, to nie wiem czy wina sterow, bo widzisz Boxter ma to samo.

 

 

SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!SPOILER!!!!!!!!!

 

 

 

Jestem na samym poczatku, tzn w sumie nie zacielem sie ale mam problem jakby. Jestem kawalek po tym jak zwial mi ten koles i wzielem rurke, jestem w pomieszczeniu gdzie moge uzyc "narzedzia" do szukania dowodow i to nardzie ma taki licznik ktory sie uzupelnai jak dochodze do miejsca ktore on wskazuje (wykrywa). Dochodze do drzwi, licznik jest pelny ale nie wiem co mam zrobic - zaden przycisk nic nie daje, moze mam gdzie indziej podejsc i zrobic cos konkretnego?

Moge isc dalej bo sa tam jakies przejscia ale chcialbym wiedziec co tutaj zrobic trzeba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na samym poczatku, tzn w sumie nie zacielem sie ale mam problem jakby. Jestem kawalek po tym jak zwial mi ten koles i wzielem rurke, jestem w pomieszczeniu gdzie moge uzyc "narzedzia" do szukania dowodow i to nardzie ma taki licznik ktory sie uzupelnai jak dochodze do miejsca ktore on wskazuje (wykrywa). Dochodze do drzwi, licznik jest pelny ale nie wiem co mam zrobic - zaden przycisk nic nie daje, moze mam gdzie indziej podejsc i zrobic cos konkretnego?

Moge isc dalej bo sa tam jakies przejscia ale chcialbym wiedziec co tutaj zrobic trzeba ;)

jesli chodzi ci o ten czujnik z wskaznikiem (pola od zielonego do czerwonego) to prowadzi cię on zazwyczaj do ciała martwego ptaszka, w miejsciu w którym będzie maxymalne natęzenie wzkaznika (czyli czerwony na maxa ) rozejrzyj się powinienes gdzies na ziemi lub nieco powyzej zobaczyc martwe ciało ptaka (podnies je) i to tyle co powinenes zrobić jesli chodzi o ten czujnik. Ciała ptaszków czasami wskazuje czujnik ale często tez mozna lokalizowac je po dzwięku (brzęczenie much wtedy słychać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK - dzieki :)

 

Lipa z tym dzwiekiem, nie pomoglo zainstalowanie tego kodeku.

Wale z siekiery w kolesia ostro i slychac tylko odglos zamachu :/. I ogolnie dzwiek sie kaszani. Lipa troche...

 

Ale gierka jest spoko, mozna sie przestraszyc.

 

 

BTW: W fearze na poczatku byla taka akcja, ze koles zza rogu wyskakiwal i walil nas decha - ale to byla taka naimacja. Tutaj wlasnie podobnie jest, kolesie chowaja sie po rogach i wyskakuja nagle z nich, ale to juz AI jest ;] dobre. Teraz jak chodze po pomieszczeniach to blisko scian i przechodze miedzy pomieszczeniami ostroznie, patrzac czy ktos nie czatuje na mnie ;]

 

 

UWAGA MINI SPOILER!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

Wg. mnie fabula jest dosc prosta i plytka. Tzn. chodzi mi o sposob w jaki wrobiono glownego bohatera. Gdy gonilismy przestepce to zabral on nam bron i zastrzelil z niej 2 gliniarz - ok, mogli nas o to posadzic bo przeciez to nasza bron, ale - mozna bylo sciagnac odciski (jak wiemy tamta policja dysponuje niezlymi urzadzeniami do takich spraw ;)) i przeciez nie dlugo po utracie broni mowilismy naszym ludziom ze koles nam zabral bron - wiec? :/

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...