Skocz do zawartości
Mr.Martin

Otwor Na Wentylator W Bocznej Sciance Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zamierzam zrobic w swojej obudowie ( modecom Prime II) otwor na wentylator (80 lub 92 mm) - powiedcie mi czym najlepiej i najdokladniej i najprosciej to zrobie ? - czy jest jakis przyrzad do wiertarki ktory to ladnie wykroi ?

Drugie pytanie jakie srednicy ma byc otwor na wentylator 80 i 92mm ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania to na wentyl 80mm trzeba wyciąć otwór o średnicy 80 mm i dla 92mm o średnicy 92 mm. Pozatym najlepiej zobacz sobie na swoim wentylatorze, który kupisz i sprawdź.

 

Co do pierwszego pytania to poczytaj sobie to :

 

http://www.tomshardware.pl/

 

Na podstawie tego chyba będziesz wiedział czym ciąć metal i krzesać iskry...

_________________

 

MODECOM Prime II

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wersja dla tych co nie mają wyrzynarki

 

Witam ja dziury na wentyle w swojej budzie robiłem w następujący sposób,

(potrzebne będą nam: wiertarka, wiertło do metalu, kamień szlifierski oraz stary wentyl, z którego trzeba wyłamać cały środek (łopatki itp).

Następnie trzeba wcześniej przygotowany wentyl przyłożyć do blachy i odrysować. Po tej czynności wiercimy dziury tak aby przymocować stary cooler i wywiercić cały środek tak aby odpadł. Później wyrównujemy kamieniem szlifierskim aby było cacy. :razz:

 

Koniec, bez fotek lepiej nie wytłumaczę :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalem ze jest jakis maly wyrzynak w stylu cyrkla wkladanego do wiertarki.

1356257[/snapback]

Istnieje coś takiego jak otwornica. Jest to metalowy ogrąg z ząbkami który zakłada się na wiertło i... wierci się tym :P Kosz to kilka zł (bez wiertarki).

 

P.S. Jak poszukasz to napewno znajdziesz odpowiedź! Było juz o tym x topiców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry sposób.

1356591[/snapback]

Fajny post, tylko co on wnosi? ;]

 

Ja wycinałem dziurę troche inaczej, mianowicie cyrklem z ołówkiem zaznaczylem sobie okrąg, potem małym 1cm przecinakiem wycinałem jak najdokładniej potrafiłem, nastepnie tylko delikatnie wyrównałem kamieniem na wiertarce, było cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to zrobilem tak: wziolem wiertlo chyba 12mm (takie wielkie) i na chama pchajac je bokiem wyciolem dziore ok 5cm. Wtedy wziolem kamien szlifierski na wiertarke (tylko taki zeby scieral metal a nie sam siebie) i doszlifowalem do narysowanego wczesniej kolka. Jest git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wyciolem cale okno w budzie i na gorze dziure na wentyl nozycami. nawiercilem wiertlem do metalu, i zaczolem wycinac. zajelo mi to 15 min. fakt mialem dobre nozyce( proste i lewe) bo ojciec to blacharz. jakis pilnik czy kamien do wyrownania i cacy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...