Skocz do zawartości
Nyny

Niezapłacone Mandaty!

Rekomendowane odpowiedzi

Az ktoregos dnia zjawi sie u ciebie firma windykacyjna :lol:

1372909[/snapback]

Juz byli, oni nie moga nic zrobic... :D Nie maja zadnych praw. Nawet nie musze ich do domu wpuscic

 

Prawo przewozowe

Art. 77. 1. Z zastrzeżeniem ust. 2 oraz art. 78 roszczenia dochodzone na

podstawie ustawy lub przepisów wydanych w jej wykonaniu przedawniają się z

upływem roku.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie

a tak btw to mam dziś zły dzień, może za bardzo najeżdzam, ale piratez czepia się nie wiadomo czego, a nie lubie tego jak nie wiem co  <_<

1372705[/snapback]

 

tak wlasnie tak

 

jak mozna pisac o urodzeniu sie czlowieka przy wyborze na papieza

 

Wojtyle sie ceni za czlowieka za to co zrobil dla ludzkosci a nie za to ze byl papiezem

 

zastanow sie nastepnym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu 2002 dostalem 200 pln za przekroczenie predkosci - do tej pory bez odzewu. Z tego co wiem mandaty ulegaja przedawnieniu po 3 latach, takze ja chyba mam juz spokoj.

 

Od tamtej pory place wszystkie mandaty... (wiekszosc po 50 pln:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z "kanarami" ?

jakie oni maja prawa ? teoretyczie nie moga nikogo zatrzymac czy wylegotymowac...

Powiedzmy ze kanar chce wypisac mandat, ja wysiadam na swoim przystanku i moge sobie odejsc i on nie ma prawa mnie dotknac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak jest z "kanarami" ?

jakie oni maja prawa ? teoretyczie nie moga nikogo zatrzymac czy wylegotymowac...

Powiedzmy ze  kanar chce wypisac mandat, ja wysiadam na swoim przystanku i moge sobie odejsc i on nie ma prawa mnie dotknac ??

1374683[/snapback]

 

Mialem /mam lilku kumpli kanarow jest tak : moga cie zatrzymac w srodku transportu ale nie sila :lol: a jak wyjdziesz poza autobus/tranwaj i chca cie spisac to mozesz ich olac i odejsc nie maja prawa cie zatrzymac.

 

 

hehe nie raz juz mialem taka sytulacje ostatnio z dziewczyna wyszlismy z nimi i sobie odeszlismy :razz: oni :blink: hehe

 

Jezdze od kilku lat tranwajami i praktycznie zawsze jak jest kontrola to do mnie nie podchodza i mnie omijaja (moze dlatego ze jestem troszke duzy i lysy :razz: ) niektorzy mowia ze wygladam jak kryminalista :wink:

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ktos ci u du-pe wjezdza, to zawsze jego wina. Nie zachowal bezpiecznej oleglosci, predkosci lub ostroznosci :)[/color]

no kłóciłbym sie że zawsze jest tego z tyłu wina ;] no, ale tutaj akurat miasto i pasy... to nie byłoby wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też dostałem mandat ale w zeszłym roku w październiku , 100zł za przekroczenie predkosci (prosta droga, zajbista sprawa, i 40km/h wrrrr )

 

a drugi za przejechanie na czerwonym swietle ;) Śpieszyło mi się, przedmną samochód z literą '' L '' i zgasł manemu na zielonym. W tym miejscu gdzie to sie działo czerwone światło jest strasznie dlugo. Oczywscie ponownie sie zapalilo czerwone i znow to samo, ale L przejechala jeszcze jak sie paliło zielone(zmieniajace sie juz na pomaranczowe) a ja sie wjebalem na czerwonym. 300zł w plecy.

 

Mam 9 pkt razem karnych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całe szczęście jeszcze nic nie dostałem ale mało brakowało :] Raz mnie złapali jak jechałem 71km/h w zabudowanym (ograniczenie do 50km/h) ale skończyło się na ostrzeżeniu z racji tego że jeszcze nigdy nie dostałem mandatu. Normalnie od 100 do 200zł w plecy. Ale dałbym 50zł bo akurat miałem i sprawa by była rozwiązana (korupcja w policji ROXX).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja całe szczęście jeszcze nic nie dostałem ale mało brakowało :] Raz mnie złapali jak jechałem 71km/h w zabudowanym (ograniczenie do 50km/h) ale skończyło się na ostrzeżeniu z racji tego że jeszcze nigdy nie dostałem mandatu. Normalnie od 100 do 200zł w plecy. Ale dałbym 50zł bo akurat miałem i sprawa by była rozwiązana (korupcja w policji ROXX).

1404776[/snapback]

Oj nie wiem czy byś dał 50zł i po krzyku. Ty chyba życia nie znasz :)

 

Miałem taką sytuacje przy pierwszym mandacie, i sądze że jakbym proponował kase na boku , to by mogło być gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

 

No to wyrwalem w koncu...

400zl + 10 punktow karnych

Przekroczenie predkosci: 124km/h na ograniczeniu 60

 

:mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:  :mur:

1404112[/snapback]

Noo niezła sumka, a najgorsze to te punkty karne. Ale za rok ci się punkty wyzerują ;) ale 400zł przepadnie, chyba ze nie zaplacisz, i poczekasz na komornika. Jeżeli bedziesz miał farta(bo burdel w policji jest zamocny) to moze mandat ulegnie przedawnieniu. A jak nie to i tak zapłacisz max. 10zł wiecej jak komornik sie wbije. Masz 50% że ci się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!. Mam takie pytanie. Jakies pół roku temu dostałem mandat (50zł) PKP za przechodzenie przez tory w miejscu nie dozwolonym i chcę iść go zapłacić. Tylko mam problem czy mam normalnie wplacici te 50 zl i sie nie martwic czy nie zostaly nalozone jakies odsetki za ten czas nieplatnosci czy isc sie gdzies doweiedziec ile tych odsetek zostalo nalozonych?. Proszę o pomoc i z góry Dziekuję!

Edytowane przez ser1al

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mandat to nie wiem, ale mpk to rok i przedawnienie :D

 

Mi juz 4 sie przedawnily :rolleyes:

 

Jeden za uwaga >> 400 zl :blink: za jazde pks bez biletu + dojazd na komende, z calym pks ludzi podjechalismy pod komende (zmienil trase) i do pks przyszlo po mnie i jeszcze 3 kolesi 3 policjantow :lol: Pozatym nie mialem dowodu i spedzilem 1.5h w celi... i dostalem do zaplaty 400zl :huh:

 

Przedawnil sie 2 miesiace temu :razz:

Hmm mnie jeszcze do niedawna dość czesto łapały kanarki... Na około 15 razy dostałem mandat raz ... i to przez niefarta. .. . :angry:

Wysiadałem z kanarami,, żadnego dowodu tożsamości nie miałem jak zwykle ( :P ) standardowy text dzwonimy na policje . . ja OK :D Zaraz pytanie ile daje kasy bez mandatu . . .. Ja nic bo nie mam :P

Standardowo ich porzeczekiwałem, podczas 30 minutowego czekania(czasami mniej) kanary insynuowały o łapówce... Ja nie ulegałem . .. nigdy nie doczekałem sie przyjazdu policji, i nigdy poza jednym razem nie dostałem mandatu.

4 miechy temu standardowo wysiadłem znów historyjka miała się powtórzyć. .. . niestety koło przystanku stała policja, sprawdzili dane i 70zł ;( miałem uckekać albo coś, ale nie chciałem robić zwały bo to centrum miasta ( jakis pościg czy coś wiadomo co niebieskiem może odwalić ) :) :P

 

Tak czy siak mandat nie zapłacony, nie przychodzą żadne ponaglednia ani nic z tych rzeczy

na kwitku pisze coś że jeśli zapłace w ciągu 24 godzin to kwota tylko 70 a jak póxniej to 120 zł :blink:

Noo niezła sumka, a najgorsze to te punkty karne. Ale za rok ci się punkty wyzerują ;) ale 400zł przepadnie, chyba ze nie zaplacisz, i poczekasz na komornika. Jeżeli bedziesz miał farta(bo burdel w policji jest zamocny) to moze mandat ulegnie przedawnieniu. A jak nie to i tak zapłacisz max. 10zł wiecej jak komornik sie wbije. Masz 50% że ci się uda.

wyzerują się pod waruniem że nie zbierze kompletu dwudzuestu ileś :P:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mandaty ze strazy miejskiej i policji przedawniają sie po 3 latach ... jak ktoś ma szczescie to mu sie przedawni a jak nie to przyjdzie podobra z urzedu skarbowego ( nie mylic z komornikiem z sadu ) i spisze raport ewentualnie cos zajmie i zabierze co jest zadkoscia bo oni mandatami sie tak nie zajmuja wola sciagac podatki po kilkanasie tys zł :)) a jak ktos ma jeszcze wiekszego pecha :P to moga mu potracić ( zabrac tyle kasy ile ma z mantadu) z zeznania rocznego kwote do zwrotu :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to narazie mi się nie śpieszy z zapłaceniem mandatu, poczkam aż się przedawni ;)

A dostąłem za jazdę rowerem pod prąd, do domu jechałem, a nie bedę jechał 1km dłużej zgodnie z prepisami ;) Zaesze tak jeździłem i zawsze tak bedę jeździł ;) mandat nic nie zmienił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dostąłem za jazdę rowerem pod prąd, do domu jechałem, a nie bedę jechał 1km dłużej zgodnie z prepisami ;) Zaesze tak jeździłem i zawsze tak bedę jeździł ;) mandat nic nie zmienił ;)

 

hehe, a ja dostałem za przejechanie rowerem przez przejście dla pieszych... 50zl :|

Edytowane przez gollumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w życiu dostałem i zapłaciłem tylko jeden mandat (kwota była symboliczna) za jazdę rowerem po peronie.

Nie wiedzialem ze nie mozna, zreszta w PKP maja popaprane przepisy. Nie wiem czy wiecie ale przewozac kompa pociagiem trzeba wykupic specjalny bilet ok 10zl. Troche juz z kompem jezdzilem i tylko jeden konduktor sie o to czepial. Za pierwszym razem chcial w lape a za drugim juz na peronie mnie wyczail i musialem po bilet biec. Jedyna opcja jest zakamuflowanie kompa w torbe czy cos.

 

Wracajac do mandatow. To jezeli mamy zwrot podatku to normalnie z niego biora i przysylaja pismo do domu. A co do policji to zawsze sie gowien czepiaja picie w miejscu publicznym , przechodzenie w niedozwolonym miejscu jazda rowerem po chodniku itp a do powaznych spraw nigdy ich nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

propo mandatów skm - dostalam ich dosyc sporo w ciągu ostatnich 3 lat. zaraz po otrzymaniu oczywiście zlałam, bo pieniędzy nie mam a rodzice sami mandatów nie płacą.

po jakimś tam dłuuugim czasie przyszło upomnienie na adres rodziców (nie mieszkam z nimi). przyszło zwykłym, niepoleconym listem... w takim wypadku dostałam tylko opierdziel od mamy. przy okazji mama wyraziła swą opinie na temat idiotów co to niewiedzą, że wszelkie wezwania do zapłaty wysyła się tak, by mieć dowód wysłania...

wezwanie do kosza i cisza do tej pory.

swoja droga ze wezwan dostalam moze ze 3, a mandató z pewnością było więcej..

 

a wylegitymować ma prawo każdy, nawet przypadkowy przechodzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@igor - marcin to na prawdę g*wniane źródło informacji :/ mógłbyś chociaż nie wprowadzać ludzi w błąd. wylegitymować ma prawo każdy każdego.

i faktycznie zkm, pomyliło mi sie.

 

LOL Wiekszej glupoty w zyciu nie szlyszalem :lol: Wylegimitowac moze cie np policja , straz miejska itp... i nikt inny (chyba ze tak dajesz sie kazdemu legitymowac - ja zawsze czekam na policje ) , kontrorel biletow moze cie wylegimitowac jedynie za twoja zgoda jesli odmowisz to nie ma prawa cie nawet zatrzymac na przystanku (no chyba ze w srodku komunikacji)

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechales na gape wiec popelniles wykroczenie. Kazdy ma prawo cie zatrzymac do przybycia policji ;) To cos jak zlapanie zlodzieja itd. Jasne ze mozesz sie nie wylegitymowac ale wtedy wezwa policje. Tak samo jesli w sklepie ochrona bedzie chciala cie przeszukac to mozesz sie nie zgodzic ale wtedy czekasz pewnie z 1h na przybycie policji :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechales na gape wiec popelniles wykroczenie. Kazdy ma prawo cie zatrzymac do przybycia policji ;)

Niestety mylisz sie :) Moga cie zatrzymac ale tylko w srodku pojazdu jak juz wyjde to nie maja prawa mnie zatrzymac. Zreszta pytalem kolegow ktorzy sa kanarami i potwierdzaja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...