Skocz do zawartości
Nyny

Niezapłacone Mandaty!

Rekomendowane odpowiedzi

grzechuk mandaty nie podlegają naliczaniu odsetek. Jedyny koszt to kwota kosztów egzekucyjnych.

moj znajomy niedawno placil mandat sprzed kilku lat, o ktorym nikt go nie inforowal, i zgadnij co, naliczyli mu odsetki do zaplaty i to nie byla malutka sumka Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj znajomy niedawno placil mandat sprzed kilku lat, o ktorym nikt go nie inforowal, i zgadnij co, naliczyli mu odsetki do zaplaty i to nie byla malutka sumka

Nie muszę nawet zgadywać. Odsetki z całą pewnością nie dotyczyły mandatu. Mandat wystawia uprawniony organ, a osoba na którą został nałożony MUSI się pod tym mandatem podpisać. Brak podpisu osoby ukaranej skutkuje nieważnością mandatu z mocy prawa. Skoro Twój znajomy nie podpisywał nic to znaczy, że nie został ukarany mandatem. Może chodziło np. o opłatę karną za przejazd bez ważnego biletu, lub został ukarany grzywną przez są grodzki ? W tym wypadku normalną sprawą jest naliczanie odsetek.

Więc jeszcze raz powtarzam - nie naliczane są odsetki od mandatów. Jedyny koszt dodatkowy to (śmiesznie niski) koszt egzekucji skarbowej.

 

Powiem szczerze, że nie mam ochoty teraz szukać w kodeksach podstaw prawnych, ale jeśli będzie taka konieczność to z całą pewnością przytoczę :)

Edytowane przez Ziolek1983

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie wczoraj US poinformował na piśmie,że wchodzą na konto i zdejmują 472zł :angry: Kurcze jeszcze nie tak dawno ponaglali pismem i to po roku albo dwóch,a teraz ciach bez gadania.Mandat dostałem 5 m-cy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie płacicie mandatów?

Płacimy, a przynajmniej ja płacę, tylko w nieco innej formie ;) Chociaż gdy zaraz po zrobieniu prawka nie miałem jeszcze pracy to mandatów nie płaciłem. Uważałem tylko, żeby nie przekroczyć magicznej liczby punktów i czekałem, aż mandat ulegnie przedawnieniu.

Tylko proszę nie praw mi morałów o tym, że skoro przewiniłem to powinienem przyjąć na klatę jak mężczyzna i grzecznie stać na poczcie z wypełnionym blankiecikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Płacimy, a przynajmniej ja płacę, tylko w nieco innej formie ;) Chociaż gdy zaraz po zrobieniu prawka nie miałem jeszcze pracy to mandatów nie płaciłem. Uważałem tylko, żeby nie przekroczyć magicznej liczby punktów i czekałem, aż mandat ulegnie przedawnieniu.

Tylko proszę nie praw mi morałów o tym, że skoro przewiniłem to powinienem przyjąć na klatę jak mężczyzna i grzecznie stać na poczcie z wypełnionym blankiecikiem ;)

bo tak powinno być, a potem wszyscy sie wkurzają, że państwo chore, że nie wiadomo co, a sami mają w [gluteus maximus] takie oczywistości jak płacenie mandatów :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań umoralniać tu innych.Ja nie płacę odrazu po otrzymaniu,bo poprostu nie mam na to ochoty.I tak tym w d...j... zdziercom oddaje co miesiąc po 3-4k.Poza tym nigdy nie było za to odsetek,więc nie widziałem potrzeby pośpiechu.Teraz mają dziurę w budżecie i nawet nie przysyłają ponaglenia.

Raz mnie już załatwili,blokując konto i zgarniając całą kasę i to pod koniec tygodnia.W dodatku niesłusznie,bo mieli [ciach!]lnik w papierach.Bank prowizje pobrał w kwocie 20zł,a Us pieniądze odesłał spowrotem we wtorek.I kto mi za poniesione straty zapłacił?? Nikt!!

Edytowane przez Gr3gory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak powinno być, a potem wszyscy sie wkurzają, że państwo chore, że nie wiadomo co, a sami mają w [gluteus maximus] takie oczywistości jak płacenie mandatów :mur:

Tanie moralizatorstwo... a prosiłem :) Z resztą nie o tym jest temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak powinno być, a potem wszyscy sie wkurzają, że państwo chore, że nie wiadomo co, a sami mają w [gluteus maximus] takie oczywistości jak płacenie mandatów :mur:

Mandaty to jest ukryty podatek na społeczeństwie, jesteś mocno zinstytucjalizowany. Popracuj nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Mandaty to jest ukryty podatek na społeczeństwie, jesteś mocno zinstytucjalizowany. Popracuj nad tym.

Normalnych podatków też nie placisz rozumiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaaban, nie ma sensu się wysilać. Szczeniactwo pozostanie szczeniactwem, a na impotencję umysłową należy stosować bezwzględne blokady kont i zajęcia komornicze. Sam aniołem za kierownicą nie jestem, ale wypowiedzi niektórych w tym temacie są po prostu przejawem załosnej, kombinatorsko-złodziejskiej mentalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chyba ma olbrzymi problem ze zrozumieniem czytanego tekstu i używając wyszukanych sformułowań próbuje ukryć swoją ignorancję dotyczącą administracyjnego postępowania egzekucyjnego (wspominając coś o bezwzględnym blokowaniu kont i zajęciach komorniczych). Proponuje założyć sobie osobny temat pt: "Moralne aspekty nie płacenia mandatów karny w ustawowo wyznaczonym terminie", bo o ile mnie wzrok nie myli ten temat odnosi się do konsekwencji takiego postępowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnych podatków też nie placisz rozumiem?

Oczywiście że płacę. Jak robię zakupy w sklepie albo tankuje na stacji benzynowej na przykład - od wszystkiego co kupię płacę podatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo tak powinno być, a potem wszyscy sie wkurzają, że państwo chore, że nie wiadomo co, a sami mają w [gluteus maximus] takie oczywistości jak płacenie mandatów :mur:

Kaaban, ile mandatów w życiu zapłaciłeś z własnej kieszeni i w jakich sytuacjach ?  :rolleyes: Powiedz mi, czy przez to, że jadę 110km/h zamiast 90km/h bardziej niszczę asfalt ? Przecież i tak pieniądze z mandatów nie idą na drogi ! :x  Gdyby szły i gdyby to było widoczne, chętnie bym to płacił. Żebyś się nie przyczepił ;) tak, owszem płacę mandaty bez kombinowania itd. co nie zmienia faktu, że czuję się oszukany w takich momentach. Co innego jest faktycznie jazda fast&furious slalomem między samochodami i stwarzanie faktycznego zagrożenia a co innego jest "łamanie przepisów w pewnych sytuacjach" - bo nasze prawo jest pop.......

 

Przykład drogi Gdańsk - WWA, jest długa prosta z podwójną ciągłą (dodam, że po boku nic nie wyjeżdża ani nie jest pod górkę) a później jest mocny i długi zakręt z pojedyńczą linią przerywaną. :lol:  Jak myślisz, w którym momencie wyprzedzam ? ;)

 

Pytanie na serio, znajomy wyprzedził parę samochodów na podwójnej ciągłej, dostał 1000zł mandatu, oczywiście zapłacił - co według Ciebie, robi się z tymi pieniędzmi ? Idą na cele charytatywne, na Haiti, na odbudowę dróg, na jakiekolwiek poprawienie bezpieczeństwa na drogach ? Odpowiedź brzmi : nie. Jedyne co, to tysiącktóryś fotoradar i reszta wydatków (typu nowe mundurki) o których nawet nie chcę myśleć. ;)   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi przyszło wezwanie do zapłaty podwyższonej opłaty za parkowanie z X.2005 :D Najpierw patrze, hmm :blink: przecież cały poprzedni rok miałem abonament, to jakim cudem. Potem na rok i mega lol. No tak zaczął się 2010, pod koniec roku nastąpiłoby przedawnienie to się teraz chłopaki obudzili i zaczęli rozsyłać.

 

Będę walczył o rozłożenie tych 58zł na raty, oraz o odstąpienie od karnych odsetek 8,80 z powodu nie dostarczenia mi wezwania zaraz po tym czynie. W związku z tym iż żyłem w błogiej nieświadomości prawie 5 lat nie będę płacił odsetek.

 

@MaciekCi

Niemcy jak im chciano zabrać "no limits" na autostradach dokonali badań i obalili mit ekologiczny (bo to też był jeden z argumentów za wprowadzeniem limitów prędkości) i wykazały one, że emisja CO2 na trasie powiedzmy 100km jest mniejsza gdy pokonujemy ją szybciej powiedzmy 160kmh niż gdybyśmy się trzymali 130. Jak również badano zniszczenia dróg i większa prędkość nie wykazywała znamion destruktywnych w stosunku do nawierzchni.

 

Zgadzam się również z tym, że ani kasa z mandatów nie idzie na drogi, bezpieczeństwo(np. dzięcioły w Krakowie latały jak na potęgę, żeby budżet domknąć), tylko na duperele. Ile kosztowały psiarskie Kie, ile nowe mundury, ile nowe malowanie aut etc. etc. Albo ja się pytam gdzie idzie kasa która ląduje do budżetu od każdego litra paliwa. Naprawdę chętnie kupiłbym winietę jeśli miałbym pewność że płacąc powiedzmy w perspektywie 3-4 lat będę jeździł komfortowo po autostradach, dwupasmówkach. Bezpiecznie i komfortowo. Już na samą myśl, jak od dwóch czy trzech tygodni jeździ się po mieście ze względu na dziury, nóż w kieszeni się otwiera. Co się człowiek nauczy gdzie są to się nowe przebiegłe pojawiają. I to na niedawno remontowanych drogach, za nasze pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mi przyszło wezwanie do zapłaty podwyższonej opłaty za parkowanie z X.2005 :D Najpierw patrze, hmm :blink: przecież cały poprzedni rok miałem abonament, to jakim cudem. Potem na rok i mega lol. No tak zaczął się 2010, pod koniec roku nastąpiłoby przedawnienie to się teraz chłopaki obudzili i zaczęli rozsyłać.

A przypadkiem okres przedawnienia nie jest w tym przypadku 10lat?

Jesli 5 lat i brakuje Ci kilka dni, mozesz sprobowac olac sprawe, jesli nie zloza papierow w sadzie po okresie zatrzymania biegu czasu po ponagleniu + czas na zaplacenie, wtedy masz 100% szanse na oddalenie zarzutu z powodu przedawnienia.

 

W przypadku kar za przejazd bez waznego biletu jest to 1 rok, nie liczac zatrzymania biegu czasu przy otrzymywaniu ponaglen itp. na konkretny okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. ustawy 5 lat biegnące od końca roku w którym nastąpiło zdarzenie. Czyli teoretycznie przedawni się 1 stycznia 2011. Ale nie oto chodzi. Bo jak zobaczę zdjęcie to zapłacę, tyle tylko że na pewno bez tych 8,80, tak dla zasady. Jak nie potrafią skutecznie doręczać mandatu, a po 5 latach się upominają i to jeszcze z odsetkami to to jest chore. Co innego unikanie płacenia mandatu, który podpisujesz i dostajesz do rąk własnych. A co innego świstek który wsadzają za wycieraczkę jak ulotki z burdeli albo pizzerii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam dwa pytanka:

 

1. Po ilu mandat się przedawnia (komunikacji miejskiej za brak biletu jak i od policji za np spożywaniu alkoholu w miejscu publicznym

2. Co robią organy jak adres jest nieważny (mam stary na "legitce")?

Dojdą do nowego adresu? (tam mieszka rodzina zastępcza - ma inne nazwisko)

Nie mają PESELu więc chyba dużo nie zrobią co? (w PESELU jest wszystko ;/)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...