Skocz do zawartości
flasht

Jak Tam Spinpoint'y Sie Maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakto nikt ich nie poleca. Poprostu ile mozna polecac jedno i to samo. KAzdy wie ze warto kupic ten dysk i kropka. Jesli sie cos zmieni w tym kierunku to napewno o tym uslyszysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk super ale mi wytzrymał 5 miechów i padł...... coż widocznie zamazało sektor servisowy i wyskakuje mi komunikat I/O error..... i klika głowica w tym momencie.. musze sciagnac program ze strony samsunga moze uda mi sie jeszcze zgrac te dane....... chyba wróce do caviara........ale to jeszcze nic pewnego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo glosno ze to takie superciche i superszybkie dyski te Samsungi SpinPoint... a teraz juz nikt ich nie poleca? Cos sie zmienilo? Okazalo sie ze sa do niczego, czy o co chodzi?

1358379[/snapback]

Mam samsunga i nie moge powiedziec ze jest superszybki...chociaz moze za duzo od niego oczekuje :roll:

 

Co do glosnosci to mam model z silnikiem nidec i faktycznie nie ma jakiegos swistu jaki podobno wystepuje w modelach z silnikiem jvc ale slychac delikatny pomruk ktory jest nie do zniesienia jezeli dysk jest przykrecony do obudowy,pozbylem sie go czesciowo poprzez polozenie dysku na gabce na dnie obudowy...ale pomruk nadal slychac chociaz teraz nie urywa glowy :wink:

Moze jestem przewrazliwiony bo dysk mial byc nieslyszalny...

 

Reasumujac nie jest to cudo nie z tej ziemi ale zwykly dysk ktory jest bardziej cichy od konkurencji kosztem tego ze nie jest bardzo szybki :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest bardziej cichy od konkurencji kosztem tego ze nie jest bardzo szybki :wink: pozdrawiam

1360891[/snapback]

a ktory dysk jest szybszy od samsunga tak znaczaco... bo jak narazie z tego co widzialem to samsung plasuje sie w scislej czolowce pod wzgledem wydajnosci (oczywiscie nie mowie o porownywaniu go do wd raptor) ale np w klasie 80gb dyskow to samsung jest chyba najszybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam SP1614N i od jakiegoś czasu, gdy dysk jest jeszcze zimny poprostu piszczy...pisk ten znika gdy dysk przejdzie przez 21st. C i idzie w góre ... Co do szybkości itd. do tego Samsunga niemam zastrzeżeń, jedyną sprawą jest ten świst. Wszyscy moi znajomi mówią żeby odać go na gwarancje, a ja jestem jednak za tym żeby jeszcze chwile go pomęczyć i zobaczyć ...a co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno Samsung ogłosił nową seriię dysków z talerzami o gęstości 125GB (najciekawsza propozycja to imho 120-tka! (=125GB) :D). Widzieliście je gdzieś w sprzedaży?

1361596[/snapback]

ja mam 200gb(2x125gb talerze) i w hd tach: "read burst spped" : 103MB/s "random access time"

 

read speed: maximum 61.1MB/s

minimum 27.4MB/s

average 49.4MB/s

 

jest na silniku NIDEC, jest cichy, ale po przykreceniu do budy niemiło warczy od drgań :P ogólnie jestem bardzo zadowolony, moja stara barka VII 120gb 8mb 7.200 to przy tym dysku straszny mół :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam teraz jesli chodzi o dyski hdd to niejestem na czasie, ale dla mnie ogolnie firma samsung nierobi najlepszych dyskow. bo firma samsung robi wszystko.... a jesli ktos robi wszystko to to wszystko jest do niczego. jesli chodzi o dyski to ja bym wybieral miedzy segate, maxtor lub wd. koniec. cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam teraz jesli chodzi o dyski hdd to niejestem na czasie, ale dla mnie ogolnie firma samsung nierobi najlepszych dyskow. bo firma samsung robi wszystko.... a jesli ktos robi wszystko to to wszystko jest do niczego. jesli chodzi o dyski to ja bym wybieral miedzy segate, maxtor lub wd. koniec. cu

 

ad 1 - to widac :P hibernatus jakis czy co (no offence) ;)

 

ad 2 - najlepsze jest to ze nie wymieniles producentow "najlepszych" obecnie dyskow dla zwyklych zjadaczy czyli Hitachi (dawny IBM) oraz Samsung :P

no moze jeszcze WD by przeszlo ale to te nowe wersje (cichsze i chlodniejsze) o ile pamietam produkowane od 3 kwartalu 2004 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no pewnie ;)  kupuj sobie seagate,, dla maniaków polecam 120tki 7.7200 sata,, najlepiej 2 w raidzie  :mur:    ;)  zanim zaczniesz hmm dzielić się opiniami poczytaj trochę a najlepiej doświadcz,,

1369255[/snapback]

A ja polecam 2x wd caviar (7200) + barkę 7 sata - triplet niesamowity, 1 caviar piszczy na wysoko, 2-gi wyje w zmiennej tonacji a barka harczy głowicami, istny młyn......na szczęście w pracy......

 

A tak swoją drogą dobre hdd to hitachi, samsung i barki7 ata100 (oczywiście mówię o nowych produktach a nie sprzed x lat).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info!

no rzeczywiście mam problem :-|

 

a wg Was co będzie szybsze? samsung czy hitachi? NCQ Hitachi da coś przy ATA?? czy lepiej postawić na transfer wewnętrzny Samsunga (973 do 843 u Hitachi). Hitachi ma znowuż 8,5ms czas dostępu, Samsung - 8,9ms

 

wydaje mi się, że górą powinien być samsung - a Wy jak myślicie?

 

BTW w wielkiej brytanii samsung daje na ten dysk 5 lat gwary a u nas 3...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho samsung bedzie lepszy,nowsza technologia no i talerze o pojemnosci 125GB :wink: Tym transferem wewnetrznym i czasem dostepu bym sie nie sugerowal... U nas tez jest podobno 5 lat gwary ale trzy masz w sklepie a pozostale dwa u dystrybutora,jak sie spytalem w sklepie o co chodzi to koles powiedzial ze sam nie wie jak to dokladnie wyglada :-| Ale z drugiej strony uzytkowales jeden dysk dluzej niz trzy lata :roll: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NCQ Hitachi da coś przy ATA?? czy lepiej postawić na transfer wewnętrzny Samsunga (973 do 843 u Hitachi). Hitachi ma znowuż 8,5ms czas dostępu, Samsung - 8,9ms

 

1381362[/snapback]

Aby korzystać z technologii NCQ musi ją obsługiwać nie tylko sam dysk ale również kontroler na płycie głównej. Nie jestem pewien czy w ogóle są kontrolery ATA obsługujące NCQ, a jeśli to tylko na najnowszych płytach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos by napisal do producenta i zapytal jak to jest z ta gwarancja w polsce z tego co widze na samsunga 160GB na stronie http://product.samsung.com/cgi-bin/nabc/pr...=Specifications (mysle ze podobnie jest z moim 200GB) pisze ze jest 5 lat gwarancji.. a na polskiej stronie producenta sa tylko 3... O co w tym wszystkim chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...