Skocz do zawartości
flasht

Jak Tam Spinpoint'y Sie Maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie kupiłem sobie nowego Samsunga SP0812C SATA i umiescilem go na

specjalnej gąbce na spodzie obudowy co przyniosło efekt że dysk jest niesłyszalny :razz:

Zmierzyłem temperature Speedfanem i po 2 godzinach było 37 stopni :-| .

Czy to nie zadużo jaka jest maksymalna wartość dla samsunga ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 stopni to przeciez nie tak duzo. Licz sie z tym ze jesli dysk nie jest przykrecony do obudowy to bedzie siał mocniej grzał. Radze sprawdzic jego temperature zaraz po pracy na maxymalnych obrotach przez kilkadziesiat minut. Jesli bedzie wysoka to zaopatrz sie w jakis wiatrak dmuchajacy na HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sznurek z lekka elastyczny lub guma modelarska a w najgorszym razie guma od gaci ;) . Trzeba tylko doroić jakiś uchwyt do hdd żeby nie "uciekł". I powiesić poziomo dysk w zatoce od cd. U mnie już ponad rok tak wisi hitachi i jest super. Przykręcony do obudowy po prostu trząsł nią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wczoraj zrobilo 4k badow na samsungu.To juz drugi raz zdazylo mi sie z Samsungiem 160GB sata. Dysk chodzil praktycznie non stop z malymi przerwami w weekendy i swieta - bylo na nim zapuszczone p2p. Mial nie caly roczek. MTBF chyba jest troche wiekszy niz nie caly rok.

I znowu musze go oddac na gwarancje. Nie wiem czy przy wymianie zostac pry samsungu czy tym razem brac cos innego. Pewnie jednak pozostane przy samsungu bo pod wzgledem ciszy nadal chyba bije konkurencje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi też samsung bady załapał, gdzieś tak po pół roku działania, była to 120 na sata, ale wymienili bez gadania, więc jakiś szczególny to problem nie był. Co do głośności to wiadomo niesłyszalny nie jest na pewno, ale po programowym wyciszeniu robi sie znośnie, powiedzmy jak standardowy wentylator na 5V. Grzeje sie też średnio.

 

No a teraz pytanie dla posiadaczy samsungów na sata, czy przy transferach po sieci 5-10MB/s ostro zamula wam cały komp? Słyszałem że inne dyski lepiej wypadają na tym tle, może problem tkwi w czasach dostępu czy sterownikach IDE?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...No a teraz pytanie dla posiadaczy samsungów na sata, czy przy transferach po sieci 5-10MB/s ostro zamula wam cały komp? Słyszałem że inne dyski lepiej wypadają na tym tle, może problem tkwi w czasach dostępu czy sterownikach IDE?

1395551[/snapback]

Jest to normalne nawet przy dyskach pata ,niestety mialem juz dyski roznych firm (seagate,wd i teraz samsung) i zawsze komp mulil przy takim transferze :mur: Oczywiscie mowie tu o DC++ :-| mozesz troche ulatwic sobie zycie poprzez obnizenie priorytetu :wink: mozesz rowniez skorzystac z wersji 0.306 zobaczysz ze zamuly zupelnie ustapia :wink: Jest jedno ale jest to stara wersja i nie zawsze polaczysz sie z hubami :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak tak wszystkim bady lapie to odpada dla mnie ;-( Chcialem zrobic Raid0 x 4 ...

 

Tak swoja droga orientuje sie ktos czy na DFI LanParty kontroler raid obsluguje 4xsata jednoczesnie czy tylko 2 z nich czy moze parami?

1399126[/snapback]

To że dwie osoby miały bady na tym dysku to nic nie zmienia, musiałbyś pracować w jakiejs duzej firmie(vide komputronik) zeby móc oceniac awaryjność dysków. Na podstawie dwóch egzemplarzy nie ma co rozważac nad tym który dysk sie psuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy chodziłem ostatnio po sklepach w poszukiwaniu twardziela to zauważyłem, że tylko w jednym sklepie był Samsung na silniku NIDEC, w reszcie były silniki JVC.

 

czyli z tego wychodzi, że NIDEC jest rzadziej spotykany jak JVC, albo tylko tak akurat się mi przydarzyło w czasie mojej podróży po sklepach komputerowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam z mojego samsunga jestem happy, przesiadłem się maxtora i samsung jest cichszy, ale teraz to go już wogóle nie słychać - podwiesiłem go w budzi, ma 39oC maks po ostrej jeździe po talerzach :D więc wszystko w normie B)

polecam wszystkim podwieszanie dyksu, u mnie to tylko tego dziada było słychać, choć buda porządna z chiefteca to wpadała cała w rezonans, a jak chrupało to masakara :blink:

teraz nawet nie wiem czy coś odczytuje z dysku czy nie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedy chodziłem ostatnio po sklepach w poszukiwaniu twardziela to zauważyłem, że tylko w jednym sklepie był Samsung na silniku NIDEC, w reszcie były silniki JVC.

 

czyli z tego wychodzi, że NIDEC jest rzadziej spotykany jak JVC, albo tylko tak akurat się mi przydarzyło w czasie mojej podróży po sklepach komputerowych

1401973[/snapback]

Czym roznia sie te silniki. Ktory z nich nie "trzesie" obudowa ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam z mojego samsunga jestem happy, przesiadłem się maxtora i samsung jest cichszy, ale teraz to go już wogóle nie słychać - podwiesiłem go w budzi, ma 39oC maks po ostrej jeździe po talerzach  :D  więc wszystko w normie  B)

polecam wszystkim podwieszanie dyksu, u mnie to tylko tego dziada było słychać, choć buda porządna z chiefteca to wpadała cała w rezonans, a jak chrupało to masakara  :blink:

teraz nawet nie wiem czy coś odczytuje z dysku czy nie  B)

1401978[/snapback]

 

A w jaki sposób go podwiesiłeś?? Tak jak piszą niektórzy na gumce od majtek?? :-P

A może jakiś bardziej profesjonalny sposób??

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

A ja jeszcze się zastanawiam, czy kupić Samsunga czy Hitachi (tak 60% na Hitachi, 40 % na Samsunga)

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawialem nad tym czy Samsung czy Hitachi az w koncu zapytalem sie w serwisie jednego ze sklepow internetowych ktory z nich jest bardziej awaryjny i pan serwisant poradzil mi Samsunga.Podobno Hitachi lubi sie psuc a Samsung nie.Mam Samsunga i smiga bez zarzutow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mojego samsunga na silniku NIDEC i faktycznie, jak sie go odkreci od obudowy to jest nieslyszalny, ale w obudowie tak jak kazdy dysk, telepie nią :D

1402675[/snapback]

a ile dałeś za swojego Samsunga, bo chyba różnica między 160 a 200 GB nie jest duża??

 

i czy kupowałeś w sklepie internetowym czy na mieście??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic naocznie :kijem:  po obudowie że dysk jest na NIDEC

i napiszcie jeszcze ile ma rzeczywiście GB po sformatowaniu

1403939[/snapback]

prosisz sprzedawcę coby odwrócił dysk dołem do góry i tam na tym czymś okrągłym jest napisane albo JVC albo NIDEC i wybierasz ten, na którym jest NIDEC :)

 

a 160 GB po sformatowaniu ma około 149 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dałeś za swojego Samsunga, bo chyba różnica między 160 a 200 GB nie jest duża??

 

i czy kupowałeś w sklepie internetowym czy na mieście??

1403928[/snapback]

365zł w hurcie(brat pracuje w sklepie komp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile dałeś za swojego Samsunga, bo chyba różnica między 160 a 200 GB nie jest duża??

 

i czy kupowałeś w sklepie internetowym czy na mieście??

1403928[/snapback]

dzis kupilem 160gb za 330pln na gieldzie w wawie (oczywiscie z gwarancja itd...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj kupiłem dysk Samsunga 160 GB model 1614N i jestem w pełni z niego zadowolony

 

chodzi cichutko, w ogóle go nie słychać (NIDEC) a w porównaniu do mojego WD 800JB to niebo i ziemia

 

no i wydaje mi się, że szzybciej działa niż mój stary WD

 

EVEREST pokazywał temperaturę 39-41`C tak więc chyba jest OK

 

szczerze mogę polecić ten dysk niezdecydowanym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na pierwszej stronie to padł mi samsung 80 po 5 miechach coż zdaża sie widocznie biedaczek nie wytrzymał miliona włączeń ;) i dostałem nowke ze sklepu.I 36 miechów gwary znowu.. tak u samsunga to jest to.

Troche elektre zmienili a mam rev 09.I cichszy jest od starego i nie trzesie tak buda no moze troche.Silnik JVC w starym tez miałem JVC

 

Zobaczymy ile teraz wytrzyma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem na pierwszej stronie to padł mi samsung 80 po 5 miechach coż zdaża sie widocznie biedaczek nie wytrzymał miliona włączeń ;) i dostałem nowke ze sklepu.I 36 miechów gwary znowu.. tak u samsunga to jest to.

Troche elektre zmienili a mam rev 09.I cichszy jest od starego i nie trzesie tak buda no moze troche.Silnik JVC w starym tez miałem JVC

 

Zobaczymy ile teraz wytrzyma...

1420380[/snapback]

jesli w ciagu 5 miesiecy wlaczales kompa 2x dziennie to ...nie wytrzymalby 300 włączeń?

moj exCaviar 80 mial 2100 i poszedl na dawce elektroniki, ale dziala do tej pory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...