Skocz do zawartości
flasht

Jak Tam Spinpoint'y Sie Maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Cinos hehe on był właczny na dzień czasami i 10 razy ( mody płyty głownej itp..)

 

Wiec on dziwnie wykazywał mi smart coś przelatane około roku pracy ciągłej ....

A właczeń nie pamietam ale sporo tego było.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Samsunga 80GB od nieco ponad roku i spisuje się bardzo dobrze. Szybki (zwłaszcza przy przenoszeniu dużych plików między partycjami) i cichy. Do tego mało się grzeje. Naprawdę porządny i godny zaufania sprzęt.

Potwierdzam też, że istnieje spora różnica między silnikami NIDEC i JVC. Zdecydowanie cichszy ten pierwszy, aczkolwiek drgania w JVC można w 100% wyeliminować mocując dysk w odpowiedni sposób :)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to jest w SMART-cie "Spin Up Time", bo w Speedfanie coś mi pokazuje, że coś jest nie tak z tą wartością na moim Spinpoincie, ale sprawdzałem na Evereście i w nim ta wartość jest w normie

 

który program jest bardziej wiarygodny???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowka samsung ktorego dostałem :

 

Spin up Time : 4096

Start stop : 32 z czego ja moze odpaliłem go 10 razy

Power on hours : 2352

Power duty cycle : 26

Temp: 36

Ecc on fly count : 51236

 

Dziwne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze tak bo nawet jesli były to minuty to miałby przelatane 40 godzin.....

A to jest nowka hmm dopiero co po servisie hmmm zreszta nawet jesli troche przelatała to kij z tym bo gwara i tak jest :evil:

 

ALe 26 razy odpalony wiec kto wie ;)

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowka samsung ktorego dostałem :

 

Spin up Time : 4096

Start stop : 32 z czego ja moze odpaliłem go 10 razy

Power on hours : 2352

Power duty cycle : 26

Temp: 36

Ecc on fly count : 51236

 

Dziwne ....

1424092[/snapback]

przejedź go easy recovery

moze cos będzie :wink:

swoja droga jak go dostales z gwarancji to napewno nie jest nowy :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinos hehe on był właczny na dzień czasami i 10 razy ( mody płyty głownej itp..)

 

Wiec on  dziwnie wykazywał mi smart coś przelatane około roku pracy ciągłej ....

A właczeń nie pamietam ale sporo tego było.....

1420726[/snapback]

ale powinien chociaz z 5K cykli wytrzymac

jak padł?

po prostu nie wlaczal sie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, napiszcie proszę czy ma ktos porównanie w głośności pracy samych talerzy między Segate Baracuda IV 40 GB a Samsungiem 120 lub 160 GB.

 

Prosze też o poradę czy kupić serial ata czy ata133, wiem co to jest i daltego pytam bo jak mam miec jakies problemy z serial ata które nie jest wogóle szybsze to wolę ata133??

 

I jeszce jedno pytanie, czy jest jakiś sposób (program ) żeby włączyc "silent mode" w samsungu??

 

Dzięki za każdą odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powinien chociaz z 5K cykli wytrzymac

jak padł?

po prostu nie wlaczal sie?

1425037[/snapback]

Nagle padł......

Tzn przestało widzieć partycje a Hutil wywalił komunikat : Error datacorrectable

Widocznie zabrudziła się głowica tak samo jak w moim WD 80.

I w jednym i drugim przypadku był komunikat w Fdisku Brak dostepu do dysku....

 

Ale jest nówka i do tego jeszcze cichsza tzn silnik jest cichszy i same głowice.. i buda tak nie trzesie.. i jest looz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi @ll,

 

 

mam pytanko : czy ktoś wie co to może znaczyć : STOP:C0000221 NIEODPOWIEDNIA SUMA KONTROLnA? OBRAZY czy jakoś tam, pojawia sie to wtedy kiedy XP skopiował już pliki instalacyjne na dysk, bootuje kompa i powinien instalować już z HDD a tu taki zonk !! Dysk to Samsung na interfejsie SATA. Jakieś sugestie ???

POzdro.

Edytowane przez Von Vorman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam teraz jesli chodzi o dyski hdd to niejestem na czasie, ale dla mnie ogolnie firma samsung nierobi najlepszych dyskow. bo firma samsung robi wszystko.... a jesli ktos robi wszystko to to wszystko jest do niczego

1369105[/snapback]

no cóż firma samsung robi jeszcze najlepsze pamięci (TCCD) oraz panele LCD :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panele im faktycznie wychodzą, ale dyski ... :unsure:

1432347[/snapback]

co dyski :P dyski są b. dobre, nie gadaj zanim nie sprawdzisz :> zreszta jakby WD, Seagate, czy firma KRZAK i ZENEK produkowała dobre dyski to bym qpił, bo firma nie gra roli, kieruje sie szybkoscia/glosnoscia/awaryjnoscia ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co dyski :P dyski są b. dobre, nie gadaj zanim nie sprawdzisz :> zreszta jakby WD, Seagate, czy firma KRZAK i ZENEK produkowała dobre dyski to bym qpił, bo firma nie gra roli, kieruje sie szybkoscia/glosnoscia/awaryjnoscia ;]

1432380[/snapback]

tym bardziej jestem zdzwiony ze wybrales Samsunga

jak mozna sie kierowac awaryjnoscia jak te dyski "nowe" niektórzy mowia ze lepsze moga byc awaryjne skoro są dosc krótko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam samsunga SP1213N 120 GB 8 MB cache ATA133 i problem w tym, że mój komp rozpoznaje go jako ATA100. Płyta gł. to DFI LanParty NFII Ultra B, kabel z kompletu od płyty na pewno ATA133.

 

Jak sobie z tym poradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera dobrze że trafiłem na ten topic bo byłem dosłownie przerażony chrupaniem mojego szajsunga 120GB myślałem ze to wina twardego a tu prosze wyciągnolem go z zatoki i jest już cicho.

 

P.S. Nie wiecie czy samsung wypuszcza jakieś biosy dla swoich HDD.

Edytowane przez pieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyski Samsunga sa faktycznie fajne.... Nie wiem dlaczego, ale tez tak sadze, porownujac SpinPointa, którego kupiłem w sumie przez przypadek z WDC. Oba dyski 120 GB SATA 8 MB cache.

Chciałem sobie kupić drugiego WDC bo jeszcze zanim dotknalem samsunga bylem zadowolnym uzytkownikiem Western Digital.

No ale Samsung bije WDC i cisza i wydajnoscia. Co do wydzielanego halasu to Spinpoint jest ciut glosniejszy od Barracudy 80 GB ata100, no ale tamta seria dyskow Seagate to byly wyjatkowo ciche urzadzenia i wg mnie do nich powinno sie porownywac glosnosc dzisiejszych dyskow.

Co do rozwazan typu benchmark.pl to nie wiem, bo glosnosc nowych Seagate'ow jest dla mnie zagadka bo ich nie slyszalem ;)

panele im faktycznie wychodzą, ale dyski ...

a jak dla mnie HDD Samsunga jak dla mnie rzadza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Nie wiecie czy samsung wypuszcza jakieś biosy dla swoich HDD.

1437188[/snapback]

Niestety na stronie głównej producenta napisano, że nie ma możliwości zmiany firmware'u. Oczywiście pewnie da się to zrobić, ale producent nie daje takiej możliwości.

 

Osobiście kupiłem parę dni temu 2x Samsung 120GB SATA /SP1213C/ i postawiłem je na RAID 0 na standardowym kontrolerze NVIDIA NForce 3 250Gb.

Dyski chodzą wyjątkowo cicho. Postawiłem na nich system i chodzi cool. Odpukać tylko......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam to samo, ale np. Everest pokazuje już normalną wartość, więc chyba nie ma się czym przejmować

1448754[/snapback]

Tak ale fitness spada, miałem jeden dysk gdzie performance był full a fitness jedna kreska i ten dysk nie nadawał się do dalszej pracy, jednak budzę obawy, nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...