Skocz do zawartości
Gość

Radeon 9800se 128bit////\\\\radeon 9550 128bit

Rekomendowane odpowiedzi

ok zaczynamy..po pierwsze: na Radeonach sie wlasciwie WOGOLE nie znam (no ok wiesz ze 9800pro jest ok i x800 :D )

 

otoz mam kupic znajomemu grafe (do athlona 1700+, 512MB ram, Asrock na kt266A)...NIC NIE BEDZIE krecone!!!

 

chcialem kupic 9550 Sapphire za 250zeta (128bit/128MB)..ale dzis w sklepie koles zaproponowal (akurat nie mial 9550) 9800SE (128bit/128MB) za 340 zeta..szczerze mowic to sie napalilem na ta karte..wiem ze 128 bit ale karta ma byc tania..wlasnie tak do 350zl...czy opyla sie tego 9800se??kurcze zaczynam watpic..rozwiejcie moje podejrzenia

 

aha OD RAZU odrzucilem wszelkie fx'y 5700...

 

i na koniec..grafa ma zastapic gf4mx440 SE (64bit).. :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 350 to jakis szit. za ta cene zapewne nie qpisz nic lepszego jak Abit 9550 guru. a jezeli chcesz troszke dolozyc to GeForce 6200 Winfast za 410 zl. po odblokowaniu potokow robi 6000/7000 w 2k3, guru jak u mnie w podpisie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sądzę że taki 9800se (slow edition ;) ) to będzie na poziomie ww winfasta, który to pewnie się nie zmoduje jak większość na agp. oczywiście jeżeli by się odblokował to radek nie ma szans.

ale Raul na pewno ma rację co do Abita 9550 Guru - najlepsza w tej chwili grafa za proponowaną cenę - z tym że podobno ciężko z dostępem.

idz do innego sklepu, może będą mieli takiego 9550 - psrzedawcy mają brzydki zwyczaj wciskania klientowi tego co mają aktualnie na sklepie.

ja sie użerałem o Gecube 9550 XT i pech chciał że był trafiony, ale gwarancyjne poczynania doprowadziły do obecnej karty (ofkorz za dopłatą), a jak zwracałem to było: a mówiłem żeby brac tamtą (r9600pro advantage zwany kastratem) o 1/3 mniej wydajny - nie byłoby z nią problemow

 

ech zawiły ten post wyszedł

1) możesz brać tego radka

2) odpuść sobie gf6200 bo masz nikłe szanse na zmodowanie a poza tym więcej kasy

3) Abit 9550 (non-XTurbo) guru

4) inny sklep i Twój upoatrzony radek lub powyższy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ludziki ludziki :lol: :lol: :lol:

 

1: nie bedzie zadnego modowania, krecenia itd itp!!! wiec po co mi jakies uGuru itp??

2: allegro nie wchodzi w gre!! nie i koniec <_<

3: OBYDWIE karty sa Sapphire!! wiec ten 9800 to nie jest jakis znowu tam najgorszy shit..chyba ze chodzilo o wydajnosc..

4: dolozenie nie wchodzi w gre..tzn teoretycznie moglbym "naciagnac" znajomego na 100zeta pewnie wiecej ale imho nie ma sensu..po prostu ten mx440se to naprawde shit a taki 9550.9800se da niezlego kopa..do simsow i faraona wystarczy:))

5: sprzedawca nie wciskal mi tej karty zbytnio..po rpostu zaproponowal ze w podobnej cenie ma 9800se..wiedzialem ze SE sa gorsze od PRO ale i tak uwazalem ze 9800SE 128bit bedzie lepszy od 9550 128bit..ale zaczynam watpic??? nie wiem..po co przeplacac skoro 9550 moze byc identyko??

 

i ostatecznie:)) nie radzcie 6200, 6600, drozszych kart niz 350zeta! wiem ze to malo na karte ale to karta nie dla mnie..ma byc zrobiony upgrade "po kosztach" (a tak btw koles jedzie na winie xp i 128MB RAMu!!! :blink: :blink: :blink: )..firma tez praktycznie "nie robi"..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) uwazalem ze 9800SE 128bit bedzie lepszy od 9550 128bit..ale zaczynam watpic??? nie wiem..po co przeplacac skoro 9550 moze byc identyko??

(...)a tak btw koles jedzie na winie xp i 128MB RAMu!!! :blink:  :blink:  :blink: )..firma tez praktycznie "nie robi"..

1359880[/snapback]

no dobra

1) wracając do abita to on ma zworkę do przestawienia w tryb turbo - i chodzi ładnie - nawet nie musisz informawać kupla że coś zrobiłeś

2) olej r9800se - kup mu r9550 i kostkę ramu 256 - i to będzie rozwiązanie najplepsze za 350 zł, a jeżeli nie chce dokładać ramu to i tak 9550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra

1) wracając do abita to on ma zworkę do przestawienia w tryb turbo - i chodzi ładnie - nawet nie musisz informawać kupla że coś zrobiłeś

2) olej r9800se - kup mu r9550 i kostkę ramu 256 - i to będzie rozwiązanie najplepsze za 350 zł, a jeżeli nie chce dokładać ramu to i tak 9550

1359888[/snapback]

ale 512MB ramu i tak koles kupuje!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponował sprzedawca to najprawdopodobniej wersja advantage o taktowaniach 275/540. Myśle, że chyba nie warto dopłacać prawie 100zł za szybsze pamięci i tylko trochę większe taktowanie rdzenia. Jeżeli karta ma być niepodkręcana, to dobrym rozwiązaniem byłby gecube 9550xt - z taktowaniami 400/500 jest wyraźnie szybszy od zwykłego 9550, a kosztuje właśnie około 350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co zaproponował sprzedawca to najprawdopodobniej wersja advantage o taktowaniach 275/540. Myśle, że chyba nie warto dopłacać prawie 100zł za szybsze pamięci i tylko trochę większe taktowanie rdzenia. Jeżeli karta ma być niepodkręcana, to dobrym rozwiązaniem byłby gecube 9550xt - z taktowaniami 400/500 jest wyraźnie szybszy od zwykłego 9550, a kosztuje właśnie około 350zł.

1360108[/snapback]

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15625 ..dokladnie takie cos jest ten 9800SE...i juz sie w sumie przekonalem ze jednak go wezme chyba...taktowanie 325/500 (9550 maja 250/400)...no i Sapphire (dolozony Splinter Cell btw.) no i ta cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za taka kase sa lepsze wyjscia 1360150[/snapback]

ojeje..jak ja lubie jak ktos nie czyta calego tematu tylko ostatniego posta...doczytaj pierwszego posta ok?? tego radeona 9800SE moge miac za 340 zl (a ze w komputroniku jest za 540 to juz ich sprawa...tylko dalem przykladowego linka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze 6600 za 399 ??? to 50 pln wiecej niz ten 9800se ale coz ile lepsza karta !

 

1360361[/snapback]

stary sorry ale pomyśl ok?? przeciez ten gf jest na PCIE..widziales kiedys radeona 9800SE na PCIE?? nie...a ja potrzebuje karte ma AGP tak sie sklada.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 512MB ramu i tak koles kupuje!!

1360011[/snapback]

oj nieładnie

najpierw piszesz że ma 128MB ramu a potem mówisz że dokupuje 512

nieładanie że musimy od Ciebie takie info wyciągać

bierz r9800se - i koniec ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wlasnie takiego potwora o takich parametrach i wydajnosc jest baaardzo mala :D Ale jak sie kumpel przesiada z 4MX to sie chwyci za glowe jak zobaczy jak wygladaja nowe gry :wink: pozdrawiam

 

EDIT

Chociaz bez krecenia robi prawie 3000 w 3dmarku03

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nieładnie

najpierw piszesz że ma 128MB ramu a potem mówisz że dokupuje 512

nieładanie że musimy od Ciebie takie info wyciągać

bierz r9800se - i koniec ;]

1360739[/snapback]

napisalem w PIERWSZYM POSCIE ze bedzie karta do kompa 1700+ i 512MB ramu!! a ze potem napisalem ze teraz pracuje na 128MB ramu to tak dla "informacji" ze i takie cuda sie zdazaja..tak samo ja nie pisalem tez tego ze zmienil zasilascz (ja mu kazalem:))) bo imho "nie obchodzi to Was" (no offence)..tu chodzi o grafe...

 

no ale niewazne..lyknalem dla niego ModeComa 350W GTF, 512MB ramu (noname - i tak nic nie krecone) i tego Radeona 9800SE..

 

a wiec: zasilke co mu wymontowalem to pozal sie boze..praktycznie sama obudowa :mur: jakbym zrzucil na kogos z 3 pietra to pewnie by nawet nie poczul ze czyms dostal:)))

 

RAM dziala..mimo ze kupilem DDR400 a ona ma plyte na kt266a (DDR266/DDR333)..balem sie ze nie bedzie wspolpracy ale byla:)))

 

no i grafa..jestem mile zaskoczony!!! 128bit/128MB DDR Saphirre..w komplecie stos kabelkow do tv, Splinter Cell: Pandora Tomorrow na DVD!!!, Power DVD 5.0 (albo win DVD - nie wazne), stery, plytka od sapphira do podkrecania (w sumie wiec 4 plytki), instrukcja , naklejka...wszystko NIE PODKRECANE!! karta robi:

9400 w 3dmarku 2001

3000 w 3dmarku 2003

1200 w 3dmarku 2005

wiec bardzo ladnie..za taka cene?? 340zeta..imho oplacalo sie..a jakby ja podkrecic?? ehh..ale nie bede robil bo nie moje i nic mi do tego..tak jest dobrze..roznica szalona

 

aha..wyjasnienie..bo pisze "koles, koles"..jest to mojej dziewczyny brat (34lata)

 

i ajko ciekawostka..heheh..mial zlozony "profesjonalnie" komputer (juz 2 lata temu niby ale zawsze)..ponoc w anonsach ktos sie oglaszal ze kupuje i sklada kompy...naped CD mial jako PRIMARY MASTER, a dysk jako PRIMARY SLAVE!!! :mur: :mur: :mur: :mur: ale wszystko dzialalo..narzekal ze muli troche:)))ehhhhh..tacy sa specjalisci..ale wtedy mnie jescze nie znal..aha poza tym nie mial drugiej tasmy hdd, fdd, polaczonego cdromu z audio na plycie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisalem w PIERWSZYM POSCIE ze bedzie karta do kompa 1700+ i 512MB ramu!! a ze potem napisalem ze teraz pracuje na 128MB ramu to tak dla "informacji" ze i takie cuda sie zdazaja.(...)

i ajko ciekawostka..heheh..mial zlozony "profesjonalnie" komputer (juz 2 lata temu niby ale zawsze)..ponoc w anonsach ktos sie oglaszal ze kupuje i sklada kompy...naped CD mial jako PRIMARY MASTER, a dysk jako PRIMARY SLAVE!!! :mur: (...)

1361544[/snapback]

no to przyjdzie mi Cie przeprosić - przepraszam,

jak zaczynalismy dyskusję to musiałem zwrócić uwagę na konfigo - bo aż tak tępy to nie jestem ;) potem mnie zmyliłeś tym 128Mb ramu

co do złożonych profesjonalnie to mój komp (kupowany u znajomych ) też miał jedną taśmę - myślałem że ich zatłukę - no ale dysk przynajmniej był na master, za to byli tak mili, że zainstalowali mi winXP - na jednej partycji 80 GB :mur:

szkoda gadać

 

co do wyników w 3dm - norma

co do podkręcania - to możesz mu podkręcić - ale tak wiesz, bezpiecznie, żeby koleś mógł się troche pocieszyć a Ty żebyś nie miał stresów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...