Skocz do zawartości
HQ12

Odwieczna Wojna Intel Vs Amd

Rekomendowane odpowiedzi

To mnie zagiołeś psychodeliczny tą odpowiedzią :lol: Dobry żart

1362918[/snapback]

A mógłbyś mi wytłumaczyć co cię tak śmieszy???

 

EDIT: Napisałem, że Intel może być lepszy, poza tym nie udowodnisz, że akurat w tym wypadku A64 w dualu będzie szybsze od P4 dual jak nie sprawdzisz empirycznie.

Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze byl test przeprowadzony na jednej kostce ramu to +.

Jak wiadomo niewszystkich stac na duala wiec z pewnoscia wielu interesuje test z jedna kostka...

Widze wielki ses w przeprowadzaniu testow dobrych procow na czasem srednim sprzecie bo to daje nam wglad jak bedzie nasz ewentualny komp dzialal... Wiekszosc oficjalnych testow prowadzona jest na megawyasionych mobo + super extra pamieciach w dualu i megadrogich kartach graf.

Brakuje testow w grach na troche bardziej realnych sprzetach a nie superextra wypasionych.

Powyzszy test jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ze byl test przeprowadzony na jednej kostce ramu to +.

Jak wiadomo  niewszystkich stac na duala wiec z pewnoscia wielu interesuje test z jedna kostka...

Widze wielki ses w przeprowadzaniu testow dobrych procow na czasem srednim sprzecie bo to daje nam wglad jak bedzie nasz  ewentualny komp dzialal... Wiekszosc oficjalnych testow prowadzona jest na megawyasionych mobo + super extra pamieciach w dualu i megadrogich kartach graf.

Brakuje testow w grach na troche bardziej realnych sprzetach a nie superextra wypasionych.

Powyzszy test jest ok :)

1363195[/snapback]

Nie czaje Twojej wypowiedzi mowisz o tym ze test byl przeprowadzony na srednim sprzecie i to jest jego dobra strona... A ja tam widze karte graficzna X800XT PE :-| No masz racje oto srednia karta graficzna :blink:

 

Co do testu to dobra robota HQ12 :D Tescik spoko ale rowniez przylaczam sie do prosby o testy w dual'u... Wiem ze taki test to nie kwestia 2godzin ale poczekamy cierpliwie :wink:

Nie chce tutaj podgrzewac atmosfery ale uwazam podobnie jak psychodeliczny ze P4 dostanie wiekszego kopa po uaktywnieniu dual'a :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD dobre jest. Jak ktoś nie ma za duzo kasy moim skromnym zdaniem . Ale ponoc Intel to potega ...

1365919[/snapback]

ale z ciebie LOL , idz zrywac banany ... :lol: :lol: :mur: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje Twojej wypowiedzi mowisz o tym ze test byl przeprowadzony na srednim sprzecie i to jest jego dobra strona... A ja tam widze karte graficzna X800XT PE  :-|  No masz racje oto srednia karta graficzna :blink:

 

Co do testu to dobra robota HQ12 :D  Tescik spoko ale rowniez przylaczam sie do prosby o testy w dual'u... Wiem ze taki test to nie kwestia 2godzin ale poczekamy cierpliwie :wink:

Nie chce tutaj podgrzewac atmosfery ale uwazam podobnie jak psychodeliczny ze P4 dostanie wiekszego kopa po uaktywnieniu dual'a :wink: pozdrawiam

1365911[/snapback]

 

I Ja uwazam ze uaktywnienie dual channel bedzie z korzyscia dla P4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś mi wytłumaczyć co cię tak śmieszy???

 

EDIT: Napisałem, że Intel może być lepszy, poza tym nie udowodnisz, że akurat w tym wypadku A64 w dualu będzie szybsze od P4 dual jak nie sprawdzisz empirycznie.

1363175[/snapback]

 

AMD dobre jest. Jak ktoś nie ma za duzo kasy moim skromnym zdaniem . Ale ponoc Intel to potega ...

1365919[/snapback]

Co wy z drzew dopiero się pozrywaliście, przecież od dawna wiadomo (także "empirycznie"), że Athlon 64 jest szybszy od P4. I żaden dual mu nic nie pomoże.

A akurat w tym wypadku:

FarCry, 3DMark2001, Doom 3, NFS U2, Quake3, , ZIP to Athlon64 klepie P4 po całości, dla mnie jedynym plusem platformy intela są multmedia i HyperThreading

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czaje Twojej wypowiedzi mowisz o tym ze test byl przeprowadzony na srednim sprzecie i to jest jego dobra strona... A ja tam widze karte graficzna X800XT PE  :-|  No masz racje oto srednia karta graficzna :blink:

 

Co do testu to dobra robota HQ12 :D  Tescik spoko ale rowniez przylaczam sie do prosby o testy w dual'u... Wiem ze taki test to nie kwestia 2godzin ale poczekamy cierpliwie :wink:

Nie chce tutaj podgrzewac atmosfery ale uwazam podobnie jak psychodeliczny ze P4 dostanie wiekszego kopa po uaktywnieniu dual'a :wink: pozdrawiam

1365911[/snapback]

wiesz...mialem bardziej na mysli ze testy przeprowadzone przez niezaleznych userow sprzetu sa czesciej bardziej wartosciowe niz robione na super wypasionym sprzecie testowym profesjonalistow...a to ze byl ram bez duala to wlasnie min miesci sie w tm co mialem na mysli...uogulnilem poprostu. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz...mialem bardziej na mysli ze testy przeprowadzone przez niezaleznych userow ..

z calym szacunkiem dla HQ12 i pracy jaka w ten test wlozyl, ale albo robimy testy i stwarzamy obu platformom najlepsze lub chociaz optymalne warunki, albo powstrzymujemy sie od jakis daleko idacych wnioskow, bo dla mnie to jest bez sensu...tym bardziej na sprzecie ekstremalnie podkreconym...czy jezeli HQ12 testowalby jakies ferrari na bezdrozach, a nastepnie stwierdzil, ze jest do [gluteus maximus] bo taka sama predkosc uzyskal tez testowanym maluchem, tez bys przytaknal i powiedzial - "o test ok bo robiony przez niezaleznego usera, ferrari to zlom"...dajcie spokoj...

imho HQ12 zrobi testy na dualu (2x512) w ustawieniach ref. oraz z OC dla testowych platform i wtedy mozna probowac okreslic czy cos jest lepsze czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel z powodu swojej zgubnej architektury Netburst zawsze będzie lepszy w aplikacjach pracujących na strumieniach uporządkowanych danych.

Aby proc mógł pracować w takimi częstotliwościami w p4 nadmiernie wydłużono potoki wykonawacze. Do tego zarządzanie cachem nie jest w tych prockach zbyt dobrze rozwiązane, dlatego Intel w kolejnych rewizjach systematycznie zwiększa cache L1 kosztem drastycznie zwiększonego poboru mocy, aby prócz zbędnych śmieci zostało jeszcze miejsca na jakieś dane. Przecież już nawet od kilku miechów wiadomo, że Intel wycofuję się z Netburst na rzecz architektury centrino opartej na P3.

 

W przypadku danych nieuporządkowanych lepiej sprawdza się AMD nawet bez całego HT, czym próbuje ratować się Intel. Tutaj konsekwętnie udoskonalana jednostka zarządzania cachem i pamiecią, która miała swój początek w procesorach K6 powoduje, że w rzeczywistych zastosowaniach, które w większości polegają na przerabianiu chaotycznych danych AMD wypada lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musiałeś przeca tak wysokiego OC robić i zmniejszyć FSB i pewnie dual by był.

1367659[/snapback]

 

no widzisz na 240 też stabilnie nie było a obniżać do 230 czy 220 to raczej.....

 

forum jest o oc robimy testy podkręconych cpu nie stock ;)

 

//usuń jak możesz quota, troche nieporozumienia się tam zakradło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzisz na 240 też stabilnie nie było a obniżać do 230 czy 220 to raczej.....

 

forum jest o oc robimy testy podkręconych cpu nie stock ;)

 

//usuń jak możesz quota, troche nieporozumienia się tam zakradło

1367668[/snapback]

Proszę bardzo

Nadal uważam, że testy by były bardziej obiektywne gdyby był dual nawet na 230, ale OK :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minelo juz troche czasu a tu ni widu ni slychu :?  HQ12 co sie stalo?? Wszyscy z niecierpliwoscia czekamy na testy...

 

BTW. Wyglada na to ze HQ12 wpadl zrobil zamieszanie imho nieobiektywnymi testami i przepadl :roll: pozdrawiam

1404870[/snapback]

testy są bardzo obiektywne a ostatnio czasu nie miałem żeby się w to bawić, inna sprawa spaliłem płyte z procesorem ;)

 

mam już nowy sprzęt i niebawem będzie można się spodziewać testów w dualu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy są bardzo obiektywne a ostatnio czasu nie miałem żeby się w to bawić, inna sprawa spaliłem płyte z procesorem ;)

 

mam już nowy sprzęt i niebawem będzie można się spodziewać testów w dualu

1405001[/snapback]

Z tym ze sa nieobiektywne chodzilo mi o to ze nie sa robione w dual'u :-| Wiem jak to jest z tym czasem mi tez ostatnio go brakuje :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy w dualu na pierwszej stronie/pierwszy post, zachęcam do obejżenia wyników i wyciągnięcia wniosków

1411095[/snapback]

szkoda że inne stery :cry: , nie mogłeś tych samych użyć

 

A teraz nam napisz :-P jak możesz podsumowanie testu, która według ciebie z tych dwóch platform jest lepsza :) i dlaczego B)

 

edit

mnie zaciekawiło w jednym teście (nfsu2) pewne rozbieżności, a dotyczą one tego że w single na configu AMD było 45fps, a w dual 38fps :blink: :blink:, intel stracił tylko a może aż 1 klatke ale stery mogły mu w tym pomódz

 

ps. nfsu2 jest ładnie skopany :?

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano własnie

po prostu codzienna praca na p4 jest znacznie przyjemniejsza

a te kilka fps w giercach  mniej przeboleje  :wink: 

tym bardziej ze gry ostatnimi czasy stanowia do max.20% ogólnego czasu uzytkowania kompa

1362167[/snapback]

Moim zdaniem Intel duzo wiecej zyskuje w Dualu niz A64, siedzialem 3 lata na P4 i odwazylem sie na przesiadke na A64, szczerze w srodowisku windows nie zauwazylem roznicy, jedynie benchmarki/gry dostaly jakiegos kopa.

Jako ciekawostke podam wynik super pi dual i single.

 

Pierwszy test zostal przeprowadzony na 2x512MB Hynix.

Taktowanie Cpu 2720Mhz, pamiec 247Mhz 2.5-4-3-7 Dual.

SuperPI 16MB 13:14s

Te same ustawienia tyle ze Single z jedna koscia, tu czas wynosil juz 13:48s.

 

Drugio test zostal wykonany na jednej kosci Twinmos (winbond) 512MB.

Taktowanie Cpu 2720Mhz, pamiec 247Mhz 1.5-2-2-5 Single.

Czas SuperPi wyniosl 13:11s.

 

Wniaski sa takie ze ustawiajac super niskie timingi na jednej kosci mozna uzyskac lepszy wynik w SuperPi niz na 2 kosciach z gorszymi timingami.

 

Na zyczenie moge zamiesci screany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch proców wybrałbym A64, dlatego, bo:

1. 64 bity( przyszłościowy, lepiej mieć teraz niż później, tym bardziej, że ceny podobne)

2. Widać, że lubisz grać, a gry bardziej lubią procki AMD

3. Wydajność porównywalna,

Jeżeli chodzi o płytę główną to polecam coś na chipsecie nForce 4, a nawet w wersji 3 dobry by był, choć pewny niejestem. Niewiem jak się sprawuje Via K8T800, także nie udzielam głosu.

 

Odnośnie twojego "dylematu" z wymaganiami do gier, to przyjmij, że 2GHZ u Intela równa się 2000+ u AMD. Ja jeszcze nie widziałem problemu, żeby jakaś gra była zależna od procka, no może jakby ktoś miał jakiegoś starego procka 350MHZ to może coś wyskoczyc, ale nie na kompie z prockiem 1.8GHZ, prędzej grafa albo padnięty system byłby problemem - takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch proców wybrałbym A64, dlatego, bo:

1. 64 bity( przyszłościowy, lepiej mieć teraz niż później, tym bardziej, że ceny podobne)

2. Widać, że lubisz grać, a gry bardziej lubią procki AMD

3. Wydajność porównywalna,

  Jeżeli chodzi o płytę główną to polecam coś na chipsecie nForce 4, a nawet w wersji 3 dobry by był, choć pewny niejestem. Niewiem jak się sprawuje Via K8T800, także nie udzielam głosu.

 

Odnośnie twojego "dylematu" z wymaganiami do gier, to przyjmij, że 2GHZ u Intela równa się 2000+ u AMD. Ja jeszcze nie widziałem problemu, żeby jakaś gra była zależna od procka, no może jakby ktoś miał jakiegoś starego procka 350MHZ to może coś wyskoczyc, ale nie na kompie z prockiem 1.8GHZ, prędzej grafa albo padnięty system byłby problemem - takie jest moje zdanie.

1412444[/snapback]

:blink: :lol: :? :-| :unsure:

 

...ale o co chodzi? Chyba cos Ci sie pomylilo :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...