Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Semprony za s754 są właściwie tylko 2 modele- 2600 i 2800 oba są taktowane 1,6 różnić sie tylko cachem tak samo 3000 i 3100 są taktowane 1,8 ghz i mają odpowiednia 128 i 256 kb cache-u. W tych wolniejszych modelach po prostu zblokowano dodatkową pamięc wewnętrzna bo najczęsciej jest wadliwa.

1405192[/snapback]

Dodatkowo sempy 3000 i 3100 maja mozliwosc zmiany mnoznika w dol jak a64, a najnowsze semprony 3100 maja obsluge sse3 (mowa o sempach 0.09).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zdziwiłeś...

Dlaczego wyższe modele miałyby odblokowaną zmiane mnoznika a niższe nie?

Czyżby miały obsługe C&C ? A z tym sse3 to raczej jeszcze nie są do kupienia bo venice na s939 też nie dostaniesz jeszcze u nas. Mają byc cos koło czerwca..

 

Na razie jak patrze na stronie komputronika to modele 2600-3000 są wykonane w wymiarze 0,09 a 3100 w 0,13 więc raczej ten 3100 nie jest lepszy. No i o c&c nie jest nigdzie wspomniane więc raczej w wyższych modelach nie ma zmiany mnoznika(i właściwie po co? przy takich niskich mnoznikach obniżenie go przy kręceniu wydaje sie bezcelowe)

 

Jeśli sie myle do zapodaj jakiegos linka do arta lub testu gdzie testuja te proce z odblokowanym w dół mnoznikiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj tego 2600+. Generalnie wiekszosc sempronow na s754 z cachem 128kb slabo sie kreci, dobre sa modele w pelni "sprawne", czyli 2800, 3100. Osobiscie testowalem 2600, na forach czytalem o 3000+ i ludzie nie byli zadowoleni, na modele z 256kb cache nikt sie nie skarzyl ze wzgledu na OC.

1405138[/snapback]

Wg mnie jakieś 2800 MHz to nie jest mało.... [płyta Gigabyte za jakies 250 zł - 8NS + cienike/średnie chłodzenie chłodzenie Pentragram 80ALCU] sądze że na WC + DFI jeszcze z 100 lub więcej MHz można dobić...

 

Kiedyś widziłem takie wyniki:

 

CineBench

 

http://img210.echo.cx/img210/5650/20dj.jpg Mobil [512 cache] 2500XP@ 11x240 81s

 

http://img54.echo.cx/img54/9671/htt3505lz.jpg Semp [128 cache] 8x350 [pamięci znacznie niżej i raczej średnie/kiepskie timingi] dokładnie nie wiem jakie...] 67s

 

Super PI:

 

Semp 8x343 14,47 http://img68.echo.cx/img68/7227/sp32kc.jpg

 

Barton 2986 14,13 http://members.lycos.co.uk/yotomecze/Duncan%20Super%20PI.JPG

 

Barton 2736 14,36 http://taipan.250free.com/pi1436.PNG

 

Barton 2756 [gorsze FSB i timingi] 14,47 http://img73.exs.cx/my.php?loc=img73ℑ=2756mhz.jpg

 

AMD 64 2458 14,48 http://www.revolution.roteh.pl/forum/download//30624-16m.JPG

 

P4 3896 14,55 http://www.teampuss.com/berkut/super%20pi.JPG

 

Celek D 4186 15.14 http://img141.exs.cx/my.php?loc=img141T...superpi18dy.jpg

 

Moje wnioski: [Odnośnie Super PI]

 

Barton vs Semp przy równych MHz wydajność prawie taka sama - zależne znacznie od timingów i taktowania pamięci.

 

Ogólnie Semp wypadł spoX [minimalnie wyprzyedził AMD 64 2458] [szybszy od P4 3896] i Celka 4186 zostawia znacznie w tyle.

 

Sądze że porównujac procka w grach wypadł by jeszzce lepiej.

 

Znalazłem jeszcze coś takiego:

 

Semp 2600XP VS 2800XP [obydwa bez o/c tylko różnica casche]

 

Quake 3 640x480

 

2600 - 239 fps

2800 - 246 fps

 

Różnica w zależności od testu zazwyczaj 1-3% a różnica w cenia znacznie większa niż 3%...

 

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi mój Sempronik idzie tylko na 2200 Mhz :{ i musiałem zwiekszyc o 0.05 vcore, cachu mam 128 kb :/ Wczesniej miałem epoxa a teraz solteka i to samo, wiec nabieram przekonania ze +-100 Mhz , można osiagnac na lepszej/gorszej płycie. Powyzej 2200 od razu wali bledy w prime, podnoszenie napiecie o bóg wie ile nie daje pozniej zaskakujacych rezultatów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba mam jakis problem z plyta. Znowu max htt jakie moge utrzymac to okolo 270 mhz. Procesor 9x270, napiecie 1,65 (zeby sie wygrzal). Pamieci synchro, w memtescie czysto. Temp procesora na boxie okolo 56 stopni, temp plyty (PWM IC) 48 stopni. HTT mam 3x, napiecie chipsetu 1,7v. Czy niestabilnosc na wyzszym taktowaniu moze zalezec od temperatury?? Dyski mam podlaczone na zwyklym ata.

Jak wylacze prime to temperatura PWM IC spada mi do 39 stopni

EDIT: plyta spokojnie trzyma 330mhz, chyba jednak procesor nie jest za dobry. Mam jeszcze jedno pytanie czy wydajnosc procesora na 9x270 z pamieciami synchro bedzie taka sama jak na powiedzmy 8x310 a ram bedzie pracowal z dzielnikiem 183??

Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc bedzie taka sama o ile pamieci beda mialy tyle samo mhz , ale z tego co wiem to dzienika nie zmienisz . johnson ty masz tego sempa co chciales sprzedac -2600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaproponowałem kolesiowi takie płyty na s754:

Asus K8N nVidia nForce 250 – 277 zł

Epox EP-8KDA3I (nVidia nForce3 250Gb) - 273 zł

 

Gość nie będzie się bawił w kręcenie itp. Ma komp służyć do zwykłej pracy.

Co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak obsłuży moje 9550 a potem na pci-e 6600 lub coś lepszego to już mi sie podoba :)

Ale jak kupujesz nowego kompa to agp mozna sobie już darować...

Na razie na nf4 na s754 jeszcze solteka widziałem..mam nadziej,że jeszcze jakiś epoxik i może abicik by sie ukazał to by było w czym wybierać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltek jest faktycznie, ale TYLKO z pci-e.

AGP wcale nie jest w tej chwili taki zle do nowego kompa, ale tylko wtedy oplaca sie brac, jesli bedzdie sie mialo taka plyte gl., ktora ma i AGP i PCIe.

Ja mam na oku własnie tą MSI i do niej na razie 9800pro za 570 zł z allegro z 2 letnia gwara. A w przyszlosci nie bede musial zmieniac platformy zeby sie przesciasc na pci-e :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka msi neo3 z nforce4 na socket 754 to fajna sprawa dla ludzi ktorzy posiadaja karty graficzne wspolpracujace z AGR na tej plycie bo za niewieli koszt moga kupic plyte i procka zmieniajac podstawke nie tracac przy tym karty graficznej ze wzgledu na pci-express. jak juz sie uzbiera kase to mozna wtedy kupic gforce6600gt i miec niezlego kompa na dlugi czas...

heh a co do tych turionow to premiera byla dawno tylko ze cala produkcjia idzie na potrzeby laptopow :huh: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z takiego zalożenia równie dobrze mozesz wziac dwu socketową płyte, zeby nie musiec zmieniac na socket 939 :D albo 3 socketowa od razu z 940 :D Ale moim zdaniem jak cos jest do wszystkiego to zazwyczaj jest do niczego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ten agr jest glownie przeznaczony dla kart MSI i kilku gigabyte

wiec nie dla wszystkich kart tylko dla swoich i ziomali z gigabyte-a :)

i nie generalizoalbym tak jak ty szufladkujac plyte msi z asrockiem K8comboZ na chipie by ALI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Combo to combo, ja po prostu nie ufam takim produktom. Przeciez nie da sie przewidziec co bedzie za rok, kupi ktos karte z pci i z agp a tu sie okaze ze wprowadza zmiany w modulach pamieci - ddr3 albo szybsze dyski w.a.t.a:D i co wtedy...Człowiek chce na przyszlosc sie zabezpieczyc, ale tak sie nie da :] Tak, wiec ten komp wcale nie bedzie dobrym kompem przez dlugi czas, jesli chodzi o wymagajace aplikacje, bo jak znam zycie to w przeciagu roku sie tyle po zmieni ze hej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko karty msi i gb współpracują tutaj link:

 

http://www.msi.com.tw/html/products/mainbo...agr/7135agr.pdf

 

Ale jak na razie listak krótka i nie ma słowa o jakimś 9550/9600 zresztą o 9800tez.

Ale to jest tylko lista tych ,które na pewno wspólpracują, może lista sie powiększy

poza tym nie napisali,że inne nie będą na pewno działać po prostu są nietestowane.

Na razie rozrzut modeli jest znaczny od gf 440 po gf 6800gt więc muysle,że większość kart będzie kompatybilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy MSI K8N NEO-FSR bedzie dobra do o/c, jaki max vcore, itp. ???

A moze lepiej wziac GIGABYTE GA-K8NS (niejaki opson uzyskal fsb340) ???

Bede krecil sempa 2800 i nie wiem ktora wybrac.

Nie chodzi mo tu o jakiej extreme o/c, ale tak zeby z 1600 -> 2000 Mhz i zeby bylo max stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do sredniego o/c bedzie bardzo dobra zobacz na moj podpis :)

max vcore na biosach 1.5 i nowszych jest +10% czyli w moim przypadku 1,55V na pamiątki mozesz dać 2,85V płyta robi 322MHz HTT wiec ie jest zle

co do gigusia to nie wiem czy wszystkie zrobią 340 HTT

 

 

a oto my max screen My Webpage

Edytowane przez jericho666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2000 to dasz rade wycisnac na kazdej plycie, bo do 2000 to zazwyczaj idzie bez zmiany vcore:D.A ile uzyskasz wiecej to juz bardziej zalezy od procka, jego rdzenia i serii no i oczywiscie od szczescia. Ja mam np. max vcore 1.55 na moim Solteku :] a i tak idzie na 2200 a zmieniłem vcore na 1.45 zeby mi prime po któryms z kolei testów nie padał. Ja kierowalem sie jedynie cena, w Łodzi akurat Soktek był najtanszy:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sprzet taki jak w opisie. Ram pracuje na 285mhz na timingach 6-3-3-2,5. W goldmemory i memtescie jest czysciutko. W momencie jak ustawie pamieci na 300mhz na obojetnie jakich timingach mam bledy w goldmemory. Mozliwe ze winna jest pamiec, ktora po prostu nie bedzie pracowac szybciej?? Wydaje mi sie to troche dziwne bo roznica miedzy 290 a 300 nie jest duza a nie moge jej pokonac mimo poluzowania timingow. Czy winny moze byc procesor?? Plyta bez problemu pracuje z htt 340mhz wiec to nie jej wina. Ram mam przetestowany do 290mhz na 6-3-3-2,5 i tez jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oglądałem ceny sempronów na s754 i w kilku sklepach model 2600+ OEM jest już po 230-240zl... a 2800+ za 260 .Widać AMD chce dobić wreszcie socket A.

 

np tutaj:

http://www.marketpc.pl/katalog.php?idk=382...0&mode=produkty

 

http://www.bestcom.com.pl/?module=Default&...e=1&id=&parent=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki tanie i wydajne - tylko ta nazwa SEMPRON - kojazy sie z socketem A i stara technologia a jak juz ktos skojarzy z podstawka 754 to wszyscy mowia ze to nieprzyszlosciowe i lepiej brac socket 939- dlatego ceny takie niskie - b ludzie poprostu tego nie kupuja - a przeciez taki 2600za cene 240zl przy mobile 2500 ktore kosztuja 370zl oferuja taka sama o ile nie lepsza wydajnosc za duzo nizsza kase - dobra plyta pod soc A to 300zl wiec tyle samo ile na 754

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procki tanie i wydajne - tylko ta nazwa SEMPRON - kojazy sie z socketem A i stara technologia a jak juz ktos skojarzy z  podstawka 754 to wszyscy mowia ze to nieprzyszlosciowe i lepiej brac socket 939- dlatego ceny takie niskie - b ludzie poprostu tego nie kupuja - a przeciez taki 2600za cene 240zl przy mobile 2500 ktore kosztuja 370zl oferuja taka sama o ile nie lepsza wydajnosc za duzo nizsza kase - dobra plyta pod soc A to 300zl wiec tyle samo ile na 754

1415188[/snapback]

 

Dobże mowi, dobże.. dać mu banana :P

 

 

Moim zdaniem, takie posunięcia są poprostu genialne, dla nas kochanych klientów.... :P sam pewnie jak bym planował zmiane części w kompie to bym się pokusił na takego małego potwowa :) ... ale w sumie... to po co mi to teraz.. jak i tak nie potrafie narazie wykożystać mocy mojego procka w całości w tym co na nim robie.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...