Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Jak kręcisz to odpada- w porywach nawet 200-250mhz mniej na budziku...

Ale to na s.939 i dobrych procach...różnica o/c jednak zawsze jest zauważalna..

Jak nie kręcisz to może być via często w benchmarkach nawet ma lepsze wyniki niż nf3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiles normlanie w sklepie czy jakis z drugiej reki z zagwarantowanymi tymi 2400mhz ?

a jak kupowales w sklepie to BOX czy OEM?

1461989[/snapback]

kupiłem normalnie wersje oem w komputroniku, a płyte w barwkompie bo te trolle z komputronika załatwiali i załatwić nie mogli :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja licze tylko na to że ten NetWarki będą dostępne dla nas :-| Może będą sprowadzać jak cena zejdzie do poziomu 500zł , tak jak to było w przypadku Barton Mobile, więc jak narazie nic straconego, ale czas pokaże :)

 

Ten TURION ma SSE 3 ?? i technologia 0,09 nm ??

 

Czytałem gdzieś że sempronów REV. E nie będzie na s.754, będą tylko pod s. 939

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio zakupiłem MSI K8N NEO FSR, 2x512MB TwinMOS Speed Premium aa4t oraz Semprona 2800+. Mam następujący problem:

 

Z tymi pamięciami komputer nie jest stabilny. Wkładam 1x512 we wszystkie banki i bez zmian. Sprzęt nie podkręcany na ustawieniach domyślnych.

 

Mogę grać w gierki cały dzień, ale MemTest DOS wykazuje błędy w testach 5 i 7. SuperPI nie ukończy testu 32M.

 

Mam BIOS 1.6, poprzednio 1.5 i bez zmian. Chętnie spróbowałbym BIOS'u 1.5b6, ale nie mogę go odnależć nigdzie (linki martwe).

 

Proszę o pomoc i link do BIOS'u 1.5b6

 

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

dokladnie cpc off - te sempy maja do [gluteus maximus] kontrolery pamieci niestety i za duzo na cpc 1T nawet przy 1 kostce 512 sie nie poszaleje . U mnie nawet na 2T za dobrze nie jest niestety .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM SEMPA 2800+ NA DFI Z PAMIĘCIAMI HYNIX d-43(512) MAM TIMINGI 2,5-3-3-5 I NA 500 MHZ PAMIĘCI PUSZCZONE A CPC MAM ON PRZY 2,6V STABILENE WSZYSTKO WIĘC NIE UWAŻAM ŻEBY SEMP MIAŁ ZŁY KONTROLER.

Edytowane przez dacjano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAM SEMPA 2800+ NA DFI  Z PAMIĘCIAMI HYNIX d-43(512)  MAM TIMINGI  2,5-3-3-5 I NA  500 MHZ PAMIĘCI PUSZCZONE A CPC MAM ON PRZY 2,6V STABILENE WSZYSTKO WIĘC NIE UWAŻAM ŻEBY SEMP MIAŁ ZŁY KONTROLER.

1462811[/snapback]

Po pierwsze to nie krzycz bo nikt nie jest gluchy :wink: a moze caps ci sie zablokowal? :lol: niezly wynik jak na hynixy wogole. niesprawnie dzialajacy kontroler nie musi dotyczyc oczywiscie wszyskich sempow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

na ilu mhz ? bo na 200 tez u mnei daje rade ...ale co to za frajda ? ogolnie wiekszosc prockow z 2005 ma duzo gorszy kontroler pamieci (pomijajac venice) niz te z 2004 , chocby na xs troche o tym poczytalem , bo co to za procek co na 2T robi stabilnie 250mhz ? i to juz jego szczyt i zeby bylo smieszniej przy 1x512 - testoane na ronych pamieciach nawet na aviesta ktore spokojnie robia 300

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięci pracują na fabrycznych ustawieniach, czyli:

2,5-3-3-8-2T Wszystko na AUTO.

Niestabilne są nawet, gdy ustawię 100MHz (dzielnik 100/200)

Może ram jest uszkodzony?

1463860[/snapback]

Sprawdz u kogoś innego jak będą latać te pamiątki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

u mnie na dfi , np infineon jakies 512 mb nie chcial dzialac wogole a na nf7 bez problemu - wiec niekoniecznie musi byc ram uszkodzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem testy na konfiguracji:

ASRock K7S8XE+

Athlon XP @ 2000MHz (200x10)

MemTest86 DOS sypie błędami. Chyba oddam na gwarancję.

 

@Robot: Miałeś jakieś problemy z DFI i tymi 1a4t?

Edytowane przez rydzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników s. 754 ;) i Athlona 64 2800+ lub 3000+ :

 

1. Jak wam latają te procki, da się je porządnie podkręcić ??

 

2. Macie jakieś przeciągi w budzie porobione itp. ??

 

 

Pozatym znalazłem na necie recenzje nowego procesora Amd Sempron 3100 pod socket 754, ci co jeszcze nie kupili to może warto poczekać:

 

And Sempron 3100

Taktowanie : 1,8 Ghz

0,09 nm Palermo

rev. E ( SSE 3 )

 

Czyli coś w stylu Venice tylko pod S. 754 ;) i chyba słabsze. Tutaj macie Recenzje

 

Podkręcili go na 2,6 GHZ i wydajnością nie ustępował A64 ;)

 

ps. Szczególnie tyczy się to do : 99tomcat ;)

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

nie mialem problemow , zobacz gdzies moje superpi jest , ponizej 15 min na nieoptymalizowanym systemie - memki chyba 246 albo 247 a poszlyby wyzyej gdyby nie procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajne cacuszkotylko że semp 3100 to będzie pewnie kosztował tyle co a64 2800+

:? Podkręcać sie będzie pewnie lepiej ale a64 ma 64 bity.. Sens kupowania senmpa jest wtedy gdy jest znacznie tańszy od a64 a tutaj tak może nie być..

Ale ogólnie procesorek całkiem całkiem.. Szczególnie że prawdopodobnie od razu jak w wakacje zmienie platforme to ide ją utopić w WC :) Oj maża mi sie te 2,6-2,8 ghz z sempa :wink: Tylko bez dfi i na proce bez selekcji będzie ciężko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trendzik - ja im moj brat mamy identyczny sprzet tylko on ma 3000+.

Nasze plyty wyciagaja max fsb 260 stabilnie wiec moj procek wyciaga 2340mhz (260x9) stabilnie sprawdzane prime95 ale temperatury dochodza do 61 stopni po tescie w prime ale druga sprawa ze mam goraco teraz w pokoju okolo 26stopni a w budzie jest ponad 30 stopni bo nie mam zadnego przewiewu. Aha chlodzenie ustawione na najnizsze obroty. U mojego brata na 3000+ wycisnalem 260x10 czyli 2600mhz stabilnie - wyzej da rade na pewno ale plyta nie puszcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Trendzik - ja im moj brat mamy identyczny sprzet tylko on ma 3000+.

Nasze plyty wyciagaja max fsb 260 stabilnie wiec moj procek wyciaga 2340mhz (260x9) stabilnie sprawdzane prime95 ale temperatury dochodza do 61 stopni po tescie w prime ale druga sprawa ze mam goraco teraz w pokoju okolo 26stopni a w budzie jest ponad 30 stopni bo nie mam zadnego przewiewu. Aha chlodzenie ustawione na najnizsze obroty. U mojego brata na 3000+ wycisnalem 260x10 czyli 2600mhz stabilnie - wyzej da rade na pewno ale plyta nie puszcza.

1464991[/snapback]

To sporo, jak mój pójdzie na 2500Mhz, to będę zadowolony :)

 

Patrzałem na twój opis, ja mam całkiem inaczej rozwiązane chlodzenie - więc może 2500Mhz da rade zrobić ;) ... zobaczymy czy płyta główna nie będzie mnie blokować.

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sporo, jak mój pójdzie na 2500Mhz, to będę zadowolony  :)

 

Patrzałem na twój opis, ja mam całkiem inaczej rozwiązane chlodzenie - więc może 2500Mhz da rade zrobić ;) ... zobaczymy czy płyta główna nie będzie mnie blokować.

1465307[/snapback]

Ja tez sie zastanawiam ile by mi moj procek poszedl gdyby nie ta plyta...

 

Aha: a co ty masz za chlodzenie?

Edytowane przez !exec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawiam ile by mi moj procek poszedl gdyby nie ta plyta...

 

Aha: a co ty masz za chlodzenie?

1466013[/snapback]

Ja mam obudowe Chiefteca , do tego (właśnie zakupione) wentylatory : z tyłu 120x120 i z przodu 80x80 - " przeciąg " ... do tego na na karcie graficznej mam Silencera który wypycha gorące powietrze z obudowy na zewnątrz, i w obudowie nie jest gorąco. Oczywiście na procesorze AC Freezer 64 , a wszystko przesmarowane AC Silver 5. Aha bym zapomniał. Zasilacz NeoTec 420W który ma duży wentylator 120x120 wysysający powietrze z budy na zewnątrz B) Zobaczymy jak będzie z O/C

 

Hmm, ty masz Asus-a , ja po wnikliwej analizie forum i innych zagranicznych serwisów zdecydowałem się na Epox-a 8KDA3J

Edytowane przez Trendzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam obudowe chiefteca ale wentylacje to tylko tyle ile powietrza zasilacz wyciagnie - zadnych dodatkowych wentylow nie mam bo halasuja.

A tej plyty asusa w zadnym wypadku nie polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mam obudowe chiefteca ale wentylacje to tylko tyle ile powietrza zasilacz wyciagnie - zadnych dodatkowych wentylow nie mam bo halasuja.

A tej plyty asusa w zadnym wypadku nie polecam :)

1466154[/snapback]

Nie pisz tak :) bo ludzie pomyślą że asus to lipa. A jest to płyta bardzo dobra , tylko na O/C zbytnio nie pozwala, ale nie wszystkim to potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz tak :)  bo ludzie pomyślą że asus to lipa. A jest to płyta bardzo dobra , tylko na O/C zbytnio nie pozwala, ale nie wszystkim to potrzebne ;)

1466721[/snapback]

No tak ale chyba tutaj rozpatrujemy plyty przede wszystkim pod wzgledem oc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale chyba tutaj rozpatrujemy plyty przede wszystkim pod wzgledem oc :)

1467358[/snapback]

Bo biorac pod uwage producentow takich jak abit,asus,dfi i gigabyte to wszystkie plytki oferuja to samo jezeli nie patrzymy na mozliwosci o/c :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...