Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Cze,

a wiec tak wszystkie moje poprzednio opisane problemy rozwiązał bios F5. W moim przypadku nie działała zmiana mnożnika HT przez co wywalał się system. Uniemożliwiało mi to osiągnięcie HTT większego niż 250. obecnie jadę na HTT 300 i testuje stabilność.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogule epox ostatnimi czasy duzo nowych mobo wypuscił chociazby z nforce4 na pokładzie wyszły chyba z 3 modele w tym jeden z obsługa sli ale o płytach w polskich sklepach narazie nie słyszeli :mur: <_< :mur: <_<

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i bardzo ladnie :) ciekawe jakie Ty bedziesz mial max htt :] bo ja tylko 327 ;(

1666661[/snapback]

Cze,

Pojawił się kolejny problem opisywany na egiełdzie w ich teście, dotyczy on dziwnego zachowania płyty przy podkręcaniu raz wstaje na takich ustawieniach a raz nie, zawsze wiesza się na detekcji urządzeń IDE :mur: . Tylko 2 razy :angry: udało mi się uruchomić HTT 300 i było to w pełni stabilnie. Czy ktoś z was zmieniał chłodzenie chipsetu?? bo może w tym jest problem na HTT 250 idealnie chodzi na 275 to już rożnie ale w większości przypadków uruchomi się, powyżej coraz gorzej. Co do tego co pisali na egiełdzie mi płyta jak już przejdzie detekcje IDE to po każdym restarcie normalnie wstaje problem jest przy pierwszym starcie na dużym HTT niezależnie od różnych ustawień. Może ktoś pomoże??

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Składam nowego kompa i chciałem kupić Epoxa 8NPA7I (jest już w sklepach),

a tymczasem znak.pl wyrzucił wszystkie epoxy ze swojej oferty ze względu

na dużą awaryjność! Czy rzeczywiście epoxy na NF4 są takie awaryjne?!

Ma może ktoś tą plytkę? Będę wdzięczny za informacje jak się sprawuje.

 

pozdr.

Edytowane przez szymek66a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mateo:

Zmienienie chlodzenia chipsetu w K8NE to moim zdaniem niezbedna podstawa- ta szara plasteline trzeba zdrapac i przesmarowac jakims normalnym arctic'em. Tylko wowczas jakies dodatkowe chlodzenie jest obowiazkowe, bo przy wysokich htt radiator wrecz parzy.

 

PS. u mnie rowniez max htt w biosie to magiczne 327

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Składam nowego kompa i chciałem kupić Epoxa 8NPA7I (jest już w sklepach), 

a tymczasem znak.pl wyrzucił wszystkie epoxy ze swojej oferty ze względu 

na dużą awaryjność! Czy rzeczywiście epoxy na NF4 są takie awaryjne?! 

Ma może ktoś tą plytkę? Będę wdzięczny za informacje jak się sprawuje. 

 

pozdr.

1667218[/snapback]

 

o tych płytkach na serio nic nie wiadomo pisałem do Focusa PW i sam czekam na odpowiedz bo jestem tym mobo zaintetresowany ale z tego co wiem to epoxy do awaryjnych płyt nie naleza bynajmniej te z nforce 3 na pokładzie <_<

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o tych płytkach na serio nic nie wiadomo pisałem do Focusa PW  i sam czekam na odpowiedz bo jestem tym mobo zaintetresowany ale z tego co wiem to epoxy do awaryjnych płyt nie naleza  bynajmniej te z nforce 3 na pokładzie  <_<

1667297[/snapback]

Zaś ta na nForce3 (Epox) dociera do około 330 MHz bo powyżej chipset nie wyrabia z częstotliwością HyperTransport.

 

Generalnie idzie na nim zrobić Semprona 2800 MHz co sie mi udało - ae mosfety już były bardzo gorące i założyłem wiatraczek na nie.

 

Bardzo, ale to bardzo dobra płyta - martwi mnie dźwięk bo jest to ALC655, a to nei wróży dobrego dźwięku :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaś ta na nForce3 (Epox) dociera do około 330 MHz bo powyżej chipset nie wyrabia z częstotliwością HyperTransport.

1667424[/snapback]

chyba Nforce4 :D

 

Generalnie idzie na nim zrobić Semprona 2800 MHz co sie mi udało - ae mosfety już były bardzo gorące i założyłem wiatraczek na nie.

 

Bardzo, ale to bardzo dobra płyta - martwi mnie dźwięk bo jest to ALC655, a to nei wróży dobrego dźwięku

1667424[/snapback]

Czy ta płyta epoxa z nforce4 a dokładnie jej testy i wogule beda dołonczone do tego artykułu na egieldzie o płytach z pcie na socket 754 Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaa jaki kosmos... wkurzylem sie ze komp nie wstawal na 328, 329, 330... ustawilem 350 i... wstal !!! rotfl :)))))))) 2 rebooty i tez wstal

 

edit: nie testowalem jeszcze proca na tych ustawieniach bo jak dotknalem pamieci to sie prawie poparzylem :/ jak zmienie z 333 na 400 to zobacze czy znow wstanie ;]

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba Nforce4 :D

 

 

Czy ta  płyta epoxa z nforce4 a dokładnie jej testy i wogule beda dołonczone do tego artykułu  na egieldzie o płytach z pcie na socket 754

1667451[/snapback]

Chodziło o nForce 3 :)

 

Co do artykułu - tak będą dołączone :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziło o nForce 3 :)

 

Co do artykułu - tak będą dołączone :)

 

Pozdrawiam

1667743[/snapback]

:oops:

 

 

 

A czy mugłbys cos wiecej o tym epoxie napisac z nforce4 prucz tego co mi na PW napisałes mysle ze duzo osób to zainteresuje :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@focus a miales cos do czynienia z plytka abita nv8 tez nowy produkt na s.754 z pci-e jakbys mogl dorwac ja do testow i uzupelnic o nia art to bylbym bardzo wdzieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@Patrol

ten test juz czytalem i niby ta plytka ma w sobie potencjal ale jak ja juz bedziesz mial to napisz mi o niej cos wiecej poza tym to skad ja zamowiles i za ile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak szło utworzyc osobny temat o płytach z PCIE pod socket 754 mysle ze to był by dobry pomysł bo by sie tak wszystko nie zlewało :wink:

 

 

Focus

Kiedy sie mozna spodziewac dodania recenzji o epoxie 8NPA7I do artykułu na egieldzie

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze by tak szło utworzyc osobny temat o płytach z PCIE  pod socket 754 mysle ze to był by dobry pomysł bo by sie tak wszystko nie zlewało :wink:

Focus

Kiedy sie mozna spodziewac dodania  recenzji o epoxie 8NPA7I do artykułu na egieldzie

1670772[/snapback]

Popieram!!

Nadal jestem zainteresowany w/w epoxem i też czekam na recenzje

o tej płytce.

W arest.pl pokazał się ciekawy asrock:

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=59&grupa=368

Czy to jest jedyna jak narazie płyta na s.754 z SATA II ?

 

pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram!!

Nadal jestem zainteresowany w/w epoxem i też czekam na recenzje

o tej płytce.

W arest.pl pokazał się ciekawy asrock:

1671546[/snapback]

 

Jeszcze epox 8NPA Sli obsługuje SATA II w takim badz razie czekam jeszcze na wypowiedzi innych userów co sadza o tym pomysle z tym tematem bo nie chce zeby potem było ze jest juz taki temat i wogule takie teksty <_<

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

witam, pytam jeszcze raz, czy po zmianie jakich kiolwiek ystawien w biosie (chodzi mi tylko o wyłaczenie raidu) mozna wgrywac bios zpod windy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, pytam jeszcze raz, czy po zmianie jakich kiolwiek ystawien w biosie (chodzi mi tylko o wyłaczenie raidu) mozna wgrywac bios zpod windy?

1671770[/snapback]

ja jak wgrywalem na podkreconym sprzecie, to nie musialem nawet znow przestawiac wszystkiego w biosie bo zachowalo ustawienia z poprzedniego 8]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

wielkie dzieki

jutro sprawdze, bo teraz sciagam i nie chce przerywac

co do płyty to ma fatalne chłdozenie, nei dosc ze mały radiatorek, który bardzo wolno oddaje cipło do otocznie, jakto miedz

do tego jakis kondon na dole przklejony i do tego wyszlifowany jak moja gęba :lol: trzeba to zmienic, tylko nie wiem czy zamlan mi wyjdzie bo o x800gt mi chyba bedzie chaczył

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak 327, ale pare dni temu ustawilem 350 i poszlo :blink: , ale strasznie mi sie grzaly pamieci i nawet nie testowalem tych ustawien

 

mam nadzieje ze w biosie F6 zrobia "to cos" ze plyta nie bedzie miala problemow ta magiczna granica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do gigabytowcow:

Czy u was tez jest `magiczna`blokada htt przy 327mhz ? Zastanawiam sie czy jest to zwiazane z biosem :> i czy moznaby to jakas ominac.

1673044[/snapback]

 

u mnie tak a pod winda clockgenem moge do 350 dojechac i chodzi...powyzej zawiecha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...