Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

co z plytami na pci-ex na s.754.....z tego co im wiadomo to zadna z takowych nie pracuje w pelni pprawnie :(....ciekawe czego to jest wina....czyzby chipset nforce4 na ta platforme byl z deka niedopracowany??:(

1715596[/snapback]

Hmm co rozumiesz przez w pełni poprawnie bo chyba raczej nie mozna OC stawiac jako argument do działania poprawnie płyty.

A co do samych Płyt to Jest przeciez Asus K8N4-E Deluxe w rev1.01A jest epox 8NPA7I a takze jest mit o ''kapryśności'' Gigabyte K8NE :wink: mysle ze są to bardzo dobre propozycje pod socket 754 a i z OC na tych mobo nie ma najgorzej :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm co rozumiesz przez w pełni poprawnie bo chyba raczej nie mozna OC stawiac jako argument do działania poprawnie płyty.

A co do samych Płyt to Jest przeciez Asus K8N4-E Deluxe w rev1.01A jest epox 8NPA7I a takze jest mit o ''kapryśności'' Gigabyte K8NE :wink:  mysle ze są to bardzo dobre propozycje pod socket 754 a i z OC na tych mobo nie ma najgorzej :wink:

1715637[/snapback]

K8NE dalej jest kapryśny, choć duuuużo mniej :)

 

Co do FAQ'a - sorki wielkie chłopaki - ostatnio przez targi tuningu byłem zaobsorbowany w 100% - wrócę do tematu jutro a raczej dzisiaj i postaram się go zakończyć.

 

Jeszcze raz sorki :(

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie troche dziwne pytanie. czy komp z sempem 3000+ podkrecony na ok 2.4-2.5 GHZ i 2x512 ram chodzacy na ok 220mhz 2-2-2-5 1T bylby wydajniejszy na tego co mam w podpisie czyli amd64 3000+ @ 2.3 i 2x512 333mhz 1,5-2-2-5 2T ?

bo znudzila mi sie walka z kontrolerem pamieci w procku i mysle nad sprzedaza a64 i zakupem semprona :) powiedzcie czy dobrze czy zle mysle :D

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie troche dziwne pytanie. czy komp z  sempem 3000+  podkrecony na ok 2.4-2.5 GHZ  i 2x512 ram chodzacy na ok 220mhz 2-2-2-5 1T bylby wydajniejszy na tego co mam w podpisie czyli amd64 3000+ @ 2.3 i 2x512 333mhz 1,5-2-2-5 2T ?

bo znudzila mi sie walka z kontrolerem pamieci w procku i mysle nad sprzedaza a64 i zakupem semprona  :) powiedzcie czy dobrze czy zle mysle :D

1718384[/snapback]

Napewno będzie szybszy. Mniejszą ilosc pamieci podrecznej napewno zrekompensuje o wiele szybszy ram.

 

A swoją drogą to też mam sempa 3000+ @2,4 i kontroler mam badziewny bo na Hynixach BT-D43 robie max 218 mhz 2,5-3-3-8 2T :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie troche dziwne pytanie. czy komp z  sempem 3000+  podkrecony na ok 2.4-2.5 GHZ  i 2x512 ram chodzacy na ok 220mhz 2-2-2-5 1T bylby wydajniejszy na tego co mam w podpisie czyli amd64 3000+ @ 2.3 i 2x512 333mhz 1,5-2-2-5 2T ?

bo znudzila mi sie walka z kontrolerem pamieci w procku i mysle nad sprzedaza a64 i zakupem semprona  :) powiedzcie czy dobrze czy zle mysle :D

1718384[/snapback]

1.Jakie napięcie dajesz na memki?

2.Na jakim dzielniku pamięci pracujesz ? (najlepiej podaj pełne ustawienie np 10x230=2300 ?V div150 164MHz 1,5-2-2-2-5 ?V)

3.Może spróbuj najpierw

-10x200=2,0GHz 1,55V div200 200MHz 2-2-2-5 3,1V jak ok dalej

-10x210=2,1GHz 1,55V div200 210MHz 2-2-2-5 3,1V jak oki dalej

-10x220=2,2GHz 1,55V div200 220MHz 2-2-2-5 3,1V i tak dalej

W biosie ustaw htx3 ,cpu thermal throttling=disabled

Wydaje mi się miemożliwe,żeby kontroler był taki słaby,coby memki na def nie chciały biegać. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niwe wina kontrolera ten mzoe np wysiaść albo przy 300 albo juz przy 240mhz ale nie ponizej 200. Niestety hynixy często sie gryzą z a64 i sempronami. W temacie o dfi nf4 w swoim czasie mocno je odradzano na tę platforme.. Wyjściem jest zmiana ramków..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to niwe wina kontrolera ten mzoe np wysiaść albo przy 300 albo juz przy 240mhz ale nie ponizej 200.  Niestety hynixy często sie gryzą z a64 i sempronami. W temacie o dfi nf4 w swoim czasie mocno je odradzano na tę platforme..  Wyjściem jest zmiana ramków..

1718526[/snapback]

Na nf4 może tak ale na nf3 dfi +hynix d43 mam następujące taktowanie ram:

270MHz-2T-2,5-3-3-7

255MHz-1T-2,5-3-3-7

czyli raczej nic się nie gryzie kwestia odpowiednich ustawień w biosie,poza tym Myszek ma BH-5 i jest problem. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest norma MHz dla 3x512 ? jeszcze u siebie dokładnie nie testowałem ale mam coś koło 210(420)-220(440) MHz stable. [pamięci 3x512 Kingmax Hardcore PC4000 2T,3-8-3-3-3 chyba na kościach Hynix D5]

 

 

2x512 jutro sobie potestuje ale mam nadzieje że znacznie więcej będzie.

 

Aktualnie w zastępstwie za GB K8NSNXP [pisałem o moim problemie strone wcześniej] mam Asusa K8N i raczej płyta denna... [no ale taka ostatnia to nie jest :P] - max HTT u mnie jakieś 305 chyba że mnie proc blokuje bo o/c pond 50% bez zmiany Vcore :P ale to i tak tylko 2100 MHz -> na procu BOXowy wentyl i brak przewiewu w budzie więc płyta i proc się ostro grzeją :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Jakie napięcie dajesz na memki?

2.Na jakim dzielniku pamięci pracujesz ? (najlepiej podaj pełne ustawienie np 10x230=2300 ?V div150 164MHz 1,5-2-2-2-5 ?V)

3.Może spróbuj najpierw

-10x200=2,0GHz 1,55V div200 200MHz 2-2-2-5 3,1V jak ok  dalej

-10x210=2,1GHz 1,55V div200 210MHz 2-2-2-5 3,1V jak oki dalej

-10x220=2,2GHz 1,55V div200 220MHz 2-2-2-5 3,1V i tak dalej

W biosie ustaw htx3 ,cpu thermal throttling=disabled

Wydaje mi się miemożliwe,żeby kontroler był taki słaby,coby memki na def nie chciały biegać. :wink:

1718522[/snapback]

1. 3.1V

2 dokladnie tak jak napisales :)

3. przed chwila probowalem i zero efektu 10x200 1,55v div 200 2-2-2-5 3,1V bledy w GM przy 33 %

Po przestawieniu cpu thermal throttling na disabled komp wogole nie wstaje i zostaje tylko clear cmos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest grubo nie tak gdyż na def nie chce to chodzić

1.Memki masz pc3200 ?

2.Jeżeli memki są dobre to w takiej sytuacji chyba procka można reklamować jak na def nie chce biegać

3.Bios najnowszy?

 

Edit

4.Tak sobie myśle jak wyłączysz thermal throttling (forma oszczędzania energii) to komp Ci nie wstaje ;wyglada na to że może byc problem z zasilaniem,ten Twój chief 360 nie dostał za dużo popalić?).Jak byś miał możliwość sprawdzenia konfigu na innej zasiłce byłoby dobrze. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie troche dziwne pytanie. czy komp z sempem 3000+ podkrecony na ok 2.4-2.5 GHZ i 2x512 ram chodzacy na ok 220mhz 2-2-2-5 1T bylby wydajniejszy na tego co mam w podpisie czyli amd64 3000+ @ 2.3 i 2x512 333mhz 1,5-2-2-5 2T ?

bo znudzila mi sie walka z kontrolerem pamieci w procku i mysle nad sprzedaza a64 i zakupem semprona  powiedzcie czy dobrze czy zle mysle

 

napewno bedzie wydajniejszy a swoja droga to slabiutki ten kontroler:/ w tym procku:/ u mnie ciagnie pamiatki na 300mhz 2,5 3.3.6 :) a wisni666 jeszcze lepiej bo do 320mhz dawal rade pociagnac pamieci!

 

wiec zmieniaj na sempa nie ma sie nad czym zastanawiac:) pozdro!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojwiło sie dfi infinity nf4 4x na s754

 

wie ktoś coś na jego temat?

 

Tutaj założyłem nowy watek bo moze być ciekaweie... Zwłaszcza,ze jst za całe 320zl czyli jak na dfi to za pół darmo

 

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1722151

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!! Mam pytanie posiadam płyte MSI K8N Neo-V S.754 i jaki moge max na tej płycie umieścić procesor Sempron 64bit i Athlon 64bit??? Tzn.czy moge np umieścić na niej Semprona 3100+ lub 3300+ 64bit. Oraz czy moge umieścić Athlona 3400+ 64 bit. I ktory z tych procesorów byście proponowali Semprona czy Athlona 64 bit. Z góry dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mieliscie moze cos takiego ze system "gubi" stery od dzwiekowki ?

mam cos takiego dziwnego ze zainstaluje dzwiek , cos porobie lub uruchomie ponownie kompa i juz nie ma dzwieku (brak urzaden audio) a w menadzeze urzadzen stery jakby sa .

dziwne , help me :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nf4 może tak ale na nf3 dfi +hynix d43 mam  następujące taktowanie ram:

1718540[/snapback]

Sprawdziłem jeszcze jak idą hynixy na 1T-2-3-3-7 max=230MHz

 

to w nawiązaniu do watku http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=161490,zapraszam do dyskusji. :lol:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Szybka pilka z Waszej strony

Jakie Semprony sie najlepiej kreca ? po przejrzeniu spi chellenge wybor padl na 2.8 czy to jest zgodne z rzeczywistoscia,na jakie srednie taktowanie mozna liczyc ? bardzo bym prosil o jakis link z info, zawierajace interesujace mnie informacje bo nie mam sil przedzierac sie w calosci przez ten topic z racji tego ze pewnie czesc faktow stracila aktualnosc :) rozumie ze wzrost wydajnosci bedzie rozroznialny wobec mojego obecnego configa ?

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600+ i 2800+ są najlepsze jeśli chodzi o relacje cena możliwości, mają optymalny mnożnik 8x, tylko kupuj sempa rev.E6, bo jeszcze zdażają się czasem D0 a one to oprażka.

 

Mój 2600+ robi 2600MHz @ 1,475v :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nawet blizej 1.55v na codzień..

 

A do testów to nawet 1.7-1.8 raczej skubańców nie zabija...

 

 

Radził bym sie tylko spieszyć-powoli pojawiaja sie padaczki - znam już wiare co im 2ghz z trudem 2800 robią...

 

 

 

Ja bym brał 2600+ box za ok 250zl Zawsze 3 alta gwary i móc ewentualnie zamienić na inny jak trafi sie padaczka.

 

Przyzwoite 64 bitowe robią 2.6 ghz na 1.55v Dobre na 1.6-1.7 v potrafią zamknać licznik większości płyt. Wtedy albo dfi albo procek z mnoznikiem 9x .Jednak takich kozaków coraz mniej i nie wiemc zy warto w slepo wydawać więcej...

 

 

Jak dla mnie na dziś optymalny wybór to semp 2600-2800 i płytka na nf4-dfi infinity już są po 305zl w imperium :wink:

Słowem żyć nie umierać tylko trzeba trafić jeszcze przyzwoitego proca. A było tak ładnie 2.6 to robił każdy-jeden na 1.45v drugi na 1.6 ale każdy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba poszukam jakiegos selekta bo nie chce trafic wlasnie na jakas padake :|narazie wlasnie 2800 wydaje mi sie optymalny wyborem zakupu pewnie i tak dokonam za okolo tydzien musze sie swojego sprzetu najpierw pozbyc ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 raczej nik t nie selekcjonuje sempów, po 2 nie waro raczej dużo do tych proców dopłacać. Postaraj sie w sklepie w okolicy umówić ze weźmiesz proca na test jak nie to tego samego dnia odniesiesz-jak sie nie da boxa to najwyzej oem-a i ew dasz na flaszke jak by wymiana była konieczna :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym czasie(kwestia dni, tygodnia) mam zamiar wymienić mojego grata na coś z pci-e, a że kasy na venice nie mam, wybór padł na s754 + semp + nf 4-4x. Mam do wyboru 3 płyty: MSI K8NEO3-F, Epox 8NPA7I i Gigabyte K8NE. Co polecacie? czytałem testy na egieldzie, i wynika z tego ze kazda płyta jest porównywalna...Może wypowie się jakiś użytkownik którejś z tych MoBo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

tylko nawet jakby miał sprawdzac te proce, a jak słaby to oddać, to musi byc to primo duży sklep, po drugie primo, musi to byc oem

no a ja moze nei mam padaczki, ale tez nie jest dobrze 2400@1.55v :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...