Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

z 1600mhz na 2,26GHZ to nie wiele.. Ja ze swojego 3000+ chce FSB~300mhz co mi da 2700mhz.

Tak jak pisałem wcześniej. Taka wartość którą osiągnąłem (obecnie 2,3) mnie absolutnie satysfakcjonuje. Udało mi się wykręcić więcej, lecz musiałbym się bawić w obniżanie pamięci, napięcia itp... a nie mam chęci i czasu. Podkręcenie procesora o nominalnym zegarze 1,6 o 700MHz uważam i tak za dobre osiągnięcie jak na płyte wartości troche ponad 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie.

Kolega ma Sempa 3000+ na 754 i płyte ASUSA na Nf4. Płyta posiada złącze zasilania na 24Pin, oraz osobno 12V dla procesora. Niestety zasilacz NEOTEC 380W posiada złącze 20Pin dla płyty i 4pin dla procesora, przez co 4 piny na płycie nie są podłączone. Czy to może mieć wpływ na niestabilność systemu? Mówił że podczas grania mu się zwiesza komp. Grafika Winfast 6600TD, 512mb Kingmax, 80gb WD. Co w związku z tym proponujecie. Zmieniać zasiłkę?

Edytowane przez kqba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiec uzbieralem 500 zł i chce kupic za to sempa 2800 i jakas plyte gł w miere dobra

Najpierw mial byc ten EPOX co polecil Kosiarz_1987 ale ciezko dostac a i ceny sa dosc duze... :(

 

niewiem czy lepiej kupic wszytko w sklepie [ w czestochowie osobiscie] czy sklepie on-line i cieszyc sie gwarancja czy na allegro

ale czy z all nie dostane jakiegos "trefnego" co sie komus nie chce krecic to sprzedaje

 

procka BOX w sklepie w czewie dostane za 306zł wiec zostaje niecale 200 na plyte [moze wyskrobe z 20 - 30zł]

 

Poradzcie cos ;)

 

I jak bedzie z tym zasilaczem [3 raz pytam ale nikt nie mi nie odpoowiedzial :unsure: ]

konfigoracja jak w podpisie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka moc ?

nie wytrzyma czyli pojdzie z dymem przy odpaleniu jakiej kolwiek gry czy bedzie sie wieszal ?

czy nawet w samym win beda problemy ?

Fortronik to najlepiej jezeli dobrze pamietam z seri MDN o mocy 350W. Ten co masz na początek wystarczy na styk. W grach mozesz miec zwisy a po jakims czasie moze wyzionąć ducha i zabrac ze sobą jakąś część. Ale to tylko takie spekulacje, w tej dziedzinie tak naprawde nic nie widomo na 100%.

 

EDIT:

Chodzi dokładnie o ten zasilacz http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81466400 ... napisz do gościa to ci napewno sprzeda poza allegro, bo ostatnio jeszcze miał - kumpel kupował i jest bardzo zadowolony.

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie 350W wystarczy ale ja bym brał 400W, zawsze lepiej jak zasilacz ma wiekszy zapas mocy. Co do płyty głównej to zalezy czy chcesz na pci-e czy na AGP, jak na agp to ludzie sobie chwala Gigabyte K8NS rev1,1 a jak nie chcesz ekstermalnego o/c to rev 2,0 styka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ JESTEM ZUPEŁNIE NOWY I ZIELONY

chce kupić sprzęt i czy taki byłby dobry? co o nim myślicie ?

wielkie dzięki

 

 

 

płyta gł Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x

procesor AMD Sempron 64 3000 Socket 754 BOX

pamięć DDR 2x 512MB pc 400 KINGSTON

grafika KG SAPPHIRE RADEONX 600PRO 128 MB DDR,/128 BIT,TV@DVI,PCI-E

dysk twardy Seagate 160 GB Barracuda 7200.9 8MBCACHE Serial ATA/300

DVD BENQ DW 1655-0B1 CD/DVD-RW

obudowa MODECOM MAX - 350W

monitor 17" Samsung Sync Master 740N SREBNY

tuner Leadtek WinFast TV 2000 XP Expert Box

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie nie ten dział ale ci powiem ze K8NE jest strasznie kapryśna, jak nie chcesz OC, to jest git, ale jak masz zamiar wyciskac.... W 90% załatwia problem wgranie biosu F5, ale mozesz trafic na taką gdzie biosF5 nie momoze..

Zresztą masz temat o tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA. Nowy Core Center (2.0.1.2) nie działa dobrze z MSI K8N Neo3. W ogóle nie obniża wartości mnożnika HTT ani napięcia (wróciłem do starej wersji z CD dołączonej do płyty i jest znów OK (2.0.0.5).

Edytowane przez kunio2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj sprzet taki jak w podpisie i mam problemy a inaczej mowiac pytania:

Jak mozna ustawic HTT w mojej plycie glownej ?

Gdzie w biosie ustawia sie fsb?

 

Bowiem tak wlaczam sobie EasyTune i ustawiam tak:

Procek : FSB: 230 Vcore (zmienialem w biosie) ustawilem na default i 1.45v

Memy: Freq: 230 Napiecie: Probowalem na default i 2.60v i 2.70v

HT Mnoznik ustawiony w biosie na x3 . na x4 tez probowalem

 

No i przy takim ustawieniu zwis.... Na FSB 225 przeszedl 3dm01SE a na 3dm03 przy CPU Test wywalilo program ale komp sie nie zawiesil

 

Ps.ClockGenem tez probowalem

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Moj sprzet taki jak w podpisie i mam problemy a inaczej mowiac pytania:

Jak mozna ustawic HTT w mojej plycie glownej ?

Gdzie w biosie ustawia sie fsb?

 

Bowiem tak wlaczam sobie EasyTune i ustawiam tak:

Procek : FSB: 230 Vcore (zmienialem w biosie) ustawilem na default i 1.45v

Memy: Freq: 230 Napiecie: Probowalem na default i 2.60v i 2.70v

HT Mnoznik ustawiony w biosie na x3 . na x4 tez probowalem

 

No i przy takim ustawieniu zwis.... Na FSB 225 przeszedl 3dm01SE a na 3dm03 przy CPU Test wywalilo program ale komp sie nie zawiesil

 

Ps.ClockGenem tez probowalem

To moze bys dzielnik na ramy zmniejszył??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze bys dzielnik na ramy zmniejszył??

 

Powiedz jak xF W tym biosie Gigabyta nic nie umiem kompletnie zrobic ;d

W ustawieniach dotyczących pamięci w biosie masz zapewne ustawione taktowanie pamięci 200MHz - a to powoduje, że pamięci są tak naprawdę taktowane tak jak HTT, które ustawiasz na 230MHz - podejrzewam że pamięci nie dają rady. Musisz w biosie zmniejszyć taktowanie pamięci np. na 166MHz - wtedy zmniejszysz rzeczywiste taktowanie pamięci - ile to będzie MHz na pamięciach zależy od mnożnika procesora (jest taka fajna tabelka z przelicznikami). Bo nie będzie tak, że pamięci będą taktowane 166MHz. Jak znajdę link do tej tabelki to wkleję - ale powinieneś gdzieś tu na forum to wyczaić.

 

Już znalazłem: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-all

Na początku opisu drugiego sposobu podkręcania masz tabelkę :) POWODZENIA!

Edytowane przez kunio2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili obecnie z allegro?

Jaką płytę pod 754 do 250zł

Jaki Sempron?

 

Czy obecne nowe Semprony 2500/2600+ też można bezproblemowo podkręcać do 3000/3200+, czy są już poblokowane?

 

Który Gigabyte lepszy, i czym się różnią, jak z O/C?

GA-K8U

K8NS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byście mi polecili obecnie z allegro?

Jaką płytę pod 754 do 250zł

Jaki Sempron?

 

Czy obecne nowe Semprony 2500/2600+ też można bezproblemowo podkręcać do 3000/3200+, czy są już poblokowane?

 

Który Gigabyte lepszy, i czym się różnią, jak z O/C?

GA-K8U

K8NS

Pierwszy gigabyte jest na chipie VIA drugi na nf3. Do oc stanowczo lepszym rozwiązaniem jest nf3, po prostu VIA nadaje sie do bardzo lekkiego oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra thx za rady ustawilem sobie pamieci w Biosie na 166mhz i obecnie procesor sobie lata na 2.5ghz default napiecie full stable (testowalem na Super Pi 32M , 3dm01). Temperatury w stresie nie wieksze niz 40* stopni :> W Idle 32*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra thx za rady ustawilem sobie pamieci w Biosie na 166mhz i obecnie procesor sobie lata na 2.5ghz default napiecie full stable (testowalem na Super Pi 32M , 3dm01). Temperatury w stresie nie wieksze niz 40* stopni :> W Idle 32*

przykatuj go mocniej ile leci na def vcore

jak mozesz to podaj serie procke :)

pewnie nie dawno kupiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy gigabyte jest na chipie VIA drugi na nf3. Do oc stanowczo lepszym rozwiązaniem jest nf3, po prostu VIA nadaje sie do bardzo lekkiego oc.

Od kiedu Gigabyte K8U jest na VIA...? :mur:

Sama nazwa wskazuje ze jest na Uli.

 

A co do podkrecalnosci do rzeczywiscie K8NS jest lepsza (nForce3). Najlepiej rev. 1,0 lub 1,1 choc ja mam 2,0 i tez nie jestem na nia zly.. :)

Edytowane przez mafia35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi polecacie na PCI-E pod 754, oprocz Infinity? Jak sie sprawuje Abit NV8?

Nie patrzac na lokalizacje gniazda fdd ma b.dobry design i chlodzenie mosfetow, a z minusow wyjec na chipsecie. Ja zamontowalem zoltego zalmana.

Poza tym mialem gorsze o/c przy dwoch kociach ramu. Po wymianie na jedna wyniki sie poprawily.

Odnosnie HTT - uzyskalem u siebie 345 z poziomu biosu (wyzej nie atakowalem bo cpu i tak by nie zniosl tego).

Ogolnie sprawuje sie swietnie i nie mysle o zmianie na nic innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mi polecacie na PCI-E pod 754, oprocz Infinity? Jak sie sprawuje Abit NV8?

Ja polecam EPoX'a 8NPA7I, 375HTT uzyskałem bez problemów na defaultowym napięciu chipsetu, wiatraczek na NB nie jest za głosny, chociaz jest mały......

 

Nie patrzac na lokalizacje gniazda fdd ma b.dobry design i chlodzenie mosfetow, a z minusow wyjec na chipsecie. Ja zamontowalem zoltego zalmana.

Poza tym mialem gorsze o/c przy dwoch kociach ramu. Po wymianie na jedna wyniki sie poprawily.

Odnosnie HTT - uzyskalem u siebie 345 z poziomu biosu (wyzej nie atakowalem bo cpu i tak by nie zniosl tego).

Ogolnie sprawuje sie swietnie i nie mysle o zmianie na nic innego.

.....jednak nie twierdze też, ze Abit jest zły, moim zdaniem, wybierz mobo tej firmy do której masz większe zaufanie, bo jakiś duzych róznic miedzy tym nie ma, a są to jedyne alternatywne mobo pod semprona oprócz DFI, reszta to złom. (oczywiscie na PCI-E) Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam DFI ale moge z czystym sumieniem polecic Epoxa 8npa7i, swietna bezproblemowa plytka, minus za 2 sloty na ram, htt spokojnie 350-360, mam tez k8ne i uwazam ze jest to gorsza plyta do OC niz ten epox, duzym plus to napiecie pamieci do 3.2v na 8npa7i, jak dla mnie tylko DFI i epox,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedu Gigabyte K8U jest na VIA...? :mur:

Sama nazwa wskazuje ze jest na Uli.

 

A co do podkrecalnosci do rzeczywiscie K8NS jest lepsza (nForce3). Najlepiej rev. 1,0 lub 1,1 choc ja mam 2,0 i tez nie jestem na nia zly.. :)

łał, via uli jeden pies,oba nie grzeszą wydajnością. nie zmieni to faktu ze baranka możesz strzelic w realu a nie zaspokajac sie samą emotą....

 

piss

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...