Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Ten asus idzie bez problemu na HTT 380, przy 390 mogą się zaczynać jakieś błędy - przynajmniej ja tak miałem.

 

Niemniej na overclockers.ru testowali tą samą płytę co ja miałem w testach i również miałem możliwość zmiany napięcia dla procesora. A teraz mam nowszą rewizję 1.01A i nie mam tej możliwości - napięcie dla procesora jest default i nie zmienię go. Jakieś opcje?

1503638[/snapback]

WoW ale Asus zaszalał.

 

@focus dało by się jeszcze coś dorzucić do testu płyt 754 ?

 

Zwłaszcza chodzi mi o Gigabyte 8NS i Epoxa [na NF3]

 

Ciekawi mnie jeszcze sytuacja Epox EP-8KDA3I vs EP-8KDA3J

 

"J" ma lepszą dźwiękówke i lana 1 GbE ale jeszcze jedno mnie zaciekawiło... płyty mają różne zasilanie co widać na fotkach...

 

http://www.epox-europe.com/products/view.php?product_id=291 I

 

http://www.epox-europe.com/products/view.php?product_id=292 J

 

Niby bardziej obcięty I ma lepsze zasilanie ? czy pomiędzy tymi modelami występują różnice w o/c ?

 

Najważniejsze aby oprócz standartowego przedstawienia płyt było by max HTT i stabilnosć napięć przy dużym Vcore tak ok 1,7V :).

 

Jak by jeszcze była by możliwość przetestowania Abita na VIA i DFi to by było super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie eporx 8kda3J chodzi max na HTT 332, nie wiem moze procek już więcej nie oże, a może to koniec możlwiosci płyty, lipa że nei można usatwić mnożnik mniejszego niż 8 w biosie :mur:

a pozatym to jeszcze skaczące napięcia mnie denerwują, mój preoc ma defaultowo 1.5 a chodzi na 1.6 ()przynajmniej płyta tak pokazuje) jak ustawiam 1.8 to mam 1.95 dziwna sprawa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma to samo mobo co Ja , i zasiłke Tagan 480

Wszystko chodzi aż miłło patrzeć , napięcia znacznie stabilnieszje niż u mnie :)

jak mam Vcore na 1.675 to mi skacze do 1.72 :) i w dół do 1.65

 

Od dawna wiadomo że EPOX lubi dobre zasiłki

podobnie miałem z Epoxem 8RDA+ i Athlonem XP 1700+OC 3300+

Edytowane przez magx2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodaj  info  z  jakichś sajtów zę ten  ASUS  idzie na  HTT 380 :)  ????

Jak żyje  ASUS  robił  dobre  płyty  ale  ich możliwości  OC  zawsze były  na  średnim  poziomie  , bardzo często  trza było  specjalnego  biosa  wgrywać

żeby cos extra  podkręcić

1504015[/snapback]

Nie wierzysz mi ?

jak znajde screena to dorzucę do artykułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoW ale Asus zaszalał.

 

@focus dało by się jeszcze coś dorzucić do testu płyt 754 ?

 

Zwłaszcza chodzi mi o Gigabyte 8NS i Epoxa [na NF3]

 

Ciekawi mnie jeszcze sytuacja Epox EP-8KDA3I vs EP-8KDA3J

 

"J" ma lepszą dźwiękówke i lana 1 GbE ale jeszcze jedno mnie zaciekawiło... płyty mają różne zasilanie co widać na fotkach...

 

1504078[/snapback]

Generalnie ja już cały artykuł mam już dość dawno napisany, tylko się jeszce nie pokazał w internecie i zawarłem w nim dużą część płyt - niestety oprócz Epoxów (ciężka dostepność i małe zainteresowanie). Mam nadzieję, że znajdę w tym tygodniu czas to zamieszczę artykulik.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos mi powiedziec co sadzicie o 1504347[/snapback]

Testowałem ze trzy sztuki tej płyty i tak:

 

Kręci się na niej bardzo dobrze - HTT 380 nie jest problemem, więcej brakło mi semprona 2600+, a na 3000+ miałem jakąś dziwnie niską wydajność.

 

Płyta niestety wymaga dodatkowego chłodzenia chipsetu - juz po 5 minutach można się od niego oparzyć.

 

Podobnie jak K8NS (nf3) ma jakieś dziwne grymasy odnośnie niektórych częstotliwości HTT (np. 215 do 225 nie chodzi z poziomu biosu).

 

Napięcia można regulować w dość dużym zakresie, jedynie pamięci dość biednie, gdyż tylko o 0,2 V powyżej domyślnej wartosci dla danych pamięci. Dośc dużo timingów do regulacji oraz dużo dzielników dla nich (200 / 180 / 166 / 150 / 140 / 133 / 120 / 100)

 

Płyta jak każdy gigabyte na nf4 podkręca w takim momencie, że nawet jak przekręcimy to zwykłym resetem i odpowiednio wczesnym wciśnieciem klawisza delete jesteśmy w stnaie wejść do biosu i ustawić inne parametry - duży plus.

 

reszta jest oki - dźwięk bez rewelacji, ale nie można mu wiele zarzucić. No może jedynie, że aby osi agnać zadowalające wyniki trzeba się namęczyć i nakombinować, z różnymi czestotliwościami pamięci, timingami czy mnożnikami.

 

Nie działają mnożniki HT x1 oraz HTx2 - mammy od 3 do 5.

 

Polecam.

 

Asus jest droższy rewizja 1,01 nie jest stabilna (błędy przy instalacji systemu) zaś wersja 1,01A nie umożliwia zmiany napięcia vcore dla Sempronów 2600+ oraz 2800+ czy dla Athlonów oraz Sempronów 3000+ i wyższych to nie wiem, bo nie mam takiego aktualnie.

 

W nowej wersji tej płyty jest dużo lepszy wentylator (dużo cichszy i sprawniejszy). Płyta ma i ta rewelacyjnie umiejscowiony chipset, - możemy zamontowac na niego większość radiatorów. Niestety umiejscowienie złączy ATX jest fatalne - w okolicach chipsetu.

no i ta cena - wysoka.

 

Jesli ktoś chce coś droższego to może wybrac, ale tylko z Athlonem albo wyższym sempronem (tak przypuszczam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skiny caly czas myslalem o mnozniku dla proca.... mnoznik HTT a proca to 2 zupelnie rozne zeczy... pomnoz 7(niby mnoj mnoznik hTT)x 200 = 1400 czyli przkroczone HTT1000 co przy s.754 nie wrozy nic dobrego...

moze nie za jasno sie wyrazilem, ale mqasz o oc cho ?

Edytowane przez Mastah-Lamia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZE wszystkim mam prosbe napiszcie wszystko co wiadomo o Tej płycie Bo moim zdaniem wiadomo o niej chyba tylko tyle że istnieje mile widziane jakieś testyI(tutaj prośba do focusa)

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZE wszystkim mam prosbe napiszcie wszystko co wiadomo o1504625[/snapback]

leży obok mnie - narazie musze powiedzieć, że ma bardzo ładne pudełko no i że jest dość duże :D

 

Tak na powaznie to jeszcze jej nie zamontowałem ale za chwilkę to zrobię i zabiorę się za jakieś testy.

 

Co do artykulików - cały czas nad nimi pracuję :)

 

Edit. Cały przebieg testów będę opisywał tutaj. Takze jeśli chcecie być na czasie to pilnujcie nowości w tym wątku ;)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ja już cały artykuł mam już dość dawno napisany, tylko się jeszce nie pokazał w internecie i zawarłem w nim dużą część płyt - niestety oprócz Epoxów (ciężka dostepność i małe zainteresowanie). Mam nadzieję, że znajdę w tym tygodniu czas to zamieszczę artykulik.

 

Pozdrawiam

1504275[/snapback]

A czy jeszcze jest szansa że Epox zostanie przetestowany (?), zwłaszcza najtańszy model czyli 8KDA3I ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, na asusie K8N spokojnie HTT 350 da sie zrobic

 

1506482[/snapback]

Screan a stable HTT to różnica... to tylko screan czy full stable ? jak stabilne to daj Super PI 16MB, Prime z 5h, 3D mark 2k1.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc focus a mugłbys jeszcze cos wiecej o  1506536[/snapback]

Już to pisałem nieco wyżej ;)

 

Po za tym, co napisałem wyżej powiem zasadniczo tylko tyle, że dodatkowo zaznaczam - płyta jest bardzo kapryśna jeszcze nie wiem jak to wytłumaczyć, ale jak się jej raz coś nie spodoba to później długo trzeba dochodzić co jej jest bo albo nie wstaje, albo podkręca się dużo gorzej i takie rzeczy.

 

Miałem doświadczenie z chyba 4 tymi płytami i z każdą jest podobny propblem - kapryśna. Nawet sprawdzona płyta działająca juz tydzień czasu - obsadzamy ją nowym procesorem, nowymi pamięciami i nową kartą graficzną i już coś nie gra, pomimo, że wszytko na innych zestawch działa wyśmienicie.

 

Do tej płyty trzeba mieć dużą cierpliwość.

 

Aha - kiepski kodek audio jeśli chodzi o słuchawki - na głośnikach jest oki.

 

OCMaster - nie 8Mb tylko 8 Milionó miejsc po przecinku ;)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ty to zrobiles ????????????????????

Kurna na pocztaku miales proiblem z ht 230 a teraz 400 ?????????

1506733[/snapback]

Winą za to obarczam nikogo innego jak tylko MSI - zobacz sobie na datę ostatniego i jedyneg biosu do tej płyty. A kiedy się pojawiły Semprony 2600+ na s754 ?

 

Już masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

a testowales tylko na smpronach czy moze oprocz tego na jakims athlonku ?? :)

A kukałeś to na forum egieldy? :)

 

Aha jeszcze jedno.... kiedy mozna sie spodziewac artykulu chodzi mi o date ?

1506753[/snapback]

Myślę, że pod koniec tego tygodnia - mam straszny nawał pracy ostatnio i mam mase artykułów, które się po prostu nie pokazały na stronie a są napisane - trzeba je po prostu wkleić a to jednak jest trochę czasu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej ze kukałem... ale wspomniales tylko ze pozyczysz jakies athlona lub innego sempro\na czy jakos tak potem nie bylo zadnej wzmianki o zadnym procku....

1506769[/snapback]

no tutaj: http://egielda.com.pl/forum/viewtopic.php?p=2386#2386 masz ładnego screena - właśnie zrobiłem testy na 2340 Mhz i jadę dalej :)

 

Aha czytasz czasem prywatne wiadomości ? :)

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: to MSI ładnie śmiga...

 

@Focus a testowałeś te płyty 3x512 ? [te które można tak testować] , dobrze by było aby recke podzielić na 2 katergorie tj na płyty z AGP i PICE.

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...