Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

plyta jest spoko

mam zamiar ja kupic :) moze jeszcze w kwietniu i przeprowadze testy oc z sempem 2600+

 

z pierwszych ogledzin widze ze ma fsb 200-400mhz

mnoznik ht: 1x , 1.5x , 2x , 2.5x , 3x , 4x , 5x

mnoznik cpu 4x-12x

pciex 100-145mhz

 

nie wiem jeszcze jaK JEST Z NAPIECIAMI NA PAMIECI I VCORE...

musze sie dowiedziec wczesniej zanim kupie bo nie chce sie rozczarowac :) (chyba napisze do producenta)

1395111[/snapback]

Kupisz to pociśnij tego sempka....i zdaj relacje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekam az sie pojawi w proline bo w tym komputroniku jest drogo ale nie wiem czy jak bede robil jakies mocne oc nie bede potrzebowal mocnych pamieci bo widzialem 300mhz na pamiatki w jakims tescie jak z sempa3100 default zrobiono oc na 2650mhz czyli cpu/9=300 czy standardowe twinmosy 2.5 za okolo 200zl to wytrzymia albo kingstony??(test byl na Corsair CMX512-3200XLPRO, 2 x 512MB, 2-2-2-10 czyli wypas )

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie , zanim beda mieli w Proline, to ze 2 miechy mina, a jak nawet beda mieli to tak latwo nie dostaniesz. Co do ceny to sie zgadzam - jasne ze maja taniej (bym nawet stwierdzil, ze najtaniej) , ale praktycznie nic nie maja :) Ile razy chce cos u nich kupic i musze albo zamawiac, albo czekac, bo nie maja na stanie :((. A jaka cena by cie interesowala???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można sie popytać czy by nie sprowadzili takiego cuś...

A jak cena w komputroniku to ok 350zl to w normalnej cenie może być niewiele ponad 300zl. Jak sie nie ma jeszcze w miare grafy to całkiem nie głupie jest wzięcie takiej płytki i do tego np gf 6600 na pci-e... Ja niestety prawdopodobnie będe musiał z moim radkiem 9550 jakiś czas jeszcze pozostać..

Ale do wakacji jeszcze daleko, wszystko może sie zdarzyć łącznie z tym,że mi na grafe na pci-e starczy a nawet,że na tyle stanieją mobo na s939 i pojawią sie na ten socket sempy(wtedy to wezme już s939)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempy na 939? czy to mozliwe? po co robic sempy na 939 jak i tak nie wykorzystaja lepiej podkladki jak na 754. podobno mialy byc w pierwszym kwartale a juz sie zaczal drugi :(

 

co do tego msi k8neo3 (nforce4) to juz pisalem 2 razy do proline i byli beszczelni i nie odpowiedzieli mi ani razu (innych sklepow tez sie to tyczy ; widocznie nie chca zarabiac kasy)

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sempy na 939? czy to mozliwe? po co robic sempy na 939 jak i tak nie wykorzystaja lepiej podkladki jak na 754. podobno mialy byc w pierwszym kwartale a juz sie zaczal drugi :(

 

co do tego  1395368[/snapback]

To zadzwoń albo sie przejdz bo na maile to często nie odpowiadają sklepy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupic semprona 3100+ (0.09) czy athlona 2800+ s754. Sempron sie ladnie podkreca ale a64 wspiera 64 bity. Bede krecil na dfi nf3. Mam tez pamieci ktore pojda na 300mhz. Musze sie dosc szybko zdecydowac.

1397509[/snapback]

Jak masz kase to bierz A64..a moim zdaniem semprony to tylko 2600+ i 2800+ są opłacalnym zakupem..Potem to już lepiej wziąć antka.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

agr to zlacze dla wybranych dla tej plyty kart agp

 

co do sklepu to pisza informacje rozniace sie nieco z info w manualu dla tej plyty w wersji 1.2 (kolor wentyla na chipie sie rozni i inne kolory zlacz agr sa)

jako ze w manualu do 1.2 jest wyraznie napisane ze fsb jest 200-400 a w tym

rainbow 200-300 wiec sa pewne niescislosci...

 

a i napisalem jasno emaila do supportu w taiwanie zeby podali zakresy vcore i vdimm to dali mi link do manuala... nie mam pytan :)

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jeszcze jaK JEST Z NAPIECIAMI NA PAMIECI I VCORE...

musze sie dowiedziec wczesniej zanim kupie bo nie chce sie rozczarowac :) (chyba napisze do producenta)

1395111[/snapback]

ma regulacje napiec i dla pamieci i dla proca (tylko ze dla proca po wsadzeniu sempa palermo ta mozliwosc znika :/, ale podobno maja to poprawic w nast biosie)

mam ta plytke jakies 2tyg kupilem w www.nkk.pl, mieli ja od reki a szybko potrzebowalem zamiany dla bh6 :> wymiarami byla prawie identyczna

narazie dziala bardzo stabilnie, jedyny mankament to dosyc glosny wiatraczek na czipsecie :/ i chwilowo niedopracowany bios

w ostre podkrecanie sie nie bawilem, mocy narazie starcza a do gierek grafike mam za slaba, w kazdym razie semp 2800+ na 250x8 (HTx4) pomyka bezproblemowo bez podnoszenia napiec (pamieci asynchronicznie na 200mhz 2-3-3-6) dziwne ze tylko jak podkrecam za pomoca programu clockgenerator, po zmianie w biosie nawet o 10mhz sie juz nie podnosi :/

w sandrze ma takie wyniki: Arithm.Bechmark 8682/(3279/4246), MM Benchmark 19058/20564, Mem.Ban.Bechmark 3042/3044

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie z 1600 na 2000 bez zmiany napiecia :)

 

powiedz prosze ile jest maxymalnie fsb bo mam rozbiezne informacje

w jednych jest 200-300 a w innych 200-400

mam nadzieje ze krok co 1mhz...

 

i powiedz ktora masz wersje plyty?

bo podobno jest 1.0 i 1.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie z 1600 na 2000 bez zmiany napiecia :)

 

powiedz prosze ile jest maxymalnie fsb bo mam rozbiezne informacje

w jednych jest 200-300 a w innych 200-400

mam nadzieje ze krok co 1mhz...

 

i powiedz ktora masz wersje plyty?

bo podobno jest 1.0 i 1.2

1398804[/snapback]

u mnie jest od 200-400mhz co 1 mhz

ver. 1.0, o innych nie slyszalem (moze to ta ze zlotym coolerem, ja mam czarno-szary)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladnie z 1600 na 2000 bez zmiany napiecia :)

 

powiedz prosze ile jest maxymalnie fsb bo mam rozbiezne informacje

w jednych jest 200-300 a w innych 200-400

mam nadzieje ze krok co 1mhz...

 

i powiedz ktora masz wersje plyty?

bo podobno jest 1.0 i 1.2

1398804[/snapback]

hehe ladnie ? to zobacz jak umnie poszedl i tak działa cały czas oczywiście full stabilny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ladnie ? to zobacz jak umnie poszedl i tak działa cały czas oczywiście full stabilny

1399441[/snapback]

nie wierze bez zmiany napiecia ci sie udalo uzyskac 2500mhz? na xbit byl test modelu 2600+ i im sie udalo tez wycisnac 2500mhz ale z napieciem 1.65 wiec jakos ci nie wierze no chyba ze potwierdzisz to jakimis konkretnymi dowodami... :)

 

male pytanie : czy jadro palermo to rewizja E z obsluga SSE3?

Edytowane przez olo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

My Webpage

 

i co ty na to ??

a i nie chce mi sie prime całą noc jechać na tych ustawieniach jade prawie tydzień i zwiech nie odnotowałem z tym ze całe 2 dni grałem w nfsu2 lub hl2

 

niestety niewiem ile proc pojdzie na max

HT kończy sie na 320MHz a dodatkowo pamięci ograniczją mnie do 208MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak taktowane pamieci? jericho?

1401443[/snapback]

pamieci cienko czyli jak w podpisie

na tych ustawieniach SuperPi 16M liczy w 15m 58s na nie optymalizowanym systemie z 1 kostką ramu i 1T

My Webpage

nie mam screnow robionych zaraz po liczeniu bo narazie tak tylko testowałem myśle ze pare sekund da sie jeszcze skrobnac

 

 

aha a te 8M to bylo robione jeszcze na duronie

Edytowane przez jericho666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jerich spoko:) przeciez nie chodzi o to zeby sie nawzajem oszukiwac bo to nie ma sensu:) wiec nie musisz 1m robic:) a ja zaraz policze na 290/232.

Sempron 2800+

 

 

update:

http://clansf.pl/upload/news/pi.jpg

 

 

 

trzeba sie zabrac za krecenie procka wreszcie;) porzadnie=]

Edytowane przez Vengeance

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to sie chwale swoimi osiagami(sa mierne:(() : moj nowy semp 2800 leci na 8*305 na plytce gigabyte k8ns, no ale leci jak wiadomo asynchro, a nawet "bardzo asynchro", bo pamieci mam ustawione na 100 ,czyli leta tak pod 150 :((- kaszana na maxa. jestem w kropce i nie wiem co robic aby moje pamiatki ruszyly na szybszej magistrali(ustawiam 1300-lipa, ustawiam na 166-lipa). synchro z procem leta na 240 wiec nie wiem co jest grane.moze ktos mial podobny problem?? ratujcie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Na forum jestem zupełnie nowy, nio ale nie zielony ;)

 

Czy jest jakaś istotna różnica między MSI K8N Neo-FSR od Neo Platinum (oprócz dodatkowego wyposażenia rzecz jasna) :blink: ?? I czy będzie ona dobra do oc procka ??

Przegladalem specyfikacje podawane przy tych obydwu - i w sumie roznica sprowadza sie chyba do braku firewire i tylko 4 portami usb (FSR),

(w planach jest sempron 2600+ do tej plytki - prawdopodobnie FSR).

 

Którą płytę byście polecali (poza wyżej wymienionymi) ?? Priorytetem przy wyborze jest złoty środek: tania i dobra.

 

Sorki, że tak się doczepiam do wątku, ale niechce zakładać nowego topiku, tylko z powodu tego drobnego pytanka. :mellow:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Na forum jestem zupełnie nowy, nio ale nie zielony ;)

 

Czy jest jakaś istotna różnica między MSI K8N Neo-FSR od Neo Platinum (oprócz dodatkowego wyposażenia rzecz jasna)  :blink: ?? I czy będzie ona dobra do oc procka ??

Przegladalem specyfikacje podawane przy tych obydwu - i w sumie roznica sprowadza sie chyba do braku firewire i tylko 4 portami usb (FSR),

(w planach jest sempron 2600+ do tej plytki - prawdopodobnie FSR).

 

Którą płytę byście polecali (poza wyżej wymienionymi) ?? Priorytetem przy wyborze jest złoty środek: tania i dobra.

 

Sorki, że tak się doczepiam do wątku, ale niechce zakładać nowego topiku, tylko z powodu tego drobnego pytanka.  :mellow:

 

Pozdrawiam.

1405079[/snapback]

 

Ja sie skłaniam na dziś w strone tego gołego msi....ale posiano mi ziarna niepewności,ze epoxik może być lepszy do wysokich htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Na forum jestem zupełnie nowy, nio ale nie zielony ;)

 

 

(w planach jest sempron 2600+ do tej plytki - prawdopodobnie FSR).

 

Którą płytę byście polecali (poza wyżej wymienionymi) ?? Priorytetem przy wyborze jest złoty środek: tania i dobra.

 

Sorki, że tak się doczepiam do wątku, ale niechce zakładać nowego topiku, tylko z powodu tego drobnego pytanka.  :mellow:

 

Pozdrawiam.

1405079[/snapback]

Nie kupuj tego 2600+. Generalnie wiekszosc sempronow na s754 z cachem 128kb slabo sie kreci, dobre sa modele w pelni "sprawne", czyli 2800, 3100. Osobiscie testowalem 2600, na forach czytalem o 3000+ i ludzie nie byli zadowoleni, na modele z 256kb cache nikt sie nie skarzyl ze wzgledu na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale np. w pcprojekcie widnieje sempronik 2600+ pisze 256kb - i chyba wszystkie semprony pod ten socket maja tyle samo tego kejszu - chyba ze coś przeoczyłem.

 

Czyli te 2600+ to jakies wyjatkowe odpady produkcyjne i nie za wiele sie z nich wycisnie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale np. w pcprojekcie widnieje sempronik 2600+ pisze 256kb - i chyba wszystkie semprony pod ten socket maja tyle samo tego kejszu - chyba ze coś przeoczyłem.

 

Czyli te 2600+ to jakies wyjatkowe odpady produkcyjne i nie za wiele sie z nich wycisnie ??

1405153[/snapback]

Semprony za s754 są właściwie tylko 2 modele- 2600 i 2800 oba są taktowane 1,6 różnić sie tylko cachem tak samo 3000 i 3100 są taktowane 1,8 ghz i mają odpowiednia 128 i 256 kb cache-u. W tych wolniejszych modelach po prostu zblokowano dodatkową pamięc wewnętrzna bo najczęsciej jest wadliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...