Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba udało mi się nareszcie zmusić pamięci do asynchroicznej pracy. Wydaje mi się że efekt działania dzielnika 166 był niwelowany prze takie ustawienie w CoreCell pt. "Agressive Timing" =Enabled. Po wyłączeniu tej opcji zmian dzielnika w istocie działa. Przedtem nie chciało. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba udało mi się nareszcie zmusić pamięci do asynchroicznej pracy. Wydaje mi się że efekt działania dzielnika 166 był niwelowany prze takie ustawienie w CoreCell pt. "Agressive Timing" =Enabled. Po wyłączeniu tej opcji zmian dzielnika w istocie działa. Przedtem nie chciało. Dziwne...

1549431[/snapback]

Pytanie jakiego masz procka Sempa czy A64 ?

U mnie (A64) Agressive Timing" =Enabled i wszystkie dzielniki pamieci działają jak należy(wszyskie pozycje w Cell Menu mam zdefiniowane liczbami nie np auto,start up itp) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakiego masz procka Sempa czy A64 ?

U mnie (A64) Agressive Timing" =Enabled i wszystkie dzielniki pamieci działają jak należy(wszyskie pozycje w Cell Menu mam zdefiniowane liczbami nie np auto,start up itp) icon_smile3.gif

Mam A64 3000+....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taki dziwny problem. Szykałem maxa procka ile wyciągnie. 2300mhz - superpi8m bez problemu. Wrzuciłem 2350mhz, spoko, komp się uruchomił, superpi stabilne 8m. Ale jest coś dziwnego. Jak z takimi ustawieniami restartuje kompa to zawiesza się w momencie jak na pierwszym ekranie biosu wyświetli linijkę "Processor: AMD Athlon64 2800+" czy jakoś tak. I ten efekt jest począwszy od 2350mhz. Z ciekawości zrobiłem reset CMOSu i zapuściłem procek na 2385mhz. Znowu przeszedł superpi 8m bez zająknięcia, wyniuk odpowiednio wyższy, ale znowu kiedy próbuję uruchomić jeszcze raz komputer z tymi ustawieniami to sie zwiesza w tym momencie. Myślałem na początku że to wina temperatury, że uruchamia się ale po pracy w PI tak się nagrzewa że nie uruchomi się drugi raz, ale nie, proc ma 44'C więc chyba nie tak dużo.

 

Jakieś pomysły? Dlaczego przechodzi superpi8m a kilka sekund pozniej nie chce sie wlaczyc?

 

I jeszcze jedno. Załóżmy że to 2300mhz to max mojego proca (chociaż mam nadzieję że coś się da z tym zrobić bo to troche dziwne). Czyli 255x9. Ale max moich pamięci to 265mhz. Jak ustawić dzielniki i mnożniki w takim przypadku kiedy pamięci są szybsze od proca? To jest możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Mam taki dziwny problem. Szykałem maxa procka ile wyciągnie. 2300mhz - superpi8m bez problemu. Wrzuciłem 2350mhz, spoko, komp się uruchomił, superpi stabilne 8m. Ale jest coś dziwnego. Jak z takimi ustawieniami restartuje kompa to zawiesza się w momencie jak na pierwszym ekranie biosu wyświetli linijkę "Processor: AMD Athlon64 2800+" czy jakoś tak. I ten efekt jest począwszy od 2350mhz. Z ciekawości zrobiłem reset CMOSu i zapuściłem procek na 2385mhz. Znowu przeszedł superpi 8m bez zająknięcia, wyniuk odpowiednio wyższy, ale znowu kiedy próbuję uruchomić jeszcze raz komputer z tymi ustawieniami to sie zwiesza w tym momencie. Myślałem na początku że to wina temperatury, że uruchamia się ale po pracy w PI tak się nagrzewa że nie uruchomi się drugi raz, ale nie, proc ma 44'C więc chyba nie tak dużo.

 

Jakieś pomysły? Dlaczego przechodzi superpi8m a kilka sekund pozniej nie chce sie wlaczyc?

 

I jeszcze jedno. Załóżmy że to 2300mhz to max mojego proca (chociaż mam nadzieję że coś się da z tym zrobić bo to troche dziwne). Czyli 255x9. Ale max moich pamięci to 265mhz. Jak ustawić dzielniki i mnożniki w takim przypadku kiedy pamięci są szybsze od proca? To jest możliwe?

1550024[/snapback]

Jezeli wychodzi,że punkt graniczny zaczyna się w okolicach 2300 nie poruszaj sie takimi duzymi skokami.

Proponuje:

1.Zapuść Prime lub SP2004 na dłużej(2h) przy 2300Mhz zobaczysz czy jest stabilnie bo SupPi i jeszcze 8M to zaden obraz stabilności.

2.Jeżeli będzie stabilnie to zwiekszaj szynę o 1MHz dla procka 9MHz i postepuj jak w p 1.

3.W ten sposób określisz punkt stabilnej pracy procka.

4.Procek jest jaki jest i tego nie zmienisz nie rób nic na siłe.( z czasem będzie chodził trochę wyzej)

 

Odnośnie dopasowania max procka i pamięci to jest właśnie cały problem żeby poszukać takie ustawienie które wykorzsta max CPU i RAM.

W Twoim przypadku jeżeli pamieci idą wyżej ok 10 MHz spróbuj skrócić timingi np na 2,5-3-3-7 czyli ustawienie 9x255 div200 2,5-3-3-7-2T.

No ale może procek pójdzie trochę wyzej i już będzie bliżej pamieci.

A jak tam temp na mosfetach,pamieciach i co z napięciami, bo tu tez może być problem? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Slyszal moze ktos o problemach wspolpracy semprona 2600+ s754 z plyta abita kv8pro. Bo ja mam wlasnie taki semp i plyte i komp mi nie chodzi. Podobno w starych wersjach biosu nie byl obslugiwany ten procek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sideband

 

Pisał już o tym jericho666 i ja na PM :)

 

@bertos

 

Masz A64 jak ja u mnie aggressive timing=enlabed i jest ok; to nie wiem moze to zależy od pamięci a może od innych ustawien...

Z kolei jak wyłączę aggres. timing to mam gorsze osiągi na pamieciach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci, a na takim sprzęcie jak mój (czyli A64300, MSI K8N Neo Platinum, 512 GoodRam+512 Kingstone Value) jaki powinny być "dobre" osiągi pamięci? Wiadomo że nie są to kości do overclockingu ;) ... ale tak standardowo, jak lecą na 200 MHz i z timingami: 3-3-3-7 1T to ile np. Sandra powinna wykazywać? Ja mam wyniki na poziomie 2600-2700 MB/s? Nie wiem czy to za mało czy OK? Powiedzcie ile Wy na jakich ustawieniach "wyciągacie" ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ricci, a na takim sprzęcie jak mój (czyli A64300, MSI K8N Neo Platinum, 512 GoodRam+512 Kingstone Value) jaki powinny być "dobre" osiągi pamięci? Wiadomo że nie są to kości do overclockingu ;) ... ale tak standardowo, jak lecą na 200 MHz i z timingami: 3-3-3-7 1T to ile np. Sandra powinna wykazywać? Ja mam wyniki na poziomie 2600-2700 MB/s? Nie wiem czy to za mało czy OK? Powiedzcie ile Wy na jakich ustawieniach "wyciągacie" ?

1551259[/snapback]

 

Teraz na takim "letnim" ustawieniu tzn :

CPU 2300MHz 1,4V 9x256 div200 2,5-3-3-7-2T RAM256MHZ -Sandra 3545/3542 Mb/s

Zrobiłem też Twoje ustawienie:

CPU 1800MHz 1,4V 9x200 div200 3-3-3-7-1T RAM200MHz-Sandra 3085/3087 Mb/s

Generalnie MSI do płyty MS-7030 jako pamieci rekomenduje Hynixy do współpracy; jak jest z Twoimi pamieciami nie wiem poszukaj może w topicu o swoich pamieciach,ale widać że mają ok 10% niższą przepustowość (na 200MHz )od hynixów. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ricci za porównania!

Coś czułem że to nisko :( ... To faktycznie zależy od producenta, jaką mają wydajność ? Dużo tracę w praktycznych zastosowaniach na takiej różnicy w wydajności (rzędu 500 MB/s) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze problem jest inny; masz dwie rózne kości, z tego co czytałem Good ramy to przyzwoite pamięci które nieźle sie kreca; tak że poeksperymentuj spróbuj potestować obie kości oddzielnie sprawdź jakie są ich osiagi jeżeli jedna jest słabsza to w całości będą szły jak ta słabsza(lub gorzej bo dwie), a jeżeli obie oddzielnie idą wyżej ( mniej wiecej po równo) a razem zdecydowanie mniej to problem jest z ich wspólpracą.

Piszę zdecydowanie bo generalnie 2 kości 512 idą gorzej od 1 nawet jak są tego samego rodzaju. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IamWeasel zmniejsz htt  to pomoże miałem tak samo pewnie jedziesz na mnożniku 4  to zmniejsz na 3 i bedzie ok

1551141[/snapback]

Cały czas mam mnożnik HT x3 :(

 

Dziwi mnie to że proc za pierwszym razem przechodzi Spi8M a za drugim wogule nie startuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego proca bez zmiany napiecia i na boxowym chlodzeniu wykrecilem na 2,2 Ghz. Mam pare pytan. Po pierwsze Czy zmiana chlodzenia powoduje utrate gwarancji?? Jesli nie, to jakie chlodzenie najlepsze ok 100zl?? Jeszcze jedno, czy miec wlaczone Cool and Quiet?? Co to daje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powoduje utraty. Przecież na OEMy trzeba coś założyć a to takie same proce jak boxy. Czy się mylę?

2. Arctic Freezer 64 ~ 70zł

3. Zależy od ciebie, jak proc jest mało obciążony to zmniejsza mu taktowanie i wydziela mniej ciepła czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam problem :

kiedy np. wlaczam 3dmarka03 to przy testach od nr.2 cos mi swiszczy, (tak jakby cos skwierczalo jak przy smarzeniu czegos na patelni). no i sie zastanawiam czy to moze byc proc, czy cos na plycie glownej.

wie ktos o co moze chodzic ?!

 

dodam ze nic nie jest krecone ,a na procu siedzi Boxowy wentyl.

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kondensatory w którymś z tych elementów... Ja mam taki problem i z płytą główną (MSI K8N Neo, opisywany nawet na oficjalnym forum MSI) i z kartą graf. Karta szczególnie "piszczy" na 3D Marku, kiedy ładuje kolejne plansze... Piszczenie spowodowane jest przepływem prądu o pewnych wartościach przez mizernej jakości kondensator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie powoduje utraty. Przecież na OEMy trzeba coś założyć a to takie same proce jak boxy. Czy się mylę?

2. Arctic Freezer 64 ~ 70zł

3. Zależy od ciebie, jak proc jest mało obciążony to zmniejsza mu taktowanie i wydziela mniej ciepła czy jakoś tak.

1552753[/snapback]

1.Aha, jelsli chodzi o gwarancje, to nie byl bym taki pewny, moze jeszcze ktos mi odpowie??

2.To chlodzenie jest w pelni wystarczajace??

3.No to zostawie wlaczone

DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kondensatory w którymś z tych elementów... Ja mam taki problem i z płytą główną (MSI K8N Neo, opisywany nawet na oficjalnym forum MSI) i z kartą graf. Karta szczególnie "piszczy" na 3D Marku, kiedy ładuje kolejne plansze...    Piszczenie spowodowane jest przepływem prądu o pewnych wartościach przez mizernej jakości kondensator.

1552975[/snapback]

czyli jak ci tak swiszczy to nic z tym nie robisz ?tzn. nie reklamujesz sprzetu ?

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak ci tak swiszczy to nic z tym nie robisz ?tzn. nie reklamujesz sprzetu ?

1553333[/snapback]

U mnie na def ustawieniach nie piszczy zaczyna jak dobrze w d... dostanie ( i to nie zawsze)hahaha,ale tu reklamacja jest nie na miejscu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo chyba niemozliwe zeby to procesor piszczal :?: :lol:

1553690[/snapback]

Procesor nie piszczy. :unsure:

Masz możliwość podmiany grafiki nalepiej na nvidia? wtedy zlokalizujesz cewki płyty głównej czy grafika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo kondensatory w którymś z tych elementów... Ja mam taki problem i z płytą główną (MSI K8N Neo, opisywany nawet na oficjalnym forum MSI) i z kartą graf. Karta szczególnie "piszczy" na 3D Marku, kiedy ładuje kolejne plansze...    Piszczenie spowodowane jest przepływem prądu o pewnych wartościach przez mizernej jakości kondensator.

1552975[/snapback]

cze,

Po przeczytaniu tego o kondensatorach to trochę się uśmiałem. Chodzę do szkoły elektronicznej i „piszczenie” to wpadanie w rezonans pewnych elementów obwodu elektrycznego zaczynającego się przy pewnej częstotliwości. Kondensator elektrolityczny jest zbudowany z okładzin (które sie nie dotykają) i elektrolitu wiec nie może piszczeć bo w nim nie ma co wpadać w rezonans, w cewkach to co innego ponieważ na rdzeń cewki nawinięty jest drut który jest pokryty laminatem i jego braki lub wykruszenie powodują wpadanie w rezonans, piszczenie.

 

Pozdro EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...