Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie ten test jest o tyle ważny że są podane skondensowane dane techniczne zakresy regulacji poszczególnych parametrów kazdej mobo i z tego należy wyciagać wnioski.

Natomiast jeżeli chodzi o sam test to został przeprowadzony w zakresie... uzyskania największej HTT.Nie ma testów jak wydajna jest płyta całościowo łącznie z pamięciami gdyż ich podkręcakność  na płycie ma również b.duże znaczenie ,a już na pewno przy Sempach które maja najniższy mnożnik i trzeba :jechac" wysokim htt.

Tak że spokojnie z tymi miejscami,każdy dobierze swoja konfigurację do stylu pracy swojego kompa. :)

1560903[/snapback]

Ja mam ową płyte i powiem tak

 

Samsungi TCCC 2x256 mb polecialy na 266 mhz 2T (tutaj procek ogranicza)

to samo tylko ze 1 kosc poleciala na 1T okolo 260 mhz

Hynix D43 BT 512 MB w 1 kości leci max okolo 270 (po Vmodzie nawet 290) ale już 2T

Edytowane przez Opson6667

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale się porobiło Gigabyte K8NS vs reszta świata,

Sam juz nie wiem co lepsze, faktycznie wszędzie chodza opinie ze nowy bios rozwiazuje większość problemów. Jak bym miał dziś wybierać to chyba na chybił-trafił bym wybrał, mam jeszcze troche czasu to poczekam na rozwój sytuacji i na nowe biosy do gigabyte. Ja nie jestem przzeciwnikiem gigabyte ale i nie zwollenikiem, gtafa od gb jest miodna.

Szkoda ze focus nie zrobił jednocześnie testów płyt na A64 2800+, to mnie bardziej interesuje.

 

A co jest z tą sieciówką w K8NS ?? - dla mnie bardzo ważne.

Edytowane przez sbchp250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny egzemplarz plyty K8NS na ktorym pracuje dziala OK,

jade na biosie F11, sempron2800+@2600MHz

jak narazie z zaobserwowanych uchybien:

- jaja z pamieciami Kingmax400, tzn dzialaja na CL2.5 nawet na 255MHz ale na CL3 juz nie wstaje plyta :lol:

- prowizoryczne chlodzenie chipsetu :lol: ja mam radiator z procka i jest cicho i chlodno :)

- kiepski dzwiek ... n/c

- zlacza SATA ... mogli je dac w lepszym miejscu (to akurat tyczy sie niestety wiekszosci plyt na NF3)

- jak dla mnie za nieskie skale napiec glownie pamieci (2.75V)

i tutaj mam prosbe do Opsona z twojej wypowiedzi wynika ze na plycie masz Vmem dysponujesz jakims schematem lub czyms podobnym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Bracia i Siostry :) Pomozcie :)

Lezy wlasnie przede mna K8NS + Sempron 2600+ (sprawdzony - u kumpla na identycznej plycie poszedl na htt 320)

Niestety - brakuje pamieci :)

Jutro wybieram sie na zakupy - wybor niewielki bo albo hurtownia KompuTronika albo Proline :)

Pomozcie prosze w wyborze - aktualnie rozwazam glownie 2x512MB (ceny z KT bede mial troche nizsze):

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10274

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17708

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10633

 

2 x DDRAM 512MB 3200 PC400 KingMax

http://proline.pl/shop.php?prodid=44445241...0433430305f4b4d

 

2 x TwinMOS DDR 512Mb/400Mhz CL 2.5 PC3200

http://proline.pl/shop.php?prodid=5457494e...430305f43322e35

 

Wybor praktycznie mam ograniczony do tych 5 pozycji :( wiec moze bedziecie w Stanie cos poradzic :)

Serdecznie dziekuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no doszedłem do ładu ze sprzetem wcześniej wywalało pi bo to jakaś stara wersja sciagnołem jakąś nowszą wersje i jest git a już myśłałem 12h szlifowanie freezera i lepsza pasta nic nie dała narazie tyle wykręciłem tutaj słaby czas bo pamieć chodziła niżej , rip myśle że do tej płyty najlepsze bedą patrioty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu zapodam vmoda k8ns znalazłem aplikacje układu w83301GR który odpowiada za zasilanie pamieci aplikacja układu vmod polega na tym że trzeba pod nóżke nr 19 a mase podpiąć potencjometr 1k (vddr) i drugi pod nr 2 a mase potencjometr 1k(vtt) vtt musi być zawsze równe połowie napiecia vddr narazie nie wiem na którym mosfecie jest vddr i vtt ale to sie sprawdzi miernikiem przed zrobiem vmoda vmod dobrze działa do vddr 3v powyżej trzeba mieć podniesioną linie 3.3v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szykuje się na zmiane platformy na AMD z tym że mam ograniczony budzet (500zł)

 

ktoś doradził mi na tym forum żeby łyknąć semptrona 2200+ i jakąś płyte do 200 zł lecz wydaje się mi że 2200 jak na dzisiejsze czasy to troszke mało tymbardziej że raczej nie upgardne komputera przez następne 2 lata pozatym mam mało pamieci (256) a więc przydało by się jakąś kostke w tej cenie dodatkowo dokupić.

 

Co byście zrobili na moim miejscu :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam szykuje się na zmiane platformy na AMD z tym że mam ograniczony budzet (500zł)

 

ktoś doradził mi na tym forum żeby łyknąć semptrona 2200+ i jakąś płyte do 200 zł lecz wydaje się mi że 2200 jak na dzisiejsze czasy to troszke mało tymbardziej że raczej nie upgardne komputera przez następne 2 lata pozatym mam mało pamieci (256) a więc przydało by się jakąś kostke w tej cenie dodatkowo dokupić.

 

Co byście zrobili na moim miejscu :-/

1564531[/snapback]

ja na twoim miejscu bym poczekal, pozbieral wiecej pieniedzy i dopiero cos kupywal :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis mialem troszke czasu i chcialem zrobic rail moda + wymienic chlodzonko na NB i jak sie okazalo Neo2 ma innego moda niz na Neo a zdjatka z Neo na XS nie wyswietlaja sie ;/ dlatego mam prosbe, ma ktos moze zdjecia rail moda 3,3V do K8n neo ? W koncu zmienilem tylko chlodzenie na NB na radiatorek z wentylkiem, teraz temp ok 26 stopni. Tymczasem ide w kime, jutro pobudka o 5.50 i do roboty :/ pa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny egzemplarz plyty K8NS na ktorym pracuje dziala OK,

jade na biosie F11, sempron2800+@2600MHz

jak narazie z zaobserwowanych uchybien:

- jaja z pamieciami Kingmax400, tzn dzialaja na CL2.5 nawet na 255MHz ale na CL3 juz nie wstaje plyta  :lol:

- prowizoryczne chlodzenie chipsetu  :lol: ja mam radiator z procka i jest cicho i chlodno :)

- kiepski dzwiek ... n/c

- zlacza SATA ... mogli je dac w lepszym miejscu (to akurat tyczy sie niestety wiekszosci plyt na NF3)

- jak dla mnie za nieskie skale napiec glownie pamieci (2.75V)

i tutaj mam prosbe do Opsona z twojej wypowiedzi wynika ze na plycie masz Vmem dysponujesz jakims schematem lub czyms podobnym ?

1563797[/snapback]

Dysponuje

 

http://www.pienari.is-mad.com/Pics/Gigabyte_k8n/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

FOcus-->k8ns mogłes na f13 testowac, dzuo lepszy bios, z tego co zauwazylem w f11 nei było mozliwosci ustawienia !T, albo jakos dziwnie to napisane było, zreszta na f13 wyzsze htt mozna uzykac, przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym se podkrecic procka, tylko ze jak zmieniam fsb, to wraz z procem podkreca sie pamiec , jak zrobic zeby sie krecil sam procek ?

1565862[/snapback]

Po prostu obniż mnożnik ;)

Ale poczytaj jeszcze to

 

Dzisiaj do testów mam Abita NF8

do tego specjalnie dla Was załatwiłem dwie płyty Gigabyte K8NS

Do tego wszystkiego

2 x 512 KIngston na promos

2 x 512 Kingston na samsungac

2 x 512 Kingmax Hardcore

no i jeszcze 1 x 512 normalny Hynix

 

Później podam linka gdzie będe relacjonował efekty testów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

nareszcie bedzie NF8  :banana:  :gitarzysta:

1565960[/snapback]

tutaj zgłaszajcie ewentualne uwagi i propozycje - porównam Abita do gigabyte - specjalnie by sprawdzić, która jest lepsza - pod każdym względem !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

Focus a miałes problem z cdromem>? po zainstalowaniu sterów? mi komp freeza robił, trzeba było przestawic na pio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Focus a miałes problem z cdromem>? po zainstalowaniu sterów? mi komp freeza robił, trzeba było przestawic na pio

1566150[/snapback]

jezeli chodzi o NF8 to ja nie mialem zadnych problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał może ktoś z was o takim wynalazku jak: asrock K8S8X ??

 

Ostatnio zaczely sie pojawiac sie oferty z ta plyta na allegro. Czy ktos cos o tym czyms wie pewnego ??

 

Na pierwszy rzut oka nie wyglada zle - nio i jest ekstremalnie tania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A słyszał może ktoś z was o takim wynalazku jak: asrock K8S8X ??

 

Ostatnio zaczely sie pojawiac sie oferty z ta plyta na allegro. Czy ktos cos o tym czyms wie pewnego ??

 

Na pierwszy rzut oka nie wyglada zle - nio i jest ekstremalnie tania  :D

1566257[/snapback]

Jak kazdy asrock - tania i to pewnie jej główna zaleta. Podejżewam że bez kręcenia będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powoli zbliza sie i na mnie czas z zmiana. W polowie przyszlego miesiaca chce kupic jakas plyte pod A64 2800+ arctic feezer (calkiem tanio na te chwile mozna kupic ten proc i cooler 435zl). Mam na oku dwie jedna dobrze wam tu znan:

 

Microstar K8N Neo-FSR

link

 

lub mniej znana

 

Epox EP-8KDA3I

link

ewentualnie ta

Epox EP-8KDA3J (wlascieiwe czym roznia sie te oba epoxy? dziekowka?)

link

 

To co mam widac w podpisie. Dodam, ze moja pamiec to 2x twinmos, ale jedna kostka jest jeszcze z dobrej starej serii, gdzie na kazdej "kosteczce" jest napis twinmos, a druga to juz standardowa jakie teraz sprzedaja z naklejka twinmos, a na kosci jakies oznaczenia. Czy mino tego, ze niby obie twinmosa, ale jednak rozniace sie kosci nie bedzie na tych plytach zgrzytow?

 

Na czym mi zalezy, stabilnosci ponad wszystko, komp chodzi 24/24h przy duzym obciazeniu i nie lubie restartowac czesto, raz na kilka dni. Druga rzecz jak widac w podpisie lubie podkrecic kompa, choc nie koniecznie extremalnie. Srednie podkrecenie z tego co tu wyczytalem na poziomie 250 wystarczyloby mi w zupelnosci.

W takim razie, ktora z tym plyt brac. MSI nigdy nie mialem, ale zaryzykowalbym z nia, epoxy juz 3 rozne mialem i kilka abitow i 1 asus grrr.

 

Jest jeszcze druga opcja. Jesli uda sie sprzedac dobrze moja karte, zastanawiam sie nad zakupem tej plyty, o niej nie ma slowa.

 

Microstar K8N Neo3-F (nForce4-4x)

link

 

Dotego dorzucilbym karte

6600 extrem 450/500

 

Pytanie co daje mi ten nforce4-4x w stosunku do nf3? tylko te pci-e? czy cos jeszcze? Z drugiej strony pci-e dobra rzecz, latwiej w przyszlosci zmienic na dobra grafe, a i przeskoczyc na 939.

 

Dzieki za odpowiedzi i sugestie.

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj topic EpoX czy MSI(754)(link) jest tam dużo odpowiedzi na nurtujące Cie pytania.

Ja miałem Epoxa 8kda3j(rev2.2) teraz mam MSI k8n Neo Fsr zdecydowanie wolę obecną; uzasadnienie w topicu j/w. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli chodzi o NF8 to ja nie mialem zadnych problemow

1566224[/snapback]

Ta płyta to jest jakaś porażka - kuknij do tego wątku. Bo zbyt dobrej oceny to ona nie dostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa sobie daruje, chociaz ponoc rev.2.2 jest juz 3 fazowy i nie ma problemu z napieciami.

Co gorsza ta msi ponoc jest 2 fazowa, jak to jest do jakiego HTT ciagnie przy takim zasilaniu?

Znow czesto pada i w tym topic jak i innych gigabyte z nowym biosem jest ponoc ok (zasilanie ma 6 fazowe?).

 

Microstar K8N Neo3-F (nForce4-4x) te tez odrzucilem, ale pojawia sie

Asus K8N4-E Deluxe nVidia nForce 250 nforce4-4x to jesli zmienilbym grfe na pci. Co o tej plycie wiadomo?

Wlasnie znalalem bardziej cenowo przystepna (cena gra duza role)

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x cos wiadomo na jej temat?

 

Teraz na placu bojuz pozostal MSI i Gigabyte oraz ewentualnie ten Asus nforce4-4x (przy zmianie grafy).

Edytowane przez Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa sobie daruje, chociaz ponoc rev.2.2 jest juz 3 fazowy i nie ma problemu z napieciami.

Co gorsza ta msi ponoc jest 2 fazowa, jak to jest do jakiego HTT ciagnie przy takim zasilaniu?

Znow czesto pada i w tym topic jak i innych gigabyte z nowym biosem jest ponoc ok (zasilanie ma 6 fazowe?).

 

Microstar K8N Neo3-F (nForce4-4x) te tez odrzucilem, ale pojawia sie

Asus K8N4-E Deluxe nVidia nForce 250 nforce4-4x to jesli zmienilbym grfe na pci. Co o tej plycie wiadomo?

 

Teraz na placu bojuz pozostal MSI i Gigabyte oraz ewentualnie ten Asus nforce4-4x (przy zmianie grafy).

1566908[/snapback]

Tutaj masz teścik płyt głównych na s754 z PCI-E.

 

MSI jest raczej taki średni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tescik. Przyczym 754 z pci wchodzi w gre, jesli sprzedam (o, ile sprzedam) grafe z sygnaturki.

 

MSI jest sredni, tak to wyczytalem z tego topic. Tez nie mam wielkich wymagan pod wzgledem o/c magistralka na 250-260 wystarczy ;)

Glownie chodzi o stabilnosc i bezproblemowosc.

Ten Gigabyte jest kuszacy, ale czy oby naprawde ten najnowszy bios rozwiazuje wszystkie problemy? Jedna plyte mialem tej firmy jeszcze z A1200, wiec to dawno temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epoxa sobie daruje, chociaz ponoc rev.2.2 jest juz 3 fazowy i nie ma problemu z napieciami.

Co gorsza ta msi ponoc jest 2 fazowa, jak to jest do jakiego HTT ciagnie przy takim zasilaniu?

Znow czesto pada i w tym topic jak i innych gigabyte z nowym biosem jest ponoc ok (zasilanie ma 6 fazowe?).

 

Microstar K8N Neo3-F (nForce4-4x) te tez odrzucilem, ale pojawia sie

Asus K8N4-E Deluxe nVidia nForce 250 nforce4-4x to jesli zmienilbym grfe na pci. Co o tej plycie wiadomo?

Wlasnie znalalem bardziej cenowo przystepna (cena gra duza role)

Gigabyte GA-K8NE nVidia nForce4 4x cos wiadomo na jej temat?

 

Teraz na placu bojuz pozostal MSI i Gigabyte oraz ewentualnie ten Asus nforce4-4x (przy zmianie grafy).

1566908[/snapback]

Tak MSI ma zasilanie dwufazowe , na mosfetach są zainstalowane spore radiatory fakt na "wysokich ustawienach grzeją sie(dałem nadmuch 80mm 5V i jest ok); napiecia są stabilne. Ja wyciągam HTT 306 MHz na A64 2800 co przy mnozniku 9 w zupełności wystarcza, inni na sempach wyciagają315-325 MHz,wiadomo Palermo potrzebują mniejszaj mocy.

Wady tej płyty:

1 Brak dzielnika div180 przy niezłych pamęciach div200 za dużo div166 za mało (ja tak mam)

2.Stosunkowo niskie nap na RAMy 2.85V chociaż do GA-K8NS (2.7V) to i tak bardzo dobrze: trzeba stosować pamięci które pracują w tym zakresie.

Tekstu tego nie traktuj jako "agitację" dla tej płyty tylko rzeczywisty opis jej usera.

Może płyta i jest "srednia": mój wynik w Super Pi 16M ( na pamieciach raczej nie rewelacyjnych)jest myślę niezły,a Ci co piszą o innych jakoby b dobrze krecacych się płytach po prostu niech pokażą konkretne wyniki Sup Pi16M, a nie ile wyciąga HTT bo jak na div 100 to ja się pytam jaka to jest wydajność?

Poza tym płyta jest bardzo stabilna i nie zrobiła mi żdnej niemiłej" niespodzianki". :)

 

Ediit

Z tym 6 fazowym zasilaniem w GA-K8NS to jest sposób nazewnictwa chodzi o 3 faz zasilanie wiadomo zasilanie ma dwa bieguny + i - i zawsze można przemnożyć przez 2( tak jak w DDR-ach,ale kazdy wie o co chodzi)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...