Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

hehe bo wersja F14 byla niedorobiona ;P

strasznie dupowata ;p byla lepsza byla F13

hmmm jak dobrze kojarze to wlasnie na F14 robily mi sie freezy na GF6800 ;/

dzis postaram sie przetestowac ta wersje F15 :D

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekamy na efekty...

 

Ja mam małe opory przed częstymi flashami-wlutowany bios nie napawa optymizmem...

 

 

Mam pytanie do użytkowników k8ns- macie na biosie f13 odczyty w easytune odczyty z czujników? bo na fabrycznym f11 były a na f13 wcieło mi te zakładki, są nieaktywne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie.

 

Jak podkręcam procka (mam A64 3000+) i daje np. FSB z 200 na 220 to muszę zmienić HTT z 4x na 3x ?? (wogóle jaka jest granica 800mhz nie przekraczać czy 1000mhz ??)

 

Napiszcie jak to jest

 

Posiadam platforme socket 754, nForce 3 250 Ultra !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do biosa:

jak narazie zauwazylem, pozmienialy sie zupelnie opcje w zakladce "Advanced"

Dołączona grafika

co ciekawe mozna ustawic teraz CL od 1.5 do 3 :D

i podobnie jak od wersji F14 poprawiono w opcji "podkrecanie" , podkrecanie szyny. czyli przy nie kreconej szynie pisze "0" a nie jak wczesniej "200".

 

Pozostaje jeszcze kwestia czy porawilo sie czy tez pogoraszylo podrecanie

 

Aha i kurna dalej mam te freezy :/ nF suxx ale tylko w 3dmarkach lol

a co do sensorow temp. sprawdzam np. w aidzie:

Dołączona grafika

 

 

ja ciagle pracuje na HTT325 i mam mnoznik HTx3

czyli mozesz miec HTT220MHz i mnoznik x4

Edytowane przez Radeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej brać?

Sempron 3000+ czy sempron 3000+ 64 bit (Palermo rev. E6) ?

Różnica jakies 15 zl więc niewielka.

Który lepiej by sie kręcił?

Jak bym wzioł 64 bit to działałby bez zmiany biosu? (Asus k8n4-e Deluxe)?

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozwiazałem juz ostatecznie problem z taktowaniem pci i płytą gb k8ns

 

ciekawa obserwacja- mniałem racje płyta nie trzymała blokada PCI!!!

 

 

Jesty jednak proste wyjście -wystarczy nieco podkręcić proca w biosie i już wsio działa gdy dalej kręcimy pod windowsem.

Inaczej jak procek jest na default i jedziemy easytune albo clockgenem to pci nie trzyma i dlatego sie np. moja siecióewk ana pci wysypywała

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie, wertowalem ten topic od dluzszego czasu. Wkoncu kupilem K8NS i Semprona 2600, zamowilem oe a dostalem box ;D Ale nie o tym mowa.

 

Tradycyjnie jak kazdy z was zaczolem oc. Bez mrugiecia doszedlem do HT 325Mhz standardowe napiecie, pamieci chodza chyba 213Mhz (widzialem ze chodzily bez problemu 220mhz cl2,5 a zapewne moga wiecej) Mam 2,6Ghz w zasadzie jesem zadowolony. Ale ciagle mi malo :D

 

Schody zaczynaja sie przy 330, wszystko od 330 wzwyz skutkuje tym ze komp uruchamia sie na ht200...

Jade na biosie F11. Cos mi swiszczalo ze ktos mial takie problemy wczesniej. Wiec pytam co robic? Zmiana napiecia i dzielnika pamieci nie pomaga. Napiecia na ram , ht, i chipset podniesione na max jaki mam biosie.

 

Czy zmiana biosu pomoze? Czy to juz kres tej plyty? bo procesor raczej dalby rade wiecej...

 

pozdrawiam i licze na pomocne dlonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zadblales o wydajne chlodzenie plyty?

nie wiem jak to z mosfetami jest [wiem ze u mnie na abicie sie gotuja przy wysokim fsb] ale ten pseudoradiatorek na bridgu musisz koniecznie wymienic ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje go wymienic, badz odpowiednio przesmarowac srebrem. I dodac do niego jakis wentylator. Ale puki co mam rodzinke w domu i sam fakt ze udalo mi sie usiasc do komputera jest dla mnie sukcesem. A gdzie tu mowic o rozkrecaniu obudowy. A swoja droga tmp chipsetu mam ok 35C wiec to chyba ni wiele...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje go wymienic, badz odpowiednio przesmarowac srebrem. I dodac do niego jakis wentylator. Ale puki co mam rodzinke w domu i sam fakt ze udalo mi sie usiasc do komputera jest dla mnie sukcesem. A gdzie tu mowic o rozkrecaniu obudowy. A swoja droga tmp chipsetu mam ok 35C wiec to chyba ni wiele...

1592657[/snapback]

zacznijmy od tego ze to nie jest temp chipa tylko tylko czujnik systemowy który jest umiejscowiony "gdzieś" na płycie. aby zbadac prawdziwą temperaturke chipa nalezy uzyc metody organoleptycznej ;] mosfety i chip i mozna jechac dalej....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Ok tak wlasnie zrobie. Tylko czy oznaka przegrzewaniia nie powinny byc jakies zwisy i niestabilna praca? A u mnie nic na 325 chodzi idealnie, a ustawie 330 to sie uruchamia na 200mhz...

 

tylko pytam ;)

1592833[/snapback]

zrób na wszelki wypadek udate biosu....

 

a przy przegrzewaniu mostka niekoniecznie komp musi sie sypac.... mi np nie działała tylko zitegrowana dzwiekówka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm mam maly problem kochani ;D znalazlem jakiegos beta biosa do mojej mobo ver. 1.8 i po flashu plyta nie wstaje ;/ probowalem akcji z dyskietka ale bez skutku, wogole nie czyta dyskietki, do tej pory nie korzystalem wogole z fdd i mialem wylaczony w biosie, co robic help ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje go wymienic, badz odpowiednio przesmarowac srebrem. I dodac do niego jakis wentylator. Ale puki co mam rodzinke w domu i sam fakt ze udalo mi sie usiasc do komputera jest dla mnie sukcesem. A gdzie tu mowic o rozkrecaniu obudowy. A swoja droga tmp chipsetu mam ok 35C wiec to chyba ni wiele...

1592657[/snapback]

kurde fajny procek- mój sie wysypuje minimalnie powyyżej 2.4 ghz :-|

cóż takie życie... Kręcisz z biosa czy tym obciachowym easytune? Bo ja spod windy bo jestem leniwy- nie chce mi sie zworki ruszać przy przekręceniu...

Obiło mi sie jednak cos o uszy jakiś czas temu,ze coś trzeba z klawy nacisnąć przy bootowaniu i przywraca biosowi pierwotne ustawienia... Zna ktoś taki myk dla k8ns?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w solteku byl to Insert trzymany razem z power - restartowal bios. Podkrecam z biosu bo puki co pojecie przekrecenia u mnie nie istnieje. Plyta na 330 wstaje bez problemu ale jest ht200 i to jest jedyna oznaka przekrecenia puki co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja na początku kręcenia miałem 2 wpadki i nawet bios mi wisiał .

Zerowanie biosu zworka jest dla mnie niewygodne- mam zamkniętą bude pod biurkiem do tego na płycie nie ma ani 1 zworki :mur: Musze wyjmować ze swojego 9550 :P

wiem wiem istniej śrubokręt ale jakoś mnie te metody nie przekonuja...

 

Sprawdzajac dokładnie spi i jadąć clockgenem doszedłem do granicy proca- dokładnie

2.443.64 na szynie 305.45 vedług clock gena. Napięcie to 1.55v(chodzi od 1.525 ale wole ciut więcej dać-oczywiście wskazania mobo w realu moze być więcej).

Prime leci już 2 h więć raczej prime stable.

 

Szkoda,że dzik to to nie jest tak 2.5-2.6 bym nie wzgardził ale ujdzie. Pechowcy ledno 2.3 ghz na 1.7 v wyciskają...

 

Proc może by poszedł ciut więcej ale powyżej 1.6 v nie dawałem-szkoda proca-obserwując zachowanie w spi 1m ,gdy aby wycisnąć na szynie 1-2mhz więcej trzeba dać 0.25-0.5 v więcej to nie warto proca męczyć.

 

Teraz jedyny ból to brak dzielnika pomiędzy ustawieniem 133 a 166 dla pamięci. Na maximum proca ramki ledwo 203.6 mhz ciągną ,a lecą bez problemu na 230-235 bez zmiany napięcia i luzowania timingów (2.5- 3-3 -7)

Cóż jutro pobawie sie timingami chociaż, bo wyższe taktowania pamięci raczej tych 150 czy więcej mhz na procu nie zrekompensują...

Ma ktoś jakieś propozycje jak przy tym taktowaniu ramków zjechać z timingami kingmaxów?

 

A na codzień to proca ustawia tak na ok 1850 mhz bo po co więcej. Word mi szybciej nie poleci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to fajnie, a ja siedze właśnie na f13 :)

 

Są duże różnice w o/c? bo jak nie rto sie poświęce i poczekam na nastepce f15 :-P

 

 

epit przy okazji fajne śa odczyty z mobo -martwiłem sei ze w zależności od progsa mam 11.660-11.740 na lini 12v.

 

ale jak zobaczyłem wachania napięć na 5v- od 1.7 do 5.5 v :lol: to powiedziałem czujnikom dziękuje i puki komp stabilny to mam to w nosie...

 

 

Mierniczkiem niestety nie dysponuje :-|

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie podobnie czyli F15 niecogorzej z oc i mniej stabilny od F13, np jak mam 2 kosci pamieci to po jakims czasie komp potrafi sie wysypac jak jest jedna wszystko jest wporzo. Dodam ze na F13 wszystko OK bylo na 2 kosciach :lol:

 

99tomcat wiec tak myk aby wejsc szybko do biosa i ewentualnie poprawic ustawienie: jak wlaczysz kompa i pojawi sie cokolwiek na ekranie szybko wcisnij DEL wejdziesz spokojnie do biosu i poprawisz ustawienia :D

 

combat mam dokladnie ten sam problem wyglada na to ze cos jest skopane w biosach na tych plytach :/ powyzej (jak dobrze pamietam HTT328) procek jest widziany jako 8xHTT200 :lol: , mi pomogl Clockgen i moglem dojechac do HTT335, wyzej procek nie wyrabial, ale uwazam ze u mnie nie ma sensu ciagnac wyzej procka bo musze zmniejszyc taktowanie pamieci czyli z DDR520 tobi sie ok. 433 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie clockgen sie wiesze jak chce zrobic 330, cos slyszalem ze trzeba robic co 2Mhz zeby nie bylo zwisu. Ale to co to ma byc za zabawa...I jak mam zawsze gdy potzrebuje mocy trzaska co 2 mhz to mi sie odechciewa korzystac z clockgena... :D

 

 

dostalem kilka pw z pytaniami jaka seria itp. jesli uda wam sie wycyctac potrzebne informacje to tu macie obrazek

 

http://www.echostar.pl/~karas/galeria/cpu.JPG

Edytowane przez combat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie clockgen sie wiesze jak chce zrobic 330, cos slyszalem ze trzeba robic co 2Mhz zeby nie bylo zwisu. Ale to co to ma byc za zabawa...I jak mam zawsze gdy potzrebuje mocy trzaska co 2 mhz to mi sie odechciewa korzystac z clockgena... :D

dostalem kilka pw z pytaniami jaka seria itp. jesli uda wam sie wycyctac potrzebne informacje to tu macie obrazek

 

htp://www.echostar.pl/~karas/galeria/cpu.JPG

1593677[/snapback]

 

link nie dziala niestety :( a seria by sie przydala :razz:

 

 

no i zapytam gdzie kupiony proc, bo widze ze z Poznania jestes (prawie tak jak ja) :P

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...