Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Przynajmniej nie bedziesz mógł proca spalić;-)

Jestem ciekawy bo tez sie przymierzam do takiego sprzętu jak twój, tylko moze zamiast asusa gigabyte'a GA-K8NE.

Mówią, że na nf4 słabo z OC w porównaniu do nf3. Mam nadzieję, ze nie ma aż takiej różnicy, bo sempa sie w końcu po to kupuje, żeby podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widział ktoś może Asus K8N4-E bez Deluxe??? Bo jest na stronach asusa, http://pl.asus.com/products4.aspx?l1=3&l2=...567&modelmenu=1 więc sądząc, że skoro wersję deluxe można kupić za ok. 340 zł to bez deluxe (czyli bez dodatkowych 4 SATA i bez IEEE 1394) powinna być minimum 50-60 zł tańsza, czyli poniżej 300 zł :) za płytę z PCIex i z "bezpiecznym" BIOSem. Tylko jak to się kręci ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko na nforce4 GF6800 na agp nie wsadzę:(

 

A co powiecie o S939 na Via K8T800 o 1606296[/snapback]

płyty na via nie nadają sie do oc więc nie wiem czy jest sens przechodzić w twoim przypadku na inną platforme więc jak bedziesz przechodził na pci-x to wtedy jest sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1 pytanko : Moja płyta gł. niewykrywa Semprona tylko AMD Hammer Family processor - Model Unknown. Czy niewykrycie go nie zmniejsza jego wydajności, ponieważ według sandry jest na poziomie wydajności athlona 2200+ ??

 

ps. athlon 2200+ - 1.8ghz

sempron 3100+ - 1.8ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 twój bios moze go nie rozpoznawać po 2 peroc kręcony to tym bardziej.

A co do wydajności- we 1.8 ghz to raczej niewiele to czego sie spodziewałeś.

Kręć dalej to odczujesz różnice. Tylko na 2500+ jest mnoznik 7X to powyzej 2.1 czy 2/2 ghz nie wrózer sukcesów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do wydajności- we 1.8 ghz to raczej niewiele to czego sie spodziewałeś.

1608503[/snapback]

No raczej semp 3.1+ nie powinien mieć zbliżonej wydajności do athlona 2.2+ skoro 3.3+ ma zbliżoną do a64 2800+ ??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiłeś pamieci? Moze w tym tkwi problem?

 

 

edit:

zrobiłem soibie test w sandzrze na odkręconym procu na 1.8. Ramki mam wtedy na 180 i wynik zblizony do 2200xp też odpowiednio: alu 7560 fpu/sse2 2800/3656

 

 

Dla pocieszenia puść sobie spi próbke 16 mb i porównaj z rankingiem na tweaku lub pclabie:

 

http://forum.pclab.pl/t107138.html

 

 

Sempik radzi sobie całkiem nieźle z a xp.

 

 

A sandrą sie nie przejmuj- taki a64 3200 na s939 z dualem itp majacy 2ghz też jakoś strasznie wydajniejszy w tym teście od xp 2200 nie jest

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta sandra to mieży chyba według czenstotliwości procesora, tak przynajmniej jest u mnie, chociaż ona także pokazuje że athlon 2800+ jest tak samo wydajny co P4 E 560 ?! Pamięci mam na 172.

semp-1.7ghz = axp 2.0+ - 1670mhz

semp-1.8ghz = axp 2.2+ - 1.8ghz

Edytowane przez Frezer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie panowie jakie macie wyniki w sandrze?

 

ja mam tyle, to duzo czy malo?

1608915[/snapback]

jakie masz temperatury na tym pentagramie? bo jutro zmieniam plyte i procka i narazie szkoda mi kasy na freezera ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie masz temperatury na tym pentagramie? bo jutro zmieniam plyte i procka i narazie  szkoda mi kasy na freezera ;]

1608927[/snapback]

ja mialem pentagrama na A64 2800+ (100 alcu+) i freezer jest po prostu lepszy, roznica w temp pod obciazeniem 12 stopni, cichsza praca, pentagram ma tylko 1 przewage, owiewa plyte i pamieci, freezer niestety chlodzi tylko proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem pentagrama na A64 2800+ (100 alcu+) i freezer jest po prostu lepszy, roznica w temp pod obciazeniem 12 stopni, cichsza praca, pentagram ma tylko 1 przewage, owiewa plyte i pamieci, freezer niestety chlodzi tylko proca

1608935[/snapback]

fajnie, ale powiedz mi co to ma wspolnego z moim pytaniem? <_<

to ze freezer jest lepszy to kazde dziecko wie, ja sie pytam o temperature na alcu bo nie bede wydawal kasy tylko po to zeby miec 12stopni mniej na procku a OC i tak zostanie na takim samym poziomie

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stresie 44C w idle ok 31C

 

a co z moim pytaniem?

1608950[/snapback]

 

Dodaj do tego screena wynik CPU-Z,aby uzyskać informację przy jakiej czestotliwości jest to wskazanie (można złapać punkt odniesienia w mojej sygn jest wskazanie sandry na 2,63GHz jest chyba troche niższy).

Wynik jest znaczący :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

od jakiego proca ? Poprostu w rev E6 AMD nie zmieniło nic jeśli chodzi o obsługę 4x512 w stosunku do E3. Sam tego nie testowałem więc nie mam 100% pewności. Podaję tylko przykład, że nie do końca musi być to prawda.

kolega pytał o 3x512 a nie 4x 512 :lol:

a myślałem, że na s754 są ClawHammery  :lol:

1605590[/snapback]

to źle myślałeś :lol:

bo były ale juz nie ma :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to źle myślałeś  :lol:

bo były ale juz nie ma  :lol:

1611956[/snapback]

Nie ma mówisz.. 1605573[/snapback]

jeszcze niedawno mówiłeś, że są tylko Newcastle a teraz, że były ale już ich nie ma :mur:

 

no tak ale widzę, że kolega wie lepiej, to może ja już nic nie mówię :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Nie ma mówisz.. 1612057[/snapback]

widzę, że jesteś mało "kumaty" i nie rozumiesz tekstu pisanego, a wiec

powtarzam ostatni raz:

na S754 A64 tylko w odmianie Newcastle

CLawhammer były ale się zbyły :lol:ku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku tryskasz wiedzą... :blink: skąd Ty to wszystko wiesz?..

to znaczy, że tu też powinno być Newcastle zamiast ClawHammer ? Jeśli chcesz je tak nazywać to dla mnie ok.. Dla mnie będą to ClawHammery (mam nadzieję, że zezwolisz)

 

Swoją drogą dobrze, że jest ktoś taki "kumaty" jak Ty na forum bo co byśmy bez Ciebie zrobili... i życzę Ci żebyś tak wszystko ładnie kumał za kilka lat jak teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....

widzę, że jesteś mało "kumaty" i nie rozumiesz tekstu pisanego, a wiec

powtarzam ostatni raz:

na S754 A64 tylko  w odmianie Newcastle

CLawhammer były ale się zbyły  :lol:ku

1612213[/snapback]

Kolega sie myli, oj myli. Teraz np. w alternate.de mozna dostac A64 Clawhammer jak i Newcastle (slabsze z 512kB L2 tylko Clawhammer). I to nie tylko w tym sklepie, w wiekszosci. Poza tym kolego wszystko wiedzacy, wszystkie A64 Mobile (DTR, Transportable i TPD 35W) sa na jadrze Clawhammer (wylaczajac Turiony i nowsze) i sa na s. 754. Clawhammery 1MB L2 byly na poczatku, pozniej AMD obcielo w slabszych modelach cache na 512kB, zostawiajac 1024 np. w 3400+, 3700+. Wiec kto jest tutaj "malo kumaty"?

 

ps. Poza tym, po co tak sie pienisz???

Edytowane przez ridczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm myslalem nad takim zakupem, co o nim sadzicie?:

 

MSI k8n neo fsr - 255zl (Proline)

Sempron 3000+ 64bit BOX - 319zl (Proline)

 

bedzie to to dobrze dzialac i sie krecic? :>

chcialem wczesniej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> k8ns ale jak widze jakie ludzi eproblemasy maja to chyba jednak wezme MSI bo z tego co wyczytalem w tym temacie to jak proc ma c'n'q (ten chyba ma?) to mamy pelna regulacje napiecia do 1.55v + w procentach +3.3% do +10% ? jezeli sie myle lub nei doczytalem to poprawcie mnie :)

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego koniecznie 3000+ z c`n`q ?

 

Co ci to da - regulacje mnoznika w dol?

To juz nie lepiej 2800+ z 256kb cache ?

 

Jesli chodzi o napiecia to kupujesz K8NS i ona takze ma regulacje dla wszystkich prockow nie tylko z c`n`q

Msi to dobra plyta ale srednie osiagi htt jednak ma slabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego koniecznie 3000+ z c`n`q ?

 

Co ci to da - regulacje mnoznika w dol?

To juz nie lepiej 2800+ z 256kb cache ?

 

Jesli chodzi o napiecia to kupujesz K8NS i ona takze ma regulacje dla wszystkich prockow nie tylko z c`n`q

Msi to dobra plyta ale srednie osiagi htt jednak ma slabsze.

1614454[/snapback]

 

 

hmm ale jak widze jak sie trza bawic z ta plyta (k8ns) to az sie zyc odechciewa... :P nie wiem, zastanowie sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm myslalem nad takim zakupem, co o nim sadzicie?:

 

MSI k8n neo fsr - 255zl (Proline)

Sempron 3000+ 64bit BOX - 319zl (Proline)

 

bedzie to to dobrze dzialac i sie krecic? :>

chcialem wczesniej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> k8ns ale jak widze jakie ludzi eproblemasy maja to chyba jednak wezme MSI bo z tego co wyczytalem w tym temacie to jak proc ma c'n'q (ten chyba ma?) to mamy pelna regulacje napiecia do 1.55v + w procentach +3.3% do +10% ? jezeli sie myle lub nei doczytalem to poprawcie mnie :)

 

pzdr

1614262[/snapback]

A jakie to mamy problemasy :blink:

 

Płyta ubogo wyposazona ale poza tym tania i dobra do o/c.

 

Nie ma takich płyt w których by wszystko działało od razu wszystkim tak jak chca ale raczej nic powaznego tej mobo nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to mamy problemasy  :blink:

 

Płyta ubogo wyposazona ale poza tym tania i dobra do o/c.

 

Nie ma takich płyt w których by wszystko działało od razu wszystkim tak jak chca ale raczej nic powaznego tej mobo nie dolega.

1614501[/snapback]

 

nie wiem, moze zle czytalem, ale kilka osob sie tutaj skarzylo na problemy z pamieciami, a tu jakies problemy po o/c z zawieszkami biosu itp.. no ale... ehh juz nei wiem sam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmmmm myslalem nad takim zakupem, co o nim sadzicie?:

 

MSI k8n neo fsr - 255zl (Proline)

Sempron 3000+ 64bit BOX - 319zl (Proline)

 

bedzie to to dobrze dzialac i sie krecic? :>

chcialem wczesniej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> k8ns ale jak widze jakie ludzi eproblemasy maja to chyba jednak wezme MSI bo z tego co wyczytalem w tym temacie to jak proc ma c'n'q (ten chyba ma?) to mamy pelna regulacje napiecia do 1.55v + w procentach +3.3% do +10% ? jezeli sie myle lub nei doczytalem to poprawcie mnie :)

 

pzdr

1614262[/snapback]

Bardzo dobry wybór.

Wbrew niektórym opiniom Semp 3000 64bit to bardzo dobry wybór zalety mnożnik 9 przyda się,c&Q też.

Nie rozumiem opini, kontrujących ten zakup,że GA-K8NS to tania jest,a co MSI to droga jest?(255zł)

Płytka(MSI) jest bezproblemowa,bardzo stabilna,dobry bios do o/c,zasilanie dwufazowe spokojnie uciągnie Sempa podkręconego( u mnie ciągnie A64 wykręconego).

Z napieciami potwierdzam regulację jaką opisałeś.

Dla pytających "po co ci procek z c&q" jest odpowiedź może czasami chcę popracować np na 6x250 na 1V

 

Z tą płytką nie będziesz miał przykrych niespodzianek jak opisują user'zy GA-K8NS. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...