Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

msi ma tę zalete,że ma lepsze wyposażenie i do twego cena spadła ostatnio do poziomy gb właściwie.

 

Ale z gb jestem osobiście zadowolony 0 problemów jak na razie. Trzeba tylko pamietać ,ze blokada pci trzyma jak sie przynajmniej częsciwo kręci w biosie na nie od razu

w easytune czy clockgenem.

 

Przy obecnyuch prockach to raczej wiekszość płyt robiących w okolicy starczy.

W przypadku proca z mnożnikiem 8X i dobrej sztukui to jednak gb średnio te 20-25mhz na szynie wyciska wiecej .. i wredyu to sie przydaje. Przy przecietnym procu prawdopodobnie nie zauważy sie przewadi gb na msi i epoxem.

Wszystkie te płyty to dobre konstrukcje.

Nie wiem tylko, czemu przypina sie gb etykietke płyty problematycznej jak taka nie jest? Na bardzo starych biosach to owszem, ale to było w czasach f6 a teraz jest f16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem tylko, czemu przypina sie gb etykietke płyty problematycznej jak taka nie jest? Na bardzo starych biosach to owszem, ale to było w czasach f6 a teraz jest f16

1614744[/snapback]

Nikt nie przypina żadnej etykiety GA K8NS ja np i inni pewnie też czytają posty userów o tej płycie i tam jest opisywane mnóstwo problemów z jej niestabilnością (na danych ustawieniach pracuje po restartach nie zawsze itp).

No nie wiem,czytasz opinie innych i nie przyjmujesz ich do wiadomości, zresztą o ile pamiętam Ty też trochę" powalczyłeś "z tą płytą z powodu problemów.

Proponwałem abyś sprawdził procka na innej płycie bo do końca nie jestem przekonany,że on więcej nie potrafi, może płyta więcej nie daje rady?

( w MSI tez jest rozrzut max htt od 306 do 325) :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte raczj wykluczam, nma początku raz przez pomyłka wstała na htt 350 :lol:

Fakt procek nie wyrobił i nawet nie zaczeło ładować windy ale zawsze.

 

Procek tyle śmiga bo kiepski - 2.4 robi dopiero w okolicy 1.5 v stabilnie gdy te lepsze spopkojnie robią tyle na standardowym 1.55 Dodatkowo m,am objaw typowy np dla a64 na s939 , gdy podkręcdenie o kilka mhz proca wymaga podnoszenia naopiecia co chcwila o 0.025 . Potestowalem dokładnie clocgernem z easytune w tle i puszczajac spi.

Powyzęj 2.4 są już schody dociągam stabilnie do 2.44 i koniec potem nawet 1.65 nie pomaga- spi 4m leci dalej ale 16 już sie sypie. Wiecej nie dam na niego bo dla kilku mhz nie bęe zabijał proca napieciem.

 

 

Średnia gb to raczej blizej 325-350 na szynie.

 

A problemy miałem, ale dawnio rozwiazałem i wszystko wiązało sie z tym,ze kręćąć softowo od początku proca blokada szyny pci nie łapie. Trzeba przynajmniej minimalnie

poknieść szyne we biosie i po sprawie.

 

Co do prolemów innych to są 2 sprawy- po pierwsze temat o k8ns dotyczy zarówno płyty pod s754 jak i s.939. Ta 2 jest bardziej problematyczzna , mimo,ze teoretycznie oprócz podstawki to niby popkrwewne konstrukcje.

Po 2 większosć problemów ustąpiło wraz z nowymi biosami i obecnie są one już dopracowane.

 

A problemy z wstawanie mocno podkreconej płyty jakie pojawiły sie ostatnio w wypowiedziach paru właścicieli troche mnie dziwią- sam mam płyte i takich jazd nie mam, wiekszosć uzytkownuików też. Wiele zależy pewnei od wersji biosu, jego ustawień, konfiguracji kompa. Jak by odgrzebać tematy o msi i epoxie to też tye plyty nie są jakieś cudownie działajace wszystkim we wszystkim.

 

Wybrałem gb bop pare tygodnio temu była to zdecydoanie najtańsza płyta z tej trójki przy tym majaca najwiekszy potencjał o/c.

Obecie msi staniało i jest raptem ok 10-15zl dróższe przy bogatszym wyposażeniu- to dobry wybór ale dalej twierdze,ze gb mam wiekszy potencjał - średnie wiciskane szyny są wyższe i tyle.

 

Brakuje mi proca ale miozę za pół roku-rok przeciade sie na coś nowszego to sie zobaczy co potrafi na lepszym procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84
Kolega sie myli, oj myli. Teraz np. w alternate.de mozna dostac A64 Clawhammer jak i Newcastle (slabsze z 512kB L2 tylko Clawhammer). I to nie tylko w tym sklepie, w wiekszosci. Poza tym kolego wszystko wiedzacy, wszystkie A64 Mobile (DTR, Transportable i TPD 35W) sa na jadrze Clawhammer (wylaczajac Turiony i nowsze) i sa na s. 754. Clawhammery 1MB L2 byly na poczatku, pozniej AMD obcielo w slabszych modelach cache na 512kB, zostawiajac 1024 np. w 3400+, 3700+. Wiec kto jest tutaj "malo kumaty"?

 

ps. Poza tym, po co tak sie pienisz???

1613083[/snapback]

 

N/C

the 1.8GHz "2800+". It uses the updated "Newcastle" core, which has only half a megabyte of Level 2 cache, versus the megabyte of the original "Clawhammer" core, which is still used by the expensive FX chips. The Newcastle core debuted when AMD filled out the bottom of the A64 range with these newer, cheaper chips, and now it's migrating up through the more expensive chips too, because it can run faster and cooler and has little-to-no real performance penalty compared with the older, cachier core.

masz tu wyraźnie napisane że Newcastle to rdzeń z fizyczną obecnością jedynie 512KB L2 a Clawhammer z 1MB L2. A Clawhammery z 512KB L2 mają połowę cachu zablokowaną- czyli ich produkcja była NIEOPŁACALNA, bo przecież AMD nie mogło produkować sobie dwa razy większych rdzeni i ot tak sobie blokować połowę L2 bo szybko by zbankrutowała. Wersje te powstały na skutek dużego popytu na tanie proce, który musiał być szybko zaspokojony. Było ich nie wiele i szybko się wyprzedały. A opisy w sklepach zostały.

I właśnie dlatego powstał Newcastle i jego następcy- Winnie, Venice itp...

Znajdź mi teraz Clawhamera 2800+ w jakimkolwiek sklepie internetowym (i nie mówie tu o tym, żeby było napisane na stronie sklepu, ze to Clawhammer, tylko poproszę o screen z CPU-Z, CBI, lub czegoś podobnego)

 

wszystkie A64 Mobile (DTR, Transportable i TPD 35W) sa na jadrze Clawhammer

 

no i o tym mowa- wszystkie CLawhammery mają 1MB L2.

O tym jest cała dyskusja- ze wersje 512KB L2 są tylko na jądrze Newcastle. Były na Clawhammer, ale tylko niewielkie partie produkcyjne które szybko sie sprzedały.

A niekumaty jesteś - bo ja pisze to po raz setny a wy nie możecie tego zrozumieć. Jeśli macie inne zdanie to poprzyjcie je jakimiś linkami czy czymkolwiek, bo narazie nie przeczytałem tu żadnych konkretów !!

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie obrażajcie się nawzajem przecież nie o to chodzi :rolleyes:

 

1.A64 na S754 nie są już produkowane przez AMD także oba wywołane rdzenie pochodzą z zapasów magazynowych.

2.Jeżeli chodzi o ClawHammer'a to kupiłem go 4 miesiące(dokładnie 3,5 mies) temu CPU-Z masz w sygnaturce :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Możecie mi powiedzie jaka jest najlepsza płyta pod socket 754. Chciałem kupić DFI, ale jek usłyszałem jakie są z nią kłopoty podczas właczania kompa

to zniechęciałem się. Płyta będzie pracowała z Sempronem 3000+ 64 bit. Płyta musi być stabilna, wydajna, bezproblemowa i musi się na niej dobrze podkręcać. Cena do 400 zł. Proszę o odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam szybkie i treściwe pytanie:

Jakie stery teraz zarzucić do NF3 ?? Siedze na platformie INTEL`a i się nie znam a przeczesanie tematu "troche" by mi zajeło.

Z góry THX za odpowiedź

 

//EDIT

Gdzie moge zjaleść stery do S-ATA dla Gigabyte NF3 te co trzeba na dyskietke wgrać?? HELP!!

Edytowane przez Laik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Laik2000

 

Stery do NF3 są na płytce cd dołączonej do każdej mobo. :wink:

1615137[/snapback]

Chodzi o to że tamte są już stare i może zarzucić nowe?

Najnowsze znalazłem te:

"nForce_5.10_WinXP2K_WHQL_international.exe"

i te moge wrzucić i nie będzie problemów?

 

I gdzie znaleść stery do S-ATA na dyskietke aby instalnąć WIN XP

 

//EDIT

OK już nie trza :)

Znalazłem :D

Edytowane przez Laik2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel84

 

link

 

To co jasne i gdzie sie zgadzamy:

1. Clawhammer normalnie ma 1MB L2, sa wersje z 512kB (zablokowana polowa).

2. Newcastle ma fizycznie 512kB cache i jest nowszym dzielem AMD

 

Niejasne jest tylko, co teraz maja w sprzedazy. Nie siedze w sklepie, wiec nie wiem na 100%, ale z tego co widze to w wielu sklepach sa wymienione np. 2800+ clawhammer i osobno newcastle. Jeszcze niedawno na alternate.de mieli obie wersje, teraz tylko clawhammery. I sa one ROZNE (pytalem o OPN procka, chcialem taki kupic) do tego maja ROZNA cene. Wiec chyba nie sprzedaja takich samych...

 

Co do oplacalnosci - a MOZE te poobcinane clawhammery maja uszkodzone cache? Nie przeszly kontroli jakosci i sa sprzedawane jako nizsze modele z zablokowana polowa (podobna sytuacja byla z Thortonami - tez czesc miala uwalony cache, ale czesc miala ok - patrz podpis)

 

Co do Mobili, to zwroc uwage, ze sa tez wersje clawhammer z 512kB cache. To tez niby rebrandowany newcastle?

 

Niestety, na 100% nie powiem co maja w sklepie, bo tam nie pracuje, a procka pewnie kupie Venice. Jesli jednak masz informacje z 1 reki (z wymienionych sklepow), to masz argument - bo do tej pory nie przedstawiles za wielu. Generalnie jak juz ktos zauwazyl, te procki to sa lezaki magazynowe, a nikt nie wie na 100% co sie w nich jeszcze uchowalo. I tyle. Szkoda tylko, ze tak strasznie sie pienisz. Po co obrazac innych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

@majkel84

 

1615174[/snapback]

napisz to samo jeszcze 10 razy to zrozumiesz czemu się wpieniam (świadczy o tym historia mojej dyskusji z użytkownikiem Linka)

 

I tak dyskusja skończyła się dokładnie na tym samym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@majkel84

 

1615174[/snapback]

 

 

 

 

Generalnie masz 3 mozliwosci : Clawhammer 1mb cache, clawhammer 512kb cache i Newcastle 512 kb cache. Roznia sie glownie mozliwosciami OC, ten z 1mb cache kreci sie najslabiej potem jest Clawhammer 512 kb i Newcastle. Clawhammer z 512kb cache powstal poprzez zablokowanie polowy cache z wersji z 1mb pamieci podrecznej. Procesory Clawhammer z procesem technologicznym newcastle to wlasnie te clawhammery z zablokowana polowa cache. Mozna je rozpoznac po oznaczeniach (2 ostatnie litery OPN) AP to Clawhammer rev C0, AR to Clawhammer rev CG, AX to Newcastle, 3 znak od konca w OPN to ilosc cache 4 = 512KB 5 = 1MB.

ClawHammer to miały być procesory dla domu i posiadały one 1 MB cache. Powstał później nowy rdzeń NewCastole z 512 KB cache.

 

Tego pierwszego praktycznie nigdzie nie kupisz.

 

 

 

EDIT 1

DLA TYCH CO NIEWIEDZA

 

CO i CG to rewizja procesora czyli wersja, CO jest najslabsza pod wzgledem mozliwosci oc, potem jest CG i teoretycznie najlepszy jest newcastle ale jak wiadomo wszystko zalezy jak sie trafi, niemniej wersja CO jest najslabsza i jej nalezy unikac jezeli chce sie pokrecic, wszystie informacje za aoaforums

 

EDIT2

WSZYSTKIE SŁOWA W MOIM POŚCIE SA ZACIAGNIĘTE Z POSTU johnsonA

 

EDIT3

MYŚLE ZE SIE NIE OBRAZI B)

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Gigabyte rules ga-k8ns Po dlugich zmaganiach i pochodzeniach czemu nie moge przekroczyc 312Htt pociolem radiator od SEmtrona soket A:) i zamontowalem go na chipie plyty.Teraz moj SEmpik smiga 340 na napieciu 1.6 2722 MHZ wiecej nie probowalem a na 2600 na bezpiecznej granicy 1.525

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde to ja musze pobawić sie tyż. Proca mam raczej cienkiego ale a nuż pujdzie te 2.5 :)

 

 

Ile kosztuje zalman? Bo sie chyba szarpne. Albo zwejme miedziany radiator + coller z mojego p166mmx- tylko kurde czym ja to przykleje.. nie mam zadnej dobrej taśmy termo...

 

 

Edit:

 

I daj screena z spi 16m z cpu-z w tle bo na twarz to jakoś trudno uwierzyć w wynik.

 

http://forum.pclab.pl/t107138.html

 

mozesz też tutaj wyniczek zamiescić- mój mały rankimg- mozę nie tak powazny i extremalny jak na tweaku ale w miare poakzuje co kogo procek potrafi

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Nie wiem czy zalman sobie poradzi, moj radiator ma wymiary 6 X3,5 X4(dlugosc,szerokosc,wysokosc) i zadnego chlodznia nie potrzebuje, bo Pentagram nawiewa na radiator i jest cimny ma 24 stopnie na podwyzszonych napieciach +0.3V

Radze wywiercic dziurki ,nagwintowac ,przeslifowac papierem 1000 na mokro i przykrecic na srobki.(To lubie tanio i wydajnie)

 

A screna zazuce jak bedzie chcialo mi sie go zapuscic i tak nie pracuje na caly czas 2,7 ,testowalem stabilnosc przez 15 minut ,jade na 2.4 na defaulcie i mi to wystarcza.Ale chcialem zobaczyc ile plyta potrafi .Jak bym mial odblokowany mnozik to by sie zobaczylo.A nie chce ryzykowac bo na lini 12 mam napiecie na 2,4 11,54

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam nic na zbyciu a kupować radiator,zeby go wiercić itp to wole zalmana albo przerobić ten mały z p166.

 

 

 

Co do stabilności to puść sp2004 na 6-8h to będzie pewnosc czy jest w miare stabilny bo tak to wiesz.

 

 

A zrobić screena z spi 16m to jaki problem- około 15min trwa teścik. Wszystko ładnie na stronie z linku opisane wieć jak chcesz być wiarygodny to jaki problem poświęceić kwadransik na testy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Zapodaj linka jak mozesz do programu , a z udowadnianiem wiarygodnosci to mam to gdzies ,nie lubi udowaniac innym ze mowie prawde, zapuszcze ten tescik dla wlasnej satysfakcji i umieszcze go na forum. Obecnie robilem testy Prime95?? nie wiem czy dobry ale dlugo juz go uzywam

 

 

ps.Zalmana kupil soie moj bracki i na nforsie 4 ma 42 stopnie i prosi mnie teraz abym z 2 czesci radiatora tez mu zrobil radiator :D :D :D Bo jak go przykleilem na klej to temp spadla do 35.A jak wiemy nforsy na asusie zajebiscie sie grzeja.

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra nie obrazaj sie- przyda sie mocny sempik w zestawieniu bo samotnie walcze o ich honor- moze nawet venicka w singlu przeskoczysz. Link jest w 1 poście

http://forum.pclab.pl/t107138.html

 

a cpu-z wpisz w google i już masz.

 

 

 

 

A co nb to woalł bym zrobić to tak any dało sie łatwo zdjac w razie apdu [płyty oraz aby nie było zbyt ciężkie- nie mam płyty zamocowanej w 3 skrajnych punktach tych od strony napędów- nie miałem tych kołków dystansujacych stara płyta miala troche inaczej otwory. Kawałek płyty opiera sie tylko na kawałkach pianki w pau miejcach.

nie chce mobo złamacz czy coś.

 

Zapodaj fote jak wygląda to twoje cudo na nb...

 

 

Zawsze mozna kupić coś taniego na proca np to:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15985

 

 

i przerobić ale troche nie chce mi sie bawić.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Moj kuler wygladał tak, http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61094465 Widac ze jest zlaczony tylko przy dole kawalkiem metalu ,chwila zabawy brzeszczotem,plinik i szlifowanie to okolo 1 godziny roboty.Z dziurami i przymiarka 1,5 H a taki radziatorek masz juz na allegro za 10 zl

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po doliczeniu przesyłki kupie coś za 15-17zl w sklepie i wyjdzie an to samo. Z zalmanem było by mniej zabwy.

 

 

a takie niszczenie proca to świętokractwo- mam taki sam na procu nawet z termoglutem- a ty go na nb dajesz :)

 

 

I ta cegła ci sie zmieściła o nic nie zawadzajac? wiem ze tylko pół cegły dałeś ale zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Trzeba dobrze otwory zrobic bo jak pare milimetrow dasz za duzo to kondziorem bedzie sie stykac ,ale grut to z linijka sie pobawic ,jak mialbym aparat to bym zademostrowal bo mam tak wyslifowane ze moja Mamusia nie wiedziala z ktorej strony bylo slifowane :D :D

 

i ten chip jest ulozony na ukos wiec radiatro tez tak jest,nie jest prostopadle do ziemi. Wiec dlatego sie zmiescił

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam zalmana od "nowosci" bo kupiłem go specjalnie dzien przed kupnem płyty...wiec od razu po zakupach go zamontowalem i nie mam porównania z wypierdkiem firmowym....

 

ecikmen..powiedz mi błagam jak dałes na proca 1.6v ?? :(:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Nie wiem w biosie ma do 1.7 ale zaniza bo realnie ma 1.66 z kawalkiem. Mam plynna regulacje ale od 1.55 sa przeskoki co 0,5 V a nie co 0.25!!!!!!!!

 

 

a na jakim napieciu masz to 2600???

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Czemu max 1,55 .mialem duzo biosow i wkzadej mialem 1,7max ,Starszy rewers płyty tak???

 

A tak wogle po co ci wieksze napiecie.Ja 1.4 nie przekraczam... nieche aby proc sie zjarał

Edytowane przez ecikmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups- ja mam rev 1.1

 

Zerknij na jakąś fote rev 1.1 np na stronie gb i napsiz czym sie twoja różni- pozabierali pewnie jakieś elementy ciekawe jakie. Mozę to wyposażenie też sapdło ze standardu co nie dostałeś? :?

 

a rewizje sprawdz na płycie- jest gdzieś na krawędzio płyty albo w rogu

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ecikmen

Mam jeden problem z tym gigusiem i nie wiem co jest grane do cholery ,probowalem juz wszytskiego.

 

Wiec po zalatowaniu biosu mam carny ekran jakies 27 sekund zanim pojawi sie ekran windowsa. Mam dysk samsunga 160 serial ata 2.Wie ktos jak zrobic aby nie bylo takiej przerwy. Probowalem juz wszytkiego raid laczony wylaczony itp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...