Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Też chciałem kupić tego EPOXa ale nie było w żadnej hurtowni, więc zamówiłem ASUSa K8N4-E Deluxe i... przyszedł w rewizji 1.01

Witam w klubie :) Tez byłem pewien ze dostane 1.01A a tu niespodzianka ... 1.01

 

Problemu z wiatrakiem juz sie pozbyłem zakładająć pasywnego cooler mastera.

Jeśli chodzi o napiecie to w sumie sie tym specjalnie nie przejołem. Mój semp 3000 64 bit chodzi na 1.4 v przy 2400 mhz. Na codzien i tak jade na 2250.

Mam bios 1.006 no i nie miałem jak na razie zadnych problemów.

 

A tak przy okazji... Sprawdzales na tej płycie jakies inne pamieci? Szukam własnie kostki 1 GB która by ładnie działała z moim 512 mb twinmosów cl 2.5 (ach ten Battlefield 2 :/)

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak widzisz w mojej sygnaturce, procek nawet idzie, max poszedl na troszke ponad 2100MHz/FSB~300/1.7V potem winda sie powiesila bo chyba? pamieci nie daly rady, moze za rok jak uzbieram na lepsze.... :>

1644404[/snapback]

a co z odmianami tej płyty?

którąś jest wybitnie anty o/c?

konieczne są v mody? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmontowałem ze platformę z K8N i S64... i mi się oczy sześcienne z wydajności zrobiły :-P tylko jedno mnie nurtuje: jak gram i temperatura wynosi ok 40*C narazie P100Al+ na 12v toczy, to jak wychodze by zerknąć na tempy to mi komp wyłącza... czemu? nie wiem... PS na chipsenie można Jajca smażyć... a myślałem, że najgorętsze mam GPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w klubie :) Tez byłem pewien ze dostane 1.01A a tu niespodzianka ...  1.01

 

Problemu z wiatrakiem juz sie pozbyłem zakładająć pasywnego cooler mastera.

Jeśli chodzi o napiecie to w sumie sie tym specjalnie nie przejołem. Mój semp 3000 64 bit chodzi na 1.4 v przy 2400 mhz. Na codzien i tak jade na 2250.

Mam bios 1.006 no i nie miałem jak na razie zadnych problemów.

 

A tak przy okazji...  Sprawdzales na tej płycie jakies inne pamieci? Szukam własnie kostki 1 GB która by ładnie działała z moim 512 mb twinmosów cl 2.5 (ach ten Battlefield 2 :/)

1644706[/snapback]

może będę miał czas na zabawe z mobo w weekend lub poniedziałek wtedy zobaczę co da się zrobić dobrego, mam już bios w wesji 1007 wgrany.

Sprawdzałem tylko z 2 x 512MB Hynix BT-DT43. Na 1GB RAMu B2 chodzi już bardzo ładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci chyba mam wyjaśnienie dlaczego pamięci na Twoim Sempronie tak wysoko latają. Trafiła Ci się wyjątkowo dobra sztuka procesora. Zobacz tutaj: 1647726[/snapback]

ciekawa sprawa, u mnie 1T i 300mhz dla ramu nie stanowi problemu, ale na a64 mialem policzone superpi na pamieciach na 315mhz, jednak moj sempron jest minimalnie gorszy od a64, ale z waszych testow wynika ze powinienem sie cieszyc ze moj procek tak dobrze sobie radzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci chyba mam wyjaśnienie dlaczego pamięci na Twoim Sempronie tak wysoko latają. Trafiła Ci się wyjątkowo dobra sztuka procesora. Zobacz tutaj: 1647726[/snapback]

Tak tylko,że ja nigdy nie miałem Sempa tylko A64 ClawHammer 2800+ i w tym procku rzeczywiście kontroler pamięci jest dobry(dokładne dane procka podałem w zestawieniu AndyN). :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Johnson - ale Ty z tego co widzę masz jedną kość :) Ja na jednej kości na każdym Sempronie ciągnę po 325 MHz - tyle ile pamięci idą.

 

Ricci - o kurde :) - ja cały czas myślałem, że masz Semprona i nawet nie zwróciłem uwagi co masz w podpisie :D

 

Mam jeszcze Athlona 64 3000+ to zbadam co on potrafi.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołano temat kontrolera pamięci w procku ;sprawdziłem w manualach płyt głównych odnośnie współpracy z pamięciami

Na razie porównałem (754)DFI LP UT z (754) MSI K8N Neo Fsr ( w manualu GA K8NS nie znalazłem tabelki wspołpracy pamięci)

 

Porównanie

 

Należy zwrócić szczególną uwagę dla kombinacji dwóch obustronnych pamięci:

1.Przy MSI wychodzi DDR-400 (wg manuala)

2.Przy DFI wychodzi DDR-333 (wg manuala)

 

Proszę userów innych płyt o zamieszczenie tabelek współpracy pamięci z ich płytami

Może problem leży nie li tylko w kontrolerze pamięci w procku ale także z możliwością współpracy z daną płytą główną?

 

Edit 20:58

Zmieniłem screena bo tamten był niewyraźny :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywołano temat kontrolera pamięci w procku ;sprawdziłem w manualach płyt głównych odnośnie współpracy z pamięciami

Na razie porównałem (754)DFI LP UT z (754) MSI K8N Neo Fsr ( w manualu GA K8NS nie znalazłem tabelki wspołpracy pamięci)

 

                  1650037[/snapback]

Pisałem już o tym. Płyta główna dostarcza prąd i jedyne w czym ona może przeszkodzić to nie dostarczyć odpowiedniej ilości oraz o odpowiedniej jakości prądu do pamięci. Np. przy jednej kości wyrabia, ale już przy dwóch nie. Sytuację taką zaobserwowałem na większości płyt głównych Asusa pod intela na i865 oraz i875. Po obsadzeniu dwóch kości napięcie wynosiło 2,85 V - przy czterech spadło do 1,75 V i pod tym względem płyta może ograniczać.

 

Ale tak jak napisałem - jeśli obydwie płyty główne przy danej konfiguracji zapewnią identyczne napięcie dla procesora i pamięci to wyniki o/c pamięci zależą tylko od procesora w przypadku K8 a dokładniej kontrolera pamięci w nim zawartego.

 

To co producenci piszą to można wsadzić w bajki, wystarczy, że jeden pisze, że jest magistrala 400 MHz, inny pisze, że jest 1000 MHz, a jeszcze inny, że jest 2000 MHz - już samo to dowodzi, że nie można bezpodstawnie im wierzyć.

 

Po drugie to AMD mówi: przy dwóch kościach dwustronnych w przypadku Socket 754 pamięci pracują na 166 MHz więc widoczne jeden producent zastosował się do zaleceń AMD, a inny nie.

 

I podstawowy dowód na to, że płyta nie ma zasadniczo nic do gadania w kwestii możliwości o/c pamięci - jak mi wytłumaczysz, że na Sempronach osiągałem na dwóch kościach 512 MB (dwustronne) po 280 MHz, a na Athlonie 215 MHz nie mogłem przekroczyć? Owszem trafiła się mi sztuka wyjątkowo kiepska, ale wszystko robiłem na jednej i tej samej płycie głównej.

 

Powtarzam po raz ostatni - przy tym samym napięciu dla procesora oraz pamięci oraz przy tych samych timingach pamięci będą się podkręcać identycznie na każdej płycie głównej, jeśli tylko zastosujemy te same pamięci i ten sam procesor. Jedynym wyjątkiem będzie błędna współpraca danej płyty głównej z danym rodzajem pamięci - czyli np. (przykład wzięty z powietrza) - Asus nie współpracuje z Kingstonem.

 

Aha i gwóźdź programu - jeśli DFI pisze, że jej płyta przy dwóch kościach pracuje na 166 MHz to jakim cudem ja osiągnąłem wyniki rzędu 270 - 280 MHz?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez focus_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zgadzam sie oczywiście że zasadnicze znaczenie ma kontroler w procu

Cyt:

"Po drugie to AMD mówi: przy dwóch kościach dwustronnych w przypadku Socket 754 pamięci pracują na 166 MHz więc widoczne jeden producent zastosował się do zaleceń AMD, a inny nie."

 

U mnie MSI K8N Neo przy dwóch obustronnych pamięciach przy ustawieniach na def pamięci ustawiają się na DDR400 co potwiredza manuala

 

 

Cyt:

"Powtarzam po raz ostatni - przy tym samym napięciu dla procesora oraz pamięci oraz przy tych samych timingach pamięci będą się podkręcać identycznie na każdej płycie głównej, jeśli tylko zastosujemy te same pamięci i ten sam procesor. Jedynym wyjątkiem będzie błędna współpraca danej płyty głównej z danym rodzajem pamięci - czyli np. (przykład wzięty z powietrza) - Asus nie współpracuje z Kingstonem."

 

Zauważ że tutaj wygłosiłeś dwie nawzajem wykluczające się tezy(wspólpraca pamięci nie zależy od płyty - a jednocześnie są przypadki że płyta i pamięć się nie lubią DFI-Hynix;Asus-Kingston

Cyt:

"Aha i gwóźdź programu - jeśli DFI pisze, że jej płyta przy dwóch kościach pracuje na 166 MHz to jakim cudem ja osiągnąłem wyniki rzędu 270 - 280 MHz?"

 

Mowimy o ustawieniach na def

 

 

Sry pisze szybko i forma może być nie taka

 

Pozdro :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie oczywiście że zasadnicze znaczenie ma kontroler w procu

Cyt:

"Po drugie to AMD mówi: przy dwóch kościach dwustronnych w przypadku Socket 754 pamięci pracują na 166 MHz więc widoczne jeden producent zastosował się do zaleceń AMD, a inny nie."

 

U mnie MSI K8N Neo przy dwóch obustronnych pamięciach przy ustawieniach na def pamięci ustawiają się na DDR400 co potwiredza manuala

Powiedz tylko czy ktoś z nas tutaj czytających ustawia pamięci na auto? :)

 

Cyt:

"Powtarzam po raz ostatni - przy tym samym napięciu dla procesora oraz pamięci oraz przy tych samych timingach pamięci będą się podkręcać identycznie na każdej płycie głównej, jeśli tylko zastosujemy te same pamięci i ten sam procesor. Jedynym wyjątkiem będzie błędna współpraca danej płyty głównej z danym rodzajem pamięci - czyli np. (przykład wzięty z powietrza) - Asus nie współpracuje z Kingstonem."

 

Zauważ że tutaj wygłosiłeś dwie nawzajem wykluczające się tezy(wspólpraca pamięci nie zależy od płyty - a jednocześnie są przypadki że płyta i pamięć się nie lubią DFI-Hynix;Asus-Kingston

No nie bałdzo :) bo mnie tutaj chodziło o to, że np. dana płyta po prostu się nie uruchamia z danymi pamięciami, albo działa wadliwie - ciężko jest mi to wyjaśnić, ale tak się zdaża, choć w K8 się z tym nie spotkałem - po prostu chciałem wykluczyć taką możliwość. Także o wykluczaniu się moich wypowiedzi w tym względzie nie ma mowy :)

 

Cyt:

"Aha i gwóźdź programu - jeśli DFI pisze, że jej płyta przy dwóch kościach pracuje na 166 MHz to jakim cudem ja osiągnąłem wyniki rzędu 270 - 280 MHz?"

 

Mowimy o ustawieniach na def

Sry pisze szybko i forma może być nie taka

 

Pozdro :wink:

1650112[/snapback]

Spox - ale nikt z nas nie używa default, więc nikogo to raczej nie interesuje jak się ustawią domyślnie pamięci.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Stoję przed wyborem płyty głównej pod Semprona 3000+ 64 Bit. Co jest lepsze ASUS K8N-E DELUXE czy GIGABYTE K8NS i dlaczego? Dodam iż płyta będzie pracowała u mnie przez około 2 lata. Proszę o odpowiedzi.

Edytowane przez matti155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

Stoję przed wyborem płyty głównej pod Semprona 3000+ 64 Bit. Co jest lepsze ASUS K8N-E DELUXE czy GIGABYTE K8NS i dlaczego? Dodam iż płyta będzie pracowała u mnie przez około 2 lata. Proszę o odpowiedzi.

1651208[/snapback]

zalezy czy bawisz sie w oc czy nie..... z tych dwóch do oc zdecydowanie lepszym wyborem bedzie gigabyte , pozwala przekraczac htt 300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, mysle ze prawie wszyscy w tym temacie tak zrobili ;]

ja odczułem kopa w grach a przesiadlem sie z axp 10.5x217

edit

 

może z 5%

:blink:

:lol:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłby ktos napisac jaki ma odczyt , zapis z everesta przy sempku 2800 wykreconym na 2500mhz( albo z podobna wartościa)

1653865[/snapback]

Sama częstotliwość procesora nie ma wielkiego znaczenia - liczy się częstotliwość pamięci oraz timingi pamięci - więc praktycznie każda osoba poda Ci inny wynik. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co brać

 

Sempronka 3000+ (to jest wersja ze 128kb cache`u czy 256kb, oakville/Palermo)

Antka64 2800+ Newcastle?

 

No własnie.. co lepiej brać :]

 

Oczywiście w gre wchodzi podkręcanie.. tyle ile bozia da :D (semprony kręcą się troszke wyżej jak antki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co brać

 

Sempronka 3000+ (to jest wersja ze 128kb cache`u czy 256kb, oakville/Palermo)

Antka64 2800+ Newcastle?

 

No własnie.. co lepiej brać :]

 

Oczywiście w gre wchodzi podkręcanie.. tyle ile bozia da :D (semprony kręcą się troszke wyżej jak antki....

1654190[/snapback]

Znasz cos takiego jak edytowanie postu a nie pisanie tego samego dwa razy z jednym zdaniem wiecej :mur: zalezy jesli masz duzo kasy to athlon jesli bardziej ekonomicznie to sempron a z tym kręceniem bywa różnie wszystko zalezy jaki egzemplarz ci sie trafi

 

EDIT

sempron 3000+ ma 128kB L2 :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chce zlozyc kompa na czyms takim:

 

Sempron 2600+ BOX s.754

Gigabyte GA-K8NE

512 MB - GEIL 2.5-6-3-3

WD 160gb SATA

Gigabyte 6600 128mb PCI-E OEM

Buda Modecom

HuntKey HK-350AP

 

Cos tak w okolicach +/- 1700,-

W kazdym razie sporo czytalem ale tak naprawde niewiele wynioslem - ponoc Gigabyte (mobo) jest kaszana i jest strasznie niestabilna - raz dziala raz nie. Wybralem ja bo jest tania, ma pci-e i nf-4 i socket 754. Nie stac mnie na 939 (nawet najtansza opcje) a raczej mysle o tym zeby nie musiec wymieniac glownych podzespolow w ciagu jakiegos okresu - raczej bardziej grafika, jakis naped dvd-rw i ram. Dlatego chcialbym wiedziec czy to jest dobry wybor?

Czy do tej pory ta plyta zostala przez produenta jakos ustabilizowana (biosy etc)?

Chcialbym sobie pograc w gierki (na takiej specyfikacji chyba cos juz sie da z tym zrobic..) i ewentualnie cos podkrecic (nie interesuja mnie jakies extreme-oc's).

Uff..

Mam nadzieje na wasza pomoc gdyz w tym tygodniu (pon, wt) chcialbym pojsc do sklepu zlozyc zamowienie.

 

Pozdro666!

 

black

sun

empire

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czytalem to, czytalem rowniez i to:

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...abyte_K8NE.html

 

Wiesz, ja np chcialbym podkrecic tego semprona do +/- 2000, nie chce aby mi pekalo 2400 :wink: i teraz juz nie wiem, mam spory dylemat. W zasadzie dla mnie wazna jest grafa, a jak wiadomo pci-e ma potencjal (coraz mocniej juz wykorzystywany), karty sa tansze pod to no i cos mnie przy tej plycie trzyma (hmmm, cena? :D ).

Po prostu zastanawiam sie czy plyta mi sie nie bedzie sypac..

 

I mialbym prosbe - moglby ktos podac mi linka do instrukcji krok po korku jak robic o/c na K8? Bo te wszystkie HT i inne bajery troche mnie myla.. :confused:

 

Pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kręcić sempa na 2.4-2.6 ghz to grzech. a co do problemów z płytą gb to raczej będzie jak z k8ns-na początku tragenia ale w miare powstawania nowych biosów płyta pokazywała pazurki.Teraz np nikt nie twierdzi ,ze k8ns to badziewie-mysle ze z k8ne też tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mialbym prosbe - moglby ktos podac mi linka do instrukcji krok po korku jak robic o/c na K8? Bo te wszystkie HT i inne bajery troche mnie myla.. :confused:

1655111[/snapback]

ten link juz znaja wszyscy, ale zeby znowu nie bylo setek pytan: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177&action=all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mialbym prosbe - moglby ktos podac mi linka do instrukcji krok po korku jak robic o/c na K8? Bo te wszystkie HT i inne bajery troche mnie myla.. :confused:

1655111[/snapback]

KLIK

 

KLIK2

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...