Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

panowie mam takie pytansko, jutro zamierzam kupić płyte głowna i sempa 64 bit, noi zastanawiam sie nad rozwiazaniem tego problemu

1. Wezme chyba płyte głowna Microstar K8N Neo3-F (nForce4-4x) gdyz narazie nie bardzo mam kasiorke na kupno płyty bez agp, a i tak na tym gf 4 mx nie zagram. Czy ona bedzie współdziałać z moim 4 mx 64 bit? W niedalekiej przyszłości planuje zmiane na PCI_E wiec to chyba bedzie najlepsze wyjscie. Jakie na tej płytcie mozna sie spodziewać FSB??

2. Gdybym jednaqk wybrał gb k8ns a do tego sempa 64 bit to czy komp bezproblemowo wystartuje?? mam hynixy

3. Ktorego sempa lepiej wybrac 2500 czy 2600? jest roznica 40 zł a jaka jest ich róznica w OC??

 

z góry dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią zacząłem testować DFI LP UT nF3.

Poskładałem wszystko,uruchomienie,ok (ram w 2slocie na razie jedna kość),płyta botuje,wgrywam najnowszy bios i jest ok.

 

Na szybko zrzut z ustawienia testowego link

 

Pierwsze wrażenia:

1.Płytka wygląda okazale,żadnych oszczędności,wszystkie kondensatory na miejscu.

2.Na razie uczę sie ustawień w biosie bo jest ich mnóstwo szczególnie timingi pamięci :wink:

3.Już widzę że hynixy chodzą gorzej( przy ustawieniach 4 podstawowych timingów ręcznie pozostałe na auto) jak na MSI,ale jest przewidziana wymiana ram.

Jutro praca,a po południu dalsza część zabawy. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.Już widzę że hynixy chodzą gorzej( przy ustawieniach 4 podstawowych timingów ręcznie pozostałe na auto) jak na MSI,ale jest przewidziana wymiana ram.

Jutro praca,a po południu dalsza część zabawy. :wink:

1686950[/snapback]

DFI odmiennie ustawia tą "resztę" timingów niż inne płyty. Ewentualnie dajesz im mniejsze napiecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DFI odmiennie ustawia tą "resztę" timingów niż inne płyty. Ewentualnie dajesz im mniejsze napiecie.

1687064[/snapback]

Całkiem możliwe z pozostałymi timingami zaczynam dopiero zabawę,przy współpracy hyn z msi mam gdzieś zrzuty z A64 Tweaker to porównam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego rzędu są to różnice?

1687442[/snapback]

Na 1T jest podobnie góra ok 235MHz 2,5-3-3-7,natomiast na 2T jest gorzej góra 250MHz 2,5-3-3-7,ale tak jak pisałeś zależy to pewnie od pozostałych timingów,może to nie było adekwatne ponieważ robiłem to szybko i na windzie od msi,dzisiaj postawię od nowa OS i pobawię się timingami i będzie wiadomo,czy są różnice,mam nadzieję że nie a jak już to na korzyść. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim mógł by ktos ostatecznie rozwiac moje watpliwosci i napisac jak to jest z pamieciami pod socket 754 chce kupic sempa642800+ mam 2X512 (512 MB PC-3200 Geil GE5123200B) TAKICH PAMIATEK czy przy dwuch kosciach beda jakies problemy jak nie to przy ilu kosciach sie zaczna itd <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mój semp 2600 ma zajebisty kontroler miałem twiny na moselach 2x512 +kosc goodram i wszystko biegało przy htt 320 dzielnik ramu 166 2t 3-3-9 oględnie, dalej kumpel sobie kupil tez sempa 2600 tylko pozny tydzien nie zaciekawy w oc 2400 przy 1.55 padaka i tez 3 kosci banglały 300htt przy dzielniku 166 2t, ja osobiscie zauwazylem ze przy 3 kosciach 3 parametr w timingach zawsze jak dam ponizej 12 przy róznych czasach mam zwisa w boocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w ostatnim czasie wyszedł nowy BIOS do Gigabyte'a K8NE to chciałbym się dowiedzieć czy kapryśność tej mobo została poprawiona czy może jest to już wada produkcyjna?

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że w ostatnim czasie wyszedł nowy BIOS do Gigabyte'a K8NE to chciałbym się dowiedzieć czy kapryśność tej mobo została poprawiona czy może jest to już wada produkcyjna?

1688717[/snapback]

ostatnio tzn. kiedy? jest jakis nowszy niz F5 z lipca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

 

Niebieski zalman on bard. :D

http://img93.imageshack.us/my.php?image=img26544jq.jpg

http://img93.imageshack.us/my.php?image=img26544jq.jpg

Lecz nie zmienił on wyników kręcenia :? nadal htt 275 jest magiczna granica powyżej której nie przechodzi detekcji urządzeń IDE co ciekawe na wyższym htt raz z biosu htt 300 uruchomiłem i działało w pełni stabilnie. Dzielnik 133 przy htt 275 nie działa komp wstaje ale ustawia dzielnik na auto a wtedy lipa, raz przy dzielniku 133 płyta wydawała piszczenie jak przy uszkodzeniu :blink: pomogło dopiero wyciągniecie wtyczki z gniazdka i reset bios’a. Dziś pod wieczór spróbuje jeszcze powalczyć o wyższe HTT. A czekam z niecierpliwością na bios F6 i rozwiązanie dotychczasowych problemów.

pozdro

Edytowane przez Mateo1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

jednego nei moge zrozumiec, na stand chlodzeniu (k8ne) chipset miał70stopni, wg speedfana no i mojej reki, jak dotknolem radiatora, zmieniłem na zalmana i dalej to samo

wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

ja juz wczoraj sie nim bawiłem, tka sie stąło ze pamiatki mi poszły 50mhz wyzej :D goodramy 400 3-3-3-9 500 wiecej nei sprawdzałem

troszke inny układ biosu jest

aha nowe dzielniki dosżły do mapieci 216 i 233 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowosci:

 

Nowe dzielniki pamieci, mozliwosc ustawienia mnoznika htt na 1x i 1,5x

Bios informuje o szynie procesora i taktowaniu DDR, na biezaco przelicza dzielniki pamieci.

No i wszystko co istotne przeniesione do jednego menu.

Pod ctrl+f1 sa jakies nowe ustawienia Dram ktore jeszcze nie dzialaja.

Zmienili takze cos z kontrolerami dyskow, po uruchomieniu windowsa system od nowa zainstalowal kontrolery i dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze,

wszystko by było bosko gdyby nie usuneli dzielnika 120!!! to jest bezsens totalny:? a dzielnik 133 dalej u mnie nie działa. Jade teraz na HTT 300 wiec cos jednak sie porawiło w stosunku do biosu F5, teraz robie test na 2,4ghz i 1,4V. Sam bios faktycznie uproscil sie przez sprowadzenie opcji OC do jendej zakładki.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzielnik 100 jest, natomiast dzielnik 120 nigdy mi nie dzialal zawsze przestawial sie tak jak na 133. Niewiem moze kwestia pamieci.

 

Edit:

 

W biosie nadal `magiczna` granica jest 327 :angry:

Edytowane przez gaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...