Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dawidsfuturx

no pronox rzeczywiscie, tam chyba same matołu sprzedawają

zamówiłem gf 6200, ponad poł roku temu z firmy gigabyte, to mi dali sparkla i to 64bitowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol nie, DP2 to model karty, "2" nie oznacza ilosci, a zaplacilem za model DP1, gdy powiedzialem im o co chodzi powiedzili ze juz jest zaplacone, popelnili blad i im przykro, a ja nie moge juz zmienic karty

 

roznica miedzy 1, a 2 tj. okolo 50% wydajnosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy odbieraniu paczki placilem mniej, ucieszylem sie myslac, ze potanialo, nie sprawdzilem towaru (moj ewidentny blad), zaplacilem, a jak otworzylem i wyjalem okazalo sie ze to inny model... nie przeplacilem, ale tez nie dostalem tego co zamowilem :/ ale koniec OT to temat o procach, plytach, nie grafikach (sorry za OT)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na tą GA-K8NE, mam nadzieję, że nie będzie problemu z działaniem ze starą kartą graficzną na zwykłe pci- S3 Virge, tak tymczasowo.

1692422[/snapback]

mi k8ns nie chciało wstac kiedy mialem w pci jakies ati1mb :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie gb ma problemy jak sie usiuje zainstalować system z jakąkolwiek kartą na pci-ot takie dziwactwo.

 

 

A teraz ogłosenie- z uwagi na częśte pytania i częste po prostu śmiecenie na forum pora stworzyć coś na kształt faq- jakie płyty wybierać , jakimi progsami kręcić i ogólnie jak podkręcać na tej platformie.Sam, nie znajde na to czasu ale jeśli ktoś stworzy to albo jakaś grupa uresów to dam to do 1 posta i mozę będzie nieco większy porządek wreszcie , a nie ciagle pytania jaka płyta i jak na tym kręcić :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie gb ma problemy jak sie usiuje zainstalować system z jakąkolwiek kartą na pci-ot takie dziwactwo.

1693076[/snapback]

ja nie mialem takowych problemow, a instalowalem juz 2 razy system na dwoch roznych dyskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych

1692944[/snapback]

Właśnie, a co z tą plytą ? Posiada ją ktoś żeby podzielić się uwagami ? Wg. testu z powyższego linka wypada bardzo dobrze i wydaje mi się, że jest bardzo dobrą alternatywą dla tego GA K8NE. Jak uważacie ?

 

Jestem właśnie w trakcie kupna Sempa 3000+ i wacham się pomiędzy tymi dwiema płytami (Epox i Gigabyte). A słysząc o kapryśności GA pomyślałem, że wezmę tego Epoxa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa z tą kartą pci, właśnie zrobiłem naprawę windowsa. Wszystko byłoby dobrze, tylko płytka ze sterownikami jest niemal niezczytywalna, ledwo co samą sieciówkę zainstalowałem, ażeby całą resztę z internetu pobrać. Dalsze wrażenia będę podawać w topiku o K8NE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

gdyż obecne karty graficzne i tak nie potrafią wykorzystać tak dużej przepustowości.

to chyba jest błąd w tym tescie, wg mnei ht chyba niem a nic do kart graf

ja chyba trafiłem na padake proca, nie chce na 2400mhz przy 1.52 wejsc, a np 2300 robi spox na 1.4, chyba to wina gigabyte i 70 stopni na chipie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz info na temat K8NS 2.0 : 1691010[/snapback]

W Twoim tekście są opisane różnice pomiędzy rev. 1.1, a 2.0 - ja potrzebuję/wałem opisu różnic miedzy 1.0, a 1.1 - w sumie już jest to nieważne bo zakupiłem rev. 1.0, ciekawe czy dobrze zrobiłem? :rolleyes:

 

(bardzo dobry pomysł, nie stosowany przez inne, polskie serwisy, aby updatować recenzje produktów wraz z pojawieniem się nowych rewizji - dobra robota)

 

W kwestii Epox'a 8KDA3I niepodoba mi się to, że sterowanie napięciem odbywa się tylko in plus. Wiele płyt, nie wiedzieć czemu, nie pozwala zmniejszać Vcore procesorowi, a nic go tak nie schłodzi w nocy jak porządne "odkręcenie" - wiatraki z TC zwalniają, a my możemy się wreszcie porządnie wyspać :-P

 

W kwestii Gigabyte'a K8NE, to po dwudniowych zmaganiach mam dość - długo by pisać ale z tak humorzastą płytą jeszcze nie miałem doczynienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Twoim tekście są opisane różnice pomiędzy rev. 1.1, a 2.0 - ja potrzebuję/wałem opisu różnic miedzy 1.0, a 1.1 - w sumie już jest to nieważne bo zakupiłem rev. 1.0, ciekawe czy dobrze zrobiłem? :rolleyes:

1693733[/snapback]

Dobrze zrobiles, moja rev 1.0 (mialem 2 szt w sumie, identyczne oc) robi/robiła HTT 327 bios i 345 Clockgen (350 zwiecha) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JAK KTOŚ NIE CZYTA FORUM OD POCZĄTKU TO TAK:

 

1693847[/snapback]

 

 

Pracuj dalej to na końcu wrzuci sie do 1 posta. Tylk oszkoda,zę same linki do e-giełdy. moze jednak jakiś nasz własny mini poradnik- coś bardziej skrótowego i naszego tweakowego...

 

 

Dorzucił bym jeszcze do progsów a 64 tweaker(tego twojego nie znam)

Do tego obowiażkowo do testowania sp2004,mozna jeszcze s&m oraz goldmemory do memków.

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuj dalej to na końcu wrzuci sie do 1 posta.  Tylk oszkoda,zę same linki do e-giełdy. moze jednak jakiś nasz własny mini poradnik- coś bardziej skrótowego i naszego tweakowego...

Dorzucił bym jeszcze do progsów a 64 tweaker(tego twojego nie znam)

Do tego obowiażkowo do testowania  sp2004,mozna jeszcze s&m oraz goldmemory do memków.

1694199[/snapback]

hehe "tylko do egieldy" :D

 

Może umówmy się tak, że napiszcie co chcecie to ja zrobię rozszerzenia danych artykułów np. w wersji skróconej czy coś w tym stylu. Co o tym myślisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Humorzastość K8NE to wina biosu, bo jak inaczej wytłumaczyć samoistne włączanie się zintegrowanej dźwiękówki, którą dopiero co wyłączyłem? Udało mi się osiągnąć 2560 na 1,45V stabilnie, a potem po restarcie maksymalne fsb wynosi całe 215 i ani 1 mhz więcej. Raz napięcie HT pomaga, za drugim razem szkodzi. Raz da się podkręcać na mnożniku HT tylko 2, potem tylko 2,5 i na żadnym innym.

 

Ma ktoś linka do biosu f5, bo obecnie mam f6, na f4 jest jeszcze gorzej.

 

EDIT: zmienię ją na epoksa, przynajmniej procek dobry mi się trafił, chyba że w końcu gigabyte wypuści stabilny bios.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe "tylko do egieldy" :D

 

Może umówmy się tak, że napiszcie co chcecie to ja zrobię rozszerzenia danych artykułów np. w wersji skróconej czy coś w tym stylu. Co o tym myślisz? :)

1694276[/snapback]

ja jestem za- arty są fajne ale jak ktoś pyta sie co kupić albo jak kręcić to często w gorącej wodze kapany i nie chce mu sie całego arta czytać. no i do tego linki do odpowiednich programów. Linki do biosów i softu dla najpopularniejszych płyt też ewentualnie by sie przydały...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrobiles, moja rev 1.0 (mialem 2 szt w sumie, identyczne oc) robi/robiła HTT 327 bios i 345 Clockgen (350 zwiecha) :D

1694196[/snapback]

Miło mi to słyszeć :) - miejmy nadzieję, że trafiłem na równie dobry egzemplarz.

 

W takim razie zastanawiam się czy jest sens dopłacać ~100zł do mnożnika x9 - Sempron 3000+ (względem 8x - Sempron 2600+) - 9x~320HTT=~2880Mhz jest nierealne, a w 8x~320HTT=2560Mhz jak najbardziej

 

Co Wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jestem za- arty są fajne ale jak ktoś pyta sie co kupić albo jak kręcić to często w gorącej wodze kapany i nie chce mu sie całego arta czytać. no i do tego linki do odpowiednich programów.  Linki do biosów i softu dla najpopularniejszych płyt też ewentualnie by sie przydały...

1694281[/snapback]

hmmmm generalnie podsumowanie testów płyt głónych jest taką mocną kondensacją treści zawartej w każdej recenzji płyty głównej - tego jest zbyt mało czy może być? :)

 

Co do podkręcania - no to tutaj jest problem, bo trudno jest w dwóch słowach napisac co trzeba zrobić.

 

Z tymi linkami do biosów i softu to pomyślę, jak znajdę chwilkę czasu :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...