Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Testy bardzo przydatne szczególnie dla userów którzy przechodzą na S754

proponuję przenieść na FAQ na pierwszą strone,gdyż są tam b.istotne informacje.

Testy należałoby uzupełnić o EpoX'y dużo uzytkowników jest nimi zainteresowanych :)

1560396[/snapback]

Jako jeden z pomysłodawców tego projektu cieszę się że ten pomysł się realizuje. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety tu juz jest spore ryzyko, moj pierwszy Sempron 3000+ był strasznym padaką 2400Mhz robił na 1,6! 2600 nie zrobił nawet na 1,7v. Naprawdę kiepska sztuka, chyba o tak słabej jeszcze nie słyszałem :D Teraz kupiłem nowego i myslę że będzie dużo lepiej. Co do tego czy się opłaca dodać 100zł to powiem tak: ja dopłaciłem, bo najbardziej mi zależało na odblokowanym mnożniku (Cool'n'Quiet via Crystal CPUID), poza tym zawsze ten mnożnik 9x jest, więc na cienkich płytach też się podkręci ;) W dodatku mogłem sobie sprawdzićmax. HTT, co z zablokowanym mnożnikiem 8x raczej by się nie udało. W PCP masz te Semprony jeszcze w starej cenie 320zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę w podpisie, że masz Huntkey'a 300W - czy jest to ten tani model BS3000 (99zł)? Jeśli tak to jak sobie radzi podczas OC?

1694398[/snapback]

Na szczęscie to starszy i o dziwo sporo lepszy model LW-8250B. Ciągnął AXP @ 1.85v Radka 9500@Pro dysk SCSI i reszte sprzętu (ten konfig spalił Codegena 300w i Megabajta 350w) bez najmniejszych kłopotów, więc teraz z Sempronem jest tym bardziej super, napięcia stres 3.25, 4.85, 12.10 (miernikiem 4.88, 12.01). Jedyna jego wada to głośne smigło, ale juz wymieniłem na CoolerMastera i jest znośny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuj dalej to na końcu wrzuci sie do 1 posta.  Tylk oszkoda,zę same linki do e-giełdy. moze jednak jakiś nasz własny mini poradnik- coś bardziej skrótowego i naszego tweakowego...

Dorzucił bym jeszcze do progsów a 64 tweaker(tego twojego nie znam)

Do tego obowiażkowo do testowania  sp2004,mozna jeszcze s&m oraz goldmemory do memków.

1694199[/snapback]

 

W tym poscie zrobie jakis porzadny dział download puzniej ci go przesle i wrzuci sie to do pierwszego postu :wink:

a co sie tyczy biosów czy mobo to np niech focus jesli oczywiscie zechce weznie napisze cos w skrócie o karzdej mobo i da linki skad idze biosy sciagac i równierz to wszystko do pierwszego postu pujdzie :wink: :wink:

edit

Uklepałem dział Download wiec prosze o wklejenie go do pierwszego postu 99tomcat posle ci tego posta na PW

edit2

Dział znajduje sie na stronie 42 tego tematu post nr 1255

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu recenzji "Fokusa" płyty Epoxa 8NPA7I kupiłem jednak GB-K8NE:

1. Jeden slot pamięci więcej.

2. Lepsza dźwiękówka.

3. Pasywne chłodzenie chipsetu (choć może stąd ta kapryśność w opisach

użytkowników - sam jeszcze nie sprawdzałem; czekam na freezera)

4. Lepsze możliwości O/C

 

Pozdrowienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalążęk faq już na 1 stronie- staram sie właśnie o napisanie przez focusa charakterystyk poszczególnych płyt na podstawie jego testów i artykułów.

 

Jeśli ktoś czuje sie na siłach stworzyć coś do faq to zaprawszam. Przyda sie np technika kręcenia- krok po kroku co pozmienaić w biosie a potem jakimi programami i w jakiej kolejnosci kręcić oraz testować. Zabrał bym sie sam za to ale naprawde nie mma obecnie czasu :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wpadała mi do rąk do potestowania płyta Asus K8N z A642800 Clawhammer. Rewizja 1.01 z biosem 1001, po aktualizacji do wersji 1009 zabrałem sie za OC. Dotychczas nie miałem doświadczenia z A64, ale pilnie śledzę ten i pokrewne wątki na Tweaku.

 

Zaczałem od nominalnego napięcia 1,55, ustawienia ramek na 100, mnoznika HT na 3x i mnoznika CPU na 9. Na takich ustawieniach doszedłem do 240Mhz co dawało ogromne 2160Mhz LOL. Po podniesieniu napięcia na 1,6v doszedł do 9x245=2205. No a dalej zonk, komp sie uruchamia ale do windy wejśc nie chce.

 

Następnie zmniejszyłem mnożnik CPU na 8, pamięci dalej na div100. Tym razem poszedł już duzo wyżej bo aż 8x279, ale był niestabilny nawet Spi1M nie przeszedł, ale przy 8x275 było duzo lepiej i 1M i 4M zaliczone. Ale niestety znów bariera 2200Mhz nie do pokonania (stabilnie - o ile można mówic o stabilności w oparciu o Spi4M, niestety nie miałem na tyle czasu by bawić się z 16M lub sp2004 - moze jutro).

 

Żeby zbadać max HTT obnizyłem mnożnik CPU do x7, reszta jak powyżej. Doszedłem do max płyty HTT- 300, ale niestety nie przeszedł nawet 1M przy napięciu 1,625v(tak tylko na chwilkę). Przy HTT- 299 przeszedł zarówno 1M jak i 4M, ale przypuszczam ze 16M już nie da rady więc do stabilności daleko.

 

W sumie odniosłem wrażenie że max tego A642800 to 2200Mhz i to przy wysokim voltarzu.

A teraz moje pytania:

- proszę o jakiekolwiek sugestie co do metody OC lub rady co jeszcze zrobic lub wypróbować aby upewnic się ze te 2200Mhz to kres tego CPU,

- ile voltów wiecej mozna bezpiecznie dać na tego A64 - sugestie lub autopsja

- OT - testy robiłem na osobistych Kingmaxach - zwykłe nie Hadrcore - jak ktoś ma takowe to do ilu idą, lub jakim programem najlepiej sprawdzić stabilność ramek. Ja doszedłem na nf2 do 214, dalej się bałem o mosfety że popłyną. Natomiast na tym A64 zrobiłem 8x265 przy div 166 co dawao 212 na ramkach. Na takich ustawieniach Spi1M - 41s.

 

I jeszcze mała refleksja: jestem obecnie na nf2 z Tb z podpisu i od jakiegoś czasu myslę nad zmianą platformy na A64/S64. W zwiazku z tym zastanawiałem się czy tajkowa zmiana ma sens i czy odczuję różnicę. Na przykładze tylko Spi1M mogę powiedzieć że:

AXP@2000Mhz (10x200) Spi1M - ok. 50s

A642800 (9*200) Spi1M - też ok. 50s

Tak więc dokładnie to co piszą redaktorzy w testach porównawczych na róznych stronach.

uff ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet działa i wreszcie BOX nie hałasuje.

1696632[/snapback]

mozesz mi podac Twoje ustawienia smartfan w biosie? mi bardziej zalezy na przyspieszeniu tego wentylatora niz na ciszy (na grafice arctic cooper tc leci 3500obr/min wiec i tak wyje)

 

nie wiem jak ustawic "128 step pwm for fan low/med/high speed" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz mi podac Twoje ustawienia smartfan w biosie? mi bardziej zalezy na przyspieszeniu tego wentylatora niz na ciszy (na grafice arctic cooper tc leci 3500obr/min wiec i tak wyje)

 

nie wiem jak ustawic "128 step pwm for fan low/med/high speed" ;)

1697076[/snapback]

Te pierwsze ustawienia wpływają na obroty wentylatora (w 1. wartości dałem 5 zamiast 8 i teraz wentylator pracuje w idle z prędk. 2700 zamiast 3400)

 

Drugie ustawienia określają temperaturę, przy której wentylator ma przejść na wyższy poziom prędkości i tutaj zauważyłem, że przy przechodzeniu z low na middle przez pewien czas wentyl kręci się z zawrotną prędkością ok. 5000obr. i dopiero później wchodzi na właściwe obroty.

 

Te ww. ustawienia zależą od własnych preferencji, nie da się podać uniwersalnych. Obecnie nie gram i mi wystarcza def. 1600mhz i niskie Vcore, właściwie już przy 1,2 V wentylator nie jest potrzebny. I tak wolałbym przy 2,4ghz 40 stopni i 2700 obr., niż 35 stopni i 3400 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

było tyle razy że aż szkoda wspominac

asus to padaka do oc wiec dziwie sie ze poszedł na te 2200mhz :lol:

1697086[/snapback]

w sumie to nie wiem czy padaka, w końcu max HTT tej płyty osiągnałem, może dawałem za niskie napięcie na procku +0,05v, moze trzeba też podnieśc napięcie na chipsecie? Oczywiscie nie mówię że to full stable :wink:

 

Ricci - co do ozn. to nie wiem bo dostałem płyte z juz zamontowanym prockiem, dziś jeszcze jak tylko wrócę do domu sprawdzę serię.

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze ustawienia wpływają na obroty wentylatora (w 1. wartości dałem 5 zamiast 8 i teraz wentylator pracuje w idle z prędk. 2700 zamiast 3400)

 

Drugie ustawienia określają temperaturę, przy której wentylator ma przejść na wyższy poziom prędkości i tutaj zauważyłem, że przy przechodzeniu z low na middle przez pewien czas wentyl kręci się z zawrotną prędkością ok. 5000obr. i dopiero później wchodzi na właściwe obroty.

1697431[/snapback]

ehh czyli u mnie dalej nie dziala :( probowalem chyba wszystkie mozliwe opcje i ciagle ~3000 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś konkretnego o Abicie KU8 z chipsetem ULi M1689? Czy dorównuje swojemu odpowiednikowi na s939- Uli M1695?

Sory jeśli już było ale jestem na forum tylko na moment, spaliłem swoją mobo i nie mam jak przeczesać całego tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis jeszcze wyciskałem wszytko z mojego epoxa, cały tydzień był meczony :lol:

to mój komp na parapecie :D

fota 1

fota2

max z proca wycisnąłem tyle :D, no i wkońcu zeszedłem w superPi 16M ponizej 14 minut :D

screen w superPi 1M wycisnąłem tyle :D, co o tym sadzicie? :lol: :lol: :lol: :lol:

aa czekam z niecierpiwością na bios z mnoznikime ht 2,5 bo na 2 nie wstaje a dla 3 to 346 jest max :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis jeszcze wyciskałem wszytko z mojego epoxa, cały tydzień był meczony  :lol:

to mój komp na parapecie :D

1700252[/snapback]

1.Max htt=346MHz przy ht x3 to bardzo ładny wynik.

2.W procku masz mnożnik 9 korzystasz z mnożnika 8 czyżby na nim procek lepiej się podkrecał?

3.Wynik w spi16m; chyba są tu jakieś rezerwy ja na identycznym taktowaniu i memekach mam 10s lepiej

4.Ogólnie fajnie no i ładny widok masz z okna. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x344 wchodzi do windy ale reset robi :D

a przy mnozniku 9 to max to jest 304x9 stabilne jako tako , 305x9 juz łapie reset ;D

a ten wynik w superPi to wina pamieci 11.3.3.3 przy 226 mhz i 1T przy mniejszych timngach nie sa satbilne :cry: a na nastepnym dzielniku mam juz ponad 250 a to juz potrzeba 2T i wynik jest gorszy, gdybym dorwał jakieś fajne pamitki to mozna było by powalczyć, a jak myślicie 3.3v dla hynów moze je zabić? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8x344 wchodzi do windy ale reset robi :D

a przy mnozniku 9 to max to jest 304x9 stabilne jako tako , 305x9 juz łapie reset ;D

a ten wynik w superPi to wina pamieci 11.3.3.3 przy 226 mhz i 1T przy mniejszych timngach nie sa satbilne :cry:  a na nastepnym dzielniku mam juz ponad 250 a to juz potrzeba 2T i wynik jest gorszy, gdybym dorwał jakieś fajne pamitki to mozna było by powalczyć, a jak myślicie 3.3v dla hynów moze je zabić?  :D

1700858[/snapback]

Mówisz chyba o hynixach bt bo taki woltaż to chyba tylko dla nich ;dla moich (dt)wystarcza 2,8V i wiecej już nic nie daje. : :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zamiar kupic nowe pamiatki http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...19f135a29084ace

myslicie ze beda dobrze smigac z K8NE ?

 

troszke tylko ta gwarancja 24 miesiace mnie niepokoi bo np. kingston daje 4ever :)

Edytowane przez Powerslave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...