Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawiają sie kolejne częsci faq-prosze o komentaże i ewentualne zmiany.Np nie moge wyszukać linków do tematów wszystkich płytach-jak kto.ś ma to niech napisze!

1706220[/snapback]

MSI K8N Neo Platinum/FSR zasługuje na uwagę. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ale coś nie mogłem znaleźć serio...

 

 

 

 

Pojawiła sie właśnie 1 części opisów płyt przygotowana prze Focusa.

 

 

Prosze o dalsze komentarze! Oczywiście Faq jest jeszcze nie skończony i zawiera błedy ale jak oceniacie to co jest?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkradł się mały chochlik :)

 

Pod socket 754 można wyróżnic dwie rewizje Sempronów D0 oraz E6. W kwestji podkręcalności to nowe semprony na jadrze e6 podkręcają sie zazwyczaj duzo lepiej. Starsze 32 bitowe przeważnie osiągają ok 2.4-2.5ghz, podczas gdy nowsze często 2.7, 2.8 lub nawet więcej. Oczywiście jest to jedynie ogólna regóła, wiele zalezy od konkretnego egzemplarza procesora. Zasadnicza różnica między rewizjami polega na tym, że nowsza (E6) posiada obsługe rozkazów 64bit a także dodana obsługa instrukcji SSE3.  AMD sempron posiada wbudowany jednokanałowy kontroler pamieci -w procesorach na socket 754 nie znajdziemy obsługi DUAL CHANEL!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne jest tam całe stado błędów i nieścisłości-dlatego licze na konstruktywną krytyke i pokazywanie błędó-acha mozna by od dziś kierować nowych z bzdurnymi pytaniami do faq- dajesz patrz faq i link :P

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=...=0#entry1361459

 

 

ja sobie daje go do sygnaturki :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOXA 8KDA3I rev. 3.2 można odruznic od wczesniejszych rev po pierwsze po

innym chłodzeni chipsetu(inny radiator)po drugie w dolnym rogu po stronie tylnego panelu jest napisana rev

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj info o "kapryśności" k8ne i o tym żeby unikać rev1.01 k8n4e-deluxe :)

1708730[/snapback]

ja tu tylko tak pisałem bo mi sie jakos w poscie to lepioej pisze :wink:

a wszystko i tak do FAQ pujdzie

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to już było ale właśnie zamawiam procka(mimo że pora późna:)) i w związku mam taką krótką piłkę:

AMD Sempron 2600+ BOX (Socket 754) SDA2600BABOX

AMD Sempron 2600+ BOX (Socket 754, 64-bit) SDA2600BXBOX

co lepsze?

1710288[/snapback]

 

NO chyba raczej AMD Sempron 2600+ BOX (Socket 754, 64-bit) OBSŁUGA 64 BITOWYCH ROZKAZÓW :wink: :-P

A tak na przyszłosć jest FAQ na pierwszej stronie i dział procesory tez tam jest

:wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jakis koles [concrete]napisal

Siema,

 

kupilem semprona 3100+ za 400 zł, wgralem do niego instrukcje se3 oraz hyper treading HT. Gniazdo 754 rozszerzylem do 775, podkrecilem na 3,0 ghz i za cene semprona mam P4!!

 

nie wiem dlaczego nikt nie wpadl na ten prosty sposob, uzytkownicy komputerow wola wydawac pieniadze zamiast ruszyc makowką! no ale coz, komputery kupuja glownie humanisci, ktorzy nie maja pojecia o technice!

 

pozdro 4 all!!

dobre jazdy sobie ludzie kreca :mur: :mur: :mur: :mur:

 

tu jest link;)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=159901&hl=

Edytowane przez Pixelik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mnożnik HTx1 znacząco w czymś obniża wydajność? Pytam się, bo dopiero jak ustawiłem HTx1, to płyta wstaje na każdym fsb i zaczyna się normalnie zachowywać po oc.

1710693[/snapback]

tak o 1promil mozesz dac synchor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

kupilem semprona 3100+ za 400 zł, wgralem do niego instrukcje se3 oraz hyper treading HT. Gniazdo 754 rozszerzylem do 775, podkrecilem na 3,0 ghz i za cene semprona mam P4!!

 

nie wiem dlaczego nikt nie wpadl na ten prosty sposob, uzytkownicy komputerow wola wydawac pieniadze zamiast ruszyc makowką! no ale coz, komputery kupuja glownie humanisci, ktorzy nie maja pojecia o technice!

 

pozdro 4 all!!

a teraz wyobrazcie sobie, ze wlasnie wrocilem z pabu po x>5 piwach i spadlem z kresla, chwile sie podnosilem, ale wkoncu jestem ;]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

 

skad on sie wzial?:D

 

 

moze przerobi mojego 754 na 939? :) proszeeeeeeeeeee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzam innym, że mobo nie puszcza mocy,myślę sprawdzę u siebie.

Wyjąłem jedną kość pamięci i wynik był zupełnie nieoczekiwany. :wink:

Udało mi się zrobić ustawienie:

 

9x300MHz=2700Mhz 1,66V div180 RAM 270MHz 2T-2,5-3-3-8

 

więc chyba są  przypadki

1.Ram uwolnił moc i puścił większe taktowanie procka

2.Kontroler pamięci procka przy współpracy z jedną kością pamięci puścił większe taktowanie

3.Albo oba przypadki jednocześnie(na DFI pewnie by wyszło co; procek też ma jeszcze potencjał czuję że brak mu mocy z mobo przy tym taktowaniu pobiera coś koło 115W)

 

policzę SPi16M wprawdzie ramu dwa razy mniej i na 2T ale co szkodzi

 

Wynik SPi16M 1678196[/snapback]

W powyższym teście przedstawiłem trzy tezy i teraz mając DFI przyszło mi przekonać się która z nich była prawdziwa,ale do rzeczy.

Na DFI wykonałem ustawienie z dwoma modułami pamięci(jak w MSI z jednym modułem)

9x300MHz=2700Mhz 1,65V div180 RAM 270MHz 2T-2,5-3-3-7

okazuje się, że test spokojnie przechodzi przy okazji poprawiam wynik spi o 20 sek.

SPi16M=13:24

 

wiec należy wysunąć wniosek,że punkt pierwszy był prawdziwy tzn MSI nie miała mocy aby uciągnąć 2700MHz procka i dwa moduły pamięci.

Punkt drugi jakoby kontroler pamieci w procku nie dawał rady z dwoma obustronnymi modułami nie okazał się trafny(jak niektórzy obstawiali)

Przy okazji powalczyłem o taktowanie ramu w trybie 1T,ustawienie

 

9x283MHz=2547Mhz 1,57V div180 RAM 255MHZ 1T-2,5-3-3-7 2,8V

 

No jak na Hynixy dwa obustronne moduły w singlu 255MHz 1T-2,5-3-3-7 to niezły wynik. :wink:

Niesamowita jest ta DFI. :D

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

A dla czego w faq sa tylko plyty na agp ? chyba warto by bylo zebrac i opisac plyty na nf4 bo to w koncu bardziej przyszlosciowy chipset

1713057[/snapback]

 

 

dlatego...bo yyy jak to napisać...

 

no wieć ...

 

 

 

FOCUS PISZE RESZTE :wink:

 

FAQ UNDER CONSTRUCTION :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego...bo  yyy jak to napisać...

 

no wieć  ...

FOCUS PISZE RESZTE  :wink:

 

FAQ UNDER CONSTRUCTION  :D

1713431[/snapback]

 

Ja juz FOCUSOWI posłałem DO FAQ o Mobo Z Nforce 4 wiec chyba jak skonczy reszte z Nforce 3 to pośle wszystko naraz :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijają fakt że dłuuuuuuuuugo czekałem na kompa... dziś go odebrałem podłączyłem moj stary HDD [z wcześniejszego kompa GB na NF2 + Barton 2500XP] i o dziwo na nowej płycie Gigabyte K8NSNXP + Sempron 64 stary system wstał. Zainstalowałem tylko niezbędne sterowniki [do mobo, Radka i Audigy 2ZS]. Włączając wcześniej kompa zauważyłem że po wciśnięciu power-a komp się odpala ale na monitorze nie ma nic ale wystarczyło wcisnąć reset i już było OK... włączając kompa mój procek nie był ropoznawany więc postawnowiłem zrobić update biosu z F9 na najnowszy. Ściągęłm biosik z oficjalnej strony GB i dokonałem aktualizacji @BIOS [już to robiłem kilkakrotnie na mojej wcześniejszej płycie] proces aktualizacji przeszedł poprawnie zrestartowałem PC... i już moja obecna płyta nie wstała. Co mam zrobić ? - wykonałem już clear cmos, bezskuteczne. Płyta ma Dual Bios z którego się chyba teraz powinna uruchomić ale nic takiego się nie robi...

 

Wiatraki się kręcą, kontrolki świecą, na monitorze nic nie jest wyświetlane.

Jakieś sugestje ? [niechce mi się tragać całego kompa do serwisu zwłaszcza że jest zapakoany w Chiefa Big Tower]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Spookie

Mam jednego Giga-Byta (ale to pod P3 jeszcze) i tam dual bios wywołuje sie przez F1 zobacz może zadziała. :wink:

 

Wracając do usera który z sempa 3100+ chciał zrobić P4,(to pewnie prowokacja) ale nic tam się nie zgadza:

1.Semp 3100+ ma instrukcje sse3.

2.Jest dobrym oc'erem jak sempa 3100+ podkręcił na 3GHz pommijając fakt,że gdyby się to udało to P4 3GHz może się schować w porównaniu z takim sempem,więc "naciąganie' s754 do 775 można sobie darować( :D :D :D )

Ale to na poprawienie humorów userów AMD. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...