Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

A co się kaszani ?

1737402[/snapback]

nie idzie krecic...plyta botuje na 214MHz..wiecej nie da rady, aczkolwiek w windowsie(niestety niekiedy tylko)idzie spokojnie krecic do 300)

 

pisze sie póki :P

respekt :)

 

ja problemow z plyta nie mam, widocznie trafil mi sie bardzo dobry egzemplarz :)

1737515[/snapback]

mozliwe ze tak

Edytowane przez dzidzion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicko13

oto link do ostatniej podawanej prze Ciebie płyty na s939 - http://www.frazpc.pl/artykuly/407/Biostar/...100/Nforce4/C51

osobiscie wybrałbym ta w wersji na s754 o ile oferuje te same parametry co droższy dwukanałowy brat, mam tu m.in na mysli mozliwości zmiany napiecia CPU i innych - szkoda że nie mozna chipsetu. wybór M9 byłby opłacalny gdyby można było uzyskac HTT rzędu 300, a nie jak napisali w teście na Frazie 278. przy takim HTT trzebaby zaopatrzyć się w proca o wysokim mnożniku w nadziei na wys.oc. (3200+ i wiecej), w przeciwnym wypadku przy Venice 3000+ max co wyciśnieś to 2500Mhz a to już marnowanie proca o ile trafi Ci sie dobra sztuka. niemalże identyczne wyniki masz z sempa 3000+ na M7, a cena znaczmnie nizsza.

jak coś jeszcze znajdę to dam znać

Edytowane przez _c@lina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mowia zeby pisac...w przyklejonych tematach...i na wszystko dostanie się odpowiedz czekam dwa dni i nic...zero nikt sie nie interesuje :P jakby co moje pytanie na 46 stronie :)

1737922[/snapback]

 

 

Widocznie nikogo nie interesuja mobo ze zintegrowanymi kartami graficznymi a dlaczego domyśl sie sam :wink: :wink:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to byc komp tylko do sluchania muzy,nie do gier marków a ani takich rzeczy...moze siora pogra sobie od czasu do czasu w jakies gry ale jej starczy minimum :) teraz ma FX'a 5200 64bit i nie narzeka (sam się jej dziwie)chce tylko jaką mobo fajną zeby samemu sie pobawic w o/c procka ;) POzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze są trudności przy podkręcaniu jeżeli ma się dwie kości ram(np .2 x 512 Mb) na platformie socket 754?

W przeważającej większości zależy to od kontrolera pamięci w procku,generalnie 2x512MB dwustronne gorzej sie kręci od 1x512MB. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. o ile gorzej?

Wszystko zalezy od kontrolera jeżeli jest bardzo dobry to różnica może być niezauważalna,jeżeli słaby ok.10-20%,piszę około bo z tym bywa naprawdę różnie. Dużo zależy tez od jakości memek im lepsze tym różnica może być mniejsza co nie zmiena faktu że słaby kontroler pamięci w procku może to popsuć. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A opłaca się jeszcze inwestować w socket 754, czy może od razu kupić S3000+ na socket 939?

Jak masz fundusz bierz s939 na tej platformie procki mają dwukanałowy kontroler pamięci(na s754 procek ma jednokanałowy).

To temat oS754 więc nie będę sie rozpisywał,pełno tu tematów o S939 mobo(dfi,msi,asus,abit,itd),procki(Venice,Opteron),masz na 2 tygodnie czytania. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nicko13

oto link do ostatniej podawanej prze Ciebie płyty na s939 - http://www.frazpc.pl/artykuly/407/Biostar/...100/Nforce4/C51

osobiscie wybrałbym ta w wersji na s754 o ile oferuje te same parametry co droższy dwukanałowy brat, mam tu m.in na mysli mozliwości zmiany napiecia CPU i innych - szkoda że nie mozna chipsetu. wybór M9 byłby opłacalny gdyby można było uzyskac HTT rzędu 300, a nie jak napisali w teście na Frazie 278. przy takim HTT trzebaby zaopatrzyć się w proca o wysokim mnożniku w nadziei na wys.oc. (3200+ i wiecej), w przeciwnym wypadku przy Venice 3000+ max co wyciśnieś to 2500Mhz a to już marnowanie proca o ile trafi Ci sie dobra sztuka. niemalże identyczne wyniki masz z sempa 3000+ na M7, a cena znaczmnie nizsza.

jak coś jeszcze znajdę to dam znać

2500MHz to max dla VENICE 3000+ :> ?? chyba cos Ci sie pomylilo ...

do Emperator : zrobił byś głupotę jakbyś zainwestował w s754 jak masz mozliwosc kupna mobo pod s939 ...

do Ricci : Przy 1T dopiero pamiatki dwustronne slabiej sie kreca natomiast pod 2T i dwustronna i jedno... kreca sie podobnie...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisałeś :

w przeciwnym wypadku przy Venice 3000+ max co wyciśnieś to 2500Mhz

POZDRO !!

Ten uśmieszek w pierwszym poście trochę mnie przystopował, ale teraz ...

Kolego czytaj ze zrozumieniem bo chyba przeleciałeś moją wypowiedź tylko po cyfrach w niej zawartych, a najlepiej byłoby gdybyś przeczytał jeszcze test (z linka) płyty, o którą m.in pytał się nicko13 - Biostar M9. Jak nie chce Ci się czytać to zjedź na sam dół testu i zobacz 2 przedostatnie ramki, w których jak byk jest napisane że płyta ma słaby potencjał oc i można na niej wyciągnąć HTT max 278 co przy Venice 3000+ da tylko 2500Mhz!! I dlatego właśnie radziłem nicko13 (o ile się zdecyduje na tą płytę lub jej "słabszego" brata Biostar M7), że przydałby sie do tej płyty proc o wyższym od Venice 3000+ mnożniku.

Ja również POZDRAWIAM !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos doczynienia z tą płytką: K8NSNXP ?

 

warto kupic za 250 ziko?

licze na szybką odpowiedz...no i jak wyglada oc, tak samo jak w k8ns??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos doczynienia z tą płytką: K8NSNXP ?

 

warto kupic za 250 ziko?

licze na szybką odpowiedz...no i jak wyglada oc, tak samo jak w k8ns??

Nomps ja mam taką ale w pierwszym dniu padła po flaschowaniu biosu jutro mam nadzieje że ją odbiore z serwisu...

 

Licze na większe o/c niż to co wydusiłem na Ausie.

 

tak na oko max Asusa K8N

 

http://img424.imageshack.us/img424/9580/pi7x3109af.png

 

http://img424.imageshack.us/img424/9220/pi7x3234or.png

 

A co do tego GB to płyta ma zasilanie CPU takie jak K8NS rev 1.0/1.1 + DPS w biosie full regulacja Vcore chyba od 0.825 do 1,7V :) płyta spox wyposażona. Spotkałem też się z opiniami że to mobo to padaka... ja swoją uwaliłem po 2h od odpalenia kompa i nie zdazyłem jeszcze sprawdzić o/c... jak mi uznają gware to napewno zdam relacje co i jak.

 

real foto mobo: http://img154.imageshack.us/img154/2084/k8nsnxprev103dq.jpg

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomocy bo mnie zaraz trafi.Nie moge podkręcić mojego @##**&^%$#.Max to 213 i to nie zawsze.

Co to może być bo już mam dosyć.Poradżcie coś.Plissss.ABIT NV8,SEMP 2600,2X256,CHIEFTEC 350W,

SMSUNG 80GB SATA2,i tymczasowa grafa na zwykłym PCI. :mur: :mur: :mur: :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ZielonyTBG:

A wgrywałeś najnowszy bios? abit ma problemy wieku 'dziecięcego' i część z nich rozwiązuje wersja 1.1 (m.in. 'Fixed the issue that the external clock cannot be set higher than 250MHz'). Pozostaje tylko czekać na kolejne poprawki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kumpel kupil sobie dzisiaj Sempa 2500+ lecz plyte dostanie dopiero w srode.

oto oznaczenia :

 

SDA2500AIO03BX

LBBWE 0537AB

X005269I52153

 

Czy da sie cos wiecej dowiedziec po tych oznaczeniach ? Chodzi Mi glowie o o/c

 

Z gory dzieki ; -)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem bios,ale przestał mi działać net.Okazało się że nowy bios zmienił mi

adres fizyczny karty sieciowej :mur: więc wgrałem spowrotem stary.Teraz w takim razie

dam znać ludziom za to odpowiedzialnym,żeby zmienili mi na nowy adresik no i wtedy

zobacze czy to coś pomoże,bo narazie to jest totalna klapa. :sad:

Czy nr biosu 1.1 oznacz 11,bo program do flashmenu pokazuje mi że mam 10 i zmieniam na 11.

Troche w tej numeracji Zielony jestem.

Edytowane przez ZielonyTBG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój były (naszczęscie) Asus K8N kończył sie na 321Mhz HTT...320x9 rock stable, S_pi 16mb policzyl...ale juz HTT 321Mhz i totalna zwiecha przy S_Pi 1MB na samym początku...porażka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mial ktos doczynienia z tą płytką: K8NSNXP ?

 

warto kupic za 250 ziko?

licze na szybką odpowiedz...no i jak wyglada oc, tak samo jak w k8ns??

 

W końcu oddali ją z serwisu.

 

Dziwna troche ta płyta ale tak na szybko HTT 330 gdzieś da rade. Bios taki jak K8NS rev 1.0/1.1 czyli Full regulacja Vcore CPU :), w nowszych biosach więcej dzielników tak jak w jego "młodszym" bracie.

 

Więc raczej warto.

 

recka płyty: 1757690[/snapback]

Mój były (naszczęscie) Asus K8N kończył sie na 321Mhz HTT...320x9 rock stable, S_pi 16mb policzyl...ale juz HTT 321Mhz i totalna zwiecha przy S_Pi 1MB na samym początku...porażka.

 

Pi 16 mb max udało mi się przeliczyć na HTT 315 :P [1400@2200 MHz bez zmiany Vcore :P]

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu oddali ją z serwisu.

 

Dziwna troche ta płyta ale tak na szybko HTT 330 gdzieś da rade. Bios taki jak K8NS rev 1.0/1.1 czyli Full regulacja Vcore CPU :), w nowszych biosach więcej dzielników tak jak w jego "młodszym" bracie.

 

Więc raczej warto.

 

recka płyty: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=219&rectr_str_numer=3

 

...płytą bawiłem się dopiero kilka h więc jeszcze wszystkiego nie obczaiłem :P

Pi 16 mb max udało mi się przeliczyć na HTT 315 :P [1400@2200 MHz bez zmiany Vcore :P]

dzieki za informacje

w takim razie jutro wpłacam kase na konto i zobaczymy......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz jeszcze jakieś pytania to pytaj :P

 

Płyta coś nie lubi 3x512 [2 stronne] więcej w topicu o K8NS post 1101

 

A i DPS świeci na niebiesko przy czym troszkę hałasuje.

 

Przed chwilką puściłem PI

 

7x335; 1,5V; div 133; 1 kośc 512; na procu BOX i zero przewiewu w budzie; wyżej chyba HT blokuje bo już 1005... jak trafisz na dobry egzemplarz to masz szanse na HTT 350.

 

http://img84.imageshack.us/img84/7648/pi167x3350oc.png

 

j/w 7x340, 1,55V, 1MB

 

http://img35.imageshack.us/img35/1430/3x340pi1um.png

 

Już sam nie jestem pewien co mnie ogranicza proc czy płyta...

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem musiałbym odłączyłć i wpiąc DPS [a strasznie to niewygodnie się wpina i wypina] to bym zobaczył przy 1,4V różnice są jakieś 0,02V przy 1,55V juz dochodzi do 0,04V z resztą widać na screanie z Super PI. Raczje to zabieg marketingoway ale w każdym razie nie przeszkadza to. Przy 1,7V może by było większą róznice widać...

 

A i jak ustawiam aby płyta botowała mi na HTT 330 to jest 207 :mur: Jak ustawiłem 315 to już OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EPOX 8KDA3I rev 3.2. Najnowszy BIOS

Przy załączaniu PC prawie zawsze pojawia się na wyświetlaczu płyty głównej liczba 25 i tak już zostaje, nawet monitor się nie uruchamia, jak już się uda uruchomić np po 2 godzinnych próbach to przeważnie potem się zatrzymie na jakiejś innej cyferce i mogę zapomnieć o bootowaniu.

 

Nic nie kręcone, nawet zaniżone wszystko co się da.

A jak odłączony jest HDD to PC załącza się na 0,5 s i wyłancza się.

 

Co jest?;/ Co oznacza ta cyferka 25 bo to co pisze w manualu dużo nie mówi (pisze w nim że 24-26h oznacza 'Reserved'). Czyżby płyta zwalona?

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...