Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest mozliwosc sprawdzenia poprzez program z jakiej serii (glownie chodzi mi o tydzien) jest procek

nie ma, tylko i wyłacznie zczytanie jej z procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc mam małe pytanko jakby mi mógł ktos napisac jaki sie powinno miec czas w SUPERPI na 16M na sprzecie takim co w podpisie nie wykręcanym jeszcze <_<

Takich rzeczy nikt nie sprawdza... szkoda czasu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRA to znowu ja dlaczego na tym moim epoxie z podpisu pokazuje mi tylko 4 Regulacje timingów pamięci a powinno ich byc znacznie wiecej czy to moze byc wina za słabych pamieci (mam GeIL 512MB PC-400 CL2.5) z góry dzieki za odp :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy wgrany?

to chyba tłumaczy wszystko- :lol: :lol: :lol: bo ten muj bios własnie sie rózni troche od tego z recki na egieldzie wiec własnie nie wiem czy focus jechał na biosie standrdowym czy wgrywał najnowszy

 

EDIT

update BIOSU załatwił wszystkie problemy

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatam panów, tutaj jeszcze się nie wypowiadałem ;) poczytałem sobie FAQ i zastanawiam się w jaki sposób mój procek chodzi 1800@2400, jeśli to nie jest możliwe na płycie z VIA K8T800 (non-PRO). Może warto byłoby zaznaczyć, że przy częstotliwościach 233, 266, 299... AGP i PCI wracają do swoich "normalnych" wartości i może być to panaceum na brak blokady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, długo nie obserwowałem co się dzieje w sprzęcie i jestem do tyłu. Myślę o zamianie mojego DFI NF2 UltraB + mobil 2500+ na coś na s754 64B. Najważniejsze co mnie interesuje to SATAII i jakieś inne wyposażenie płyty. Aby była stabilna i troszkę się dała podkręcić - ale to nie jest najważniejsze. Procek to myślę semp 2600+ lub 2800+. Na jakie płyty zwrócić uwagę?

 

Edit..

Ważna rzecz - raczej na AGP, bo nie chce zmieniać karty graficznej

Edytowane przez ntgale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiemco było powodem ze mój sempron sioe tak lipnie kręcił wczoraj zdejmuje coolers patrze a tam w oznaczeniach końcówka BA czyli wersja 32 bit pojechałem do sklepu kolesie jak im to powiedziałem nie wiedzieli o co chodzi ale potem tam zadzwonili i dowiedzieli sie ze mam racje i dostałem od nich z miejsca nowe pudełko z procem z koncówka BX a mój do jakiejs firmy do PC powedrował :D :D :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wiemco było powodem ze mój sempron sioe tak lipnie kręcił wczoraj zdejmuje coolers patrze a tam w oznaczeniach końcówka BA czyli wersja 32 bit pojechałem do sklepu kolesie jak im to powiedziałem nie wiedzieli o co chodzi ale potem tam zadzwonili i dowiedzieli sie ze mam racje i dostałem od nich z miejsca nowe pudełko z procem z koncówka BX a mój do jakiejs firmy do PC powedrował :D :D :D

wystarczyło cpu-z odpalić i od razu widać czy to 32 czy 64 bit :wink: Poza tym lipnie jak luipnie ale 64 bit też cvczęstio na 2,4 ghz stają ostatnio :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczyło cpu-z odpalić i od razu widać czy to 32 czy 64 bit :wink: Poza tym lipnie jak luipnie ale 64 bit też cvczęstio na 2,4 ghz stają ostatnio :wink:

Ja tylko czekam na kase za stare części i zamawiam pompke kończe WC i zaczne sie w oc porządne dopiero wtedy bawić :D :D

a swoja droga to ja nawet sam do teraz nie wiem czymu raz nie zwróciłem uwagi na końcówki w oznaczeniu a po drugie czemu w c-puz własnuie tez tego nie sprawdziłem <_<

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczoraj przyjemnosc pobawic sie Athlonem Mobile s754 z 1MB cache :}

Co prawda w technologii 0,13u ale udalo sie go podciagnac do 2,5ghz @ 1,55v, temperaturki na WC ponizej 35stopni.

 

Semprona z 128kb cache bije on na glowe, w Q4 w timedemo ponad 40klatek wiecej. w 3Dmarku tez wyrazna roznica :}

 

I jaki jest sens zmieniac na s939 na venice z 512kb cache ;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Q4 w timedemo ponad 40klatek wiecej. w 3Dmarku tez wyrazna roznica :}

A niektórzy nadal się upierają, że L2 nie ma znaczenia (patrzą na syntetyczne testy) i na siłę przekonują do kupna np. 2600+ zamiast 2800+ (gaz akurat akurat porównał 256KB vs 1MB). Szkoda, że ten mobilek do 2,5ghz potrzebuje już 1,55V, toż to mojemu sempronowi wystarczy 1,42. Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem wczoraj przyjemnosc pobawic sie Athlonem Mobile s754 z 1MB cache :}

Co prawda w technologii 0,13u ale udalo sie go podciagnac do 2,5ghz @ 1,55v, temperaturki na WC ponizej 35stopni.

 

Semprona z 128kb cache bije on na glowe, w Q4 w timedemo ponad 40klatek wiecej. w 3Dmarku tez wyrazna roznica :}

 

I jaki jest sens zmieniac na s939 na venice z 512kb cache ;}

gdzie takie cacko i za ile można dorwać ? no i jak z obsługą tych proców przez poszczególne płytki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

gdzie takie cacko i za ile można dorwać ? no i jak z obsługą tych proców przez poszczególne płytki?

na allegro nie raz mozna było kupic. Wcale nie za wielką kasę.

Nie jest to też takie super cacko- sporo Newcastle 2800+ tyle robiło co i on :-P

 

cackiem to byłby Newark- tylko gdzie go w PL dorwać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nie ma (bardzo małe). Quake jest tutaj wyjątkiem, o czym była już mowa setki razy.

Jeszcze dodam Far Cry, Doom 3, CoD i już nie jest tak mało, niemniej zależy to od aplikacji. Wg Sisof Sandry mój sempron na 2,8 ma wydajność Athlona FX-57, tak samo było z duronem applebred, którego miałem wcześniej. Wg testów był niemal tak samo wydajny, jak równie taktowany barton, a jednak po zmodowaniu na Athlona Xp wzrost klatek w Cod UO był z 35 na 50 lub z 50 na 80 w konkretnych miejscach, a takie coś to ciężko nadrobić taktowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj zabrałem sie za oc zaczłem od ustalania wartosci moich pamieci (Geil 2.5-3-3-6 ten najprostrzy model) ustawiłem vmem 2.8(na tyle pozwala mi mój epox) zwiekszyłem volty na chipsecie do 1.7 pamięci na 200Mhz(DDR400) i co sie okazało na standardowych Timingach max co z nich da sie wycisnac to 214 Mhz :cry: czyli na dzielniku pamięci 166 max HTT jakie moge ustawic to ok 265 :cry: dodam ze na tych epoxach nie wiem czy tylko u mnie jest problem z kręceniem na div133 czyli zostaje mi tylko div100 i rozgladanie sie za lepszymi Pamieciami <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wczoraj zabrałem sie za oc zaczłem od ustalania wartosci moich pamieci (Geil 2.5-3-3-6 ten najprostrzy model) ustawiłem vmem 2.8(na tyle pozwala mi mój epox) zwiekszyłem volty na chipsecie do 1.7 pamięci na 200Mhz(DDR400) i co sie okazało na standardowych Timingach max co z nich da sie wycisnac to 214 Mhz :cry: czyli na dzielniku pamięci 166 max HTT jakie moge ustawic to ok 265 :cry: dodam ze na tych epoxach nie wiem czy tylko u mnie jest problem z kręceniem na div133 czyli zostaje mi tylko div100 i rozgladanie sie za lepszymi Pamieciami <_<

kumpel tez mial taki problem, dobrze se ustaw wszystkie timingi, zeby nic nie bylo na auto.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...